Aranżacje łazienek. Czy poradziłbyś sobie z takimi płytkami w łazience? ZDJĘCIA

2018-10-03 11:12
plytki ceramiczne
Autor: materiały prasowe targów Cevisama

Wybraliśmy 8 aranżacji łazienek, w których ułożenie płytek może stanowić wyzwanie dla glazurnika. Bardzo często inwestor lub architekt projektują w łazience płytki wielkoformatowe, czy łączenie płytek z innymi materiałami. Zobaczcie wybrane aranżacje łazienek i zdecydujcie, które przypadki są najtrudniejsze dla glazurnika.

Spis treści

  1. 1. aranżacja łazienki - biały salon kąpielowy
  2. 2. aranżacja łazienki - piękna mozaika
  3. 3. aranżacja łazienki - nietypowy prysznic
  4. 4. aranżacja łazienki - stylowa łazienka z drewnem
  5. 5. aranżacja łazienki - łazienka monochromatyczna
  6. 6. aranżacja łazienki - oświetlenie w podłodze
  7. 7. aranżacja łazienki - płytki wielkoformatowe w głównej roli
  8. 8. aranżacja łazienki - umywalka w blacie

Projekt to zaledwie początek. Dotyczy to także aranżacji łazienek. Łazienka jest miejscem szczególnym, bo nieodpowiednio wykonane prace budowlane mogą spowodować pojawienie się w łazience pleśni i grzyba. Do tego łazienka musi być piękna. Potrzebny jest fachowy glazurnik. Taki, który poradzi sobie z najtrudniejszą nawet aranżacją łazienek.

1. aranżacja łazienki - biały salon kąpielowy

W tej aranżacji łazienki ścianka działowa wyznacza podział funkcjonalny przestrzeni łazienki, podkreślony dodatkowo ułożeniem płytek ceramicznych na podłodze w kształcie koła. Ułożenie takiego wzoru z płytek w dość dużym formacie wymaga wyjątkowej precyzji, przede wszystkich dokładnych pomiarów i przycięcia płytek.

Łazienka
Autor: Andrzej Szandomirski Aranżacja łazienki - biały salon kąpielowy. Biała łazienka to dobre rozwiązanie dla osób nielubiących eksperymentów. Jest ponadczasowa i łatwo ją posprzątać.

2. aranżacja łazienki - piękna mozaika

W prezentowanej aranżacji łazienki zarówno na ścianach, jak i podłodze, także w strefie prysznicowej zastosowano ten sam materiał - mozaikę. Wykorzystano tu jej właściwości - możliwość wykańczania profilowanych powierzchni (zaokrąglony fragment ściany oraz spadek podłogi w kierunku kratki ściekowej pod prysznicem). Aranżacja łazienki, przede wszystkim układanie mozaiki, wymagała od glazurnika dużego doświadczenia, zwłaszcza przygotowanie podłoża w kabinie prysznicowej.

Aranżacja łazienki z mozaiką
Autor: Jacek Kucharczyk Mozaika w aranżacji łazienki to lubiany przez projektantów motyw. Ceramiczne, szklane, kamienne czy lustrzane kwadraciki to wyjątkowa ozdoba łazienki.

3. aranżacja łazienki - nietypowy prysznic

W tej aranżacji łazienki zwraca uwagę nietypowe rozwiązanie strefy prysznicowej - prysznic bez brodzika - to zawsze stanowi wyzwanie dla wykonawcy, szczególnie jeśli jest to przestrzeń dość ograniczona, a do jej wykończenia stosujemy ciężkie, wielkoformatowe płytki gresowe. Dodatkowym utrudnieniem było tu wykończenie niewielkiej wnęki w ścianie oraz odpływu liniowego w podłodze.

Aranżacja łazienki z prysznicem bez brodzika
Autor: Mariusz Bykowski Kabina prysznicowa bez brodzika w tej aranżacji łazienki wygląda efektownie. Takie rozwiązanie nie ogranicza przestrzeni łazienki. Obawy przed nieszczelnością czy nietrwałością podłoża w takiej kabinie, wykończonej płytkami ceramicznymi czy kamiennymi, są bezpodstawne. Warunkiem jest jednak fachowe wykończenie przy użyciu specjalistycznych materiałów.

4. aranżacja łazienki - stylowa łazienka z drewnem

W aranżacji łazienek, zawłaszcza tych stylowych, chętnie wykorzystuje się drewno, także na podłodze. W prezentowanej aranżacji drewno na podłodze użyte jest tylko na niewielkim fragmencie, eksponując strefę umywalki. Fragment ten ma kształt półkola, które z kolei zostało precyzyjnie połączone z płytkami kamiennymi o dużym formacie. Połączenie dwóch różnych materiałów i powierzchni o nietypowym kształcie, to podwójne wyzwanie dla glazurnika.

Stylowa łazienka z drewnem
Autor: Andrzej Szandomirski Drewno w łazience, na podłogach i ścianach wygląda naturalnie i elegancko. W łazienkach klasycznych podkreśla styl. Należy pamiętać o właściwych gatunkach drewna i poprawnym wykonaniu.

5. aranżacja łazienki - łazienka monochromatyczna

Monochromatyczna, surowa w formie łazienka. Tu najważniejsza jest konsekwencja projektowa. Dlatego drzwiczki wiszącej szafki wykończono tym samym materiałem, co ściany - szarymi płytkami ceramicznymi. Takie rozwiązanie podkreśla charakter łazienki.

Aranżacja łazienki monochromotycznej
Autor: Jacek Kucharczyk Jeśli lubisz prostotę, może dobrze się poczujesz w łazience monochromatycznej. Aranżacja takiej łazienki bazuje tylko na jednym kolorze. W łazience monochromatycznej należy pamiętać o wszystkich jej elementach: umywalka, sedes, wanna lub prysznic, ale także na przykład grzejnik powinny być w tym samym kolorze co wnętrze.

6. aranżacja łazienki - oświetlenie w podłodze

Rozplanowanie płytek na ścianach i podłodze w tej łazience było prawdziwą sztuką. Na ścianach płytki w formie długich prostokątów ułożone są w przewadze w pionie, ale na pewnych fragmentach ścian, także w poziomie. Ponadto płytki występują w dwóch kolorach, a kilka z nich tworzy wzór. W płytki podłogowe zaś wkomponowano niekonwencjonalne oświetlenie - również w formie płytek.

Łazienka z oświetleniem w podłodze
Autor: Joanna Siedlar Podświetlana podłoga doskonale podkreśli aranżację łazienki. Do wyboru są specjalne oprawy, listwy LED, taśmy LED lub oświetlenie LED montowane w fugach.

7. aranżacja łazienki - płytki wielkoformatowe w głównej roli

Płytki wielkoformatowe są cały czas bardzo modne. Wyglądają efektownie, ale wcale łatwo się ich nie układa. Są ciężkie, trudno się je docina. Tutaj wykorzystano je na ścianach i podłodze, także pod prysznicem.

Płytki wielkoformatowe w aranżacji łazienki
Autor: Piotr Mastalerz Płytki wielkoformatowe układane są na minimalną spoinę, dlatego sprawiają wrażenie jednolitej powierzchni. Takie płytki powinny być układane przez dwie osoby, a przy montażu tych największych konieczne jest użycie specjalistycznych przyssawek.

8. aranżacja łazienki - umywalka w blacie

Pomysł na funkcjonalną strefę w łazience. Blat, który płynnie przechodzi w wyprofilowaną podwójną umywalkę. Do estetycznego wykończenia tej przestrzeni można było zastosować tylko jeden rodzaj materiału ceramicznego - mozaikę.

Umywalka w blacie wykończona mozaika
Autor: Piotr Mastalerz Umywalka z mozaiki wygląda bardzo efektownie. Takie rozwiązanie jest też funkcjonalne.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej