adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

BHP

 • Szelki bezpieczeństwa H-Design gwarantują pełne bezpieczeństwo pracy na wysokości. Uprząż łatwo się zakłada i dopasowuje do ciała, zapewnia wygodną pracę

  Kodeks pracy a normy BHP na budowie

  Kodeks pracy normuje przepisy BHP w dziale dziesiątym (przepisy od art. 207 do art. 237). Stosuje się go przede wszystkim do osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Należy jednak podkreślić, że na podstawie art. 304 § 1 zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy odnoszą się także do osób działających na podstawie umowy zlecenia i innych umów cywilnoprawnych.

 • W Polsce mało kto używa zabezpieczeń podczas pracy na drabinie. Tu wystarczyły już dwa stopnie...

  BHP na budowie. Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów BHP

  Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów BHP ujęta jest na dwa sposoby: jako przestępstwo z art. 220 Kodeksu karnego oraz jako wykroczenie z art. 283 §1 Kodeksu pracy. Między tym przestępstwem i wykroczeniem zachodzą pewne podobieństwa, ale występują również bardzo istotne różnice.

 • Projekt bariery ochronnej do rusztowań

  Zabezpieczenie boczne pionu komunikacyjnego w rusztowaniach systemowych

  To pełna nazwa nowatorskiej bariery ochronnej, która znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości. Bariera ochronna jest autorskim projektem Działu Badań i Rozwoju oraz Działu BHP Mostostalu Warszawa.

 • Urządzenie samohamowne Miller TurboLite Edgedo pracy na wysokości

  Miller TurboLite TM Edge - urządzenie samohamowne dla pracujących na wysokości

  Dla tych, którzy pracują na wysokości, zwlaszcza blisko krawędzi, Honeywell zprojektował urządzenie samohamowne Miller TurboLite TM Edge. Nowe urządzenie samohamowne skutecznie chroni przed upadkiem z wysokości i, co ważne, jest wygodne w użytkowaniu. Waży zaledwie 1 kg.

 • Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™

  Miller H-Design - szelki bezpieczeństwa do przestrzeni zamkniętych

  Firma Honeywell wprowadza szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™ przeznaczone do przestrzeni zamkniętych. Szelki bezpieczeństwa wyróżnia specjalnie zaprojektowany pas, który podtrzymuje maskę oddechową, zapewniając pracownikom sektora użyteczności publicznej i wodno-kanalizacyjnego wygodne i łatwo dostępne rozwiązanie do samodzielnego ratownictwa.

 • Szelki bezpieczeństwa H-Design gwarantują pełne bezpieczeństwo pracy na wysokości. Uprząż łatwo się zakłada i dopasowuje do ciała, zapewnia wygodną pracę

  Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design

  Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design przeznaczone są do pracy w branży budowlanej, przede wszystkim pracy na wysokości. Szelki bezpieczeństwa zostały tak zaprojektowane, aby użytkownik nie miał najmniejszych problemów z ich zakładaniem, regulacją i swobodą ruchów. Uprząż wprowadza Honeywell - dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej.

 • Rok 2008 może okazać się rekordowy pod względem wypadków śmiertelnych w budownictwie

  BHP: case study wypadków na budowie. Okoliczności, przyczyny wypadków, koszty dla firmy

  Wypadek na budowie, zwłaszcza śmiertelny, jest trudnym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych stron: poszkodowanego i jego rodziny, przełożonego, kolegów z zespołu i firmy. Wypadek można potraktować jako wydarzenie losowe, na które nie mieliśmy wpływu. Można też wyciągnąć z niego wnioski i podjąć takie zmiany w standardach BHP, aby w podobnych okolicznościach już nikt nie odniósł uszczerbku na życiu i zdrowiu. Swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa pracy dzielą się z nami firmy Skanska i Warbud.

 • Siatka wytrzyma upadek człowieka nawet z 6 metrów, ochroni przechodniów przed spadającymi z góry przedmiotami

  Praca na wysokości. Bezpieczeństwo pracy na wysokości z siatkami ochronnymi typu T

  W dalszym ciągu upadki z wysokości to w statystyce wypadków na budowach największa liczba. Dla tych co z kolei pracują na dole równie niebezpieczne są sytuacje, gdy z wysokości spadają materiały budowlane lub narzędzia. Dla zapewnienie bezpieczeństwa pracy na wysokości pomocne są siatki ochronne typu T.

  • komentarze (3)
   BHP
   Uważam, że obowiązkiem każdego pracodawcy jest ochrona pracownika. Nie należy na tym oszczędzać, bo później dochodzi do tragicznych wypadków, o których słyszymy w mediach. Mój mąż jest pracownikiem budowlanym dlatego jestem na tym punkcie przewrażliwiona. Czytam o przepisach, sprawdzam sklepy z odzieżą BHP (Promocja BHP), staram się być na bieżąco - czasami bardziej niż pracodawca i pracownik.

   Helena, Środa, 22 Lipiec 2015 15:11:03, Odpowiedz

W działe BHP możesz znaleźć niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa, które powinno być zachowane w każdym miejscu pracy. Poruszone zostały tematy zwiazane z odzieżą ochronną. W dziale BHP możesz przeczytać najnowsze raporty o wypadkach na budowach. Eksperci zwrócą uwagę na to, w jaki sposób powinny być budowane rusztowania, schody czy barierki, aby ich użytkowanie było bezpieczne. W dziale BHP uda się znaleźć także wiadomości nan temat czujników dymu czy zasadach pracy z wóżkami widłowymi. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: