BHP

 • Projekt bariery ochronnej do rusztowań

  Zabezpieczenie boczne pionu komunikacyjnego w rusztowaniach systemowych

  To pełna nazwa nowatorskiej bariery ochronnej, która znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości. Bariera ochronna jest autorskim projektem Działu Badań i Rozwoju oraz Działu BHP Mostostalu Warszawa.

 • Urządzenie samohamowne Miller TurboLite Edgedo pracy na wysokości

  Miller TurboLite TM Edge - urządzenie samohamowne dla pracujących na wysokości

  Dla tych, którzy pracują na wysokości, zwlaszcza blisko krawędzi, Honeywell zprojektował urządzenie samohamowne Miller TurboLite TM Edge. Nowe urządzenie samohamowne skutecznie chroni przed upadkiem z wysokości i, co ważne, jest wygodne w użytkowaniu. Waży zaledwie 1 kg.

 • Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™

  Miller H-Design - szelki bezpieczeństwa do przestrzeni zamkniętych

  Firma Honeywell wprowadza szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™ przeznaczone do przestrzeni zamkniętych. Szelki bezpieczeństwa wyróżnia specjalnie zaprojektowany pas, który podtrzymuje maskę oddechową, zapewniając pracownikom sektora użyteczności publicznej i wodno-kanalizacyjnego wygodne i łatwo dostępne rozwiązanie do samodzielnego ratownictwa.

 • Szelki bezpieczeństwa H-Design gwarantują pełne bezpieczeństwo pracy na wysokości. Uprząż łatwo się zakłada i dopasowuje do ciała, zapewnia wygodną pracę

  Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design

  Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design przeznaczone są do pracy w branży budowlanej, przede wszystkim pracy na wysokości. Szelki bezpieczeństwa zostały tak zaprojektowane, aby użytkownik nie miał najmniejszych problemów z ich zakładaniem, regulacją i swobodą ruchów. Uprząż wprowadza Honeywell - dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej.

 • Rok 2008 może okazać się rekordowy pod względem wypadków śmiertelnych w budownictwie

  BHP: case study wypadków na budowie. Okoliczności, przyczyny wypadków, koszty dla firmy

  Wypadek na budowie, zwłaszcza śmiertelny, jest trudnym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych stron: poszkodowanego i jego rodziny, przełożonego, kolegów z zespołu i firmy. Wypadek można potraktować jako wydarzenie losowe, na które nie mieliśmy wpływu. Można też wyciągnąć z niego wnioski i podjąć takie zmiany w standardach BHP, aby w podobnych okolicznościach już nikt nie odniósł uszczerbku na życiu i zdrowiu. Swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa pracy dzielą się z nami firmy Skanska i Warbud.

 • Siatka wytrzyma upadek człowieka nawet z 6 metrów, ochroni przechodniów przed spadającymi z góry przedmiotami

  Praca na wysokości. Bezpieczeństwo pracy na wysokości z siatkami ochronnymi typu T

  W dalszym ciągu upadki z wysokości to w statystyce wypadków na budowach największa liczba. Dla tych co z kolei pracują na dole równie niebezpieczne są sytuacje, gdy z wysokości spadają materiały budowlane lub narzędzia. Dla zapewnienie bezpieczeństwa pracy na wysokości pomocne są siatki ochronne typu T.

  • komentarze (3)
   BHP
   Uważam, że obowiązkiem każdego pracodawcy jest ochrona pracownika. Nie należy na tym oszczędzać, bo później dochodzi do tragicznych wypadków, o których słyszymy w mediach. Mój mąż jest pracownikiem budowlanym dlatego jestem na tym punkcie przewrażliwiona. Czytam o przepisach, sprawdzam sklepy z odzieżą BHP (Promocja BHP), staram się być na bieżąco - czasami bardziej niż pracodawca i pracownik.

   Helena, Środa, 22 Lipiec 2015 15:11:03, Odpowiedz

 • Upadki z wysokości to najczęstsza przyczyna najcięższych wypadków na budowie.  
 

  Pracownik odporny na BHP. Zwalniać czy nie? Do czego jest zobowiązany pracownik, a do czego pracodawca?

  Nawet najlepsze zabezpieczenia i standardy BHP nie zdadzą egzaminu, jeżeli pracownicy nie będą ich przestrzegać i stosować zabezpieczeń. Za wypadek na budowie odpowiada pracodawca, który ma obowiązek zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo pracy. Często jednak widzi się, szczególnie podczas pracy na wysokości, że pracownicy z nich nie korzystają, a to już graniczy z brawurą i wynika z braku odpowiedzialności. Jak wymusić pożądane zachowanie pracownika? Karać, a tych najbardziej niezdyscyplinowanych przykładowo zwalniać z pracy?

 • fotogaleria Stretch&Flex - gimnastyka przed rozpoczęciem pracy na budowie. Dzięki niej zmniejsza się ryzyko ewentualnych urazów, ćwiczenia rozgrzewają organizm i pobudzają umysł

  Podglądamy budowy na świecie. Czy te standardy BHP trafią na polskie budowy?

  Mniej więcej mamy pojęcie, jak wyglądają pod względem organizacji i bhp przeciętne polskie budowy. Obraz zmienia się co prawda na lepsze, ale jeszcze daleko nam do najlepszych. Niektórych rozwiązań można pozazdrościć od razu, wprowadzenie innych pomysłów może spotkać się z oporem luib uśmiechem. Czy polskie budowy będą kiedyś tak wyglądać?   

W działe BHP możesz znaleźć niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa, które powinno być zachowane w każdym miejscu pracy. Poruszone zostały tematy zwiazane z odzieżą ochronną. W dziale BHP możesz przeczytać najnowsze raporty o wypadkach na budowach. Eksperci zwrócą uwagę na to, w jaki sposób powinny być budowane rusztowania, schody czy barierki, aby ich użytkowanie było bezpieczne. W dziale BHP uda się znaleźć także wiadomości nan temat czujników dymu czy zasadach pracy z wóżkami widłowymi. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: