Chemia budowlana

 • Masa samopoziomująca Nivello Centro

  Masa samopoziomująca Baumit Nivello Centro

  Firma Baumit przygotowała masę samopoziomującą Nivello Centro, która służy do wyrównania i wzmocnienia podłoża pod ostateczny materiał wykończeniowy, jak deski podłogowe, panele, kamień czy korek. Nowa wylewka samopoziomująca umożliwia też regulację poziomu posadzki. Aplikacja masy jest szybka i łatwa, co ma znaczenia dla pracy wykonawców. 

 • Zastosowanie kolorów, grafik oraz elementów przestrzennych w przychodni dla dzieci Enel-Med w Warszawie, projekt Archimed

  Materiały wykończeniowe w placówkach medycznych

  Współczesne budownictwo daje nieograniczone możliwości, a jedyną przeszkodą, jaką może napotkać wyobraźnia i kreatywność projektanta, jest koszt realizacji jego zamierzeń. Jednak kiedy mówimy o placówkach medycznych, pojawiają się ograniczenia wynikające wprost ze specyfiki tematu.

 • Kolor fioletowy został uznany za mistrza budowania nastroju we wnętrzu

  Najmodniejszy kolor ścian 2017 według Benjamin Moore

  Producenci farb do wnętrz co roku wyznaczają kolorystyczne trendy w aranżacji wnętrz. Są one efektem nie tylko wnikliwej analizy i badań segmentu wnętrzarskiego, ale także trendów pojawiających się w architekturze, kulturze czy modzie. W ten sposób właśnie eksperci z firmy Benjamin Moore wytypowali paletę kolorystyczną na nadchodzący sezon. A kolerem roku 2017 został...

 • Do renowacji gdańskiej kamienicy wykorzystano produkty marki Optolith

  Renowacja. Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

  Zabezpieczenie budynku przed wilgocią jest jednym z istotniejszych etapów budowy obiektu. Zabieg ten jest również ważny podczas remontów czy renowacji budynków.

 • Tynk dekoracyjny Beton Fox Dekorator

  Beton Fox Dekorator

  Beton Fox Dekorator to dekoracyjny tynk dyspersyjny. Produkt stosuje się na ścianach i sufitach wewnątrz budynku.

 • Farba Fasadowa Silikonowa FN 30 FOVEO TECH

  Farba Fasadowa Silikonowa FN 30 marki FOVEO TECH

  Farba Fasadowa Silikonowa FN 30 FOVEO TECH przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania oraz renowacji elewacji budynków. Producentem farby elewacyjnej jest FFiL Śnieżka.

 • Farba elewacyjna Arsanit JOKERFarb-SNZ

  Farba silikonowa Arsanit JOKERFarb-SNZ

  Głównym przeznaczeniem silikonowej farby elewacyjnej Arsanit JOKERFarb-SNZ jest ochrona fasady przed czynnikami atmosferycznymi.

 • Masa uszczelniająca Sopro DSF® 523

  Zaprawa uszczelniająca Sopro DSF® 523

  Sopro DSF® 523 to jednoskładnikowa, cementowa masa uszczelniająca przeznaczona do wykonywania izolacji przeciwwodnej, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, na ścianach i podłogach.

Jeżeli planujesz budowę, remont lub prowadzisz firmę budowalną, serdecznie polecamy Ci nasz dział Chemia budowalna, gdzie znajdziesz wszelkie informacje dotyczące chociażby cementu i tego, w jaki sposób go odpowiednio dobrać.  W dziale tym można  poznać również  nowowści na rynku farb. Jakim produktem pomalować pokój malucha, jakie właściwości ma farba posiadająca nanocząsteczki srebra?Na te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie tu, więc nie zwlekaj, lecz dowiedz się jak najwięcej. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: