Stolarka otworowa GEZE

2024-01-17 8:38 Materiał sponsorowany
Stolarka GEZE
Autor: GEZE

Okna napowietrzające i oddymiające nSHEV coraz częściej są standardem w nowoczesnych budynkach. Nie tylko gwarantują właściwą jakość powietrza oraz zwiększają bezpieczeństwo jego użytkowników w przypadku pożaru, ale przyczyniają się do oszczędności dla właścicieli i operatorów obiektów.

Firma GEZE od lat oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań do automatyzacji drzwi i okien w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej. Jesteśmy uznanym na świecie liderem w tym obszarze i stale staramy się udoskonalać nasze rozwiązania.

Napędy do okien

Bardzo dobrze sprawdzają się na rynku nasze elektryczne napędy, które otwierają i zamykają okna. Napędy te łączą dwie funkcje: bezpieczeństwo w razie zagrożeń wynikających z pożaru oraz komfort wentylacji bytowej na co dzień. Okna zautomatyzowane z napędami łańcuchowymi i wrzecionowymi służą w razie pożaru jako otwór wywiewny instalacji odprowadzania dymu i ciepła, przez co umożliwiają bezpieczną ewakuację z budynku. W codziennym użytkowaniu umożliwiają dodatkowo wymianę powietrza oraz naturalne schładzanie pomieszczeń.

Stolarka GEZE
Autor: GEZE

Centrale oddymiania

Centrale oddymiania GEZE są mózgiem instalacji odprowadzania dymu i ciepła (RWA) oraz naturalnej wentylacji budynku. Sterują one komponentami systemu w celu skutecznego odciągu dymu, trujących gazów i ciepła w razie pożaru. Przyjmują one sygnał z czujników dymu i temperatury i odpowiednio sterują odprowadzaniem dymu i ciepła ze strefy budynku w której nastąpiło zagrożenie.

Tego typu rozwiązania odpowiednio zaprojektowane i skonfigurowane przyczyniają się również do obniżenia kosztów zużycia energii choćby do ogrzewania czy wentylacji poszczególnych pomieszczeń. W naszej ofercie odpowiada za to między innymi centrala GEZE MBZ 300, która z powodzeniem obsługuje wszystkie wymienione powyżej funkcje.

GEZE IQ box Safety

Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania okien wprowadziliśmy na rynek moduł IQ box Safety służący do ochrony użytkownika w niebezpiecznych miejscach przy oknach z napędem elektrycznym. Zabezpiecza on krawędzie grożące zgnieceniem i przycięciem na głównych i bocznych krawędziach zamykających. Posiada możliwość podłączenia aż do czterech czujników (naciskowych i/lub bezdotykowych) umożliwia elastyczne, dostosowane do potrzeb użytkowych zabezpieczenie okien z napędem elektrycznym GEZE IQ windowdrive zasilanych napięciem 24V DC.

System daje swobodę projektowania i planowania podczas tworzenia koncepcji funkcjonowania okien z napędem elektrycznym. Uniwersalność rozwiązania pozwala zastosować go do wszystkich powszechnie stosowanych typów okien i sposobów otwierania oraz sposobów ich sterowania.

Stolarka GEZE
Autor: GEZE

Wsparcie i certyfikaty

Zespół projektowy i techniczny GEZE wspomaga architektów, projektantów, generalnych wykonawców oraz inwestorów na wszystkich etapach realizacji projektu. Nasi pracownicy dostarczają szczegółowych informacji o dostępnych rozwiązaniach funkcjonalnych i produktach firmy, a także pomagają przy specyfikacjach zestawów urządzeń, przygotowaniu rysunków CAD i BIM.

Firma GEZE przeprowadziła badania okien oddymiających nSHEV (PN EN 12101-2) wykonanych w oparciu o systemy aluminiowe Aluprof, Aliplast, Aluron, Ponzio i Yawal. Okna oddymiające GEZE z siłownikami można wykonać praktycznie w każdym wariancie – okna pionowe: rozwierne, uchylne, wychylne, odchylne, otwierane równolegle na nożycach jak i dachowe: jedno- lub dwuskrzydłowe, bez lub z owiewkami wiatrowymi.

Dowiedz się więcej na: www.geze.pl

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej