Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Instalacje elektryczne

 • Fot. 2. Konstrukcja oprawy Ledvance High Bay

  Technologia LED stosowana w oświetleniu obiektów przemysłowych

  Oświetlenie obiektów przemysłowych wymaga stosowania rozwiązań, które spełnią niezbędne wymagania przy możliwie niskich kosztach eksploatacji. W przypadku tego typu budynków mamy do czynienia ze stosunkowo dużymi powierzchniami oraz znaczną wysokością lokowania opraw oświetleniowych. Z tych powodów należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich ich typów oraz rozmieszczenie. Zadanie to należy powierzyć projektantowi oświetlenia, który dysponuje specjalistyczną wiedzą z zakresu techniki świetlnej.

 • Zasada działania oświetlenia klatki schodowej sterowanego czujnikami ruchu

  Jak oszczędzać energię elektryczną w budynku wielorodzinnym?

  Po wykonaniu pełnej termomodernizacji, czyli dociepleniu i zmniejszeniu zużycia energii cieplnej w budynku wielorodzinnym, wielu zarządców nieruchomości poszukuje kolejnych sposobów zmniejszenia kosztów utrzymania obiektu. Jest to zazwyczaj energia elektryczna. W celu obniżenia jej zużycia należy przyjrzeć się instalacji zasilającej obwody oraz jej odbiornikom w części wspólnej budynków.

 • dr inż. Wiesława Pabjańczyk, Instytut Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej

  Modernizacja systemu oświetleniowego w ramach termomodernizacji budynków. WIDEO

  Przy terrmomodernizacji budynku nie można zapominać o modrnizacji oświetlenia, która ma także wpływ na efektywność energetyczną budynku - podkreślała w swojej prezentacji dr inż. Wiesława Pabjańczyk z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Modernizacja systemu oświetleniowego w ramach termomodernizacji budynków. PREZENTACJA

  Prezentacja dr inż. Wiesławy Pabjańczyk z Instytut Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej, która podkreśla, że modernizacja oświetlenia to najszybszy, najtańszy i najbardziej efektywny środek do uzyskania oszczędności energetycznych. Zużycie energii elektrycznej w oświetleniu można zmniejszyć o co najmniej 50%.

 • Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych. WIDEO

  Dariusz Heim z Politechniki Łódzkiej przedstwił systemy fasad fotowoltaicznych, w tym eksperymentalne fasady fotowoltaiczne, a także przykłady fasad PV budynków mieszkalnych i biurowych.

 • Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych. PREZENTACJA

  Prezentacja Dariusza Heima z Politechniki Łódzkiej, przedstawiajaca m.in. projekt badawczy, obrazujący zastosowanie technologii fotowoltaicznej, dzięki której fasady produkują energię elektrycznną dla budynku.

 • Bezpieczeństwo energetyczne Polski na XXV Konferencji Energetycznej EuroPOWER

  Podczas konferencji EuroPOWER, która odbyła się w dniach 5–6 kwietnia 2017 r. w Warszawie, szeroko omawianą kwestią było bezpieczeństwo energetyczne Polski. Na tym zagadnieniu skupił się również panel dyskusyjny „Bezpieczeństwo energetyczne, miks energetyczny i rynek mocy”, inaugurujący drugi dzień konferencji.

 • Innowacyjne oświetlenie biurowe

  Brak koncentracji, złe samopoczucie, senność, zmęczenie, a nawet depresja – to dolegliwości będące efektem spędzania minimum ośmiu godzin dziennie w biurach o ograniczonym dostępie do naturalnego światła. Ten problem da się rozwiązać dzięki modernizacji oświetlenia biurowego i montaż nowoczesnych opraw wykorzystujących technologię LED oraz zaawansowane systemy sterowania oświetleniem.

Czy nurtują Cię kwestie związane z oświetleniem? Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat? Jeżeli stwierdziłeś, że tak, odpowiednim do tego miejscem będzie nasz dział Instalacje elektryczne. Znajdziesz tam informacje, jakie rozwiązania elektryczne zastosować zimą, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa. W naszym dziale znajdują się również pomysły, w jaki sposób użyć oświetlenia do dekoracji wnętrza. Wszystkim zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami zapraszamy do naszego działu. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: