Muratorplus. Budowa 2024

Poradnik skierowany do profesjonalistów stanowiący kompendium wiedzy branżowej dla fachowców z takich dziedzin, jak: wyroby konstrukcyjne, izolacje, pokrycia dachowe, chemia budowlana, materiały wykończeniowe oraz narzędzia i sprzęt budowlany.

ZOBACZ DEMO
Muratorplus. Budowa 2024

Muratorplus. Stolarka Otworowa 2024

Poradnik z zakresu okien, drzwi, bram garażowych i przemysłowych, fasad oraz systemów profili, okuć budowlanych i maszyn do produkcji stolarki otworowej. Zawiera artykuły merytoryczne, porady ekspertów oraz prezentacje produktowe nowości rynkowych.

ZOBACZ DEMO
Muratorplus. Stolarka Otworowa 2024

Prezentacje sponsorów e-wydania

partnerzy-e-wydania
W dzisiejszych czasach, kiedy troska o bezpieczeństwo i komfort staje się nieodłączną częścią naszego codziennego życia, poszukiwanie niezawodnych i funkcjonalnych rozwiązań jest niezwykle istotne. Drzwi Mieszkaniowe RAPTOR stanowią odpowiedź na te potrzeby, wprowadzając nas w nową erę bezpieczeństwa i designu. Oparte na najnowszych trendach projektowych, różnorodne wzory wykończenia drzwi w połączeniu z funkcjonalnością są inspiracją dla architektów. Produkowane przez jednego z czołowych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa budynków - ASSA ABLOY Mercor Doors, oferują najwyższą ochronę przed włamaniem, pożarem czy hasałem, ale także ponadczasowy design, który doskonalone wpisuje się we współczesne trendy.

Materiał sponsorowany

Nie od dziś światło dzienne wykorzystywane jest w architekturze i sztuce. Jego umiejętne zastosowanie nie tylko wpływa na nastrój domowników, ale również bilans energetyczny budynku. Dzięki roletom wewnętrznym do okien dachowych możemy optymalnie wykorzystać jego potencjał. Stała kontrola nad ilością i intensywnością wpadającego światła pozwala nam uzyskać zaciemnienie nawet w najbardziej słoneczny dzień. Bogata gama barw i wzorów rolet sprawia, że całe poddasze nabiera koloru. Dodatkowo wybierając roletę w wersji ARF Print ożywisz wnętrze i „zaprosisz” sztukę do swojego domu.

Materiał sponsorowany

Trendy we współczesnej architekturze wskazują, że dom ma być ekonomiczny i funkcjonalny. Proste bryły, w których każdy z domowników ma swoje miejsce i zmieści się wszystko nieustannie zyskują popularność. Minimalizm, ograniczenie detali i naturalność coraz częściej dominują w projektach. W te trendy idealnie wpisują się deski i płytki elewacyjne Cedral.

Materiał sponsorowany

Prefabrykacja staje się kluczowym elementem w branży budowlanej. Krótszy czas realizacji inwestycji, efektywne dostawy i precyzyjny montaż stanowią nieodłączny element sukcesu oraz satysfakcji inwestorów. Potwierdzeniem tego są realizacje dynamicznie rozwijającej się firmy Lubar Prefabrykacja.

Materiał sponsorowany

W świecie biznesu, w którym kluczowe znaczenie ma tempo działania – fundamenty sukcesu stanowią: profesjonalizm, bezpieczeństwo i efektywność. W tak wymagającym środowisku każdy detal ma znaczenie. Także wybór odpowiednich rozwiązań dla kontroli dostępu, magazynowania czy logistyki. Takie są niezawodne bramy przemysłowe oraz kompleksowe systemy przeładunkowe od marki WIŚNIOWSKI – zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwach z najbardziej zróżnicowanych branż.

Materiał sponsorowany

Okna dachowe wpuszczają na poddasze naturalne światło, pozwalają też szybko przewietrzyć wnętrze. Dzisiejsze okna to jednak coś więcej niż tylko podstawowa funkcjonalność. Jako energooszczędne, wspomagają kontrolę nad stratami ciepła. Są bezpieczne – mają hartowane szyby, a system topSafe gwarantuje wzmocnioną ochronę przed włamaniem. Są też znacznie wygodniejsze w obsłudze niż kiedyś, dzięki ergonomicznej klamce i opcjom sterowania elektrycznego.

Materiał sponsorowany

Branża budowlana mierzy się z coraz większymi wyzwaniami ze względu na nowe regulacje środowiskowe i wymagania obniżania zużycia energii. To dobrze, bo ten trend zwiastuje rozwój i sięganie po produkty o lepszych parametrach cieplnych oraz innowacyjne rozwiązania do wykończenia domu. Ponadto programy rządowe, takie jak „Czyste Powietrze”, czy dofinansowanie do kompleksowej Termomodernizacji, przyczyniają się do tego, że wiele rodzin w Polsce może pozwolić sobie na życie w ciepłym i energooszczędnym domu. Tym samym wpływa to na bezpieczeństwo energetyczne i lepszą przyszłość planety Ziemi.

Materiał sponsorowany

Okna zamontowane w połaci dachowej narażone są na ekstremalne warunki atmosferyczne, począwszy od letnich upałów poprzez intensywne ulewy, grad aż po zalegający śnieg. Ich trwałość zaprojektowana jest na kilkadziesiąt lat, ale tak jak wszystkie produkty, również okna dachowe zużywają się w trakcie eksploatacji. Nadchodzi więc taki moment, w którym zastanawiamy się, czy aby nie należy starych, wysłużonych okien dachowych wymienić na nowe.

Materiał sponsorowany

REHAU wprowadza na rynek ARTEVO, nowy system okienny o wysokiej jakości i niskim wpływie na środowisko. ARTEVO łączy innowacje technologiczne i ekologiczne, zapewniając efektywność produkcji i zrównoważony rozwój branży okiennej.

Materiał sponsorowany

Okna napowietrzające i oddymiające nSHEV coraz częściej są standardem w nowoczesnych budynkach. Nie tylko gwarantują właściwą jakość powietrza oraz zwiększają bezpieczeństwo jego użytkowników w przypadku pożaru, ale przyczyniają się do oszczędności dla właścicieli i operatorów obiektów.

Materiał sponsorowany