adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Instalacje elektryczne

 • Komputerowa symulacja oświetlenia jako metoda wielowariantowego projektowania ilumuinacji

  Komputerowe wspomaganie projektowania. Projektowanie oświetlenia

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat projektowanie oświetlenia zmieniło się znacząco. Obecnie praktycznie wszystkie wykonywane w tym celu projekty oparte są na wspomaganiu komputerowym.

 • Fotowoltaika na raty. Oferta specjalna innogy Polska

  Od 1 marca innogy Polska wystartowała z ofertą specjalną - instalacją fotowoltaiczną już od 210 złotych miesięcznie łącznie z darmową energią elektryczną na rok. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych.

 • Urządzenie wykrywające iskrzenie przewodów elektrycznych (Arc Fault Detection Device, AFDD+)

  Urządzenie do wykrywania iskrzenia przewodów elektrycznych

  Firma Eaton wprowadziła urządzenie wykrywające iskrzenie przewodów elektrycznych (Arc Fault Detection Device, AFDD+), zapewniające tym samym ochronę przeciwpożarową budynków.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Jakość dostawy energii elektrycznej

  Energia elektryczna ulega degradacji pod wpływem zaburzeń elektromagnetycznych, a więc zjawisk, które sprawiają, że wartości liczbowych wskaźników – cech jakości energii – różnią się od znamionowych, odnoszących się do stanów ustalonych z przebiegami sinusoidalnie zmiennymi, występującymi w symetrycznych układach wielofazowych.

 • Zasilacze awaryjne UPS - dobór rozwiązań

  Zasilacze awaryjne UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) są urządzeniami energoelektronicznymi, które umożliwiają bezprzerwową pracę urządzeń wrażliwych na zaniki zasilania, wahania napięcia oraz zakłócenia występujące w sieci zasilającej. Zwykle podtrzymują działanie odbiornika lub grupy odbiorników podczas przerwy w zasilaniu (najczęściej 10–15 minut) i dodatkowo chronią je przy nagłym wzroście lub obniżeniu napięcia.

 • Program hagercad.one do projektowania rozdzielnic

  Hagercad.one - program dla elektroinstalatorów

  Hagercad.one to pracujący w środowisku CAD program do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia. Program wspiera projektantów instalacji elektrycznych na każdym etapie planowania.

 • Kompaktowe rozdzielnice serii xComfort przeznaczone są do bezpiecznego rozdziału energii elektrycznej w budynkach mieszkalnych, komercyjnych, użyteczności publicznej i przemysłowych

  Rozdzielnice elektryczne w budynkach mieszkalnych

  Jednorodzinne obiekty mieszkalne zasilane są z sieci kablowej zewnętrznej lub napowietrznej niskiego napięcia. Natomiast w przypadku budynków wielorodzinnych energia może dodatkowo pochodzić bezpośrednio ze stacji transformatorowej znajdującej się w obiekcie. Wybór sposobu zasilania uzależniony jest od niezbędnej mocy obliczeniowej (zapotrzebowanej) oraz możliwości technicznych sieci niskiego napięcia w miejscu lokalizacji budynku.

 • Złącza kompresyjne serii PCT-DRSxx

  Złącza PCT. Uwaga na podrabiane złącza!

  Złącza to bardzo często niedoceniany element instalacji RTV/SAT. Pamiętamy o starannym doborze anteny, szukamy dobrego kabla koncentrycznego i… często na tym kończy się nasza dbałość o właściwy dobór elementów sieci antenowej. A to przecież złącza koncentryczne odpowiadają za jakość połączeń i minimalizację strat sygnału. Musimy jednak uważać – na rynku pojawiły się podróbki najlepszych rozwiązań.

Czy nurtują Cię kwestie związane z oświetleniem? Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat? Jeżeli stwierdziłeś, że tak, odpowiednim do tego miejscem będzie nasz dział Instalacje elektryczne. Znajdziesz tam informacje, jakie rozwiązania elektryczne zastosować zimą, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa. W naszym dziale znajdują się również pomysły, w jaki sposób użyć oświetlenia do dekoracji wnętrza. Wszystkim zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami zapraszamy do naszego działu. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: