ARTEVO – nowy rewolucyjny system okienny REHAU

2024-01-24 14:13 Materiał sponsorowany
Okna REHAU
Autor: REHAU

REHAU wprowadza na rynek ARTEVO, nowy system okienny o wysokiej jakości i niskim wpływie na środowisko. ARTEVO łączy innowacje technologiczne i ekologiczne, zapewniając efektywność produkcji i zrównoważony rozwój branży okiennej.

REHAU jest liderem w branży okiennej, który stale wprowadza innowacyjne rozwiązania. Jego materiał kompozytowy RAU-FIPRO X, opracowany 15 lat temu jako odważna koncepcja, okazał się niebywałym osiągnięciem, które zmieniło oblicze rynku okiennego. W tym roku REHAU prezentuje nowy system profili ARTEVO, który jest kontynuacją sprawdzonego systemu GENEO, bazującego na tworzywie kompozytowym z włóknem szklanym. Nowy system ARTEVO, który niedawno zadebiutował na rynku, łączy zaawansowany materiał RAU-FIPRO X z niezrównaną wiedzą techniczną REHAU, która umożliwiła pełne wykorzystanie możliwości tego tworzywa. W efekcie powstał pierwszy system okienny klasy premium z 360° efektywnością w każdym aspekcie. Oznacza to, że wszystkie jego parametry w porównaniu z poprzednią generacją zostały ulepszone lub wzbogacone o nowe korzyści, przy jednoczesnym lepszym zarządzaniu zasobami.

Jeszcze więcej jakości, jeszcze większe możliwości

System ARTEVO wykorzystuje włókna kompozytowe RAU-FIPRO X do wzmocnienia całych profili. Dzięki temu profile mają większą stabilność i sztywność skrętną, są bardzo odporne i dobrze rozkładają obciążenia. To pozwala na tworzenie większych skrzydeł i okien – często bez potrzeby stosowania wzmocnień stalowych. Na przykład skrzydła okienne do 2,40 m wysokości można zrobić bez stali. Jeżeli dodamy wzmocnienia i połączymy je z technologią klejenia szyb do profili, możemy uzyskać skrzydła do 2,80 m wysokości! Zarówno białe, jak i kolorowe. Brak wzmocnień oznacza również lepszą izolację termiczną (Uf standardowo do 0,97 W/(m²K) i do 40% mniejszą wagę w porównaniu z tradycyjnymi, wzmocnionymi oknami z tworzywa.

Okna REHAU
Autor: REHAU

Najwyższa izolacyjność termiczna − aż po certyfikat domu pasywnego

System ARTEVO zapewnia najwyższą efektywność energetyczną w swojej klasie. Produkt ARTEVO max wykorzystuje innowacyjną folię LowE w ościeżnicy i skrzydle, która ogranicza straty ciepła przez promieniowanie do 5% i hamuje konwekcję w komorach. Dzięki temu system osiąga współczynnik przenikania ciepła Uf do 0,81 W/(m²K) i posiada certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. System ARTEVO łatwo spełnia również rygorystyczne kryteria szwajcarskiego certyfikatu Minergie®.

Okna REHAU
Autor: REHAU

Jeszcze więcej designu

ARTEVO to nie tylko system okienny o wysokiej jakości i wydajności, ale także rozwiązanie, które daje pełną elastyczność w tworzeniu własnego stylu architektonicznego. System wyróżnia się geometrycznym kształtem z cienkimi ramami o niskim kącie nachylenia i wyrazistymi, prostymi liniami. Nadaje to budynkom niepowtarzalny charakter, łącząc elegancję i nowoczesność. ARTEVO pozwala także na indywidualne dopasowanie skrzydeł okiennych o małej wysokości licowej, która zwiększa powierzchnię przeszklenia i zapewnia lepsze doświetlenie wnętrz. Do wyboru są dwa rodzaje skrzydeł – tradycyjne, umożliwiające zastosowanie szyb o grubości do 56 mm z doskonałymi parametrami izolacji akustycznej i termicznej oraz zintegrowane – o jednolitej, harmonijnej estetyce, z możliwością zastosowania szyb o grubości do 72 mm, co pozwala na lepsze dopasowanie stolarki do potrzeb użytkowników. ARTEVO oferuje również pełną swobodę wyboru kolorów i faktur profili okiennych – od kolorów gładkich, przez imitacje drewna lub aluminium, po szeroki wachlarz kolorów z palety RAL, DB i NCS oraz lakierów strukturalnych. Dodatkowym atutem są przemyślane akcesoria, takie jak próg podłogowy 0 mm REHAU RAUCERO lub program klamek LINEA.

Okna REHAU
Autor: REHAU

Jeszcze więcej zrównoważonego rozwoju

ARTEVO to nowy system okienny, który łączy w sobie wysoką jakość, oszczędność energii i ochronę środowiska. Profile z oznaczeniem EcoPuls są wykonane z materiałów w 75% pochodzących z recyklingu, zarówno w rdzeniu profili, jak i w listwach przyszybowych. Nowatorska technologia ARTEVO max z folią LowE zapewnia lepszą izolację termiczną i możliwość ponownego przetworzenia okna. Dodatkowo, system Window.ID umożliwia śledzenie cyklu życia okna i wspiera koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym. System okienny REHAU ARTEVO to rozwiązanie przyszłościowe i zrównoważone.

Okna REHAU
Autor: REHAU

ARTEVO to nowy system okienny od REHAU, który łączy w sobie wysoką jakość, innowacyjność i trwałość. ARTEVO nadaje się do różnych rodzajów budynków, zarówno nowych, jak i remontowanych. Aby dowiedzieć się więcej o ARTEVO, odwiedź strony REHAU:

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej