Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

BHP

 • BHP na budowie: nowa norma EN 131 na drabiny

  Praca na wysokości zaczyna się wtedy, gdy znajdujemy się co najmniej 1 m nad poziomem terenu lub poziomem podłogi. Na budowie nie brakuje zajęć wykonywanych na drabinach, dlatego tym bardziej należy pamiętać, że 1 stycznia 2018 wchodzą w życie zmiany dotyczące wszystkich drabin, które mogą być wykorzystywane jako przystawne, a których długość przekracza 3 metry.

 • Czujnik Sensepoint

  Detektor gazu z technologią Bluetooth

  Sensepoint XCL to detektor monitorujący niebezpieczne poziomy gazów, takich jak: amoniak, tlenek węgla (czadu), siarkowodór, dwutlenek azotu. Czujnik jest nowością Honeywell i służy zapewnieniu bezpieczeństwa głównie w zakładach pracy. Detektor gazu współpracuje ze smartfonami.

 • Tydzień Bezpieczeństwa pracy na polskich budowach

  O BHP na budowie nigdy dość, nigdy nie wolno tracić czujności, zawsze trzeba być w porządku – zasady te dotyczą na równi tak pracodawców jak i pracowników. Takie podejście promuje Tydzień Bezpieczeństwa, który w firmach należących do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i ich podwykonawców tym roku trwa od 8 do 14 maja. Hasło na ten rok – „Bezpieczeństwo – Podaj dalej!”

 • Bezpieczeństwo pracy na budowach i nowe technologie

  Do BHP wkraczają nowe technologie, zapewniające bezpieczeństwo pracy na placu budowy. Internet Rzeczy, BIM, to tylko niektóre z nich. O nowych technologiach w BHP rozmawiamy z Jarosławem Marszałkiem, menadżerem ds. BHP w Skanska Property Poland.

  • komentarze (1)
   Gość
   Wielka szkoda,że nie propaguje Pan bezpieczeństwa w polskiej firmie tylko szwedzkiej.

   Robert , Wtorek, 04 Kwiecień 2017 14:48:22, Odpowiedz

 • Wciąż wysoka jest liczba wypadków śmiertelnych w budownictwie

  Wypadki w pracy na budowie. Rok 2016 oficjalnie lepszy

  Jak podał wstępnie GUS, w roku 2016 było więcej wypadków w pracy, ale mniej wypadków na budowach. Jest też mniej zdarzeń, które zakończyły się śmiercią pracownika, ale i tak budownictwo jest tu na pierwszym miejscu w zestawieniu wszystkich branż gospodarki.

 • Szelki bezpieczeństwa H-Design gwarantują pełne bezpieczeństwo pracy na wysokości. Uprząż łatwo się zakłada i dopasowuje do ciała, zapewnia wygodną pracę

  Kodeks pracy a normy BHP na budowie

  Kodeks pracy normuje przepisy BHP w dziale dziesiątym (przepisy od art. 207 do art. 237). Stosuje się go przede wszystkim do osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Należy jednak podkreślić, że na podstawie art. 304 § 1 zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy odnoszą się także do osób działających na podstawie umowy zlecenia i innych umów cywilnoprawnych.

  • komentarze (1)
   Hala
   Ostatnio korzystałem z oferty firmy budex s.c. podczas budowania hali stalowej i właśnie zwrócilem uwagę, na to, ze są pełnymi profejsonalistami. kaski, odpowiednie ubranie i znajomosc zasad bhp rzucały sie w oczy! Brawo Panowie!

   Tomson, Piątek, 03 Marzec 2017 11:44:39, Odpowiedz

 • W Polsce mało kto używa zabezpieczeń podczas pracy na drabinie. Tu wystarczyły już dwa stopnie...

  BHP na budowie. Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów BHP

  Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów BHP ujęta jest na dwa sposoby: jako przestępstwo z art. 220 Kodeksu karnego oraz jako wykroczenie z art. 283 §1 Kodeksu pracy. Między tym przestępstwem i wykroczeniem zachodzą pewne podobieństwa, ale występują również bardzo istotne różnice.

 • Projekt bariery ochronnej do rusztowań

  Zabezpieczenie boczne pionu komunikacyjnego w rusztowaniach systemowych

  To pełna nazwa nowatorskiej bariery ochronnej, która znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości. Bariera ochronna jest autorskim projektem Działu Badań i Rozwoju oraz Działu BHP Mostostalu Warszawa.

W działe BHP możesz znaleźć niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa, które powinno być zachowane w każdym miejscu pracy. Poruszone zostały tematy zwiazane z odzieżą ochronną. W dziale BHP możesz przeczytać najnowsze raporty o wypadkach na budowach. Eksperci zwrócą uwagę na to, w jaki sposób powinny być budowane rusztowania, schody czy barierki, aby ich użytkowanie było bezpieczne. W dziale BHP uda się znaleźć także wiadomości nan temat czujników dymu czy zasadach pracy z wóżkami widłowymi. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: