adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Izolacje termiczne i akustyczne

 • Hybrydowy system ocieplenia budynków - warstwa wełny mineralnej szklanej plus warstwa wełny skalnej na fasadzie wentylowanej

  ISOVER opracował hybrydowy system ocieplenia budynków

  Specjaliści marki ISOVER opracowali hybrydowe rozwiązanie izolacji fasad wentylowanych. Polega ono na wykorzystaniu najlepszych właściwości dwóch materiałów termoizolacyjnych: wełny mineralnej szklanej i wełny skalnej.

 • Otuliny instalacji sanitarnych i grzewczych ThermaSmart PRO

  Izolacje techniczne ThermaSmart Pro

  Kompleksowy system izoalacji technicznych ThermaSmart PRO to nowość firmy Thermaflex. System przeznaczony jest do izolacji instalacji grzewczych oraz sanitarnych. Izolacja oferowana jest w formie mat i otulin.

 • Mata termoizolacyjna STEICOflex 036

  Naturalny materiał termoizolacyjny STEICOflex 036

  Mata termoizolacyjna STEICOflex 036 to materiał termoizolacyjny w całości wykonany z drewna, przeznaczny do budynków energooszczędnych i pasywnych.

 • Aprobata FM dla materiałów izolacyjnych i zakładów produkcyjnych Paroc

  Izolacje budowlane Paroc z Aprobatą FM

  Izolacje budowlane Paroc do dachów płaskich z grupy Paroc ROS i Paroc ROB uzyskały międzynarodową Aprobatę FM 4470, dotyczącą bezpieczeństwa pożarowego.

 • Płyty izolacyjne TAURUS i TUP w zestawie "100" mają grubość 5 cm

  Izolacja dachu płaskiego w budynku jednorodzinnym

  Dach płaski jest coraz bardziej popularny w budownictwie jednorodzinnym. Aby dach płaski właściwie pełnił swoje funkcje i był bezpieczny w użytkowaniu, ważny jest wybór materiału izolacyjnego o określonych właściwościach. System izolacji cieplnej do dachów płaskich w budynkach jednorodzinnych opracował Isover. Warstwową izolację cieplną bazującą na płytach z wełny mineralnej szklanej stosuje się bezpośrednio pod pokrycie z papy, membrany PVC i EPDM.

 • quiz

  Izolacja akustyczna stropu - Fermacell Silentio. TEST

  System podłogowy Fermacell Silentio to specjalnie opracowane rozwiązanie zapewniające izolację akustyczną stropów drewnianych. System podłogowy skutecznie tłumi odgłosy kroków nawet o 34 dB. Co wiesz o tym systemie izolacji akustycznej?

 • quiz

  Test dla wykonawców systemów ociepleń. Sprawdź swoją wiedzę!

  Ocieplanie budynku składa się z kilku etapów. Sprawdź czy każdy z nich dasz radę wykonać bezbłędnie. Czy potrafisz uniknąć najczęściej popełnianych błędów?

 • Pierwszą warstwę maty ISOVER umieszczamy między krokwiami, montując ją na lekki wcisk

  Jak uniknąć błędów przy ocieplaniu poddasza użytkowego

  Właściwie zaizolowane poddasze oznacza nie tylko komfort cieplny, ale także akustyczny. Materiałem do izolacji poddasza, który skutecznie chroni przed ucieczką ciepła, a także dobrze tłumi dźwięki jest wełna szklana. Za najlepszy sposób docieplenia poddasza uważa się obecnie dwuwarstwowe ocieplenie z wełny mineralnej. W jaki sposób fachowo ocieplić poddasze użytkowe wełną mineralną?

  • komentarze (10)
   Montarz okna dachowego
   Polecam innym ten artykuł. I zachęcam do zapoznania się jeszcze z prawidłowym osadzaniem okna dachowego żeby uniknąć kłopotów. Wiem coś o tym. <a href="www.mark-brzesko.pl">Wykończenia wnętrz</url></a href>

   mark-brzesko, Środa, 05 Listopad 2014 06:29:27, Odpowiedz

 • Płyty izolacyjne do strop&oacute;w w technologii &bdquo;podłogi pływającej&rdquo; ISOVER TDPT

  Materiały do izolacji akustycznej pomieszczeń. Montaż ściany działowej z płyt akustycznych Aku-Płyta

  Przy projektowaniu budynków i ich budowie należy wziąć pod uwagę akustykę pomieszczeń - rozwiązania ograniczające rozprzestrzenianie się hałasu we wnętrzu, stosując odpowiednie materiały dźwiękochłonne. Skutecznym materiałem do izolacji akustycznej pomieszczeń są specjalistyczne płyty izolacyjne ze szklanej wełny mineralnej.

  • komentarze (2)
   Izolacja akustyczna ściany
   Witam, szukam porady w kwestii wyciszenia ściany w mieszkaniu. Problem polega na tym, iż bardzo wyraźnie słyszę sąsiadów zza ściany (wystarczy, że głośniej rozmawiają i już jest problem). Uciążliwe jest również dudnienie basu przy nawet nie bardzo głośnej muzyce w ich mieszkaniu. Jako, że to mieszkanie nie mogę sobie pozwolić na budowanie stelaży i wciskanie 15 cm wełny ponieważ to radykalnie zmniejszy powierzchnię mieszkania. W grę wchodzi izolacja na poziomie 3 do maks. 5cm. Słyszałem coś o styropianach akustycznych, ale nie wiem czy będą skuteczne. Proszę o poradę co w mojej sytuacji byłoby najlepsze.

   Kamil, Wtorek, 03 Styczeń 2017 19:54:42, Odpowiedz

 • Ściana ocieplona wełną szklaną zamocowaną między profilami

  Jak ocieplić mieszkanie? Ocieplenie ścian od wewnątrz

  Wysokie koszty ogrzewania oraz brak inicjatywy właściciela budynku, aby zgodnie ze sztuką budowlaną docieplić go od zewnątrz, zmuszają mieszkańców do poszukiwania innych rozwiązań. Jednym z nich jest ocieplenie budynku od wewnątrz, nawet kosztem powierzchni użytkowej. Przedstawiamy sposób ocieplenia mieszkania od wewnątrz przy użyciu płyt izolacyjnych ze szklanej wełny mineralnej.

  • komentarze (14)
   od wewnątrz wełna na zewnątrz styropian
   Generalnie wewnątrz nie docieplamy styropianem, ten materiał nadaje się idealnie na zewnętrz przy metodzie lekko -mokrej ETICS. Ważne by nie oszczędzać i nie kupować chłamu, ja starwiam się wykonywać izolacje TermoOrganice

   marciniak, Poniedziałek, 09 Marzec 2015 12:02:49, Odpowiedz

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób ocieplić swój dom, koniecznie zajrzyj na nasz dział Izolacje termiczne i akustyczne. Znajdziesz w nim wiadomości na temat tego, czym ocieplić poddasze lub jak sprawdzić szczelnośc  okien przed zimą. Na stronie możesz przeczytać również o metodach wyciszania pomieszczeń. W naszym dziale przestawiony jest przegląd produktów wykorzystywanych do ocieplania budynków, co może ułatwić Ci podjęcie decyzji. Nie zwlekaj za długo, lecz zajrzyj do działu, a na pewno nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: