Bostik Fixpro Turbo+

2024-01-12 10:34 Materiał sponsorowany
Bostik zdjęcie otwierające
Autor: Bostik

Pianoklej Bostik Fixpro Turbo+ to znakomity produkt łączący cechy kleju montażowego i pianki poliuretanowej. Pianoklej umożliwia sprawne wykonywanie wielu prac budowlanych, a wszędzie tam, gdzie potrzebny jest pewny i mocny chwyt, krótki czas wiązania, wysoka wytrzymałość i doskonałe właściwości izolacyjne, pianoklej Bostik będzie niezastąpiony. Mówiąc krótko, produkt zachowuje wszystkie zalety pianki montażowej, przy mocowaniu ram okien i drzwi, a ponad to doskonale sprawdzi się w pracach wymagających łączenia elementów poprzez klejenie jak montaż elementów dekoracyjnych, okładzin ściennych a nawet ocieplanie budynków.

W zestawieniu z tradycyjnym klejem montażowym Fixpro Turbo+ wygrywa większą wydajnością. Wydajność z jednego opakowania wynosi aż 50 mb warkocza kleju. Przy montażu okładzin lub płyt produkt wystarczy średnio na ok. 12 m² powierzchni, natomiast w przypadku wypełniania ubytków, szczelin, złączy będzie to ok. 30 – 40 litrów. Stosowanie pianokleju to bardzo uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie. Jego spektrum zastosowania jest bardzo szerokie. Zapewnia skuteczną przyczepność do takich podłoży jak gips, drewno, beton, gazobeton, silikaty, ceramika poryzowana, aż po tworzywa sztuczne takie jak PCW, a nawet stal lub aluminium. Jest przebadany i dopuszczony do mocowania wewnątrz płyt gipsowo-kartonowych, EPS, XPS, MDF, HDF, OSB, wełny mineralnej, kamienia , jak i do prac zewnętrznych, do mocowania płyt z EPS białego i grafitowego, XPS, wełny mineralnej, PIR, PUR, przy ocieplaniu budynków (ETICS).

Bostik Fixpro Turbo+
Autor: BOSTIK

Warto pamiętać, że Fixpro Turbo+ to coś więcej niż pianka izolacyjno-uszczelniająca. To przede wszystkim szybki i niezawodny klej montażowy, który aplikujemy na zasadzie „2x60 sekund”, co oznacza szybki chwyt początkowy i znacznie przyśpieszony czas wiązania. W praktyce wygląda to następująco: 60 sekund przeznaczamy na aplikację i kolejne 60 sekund na połączenie klejonych materiałów. Dzięki temu prace remontowo-budowlane, takie jak montaż listew, klejenie płyt gispowo-kartonowych, montaż parapetów, czy wypełnianie szczelin trwają znacznie krócej, a sama praca jest sprawniejsza.

Producent wyposażył pianoklej w dwufunkcyjny zawór przystosowany do użycia z tradycyjnym pistoletem do pian oraz specjalnym aplikatorem dołączonym do puszki. Aby przystąpić do pracy, nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. W przypadkach wymagających dużej precyzji dozowania zalecamy skorzystać z pistoletu do pian, który również znajdziecie w ofercie Bostik. Do zalet pianokleju dodajmy także całoroczną formułę, czyli możliwość stosowania w szerokim zakresie temperatur od -10°C do +35°C, a także wysoką wytrzymałość na rozciąganie i ścinanie.

Pianoklej Fixpro Turbo+ to bez wątpienia produkt godny polecenia, a możliwość jego stosowania zarówno w pracach montażowych, jak i do izolacji, czy wypełnienia szczelin sprawia, że jest chętnie wybierany przez profesjonalistów oraz amatorów domowego majsterkowania. Po prostu warto mieć go pod ręką. Należy pamiętać o stosowaniu się do zaleceń producenta, dlatego przed przystąpieniem do pracy warto zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi zabezpieczenia powierzchni wokół, przygotowania puszki do użycia, a także poprawnej aplikacji.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej