Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Dachy

 • Odwodnienie dachu. Unowocześniony system Geberit Pluvia

  Bardziej kompaktowe, łatwiejsze w montażu i obsłudze - to właściwości przeprojektowanych wpustów dachowych systemu odwodnienia dachów płaskich Geberit Pluvia.

 • Okno dachowe ze Sferycznym Modułem Szklanym

  Nowy kształt okna do dachu płaskiego - Sferyczny Moduł Szklany

  Domy z płaskimi dachami stają się coraz popularniejsze, tym samym można zaobserwować coraz więcej propozycji rozwiązań okien dachowych przeznaczonych właśnie do dachów płaskich. VELUX opracował Sferyczny Moduł Szklany - okno do dachu płaskiego z uwypuklonym szkłem. Jaki korzyści daje takie okno?

 • Wiązary firmy Burkietowicz poza funkcją nośną mogą stanowić element wystroju

  Prefabrykowana konstrukcja dachu: więźba i wiązary

  Prefabrykacja jest ostatnim ogniwem złożonego procesu, dzięki któremu precyzyjnie wykonane elementy konstrukcji dachu dostarczane na budowę przygotowane są do szybkiego i sprawnego montażu, czyli do finalnej części procesu budowy konstrukcji dachowej. Prefabrykacja dotyczy w tym samym stopniu wiązarów dachowych, jak i tradycyjnych więźb.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Ocieplenie poddasza wełną mineralną - rozwiązanie techniczne

  Ocieplenie poddasza ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat ciepła w domu. Inwestor powinien oczekiwać poprawnego wykonania ocieplenia ścian oraz dachu, przez które może uciekać od 10-25% cennego ciepła. Warto poświęcić uwagę i czas na odpowiedni wybór materiałów potrzebnych na tym etapie prac budowlanych.

 • Okrągłe okno dachowe z oferty Fakro

  Nietypowe okna dachowe. Jakie mogą mieć kształty?

  Zdarza się, że architektura budynku, konstrukcja dachu i jego kształt wymagają zastosowania okien nietypowych. Okna nietypowe rzadko co prawda widuje się na dachach budynków, ale warto wiedzieć, że producenci okien dachowych dają takie możliwości.

 • quiz

  Wykończenie dachu. TEST dla dekarzy

  Poprawna budowa i wykończenia dachu wiąże się zarówno z fachową wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną, w tym umiejętnością precyzyjnej i starannej pracy. Proponujemy krótki test ze znajomości sztuki dekarskiej.

 • quiz

  Twarda obróbka komina. TEST dla dekarzy

  Obróbkę komina z blachy można wykonać przy każdym rodzaju pokrycia dachu. Jest to najtrwalszy sposób na uszczelnienie komina. SPRAWDŹ, czy znasz podstawowe zasady wykonania obróbki tą metodą!

 • quiz

  Sprawdź swoją wiedzę o dachu ceramicznym. QUIZ

  Układanie pokrycia dachowego z dachówek ceramicznych wymaga przestrzegania pewnych zasad. Sprawdź, czy je znasz? Rozwiąż QUIZ.

 • Folia, która działa jak klimatyzacja domowa i to bez użycia prądu

  Czy klimatyzacja domowa doczekała się poważnej konkurencji? Amerykańscy inżynierowie wynaleźli materiał, który zastosowany np. w formie folii dachowej, ma zdolność chłodzenia wnętrza budynku bez zużycia energii elektrycznej czy wody.

 • Lukarna z okien dachowych zapewnia więcej przestrzeni i światła na poddaszu

  Lukarna z okien dachowych - nowy projekt VELUX

  Projektanci firmy VELUX opracowali nowe rozwiązanie lukarny. Polega ono na montażu okien dachowych w formie lukarny, który umożliwia specjalny zestaw montażowy.

 • Blachodachówka GERARD DIAMANT®

  Pokrycia dachowe z posypką skalną - przegląd rozwiązań

  Blachodachówka z posypką skalną AHI Roofing to połączenie tradycyjnego wzornictwa z nowoczesną technologią produkcji pokrycia dachowego. Sześć modeli blachodachówki, z kórych każda oferowana jest w kilkunastu kolorach, to oferta dająca duże możliwości projektowania dachu.

W dziale Dachy możesz dowiedzieć się, w jaki sposób w bezpieczny sposób usunąć niekorzystnie wpływający na zdrowie azbest. Jeśli nie wiesz, jak ocieplić dach lub które pokrycie dachowe wybrać, dział ten będzie dla Ciebie idealny. Możesz przeczytać także inowacyjnym rozwiązaniu takim jak ogrody projektowane na dachach płaskich, które cieszą się ostatnimi czasy sporą popularnością. Muratorplus.pl pozwoli Ci także zdobyć wiedzę na temat rodzajów orynnowania. Serdecznie zapraszamy!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: