Ruszyły branżowe targi przemysłu odnawialnych źródeł energii. Poznaj Solar Energy Expo

2024-01-16 15:33

Co roku wzrasta udział produkcji zielonej energii w Polsce. Coraz częściej decydujemy się na rozwiązania fotowoltaiczne i korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawić, by ich odsetek wzrósł jeszcze bardziej, weź udział w branżowych targach! Na istotne pytania odpowie Solar Energy Expo. Trzydniowe wydarzenie rozpoczęło się we wtorek, 16 stycznia w Ptak Warsaw Expo. Zapraszamy interesujący event, nad którym mamy patronat!

Spis treści

  1. Rewolucja energetyczna w Polsce
  2. Międzynarodowe kontraktacje podczas Solar Energy Expo
  3. Kolejna edycja PIME Energy Storage Summit 2024

Rewolucja energetyczna w Polsce

Przeprowadzone analizy mówią, że produkcja energii elektrycznej w Polsce spadła o ponad cztery procent w stosunku do poprzedniego roku. Okazuje się, że niższe było również zużycie krajowe i nadal najwięcej tej materii wytwarza się z węgla kamiennego i brunatnego.

Wzrost produkcji energetycznej odnotowano z kolei w odniesieniu do elektrowni gazowych i wodnych. Ponadto, rośnie odsetek wytwarzania energii w farmach wiatrowych. Pozostałe odnawialne źródła, w tym panele fotowoltaiczne, zwiększyły produkcję o prawie pięćdziesiąt procent.

To pokazuje, że w Polsce realnie dochodzi do rewolucji energetycznej. Uczestnictwo w Solar Energy Expo umożliwi pozwoli być na bieżąco oraz działać w imię dalszego rozwoju sektora

Ruszyły branżowe targi przemysłu odnawialnych źródeł energii. Poznaj Solar Energy Expo
Autor: Archiwum Murator Udział w targach to kolejny krok w stronę budowania pewniejszej przyszłości branży

Międzynarodowe kontraktacje podczas Solar Energy Expo

Solar Energy Expo nastawione jest na integrację sektora w oparciu o budowanie sieci międzynarodowych kontraktacji. Dotychczasowe dwie edycje wydarzenia cieszyły się rosnącym zainteresowaniem, plasując wydarzenie w gronie najszybciej rozwijających się na krajowym rynku.

W 2023 roku, podczas drugiej odsłony eventu w wśród prawie 15 tysięcy odwiedzających znaleźli się przedstawiciele 35 krajów z Europy oraz 17 państw spoza Starego Kontynentu. Prognozuje się, że styczniowa edycja przyciągnie jeszcze więcej odwiedzających i wystawców z zagranicy. Dobrze jest wykorzystać to do międzynarodowych kontraktacji.

Kolejna edycja PIME Energy Storage Summit 2024

Solar Energy Expo to współpraca ze Stowarzyszeniem PIME w kontekście branżowej edukacji. Na dwóch scenach podczas wydarzenia odbędzie się PIME Energy Storage Summit 2024. Podczas konferencji eksperci i specjaliści rozmawiać będą między innymi o polityce energetycznej w kontekście kierunków dla magazynowania energii.

Poruszona zostanie również kwestia rynków magazynowania energii w Europie i dobrych praktyk w tym zakresie. Prelegenci skupią się także na polityce regulacyjnej w obszarze magazynowania energii oraz modelach przychodowych na rynku.

Liderzy sektora podpowiedzą:

  • jak zarobić na magazynowaniu energii
  • i wskażą perspektywy biznesu w kontekście magazynów energii gazu, cieplnej i chłodu.

Warto zwiększyć indywidualne kompetencje i postawić kolejny krok w stronę budowania pewniejszej przyszłości branży. Zapraszamy na interesujący panel o innowacjach i dedykowany rozwojowi. 

Dowiedz się więcej na stronie solarenergyexpo.com

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DRUGIEJ EDYCJI WYDARZENIA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej