adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Ochrona osób i mienia

 • Drzwi antywłamaniowe w standardzie klasy RC 3

  Aluminiowe drzwi zewnętrzne w standardzie klasy RC 3

  Drzwi zewnętrzne są najczęściej pierwszą, forsowaną przez włamywaczy barierą. W ofercie drzwi aluminiowych firmy Hörmann antywłamaniowość w klasie RC 3 nie jest już dodatkową opcją, ale standardem.

 • Telefon RTX8830

  Telefon RTX8830 z funkcją ochrony użytkownika

  Model telefonu RTX8830 powstał z myślą o ekstremalnych warunkach pracy, np. na budowie, w zakładach produkcyjnych czy magazynach. Odporność na skrajne temperatury, wstrząsy, upadek z wysokości, hałas, automatyczny system alarmowy w razie zagrożenia, to tylko niektóre właściowści urządzenia firmy Kontel.

 • Czujnik dymu

  Czujniki ciepła i dymu Hager

  Firma Hager opracowała urządzenia do ochrony przeciwpożarowej. Są to czujniki dymu i ciepła, generujące sygnały alarmowe zarówno dźwiękowe, jak i optyczne.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Skanska SA

  Zabezpieczenia przeciwpożarowe w placówkach medycznych

  Ustawa o ochronie przeciwpożarowej określa ochronę przeciwpożarową jako realizację przedsięwzięć mających na celu zabezpieczenie życia, zdrowia i mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową bądź innym miejscowym zagrożeniem poprzez: zapobieganie ich powstaniu i rozprzestrzenianiu się, zapewnienie sił i środków do ich zwalczania, a także prowadzenie działań ratowniczych.

 • Na jakie błędy przy odbiorach budynków napotykają służby PSP?

  Zgodnie z art. 56 Prawa budowlanego inwestor, wobec którego nałożono obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku, zobligowany jest do powiadomienia o zakończeniu budowy i zamiarze użytkowania budynku odpowiednie organy, m.in. Państwową Straż Pożarną, która zajmuje stanowisko w sprawie zgodności inwestycji z projektem budowlanym. Przedstawiamy metodologię postępowania służb PSP odnośnie uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku oraz najczęściej spotykane nieprawidłowości przy tego typu odbiorach.

 • Ochrona przeciwpożarowa obiektów sakralnych

  Pożary obiektów sakralnych nie zdarzają się często, lecz są bardzo spektakularne i przynoszą znaczne straty materialne, historyczne i kulturowe. Do rzadkości należą pożary świątyń nowych, murowanych, zlokalizowanych w dużych miastach. Najczęściej płoną budowle stare, zabytkowe, wykonane w konstrukcji drewnianej, znajdujące się z dala od miast powiatowych, w związku z czym dojazd służb ratowniczych jest utrudniony.

 • Oznakowanie dróg ewakuacyjnych CrystalWay

  Firma Eaton wprowadziła ofertę oznakowania świetlnego dróg ewakuacyjnych, przeznaczoną przede wszystkim do budynków komercyjnych. Oświetlenie CrystalWay spełnia wszystkie wymagania oświetlenia awaryjnego.

 • Konferencja Budowlana "Bezpieczeństwo pożarowe budynków" – relacje i prezentacje prelegentów

  Dziękujemy za liczny udział w Konferencji Budowlanej MURATORA. Przygotowaliśmy dostęp do prezentacji prelegentów, zarówno w formie PDF, jak i wideo. Zachęcamy także do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do działu Ochrona osób i mienia, w którym znaleźć można różnego typu kamery zewnętrzne oraz bezprzewodowe, działające nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Jeśli interesuje Cię kwestia bezpieczeństwa, a także nowości w zakresie ochrony zarówno ludzi, jak i ich inwentarza, koniecznie zajrzyj do naszego działu. Znajdują sie tu najróżniejsze systemy alarmowe. Ich przegląd ułatwi Ci dokonanie właściwego wyboru. Liczne artykuły i informacje. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: