Jaka mieszarka do zapraw dla profesjonalisty? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2023-06-30 12:34 Materiał sponsorowany
Narzędzia od Domitech
Autor: Domitech Mieszarka do betonu Hikoki

Mieszarka do zapraw to sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej profesjonalnej firmy budowlanej lub remontowej. Jej zakup pozwoli szybko przygotowywać duże ilości materiałów budowlanych, jak beton, kleje, zaprawy, tynki oraz chemia budowlana. Zapewni to wymierną oszczędność czasu, tym samym przyczyniając się do zwiększenia produktywności i postępów prac. Jednak mieszarka mieszarce nie równa, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych parametrów.

Spis treści

  1. Do czego można wykorzystać mieszarkę do zapraw?
  2. Jaką moc powinno mieć dobre mieszadło budowlane
  3. Kiedy warto kupić mieszarkę budowlaną wyposażoną w dwa mieszadła?

Do czego można wykorzystać mieszarkę do zapraw?

Mieszarka do zapraw to elektronarzędzie, którego zdecydowanie nie powinno zabraknąć na wyposażeniu żadnego profesjonalisty. Jego sercem jest wydajny silnik elektryczny o dużej mocy. Umożliwia on napędzanie jednego lub w przypadku bardziej zaawansowanych sprzętów nawet dwóch mieszadeł o dużej średnicy.

W efekcie staje się możliwe szybkie i niezwykle dokładne przygotowywanie wszelkiego rodzaju chemii budowlanej. Z czym konkretnie poradzi sobie mieszadło budowlane? Otóż sprzęt ten z łatwością przygotuje m.in:

  • kleje do płytek ceramicznych;
  • zaprawy murarskie;
  • gipsy budowlane;
  • tynki oraz gładzie;
  • wylewki samopoziomujące;
  • beton;

Mieszarka przyda się również podczas przygotowywania żywic epoksydowych oraz polimerowych, coraz częściej wykorzystywanych do tworzenia imponujących i w pełni jednolitych posadzek w mieszkaniach, biurowcach oraz obiektach przemysłowych.

Ważne jest jednak by wybrać sprzęt, który poradzi sobie z trudami panującymi na placu budowy. Urządzenie musi być niewrażliwe na działanie kurzu oraz wszechobecnych pyłków, a także odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym zachlapaniem wodą lub przygotowywanym preparatem. Spełniające powyższe kryteria, profesjonalne mieszarki do kleju, betonu i zapraw kupisz w sklepie Domitech.pl!

Narzędzia od Domitech
Autor: Domitech

Jaką moc powinno mieć dobre mieszadło budowlane

?Przeglądając specyfikację techniczną mieszarki, zdecydowanie największą uwagę trzeba zwrócić na moc silnika wyrażaną w watach (W). To właśnie od tego parametru zależeć będzie wydajność sprzętu oraz jego zdolność do rozrabiania dużych ilości zapraw budowlanych.

Mieszarka do zastosowań profesjonalnych powinna oferować do dyspozycji swojego operatora przynajmniej 1 kW. Dobrym tego przykładem może być model HiKOKI UM 12VST2 UAZ o mocy znamionowej 1200 watów. Urządzenie to zespolone jest z dwubiegową przekładnią, co pozwoli dobrać zarówno prędkość obrotową urządzenia, jak i generowany przez nie moment obrotowy do wymogów wyrabianego materiału. Dzięki temu korzystając z tego mieszadła, możliwe stanie się przygotowywanie zarówno gęstych zapraw, jak i płynnych substancji budowlanych.

Z kolei chcąc jednorazowo przygotowywać masy o wadze przekraczającej 50 kg, warto wyposażyć się w model o nieco wydajniejszym silniku. Do realizacji takich zadań zdecydowanie można polecić dwubiegowy HiKOKI UM 16VST2 UAZ, którego moc znamionowa wynosi 1 600 W. Wysoka wydajność sprzętu zagwarantuje optymalne parametry mieszania nawet w trakcie przygotowywania większych  partii materiału.

Narzędzia od Domitech
Autor: Domitech

Kiedy warto kupić mieszarkę budowlaną wyposażoną w dwa mieszadła?

Niezwykle ciekawym urządzeniem dostępnym w dobrych sklepach z elektronarzędziami są mieszarki wyposażone w dwa naprzemiennie obracające się mieszadła, jak ma to miejsce w przypadku HiKOKI UM 22VYST UAZ. Dzięki nim sprzęt ten jest w stanie znacznie szybciej mieszać zaprawy, bez ryzyka ich niedokładnego rozrobienia.

Dwa mieszadła świetnie sprawdzą się też podczas przygotowywania żywic epoksydowych lub polimerowych, a także zabarwiania emalii gwarantując pełne przemieszanie się wszystkich ich składników.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej