Aranżacje łazienek. Czy poradziłbyś sobie z takimi płytkami w łazience? ZDJĘCIA

2018-10-03 11:12
plytki ceramiczne
Autor: materiały prasowe targów Cevisama

Wybraliśmy 8 aranżacji łazienek, w których ułożenie płytek może stanowić wyzwanie dla glazurnika. Bardzo często inwestor lub architekt projektują w łazience płytki wielkoformatowe, czy łączenie płytek z innymi materiałami. Zobaczcie wybrane aranżacje łazienek i zdecydujcie, które przypadki są najtrudniejsze dla glazurnika.

Spis treści

  1. 1. aranżacja łazienki - biały salon kąpielowy
  2. 2. aranżacja łazienki - piękna mozaika
  3. 3. aranżacja łazienki - nietypowy prysznic
  4. 4. aranżacja łazienki - stylowa łazienka z drewnem
  5. 5. aranżacja łazienki - łazienka monochromatyczna
  6. 6. aranżacja łazienki - oświetlenie w podłodze
  7. 7. aranżacja łazienki - płytki wielkoformatowe w głównej roli
  8. 8. aranżacja łazienki - umywalka w blacie

Projekt to zaledwie początek. Dotyczy to także aranżacji łazienek. Łazienka jest miejscem szczególnym, bo nieodpowiednio wykonane prace budowlane mogą spowodować pojawienie się w łazience pleśni i grzyba. Do tego łazienka musi być piękna. Potrzebny jest fachowy glazurnik. Taki, który poradzi sobie z najtrudniejszą nawet aranżacją łazienek.

1. aranżacja łazienki - biały salon kąpielowy

W tej aranżacji łazienki ścianka działowa wyznacza podział funkcjonalny przestrzeni łazienki, podkreślony dodatkowo ułożeniem płytek ceramicznych na podłodze w kształcie koła. Ułożenie takiego wzoru z płytek w dość dużym formacie wymaga wyjątkowej precyzji, przede wszystkich dokładnych pomiarów i przycięcia płytek.

Łazienka
Autor: Andrzej Szandomirski Aranżacja łazienki - biały salon kąpielowy. Biała łazienka to dobre rozwiązanie dla osób nielubiących eksperymentów. Jest ponadczasowa i łatwo ją posprzątać.

2. aranżacja łazienki - piękna mozaika

W prezentowanej aranżacji łazienki zarówno na ścianach, jak i podłodze, także w strefie prysznicowej zastosowano ten sam materiał - mozaikę. Wykorzystano tu jej właściwości - możliwość wykańczania profilowanych powierzchni (zaokrąglony fragment ściany oraz spadek podłogi w kierunku kratki ściekowej pod prysznicem). Aranżacja łazienki, przede wszystkim układanie mozaiki, wymagała od glazurnika dużego doświadczenia, zwłaszcza przygotowanie podłoża w kabinie prysznicowej.

Aranżacja łazienki z mozaiką
Autor: Jacek Kucharczyk Mozaika w aranżacji łazienki to lubiany przez projektantów motyw. Ceramiczne, szklane, kamienne czy lustrzane kwadraciki to wyjątkowa ozdoba łazienki.

3. aranżacja łazienki - nietypowy prysznic

W tej aranżacji łazienki zwraca uwagę nietypowe rozwiązanie strefy prysznicowej - prysznic bez brodzika - to zawsze stanowi wyzwanie dla wykonawcy, szczególnie jeśli jest to przestrzeń dość ograniczona, a do jej wykończenia stosujemy ciężkie, wielkoformatowe płytki gresowe. Dodatkowym utrudnieniem było tu wykończenie niewielkiej wnęki w ścianie oraz odpływu liniowego w podłodze.

Aranżacja łazienki z prysznicem bez brodzika
Autor: Mariusz Bykowski Kabina prysznicowa bez brodzika w tej aranżacji łazienki wygląda efektownie. Takie rozwiązanie nie ogranicza przestrzeni łazienki. Obawy przed nieszczelnością czy nietrwałością podłoża w takiej kabinie, wykończonej płytkami ceramicznymi czy kamiennymi, są bezpodstawne. Warunkiem jest jednak fachowe wykończenie przy użyciu specjalistycznych materiałów.

4. aranżacja łazienki - stylowa łazienka z drewnem

W aranżacji łazienek, zawłaszcza tych stylowych, chętnie wykorzystuje się drewno, także na podłodze. W prezentowanej aranżacji drewno na podłodze użyte jest tylko na niewielkim fragmencie, eksponując strefę umywalki. Fragment ten ma kształt półkola, które z kolei zostało precyzyjnie połączone z płytkami kamiennymi o dużym formacie. Połączenie dwóch różnych materiałów i powierzchni o nietypowym kształcie, to podwójne wyzwanie dla glazurnika.

Stylowa łazienka z drewnem
Autor: Andrzej Szandomirski Drewno w łazience, na podłogach i ścianach wygląda naturalnie i elegancko. W łazienkach klasycznych podkreśla styl. Należy pamiętać o właściwych gatunkach drewna i poprawnym wykonaniu.

5. aranżacja łazienki - łazienka monochromatyczna

Monochromatyczna, surowa w formie łazienka. Tu najważniejsza jest konsekwencja projektowa. Dlatego drzwiczki wiszącej szafki wykończono tym samym materiałem, co ściany - szarymi płytkami ceramicznymi. Takie rozwiązanie podkreśla charakter łazienki.

Aranżacja łazienki monochromotycznej
Autor: Jacek Kucharczyk Jeśli lubisz prostotę, może dobrze się poczujesz w łazience monochromatycznej. Aranżacja takiej łazienki bazuje tylko na jednym kolorze. W łazience monochromatycznej należy pamiętać o wszystkich jej elementach: umywalka, sedes, wanna lub prysznic, ale także na przykład grzejnik powinny być w tym samym kolorze co wnętrze.

6. aranżacja łazienki - oświetlenie w podłodze

Rozplanowanie płytek na ścianach i podłodze w tej łazience było prawdziwą sztuką. Na ścianach płytki w formie długich prostokątów ułożone są w przewadze w pionie, ale na pewnych fragmentach ścian, także w poziomie. Ponadto płytki występują w dwóch kolorach, a kilka z nich tworzy wzór. W płytki podłogowe zaś wkomponowano niekonwencjonalne oświetlenie - również w formie płytek.

Łazienka z oświetleniem w podłodze
Autor: Joanna Siedlar Podświetlana podłoga doskonale podkreśli aranżację łazienki. Do wyboru są specjalne oprawy, listwy LED, taśmy LED lub oświetlenie LED montowane w fugach.

7. aranżacja łazienki - płytki wielkoformatowe w głównej roli

Płytki wielkoformatowe są cały czas bardzo modne. Wyglądają efektownie, ale wcale łatwo się ich nie układa. Są ciężkie, trudno się je docina. Tutaj wykorzystano je na ścianach i podłodze, także pod prysznicem.

Płytki wielkoformatowe w aranżacji łazienki
Autor: Piotr Mastalerz Płytki wielkoformatowe układane są na minimalną spoinę, dlatego sprawiają wrażenie jednolitej powierzchni. Takie płytki powinny być układane przez dwie osoby, a przy montażu tych największych konieczne jest użycie specjalistycznych przyssawek.

8. aranżacja łazienki - umywalka w blacie

Pomysł na funkcjonalną strefę w łazience. Blat, który płynnie przechodzi w wyprofilowaną podwójną umywalkę. Do estetycznego wykończenia tej przestrzeni można było zastosować tylko jeden rodzaj materiału ceramicznego - mozaikę.

Umywalka w blacie wykończona mozaika
Autor: Piotr Mastalerz Umywalka z mozaiki wygląda bardzo efektownie. Takie rozwiązanie jest też funkcjonalne.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej