Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Dachy

 • Wymiana dachu w budynku wielorodzinnym. Kiedy zgłoszenie, a kiedy pozwolenie na budowę?

  Wymiana pokrycia dachowego najczęściej odbywa się na podstawie zgłoszenia, gdyż tego typu roboty budowlane mają charakter remontu. W niektórych przypadkach na remont dachu konieczne jest jednak uzyskanie pozwolenia na budowę - jakich? A co mówi Prawo budowlane o wymianie dachu w obiektach zabytkowych?

 • Zasada działania pokrycia dachowego Enviro Air

  Dzięki temu pokryciu dachowemu możemy poprawić jakość powietrza

  W laboratoriach koncernu TechnoNICOL opracowano zgrzewalną papę dachową, która ma zdolność oczyszczania powietrza z tlenku azotu (NOx). Szacuje się, że 1000 m² tego pokrycia dachowego z papy jest w stanie oczyścić powietrze jak 1200 m²  terenu zieleni.

 • ALSAN® 770 TX jako izolacja lądowiska dla helikopterów sanitarnych w Marigny we Francji

  Uszczelnianie i naprawa dachu płynnymi żywicami ALSAN® PMMA

  System ALSAN® FLASHING jest unikalnym systemem hydroizolacji przeznaczonym do naprawy dachu, wykonywania wszelkiego rodzaju obróbek narożnikowych oraz wykończeń dachu, w miejscach trudno dostępnych, z ograniczeniem dostępu ognia lub przy łączeniu różnorodnych materiałów budowlanych. Dzięki polimeryzacji scala trwale tak odmienne materiały, jak twarde PVC i beton, papę i EPDM.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Dachówki: jak ustrzec się błędów przy układaniu pokrycia dachowego?

  Dachówki ceramiczne oraz cementowe można kłaść w zasadzie o każdej porze roku. Ważne, by przy montażu przestrzegać kilku zasad, które są warunkiem wykonania trwałego i szczelnego pokrycia dachowego.

 • Przy układaniu pokrycia dachowego zaleca się na klamrowanie co trzeciej dachówki po skosie

  Pokrycie dachowe odporne na wiatr – zalecenia dla dekarzy

  Tylko w czasie kilku sierpniowych dni w 2017 r. wiatr zerwał lub uszkodził ponad 4,7 tys. dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych - podała Państwowa Straż Pożarna. Najprawdopodobniej takich przypadków byłoby o wiele mniej, gdyby dachy były właściwie wykonane. Najwyższy czas, aby na wzór Niemiec, także w naszym kraju powstały wymagane prawem wytyczne montażowe.

 • quiz

  Wykończenie dachu. TEST dla dekarzy

  Poprawna budowa i wykończenia dachu wiąże się zarówno z fachową wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną, w tym umiejętnością precyzyjnej i starannej pracy. Proponujemy krótki test ze znajomości sztuki dekarskiej.

 • quiz

  Twarda obróbka komina. TEST dla dekarzy

  Obróbkę komina z blachy można wykonać przy każdym rodzaju pokrycia dachu. Jest to najtrwalszy sposób na uszczelnienie komina. SPRAWDŹ, czy znasz podstawowe zasady wykonania obróbki tą metodą!

 • quiz

  Sprawdź swoją wiedzę o dachu ceramicznym. QUIZ

  Układanie pokrycia dachowego z dachówek ceramicznych wymaga przestrzegania pewnych zasad. Sprawdź, czy je znasz? Rozwiąż QUIZ.

 • PAROC PROOF to system kompleksowego ocieplenia dachu płaskiego

  System ocieplenia dachu PAROC PROOF

  PAROC PROOF to system kompleksowego ocieplenia dachu, składający się z dwóch rodzajów płyt izolacyjnych z wełny kamiennej o zróżnicowanej budowie. Izolacja PAROC PROOF przeznaczona jest do dachów płaskich.

 • Wykonawcy dachów płaskich i fasad z Certyfikatem DAFA

  W zasadzie każdy element budynku, jego funkcjonalność i jakość użytkowa, zależy od prawidłowego wykonania. Jednak jest z tym różnie, dlatego wiele środowisk, w dbałości o jakość i standardy, weryfikują określone grupy wykonawców. Podobnie jest w przypadku Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, które przyznaje swoje certyfikaty.

 • Pokrycie dachowe - płaska dachówka ceramiczna Signy

  Dachówka płaska Signy - nowość Braas

  Dachówka płaska Signy to kolejny już model, po ceramicznej dachówce Turmalin, płaskiej dachówki w ofercie Braas. Ten rodzaj płaskiej dachówki nadaje pokryciu dachowemu nowoczesny wygląd, ostatnio najmodniejszy.

W dziale Dachy możesz dowiedzieć się, w jaki sposób w bezpieczny sposób usunąć niekorzystnie wpływający na zdrowie azbest. Jeśli nie wiesz, jak ocieplić dach lub które pokrycie dachowe wybrać, dział ten będzie dla Ciebie idealny. Możesz przeczytać także inowacyjnym rozwiązaniu takim jak ogrody projektowane na dachach płaskich, które cieszą się ostatnimi czasy sporą popularnością. Muratorplus.pl pozwoli Ci także zdobyć wiedzę na temat rodzajów orynnowania. Serdecznie zapraszamy!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: