Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Chemia budowlana

 • Masa samopoziomująca Nivello Centro

  Masa samopoziomująca Baumit Nivello Centro

  Firma Baumit przygotowała masę samopoziomującą Nivello Centro, która służy do wyrównania i wzmocnienia podłoża pod ostateczny materiał wykończeniowy, jak deski podłogowe, panele, kamień czy korek. Nowa wylewka samopoziomująca umożliwia też regulację poziomu posadzki. Aplikacja masy jest szybka i łatwa, co ma znaczenia dla pracy wykonawców. 

 • Hotel Spichrz, Toruń

  Nowoczesne tynki elewacyjne. Skuteczny sposób na czyste elewacje bez glonów i spękań

  Nowoczesne tynki dekoracyjne minimalizują obecnie główne problemy związane z elewacjami: zabrudzenia, porastanie glonami, mchem, płowienie koloru z biegiem lat. To postęp w chemii budowlanej pozwolił na opracowanie specjalnych receptur tynków elewacyjnych, dzięki którym udało się poprawić ich trwałóść i nadać unikatowe właściwości. Kryteria te spełniają tynki silikonowe i silikatowe, uważane przez fachowców za jedne z najlepszych wśród cienkowarstwowych tynków dekoracyjnych.

 • Chemiczne systemy mocowań - nowe mocowania fisherpolska

  Kotwy fischer zapewniają trwałe połączenia w większości materiałów budowlanych (betonie, murze, pustakach, cegle pełnej i kratówce, gazobetonie), nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. W segmencie chemicznych systemów mocowań przybyły nowe rozwiązania.

 • 853 kolorów elewacji z farbą Baumit PuraColor

  852 kolory elewacji

  Gotowa do użycia, elewacyjna farba akrylowa, przeznaczona do malowania ścian zewnętrznych budynków, ręcznie lub maszynowo - farba elewacyjna Baumit PuraColor. Farba daje możliwść wyboru spośród 852 kolorów elewacji.

 • fotogaleria Przykład zastosowania polimerowo-cementowych posadzek cienkowarstwowych (grubość 8-15 mm) - tor kartingowy. Dzięki zastosowaniu dwóch spoiw posadzki polimerowo-cementowe wykazują zarówno zalety nawierzchni cementowych, jak i żywicznych Właściwości to: bardzo dobra przyczepność do podłoża, duża wytrzymałość mechaniczna, odporność na uderzenia i obciążenia od transportu kołowego

  Rodzaje posadzek przemysłowych i dekoracyjnych. Przegląd systemów, właściwości i zastosowanie

  Posadzki betonowe, cienkowarstwowe, beton szlifowany i polerowany, posadzki epoksydowe, poliuretanowe, to rodzaje posadzek wykorzystywanych w budownictwie przemysłowych. Równie bogata oferta rodzajów posadzek przeznaczona jest do wnętrz. Specjalistą od posadzek przemysłowych, jak i dekoracyjnych jest firma Bautech, zapewniająca rozwiązania systemowe.

 • Jak zadbać o drewnianą elewację domu?

  Zauważyłeś na drewnianej elewacji skupisko grzybów? Aby zapobiec butwieniu drewna, należy jak najszybciej się ich pozbyć. Jeżeli zabrudzenia są niewielkie, wystarczy mycie np. myjką ciśnieniową lub czyszczenie drewnianą packą. Po wyschnięciu ścianę powinno się zabezpieczyć. Dobrym rozwiązaniem jest impregnat z Teflonem®.

 • film

  Metody wzmacniania gruntu - zobacz film o stabilizacji gruntu geopolimerami

  Stabilizację gruntu można wykonać różnymi metodami. Natomiast większość tych metod dotyczy wzmacniania gruntu przed rozpoczęciem budowy. Jak naprawić uszkodzenia w już zrealizowanych inwestycjach bez ingerencji w konstrukcję? Rozwiązaniem na zapadające się i osiadające domy, pękające fundamenty i ściany, a także nawierzchnie dróg, mogą być geopolimery. Naprawa uszkodzeń nie wymaga wykonania wykopów i nie powoduje drgań, więc mieszkańcy nie muszą wyprowadzać się z domów, a kierowcy nie mają dodatkowych utrudnień w ruchu.

 • fotogaleria Prace geoinżynieryjne w magazynie nie przeszkadzają w jego normalnym funkcjonowaniu

  Technologia stabilizacji gruntu. Zdjęcia z prac geoinżynieryjnych

  Stabilizacja gruntu, poziomowanie to najczęściej jedyny sposób na zapobieganie degradacji nawierzchni dróg i autostrad, także nawierzchni przemysłowych w halach czy magazynach, infrastruktury kolejowej itp. Stabilizacja gruntu POWERPILE to geoinżynieryjna procedura polegająca na iniekcji do gruntu rozszerzających się żywic geopolimerowych bez ingerencji w konstrukcje. Prace geoinżynieryjne przebiegają szybko i skutecznie rozwiązują problem niestabilnego podłoża.

Jeżeli planujesz budowę, remont lub prowadzisz firmę budowalną, serdecznie polecamy Ci nasz dział Chemia budowalna, gdzie znajdziesz wszelkie informacje dotyczące chociażby cementu i tego, w jaki sposób go odpowiednio dobrać.  W dziale tym można  poznać również  nowowści na rynku farb. Jakim produktem pomalować pokój malucha, jakie właściwości ma farba posiadająca nanocząsteczki srebra?Na te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie tu, więc nie zwlekaj, lecz dowiedz się jak najwięcej. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: