Kabina prysznicowa bez brodzika. Jak wykonać odpływ w kabinie prysznicowej bez brodzika?

2018-10-03 14:01
Kabina prysznicowa bez brodzika
Autor: fermacell Kabina prysznicowa bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika, czyli kabina typu walk-in to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przy urządzaniu łazienki. Kabina prysznicowa bez brodzika jest wygodniejsza i praktyczniejsza w użytkowaniu. Poza tym wygląda efektownie. Jak w takiej kabinie rozwiązać kwestię odpływu i mieć pewność szczelnego podłoża?

Kabina prysznicowa bez brodzika - zalety

Kabina prysznicowa bez brodzika to rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane nie tylko w prywatnych łazienkach, ale również hotelach, gabinetach kosmetycznych, salonach SPA. Kabina prysznicowa bez brodzika z odpływem zainstalowanym bezpośrednio w podłodze sprawdza się także w placówkach medycznych, zwłaszcza że niweluje bariery architektoniczne - z takiej kabiny łatwiej korzysta się osobom starszym czy niepełnosprawnym - nie ma progu ani stopnia do pokonania.

Warto też wspomnieć, że kabina prysznicowa bez brodzika wygląda efektowniej, nie ogranicza przestrzeni łazienki. Jednorodne wykończenie posadzki daje wrażenie przestronniejszego wnętrza. Poza tym to rozwiązanie łatwiejsze do utrzmania w czystości. Obawy przed nieszczelnością czy nietrwałością podłoża w takiej kabinie, wykończonej płytkami ceramicznymi czy kamiennymi, są bezpodstawne. Warunkiem jest jednak fachowe wykończenie tej części łazienki przy użyciu specjalistycznych materiałów.

System do kabiny prysznicowej bez brodzika

Na rynku dostępne jest rozwiązanie systemowe, które daje możliwość wykonania strefy prysznicowej z odpływem liniowym w podłodze. To zestaw spływowy boczny fermacell do suchej zabudowy. Dzięki niemu w łatwy sposób można wykonać odpływ liniowy w posadzce łazienki. A wykorzystując dodatkowo jastrych fermacell Powerpanel TE otrzymać trwałą, mocną i w pełni odporną na wilgoć powierzchnię podłogi.

Na kompletny system fermacell składają się:

  • 2 profilowane elementy, które dają powierzchnię spływu o wymiarach 1000 x 1000 mm,
  • zestaw spływowy grubości 42,5 mm (polistyren 30 mm oraz płyta Powerpanel H2O 12,5 mm),
  • elementy hydrauliczne: kolano odpływowe z syfonem wraz z rynienką i kratką.

Kompletny zestaw spływowy boczny świetnie sprawdza się w systemach suchej zabudowy, w których odprowadzanie wody odbywa się poprzez rynnę odpływową umieszczoną w płaszczyźnie podłogi. Niewielkie rozmiary zestawu spływowego (grubość 42,5 mm) sprawiają, że system można zamontować w podłodze wysokości zaledwie 5,5 cm!

Wykończenie kabiny prysznicowej bez brodzika

Prezentujemy wykończenie krok po kroku kabiny prysznicowej bez brodzika z zastosowaniem płyt fermacell Powerpanel TE oraz zestawu odpływowego. Płyty podłogowe wykonane są z lekkiego betonu usztywnionego włóknami szklanymi. Są szczególnie wytrzymałe, a przede wszytskim wodoodporne.

 

kabina prysznicowa bez brodzika wykonanie
Autor: fermacell Na posadzkę strefy prysznicowej układa się dwie płyty Powerpanel TE z lekkiego betonu
wykończenei kabiny prysznicowej bez brodzika
Autor: fermacell Powerpanel TE montuje się identycznie jak tradycyjne elementy jastrychowe z płyt gipsowo-włóknowych. Można je ciąć piłą ręczną
montaż odpływu liniowego
Autor: fermacell Montaż odpływu w posadzce. Wokół odpływu należy zastosować taśmę uszczelniają
Kabina prysznicowa bez brodzika
Autor: fermacell Przestrzeń pod brodzikiem oraz naroża poziome i pionowe trzeba także zabezpieczyć płynną folią uszczelniającą
wykończenie kabiny
Autor: fermacell Gotowa do użytkowania kabina prysznicowa bez brodzika, z odpływem liniowym w posadzce
Partnerzy

Marka Fermacell oferuje kompletne systemy suchej zabudowy z płyt gipsowo-włóknowych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej