Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Instalacje elektryczne

 • Fot. 2. Konstrukcja oprawy Ledvance High Bay

  Technologia LED stosowana w oświetleniu obiektów przemysłowych

  Oświetlenie obiektów przemysłowych wymaga stosowania rozwiązań, które spełnią niezbędne wymagania przy możliwie niskich kosztach eksploatacji. W przypadku tego typu budynków mamy do czynienia ze stosunkowo dużymi powierzchniami oraz znaczną wysokością lokowania opraw oświetleniowych. Z tych powodów należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich ich typów oraz rozmieszczenie. Zadanie to należy powierzyć projektantowi oświetlenia, który dysponuje specjalistyczną wiedzą z zakresu techniki świetlnej.

 • Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych. WIDEO

  Dariusz Heim z Politechniki Łódzkiej przedstwił systemy fasad fotowoltaicznych, w tym eksperymentalne fasady fotowoltaiczne, a także przykłady fasad PV budynków mieszkalnych i biurowych.

 • Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych. PREZENTACJA

  Prezentacja Dariusza Heima z Politechniki Łódzkiej, przedstawiajaca m.in. projekt badawczy, obrazujący zastosowanie technologii fotowoltaicznej, dzięki której fasady produkują energię elektrycznną dla budynku.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Bezpieczeństwo energetyczne Polski na XXV Konferencji Energetycznej EuroPOWER

  Podczas konferencji EuroPOWER, która odbyła się w dniach 5–6 kwietnia 2017 r. w Warszawie, szeroko omawianą kwestią było bezpieczeństwo energetyczne Polski. Na tym zagadnieniu skupił się również panel dyskusyjny „Bezpieczeństwo energetyczne, miks energetyczny i rynek mocy”, inaugurujący drugi dzień konferencji.

 • Innowacyjne oświetlenie biurowe

  Brak koncentracji, złe samopoczucie, senność, zmęczenie, a nawet depresja – to dolegliwości będące efektem spędzania minimum ośmiu godzin dziennie w biurach o ograniczonym dostępie do naturalnego światła. Ten problem da się rozwiązać dzięki modernizacji oświetlenia biurowego i montaż nowoczesnych opraw wykorzystujących technologię LED oraz zaawansowane systemy sterowania oświetleniem.

 • Warunki techniczne niekorzystne dla ogrzewania elektrycznego. Czy będą zmiany w warunkach technicznych?

  Ministerstwo Energii myśli o tworzeniu specjalnych taryf na energię elektryczną do celów ogrzewania. A Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa powinno rozważyć zmianę wymagań dotyczących wskaźnika EP, zawartych w nowych warunkach technicznych. Obecnie praktycznie nie ma możliwości stosowania ogrzewania elektrycznego w nowych lub przebudowywanych budynkach, ponieważ przy współczynniku wprzyjętym w nowym warunkach technicznych, wskaźnik EP przekracza wartość graniczną. Dodatkowo w przypadku korzystania ze standardowych taryf, koszty eksploatacyjne ogrzewania elektrycznego są stosunkowo wysokie.

  • komentarze (1)
   smog!
   ściśle kontrolować na ulicach samochody na ropę. zaopatrzyć policję w urządzenia do kontroli spalin i kontrolować samochody, a kierowców nie stosujących sprawnych filtrów karać mandatami. Tiry wyrzucić poza centra miast. Kiedyś opalano węglem nawet w blokach i nie było problemu smogu. Teraz jest "brudna, śmierdząca motoryzacja".

   tom, Wtorek, 25 Lipiec 2017 21:00:38, Odpowiedz

 • fotogaleria Otwarta przestrzeń wspólna pozawala na odpoczynek i spotkania w trakcie pracy

  Nowoczesne biuro - innowacyjne rozwiązania technologiczne i gra światłem

  Przestrzenie biurowe to zawsze wyzwanie dla projektantów wnętrz. Nowoczesne biuro, które stworzyła firma Philips Lighting Poland, to nie tylko meble zgodne z trendami aranżacji wnętrz, ale przede wszystkim perfekcyjna gra światłem, która wspomaga pracę.

 • fotogaleria Hol główny warszawskiego biurowca Warsaw Spire

  Projekt oświetlenia w biurowcu Warsaw Spire

  Warsaw Spire to nowoczesny kompleks budynków biurowych zlokalizowany w Warszawie. W projekcie oświetlenia tego biurowca wykorzystano nowoczesne oprawy liniowe i odpowiednio dobrane downlighty, które dopełniają efektowną aranżację przestronnych wnętrz. Dostawcą ledowych opraw oświetleniowych jest firma ES-SYSTEM.

Czy nurtują Cię kwestie związane z oświetleniem? Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat? Jeżeli stwierdziłeś, że tak, odpowiednim do tego miejscem będzie nasz dział Instalacje elektryczne. Znajdziesz tam informacje, jakie rozwiązania elektryczne zastosować zimą, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa. W naszym dziale znajdują się również pomysły, w jaki sposób użyć oświetlenia do dekoracji wnętrza. Wszystkim zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami zapraszamy do naszego działu. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: