Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Izolacje termiczne i akustyczne

 • Ocieplenie domu od wewnątrz płytami Multipor

  Ocieplenie domu od wewnątrz. W jakich sytuacjach ocieplać dom w ten sposób?

  Od tego roku ponownie zaostrzyły się warunki dotyczące izolacyjności termicznej przegród budynków. Najlepsze parametry cieplno-wilgotnościowe obiektu można osiągnąć, jeśli termomodernizację przeprowadzimy od zewnątrz. Nie zawsze jednak ocieplenie budynku od zewnątrz jest możliwe, np. w przypadku zabytkowego obiektu, kiedy nie można ingerować w wygląd elewacji. Wówczas skutecznym sposobem na poprawę efektywności energetycznej przegród jest system Multipor - mineralne płyty izolacyjne, które można bezpiecznie stosować jako termoizolację od środka.

 • Pacą do szlifowania wyrównuje się powierzchnię płyt izolacyjnych oraz styki poszczególnych elementów

  Jak wykończyć ścianę ocieploną od wewnątrz płytami Multipor?

  Po ociepleniu budynku od wewnątrz mineralnymi płytami izolacyjnymi Multipor trzeba jeszcze wykończyć powierzchnie ścian. Jakie możliwości, jeśli chodzi właśnie o wykończenie ścian, dają płyty izolacyjne Multipor?

 • Ważne jest równomierne rozprowadzenie zaprawy na całej powierzchni płyty

  Ocieplanie wewnętrzne ścian. Jak prawidłowo montować ocieplenie?

  Niezależnie od tego, czy płyty izolacyjne Multipor stosuje się jako ocieplenie wewnętrzne ścian, stropów, czy też jako izolacja ścian zewnętrznych, ogólne zasady montażu są bardzo podobne. Montaż płyt izolacyjnych Multipor jest łatwy i przebiega szybko.

  • komentarze (3)
   grzyb
   I grzyb na ścianie murowany:) Ocieplanie od wewnątrz nie srawdza się w polskich warunkach klimatycznych (patrz przewodzenie ciepła i wilgotność).

   tomas, Wtorek, 05 Sierpień 2014 12:15:32, Odpowiedz

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Marek Wielgo, redaktor naczelny Muratorplus.pl

  Czy w Polsce mieszkańcy wieżowców mogą spać spokojnie?

  Pożar Grenfell Tower w Londynie, w którym zginęło 80 mieszkańców tego bloku, wywołał w Wielkiej Brytanii burzliwą debatę na temat ochrony przeciwpożarowej w wysokich budynkach. Podobna dyskusja konieczna jest także w naszym kraju.

  • komentarze (1)
   pożar
   A ja bym zwrócił przy tej okazji uwagę na okoliczności powstania tego pożaru - zapaliła się lodówka, a dopiero od niej mieszkanie, wieżowiec i w konsekwencji doszło do tak ogromnej tragedii. Właściciel tego mieszkania nie gasił pożaru tylko pobiegł informować najbliższych sąsiadów, żeby się ewakuowali. Czy byłoby inaczej gdyby miał gaśnicę w kuchni? Dlatego możemy apelowac o zmiany w prawie, ale takie rzeczy trwaja latami. Tymczasem sami możemy próbować się zabezpieczyć wieszając gaśnicę w kuchni! Proponuję przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji "gaśnica w każdej kuchni". To może być dużo bardziej efektywne niż dziesiątki apeli do władz i odpowiednich instytucji.

   forum, Środa, 05 Lipiec 2017 14:31:53, Odpowiedz

 • Płyta izolacyjna ETIXX Fasada λ 31

  ETIXX Fasada λ 31 - płyty izolacyjne z kompozytem grafitu

  W laboratoriach marki Knauf Therm opracowano nową grafitową płytę izolacyjnę ETIXX Fasada λ 31. Płyty izolacyjne formowane są na etapie produkcji w prasie, co daje dodatkowe korzyści.

 • quiz

  Izolacja akustyczna stropu - Fermacell Silentio. TEST

  System podłogowy Fermacell Silentio to specjalnie opracowane rozwiązanie zapewniające izolację akustyczną stropów drewnianych. System podłogowy skutecznie tłumi odgłosy kroków nawet o 34 dB. Co wiesz o tym systemie izolacji akustycznej?

 • quiz

  Test dla wykonawców systemów ociepleń. Sprawdź swoją wiedzę!

  Ocieplanie budynku składa się z kilku etapów. Sprawdź czy każdy z nich dasz radę wykonać bezbłędnie. Czy potrafisz uniknąć najczęściej popełnianych błędów?

 • Płyty izolacyjne Multipor

  7 najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących stosowania płyt Multipor do ocieplania od wewnątrz

  Płyty izolacyjne Multipor, wykonane z lekkiej odmiany betonu komórkowego, charakteryzują się znakomitymi parametrami termoizolacyjnymi i paroprzepuszczalnymi. Ich zastosowanie jest uniwersalne. Płyty izolacyjne sprawdzają się w izolacji termicznej ścian, stropów, dachów, również w ocieplaniu od wewnątrz. Przedstawiamy 7 najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących stosowania płyt izolacyjnych Multipor.

 • Ocieplenie stropu garażu. Jaki wybrać materiał izolacyjny, jak przeprowadzić termoizolację?

  Ocieplenie stropu nad przestrzenią nieogrzewaną, czyli garażem czy parkingiem podziemnym, czasem też piwnicą jest ważne ze względu na efektywność energetyczną budynku, ale także komfort jego użytkowania. Aby termoizolacja przyniosła najlepsze efekty, do ocieplenia stropu powinno się wybrać materiał specjalnie do tego przeznaczony.

 • „Strojenie świątyni...” – film o akustyce w Świątyni Opatrzności Bożej

  „Strojenie świątyni...” – film o akustyce w Świątyni Opatrzności Bożej

  Projektantka akustyki - Ewa Więckowska-Kosmala, oraz Dyrektor Biura Inwestycji Centrum Opatrzności Bożej - Marcin Adamczewski, opowiadają o swojej przygodzie ze strojeniem Świątyni Opatrzności Bożej.

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób ocieplić swój dom, koniecznie zajrzyj na nasz dział Izolacje termiczne i akustyczne. Znajdziesz w nim wiadomości na temat tego, czym ocieplić poddasze lub jak sprawdzić szczelnośc  okien przed zimą. Na stronie możesz przeczytać również o metodach wyciszania pomieszczeń. W naszym dziale przestawiony jest przegląd produktów wykorzystywanych do ocieplania budynków, co może ułatwić Ci podjęcie decyzji. Nie zwlekaj za długo, lecz zajrzyj do działu, a na pewno nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: