Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Izolacje termiczne i akustyczne

 • Szary styropian nowej generacji z warstwą ochronną

  Ocieplasz dom szarym styropianem? Na co musisz uważać

  Szary styropian to sprawdzone rozwiązanie do ocieplania budynków. Jedną z właściwości szarego styropianu jest jednak podatność na dość silne naprężenia wewnętrzne pod wpływem zmian temperatury. Nieprzestrzeganie pewnych zasad przy ocieplaniu domu styropianem może skutkować nawet zniszczeniem warstwy ocieplenia i elewacji. Jak temu zapobiec?

  • komentarze (1)
   Pytanie do eksperta
   Naprężenia wewnętrzne czy naprężenia własne. Czy może ktoś wyjaśnić? Bo skoro są wewnętrzne to sugeruje, że są też zewnętrzne, a są??

   Fan, Środa, 06 Wrzesień 2017 12:36:30, Odpowiedz

 • fotogaleria Warszawa, Złota 44

  Materiał budowlany, który jednocześnie izoluje termicznie i akustycznie

  Od materiałów budowlanych, zwłaszcza tych, z których wznosi się ściany wymaga się wysokich parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej. Niestety, jednoczesne zapewnienie tych parametrów na wysokim poziomie często nie jest możliwe. Materiał budowlany o optymalnym współczynniku przenikania ciepła na ogół traci na izolacyjności akustycznej. Inżynierowie z Grupy SILIKATY opracowali materiał do budowy ścian, który spełnia oba te wymagania.

 • PAROC PROOF to system kompleksowego ocieplenia dachu płaskiego

  System ocieplenia dachu PAROC PROOF

  PAROC PROOF to system kompleksowego ocieplenia dachu, składający się z dwóch rodzajów płyt izolacyjnych z wełny kamiennej o zróżnicowanej budowie. Izolacja PAROC PROOF przeznaczona jest do dachów płaskich.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji stalowych, słupów i podciągów

  O bezpieczeństwie użytkowania budynków decydują m.in. zastosowane materiały budowlane i wykończeniowe. Ważną kwestią w tym zakresie jest ochrona przeciwpożarowa. Norma europejska EN 13381 A – 4 uwzględnia m.in. systemy biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych konstrukcji stalowych oraz określa metodykę badań ich wpływu na odporność ogniową. Jakie materiały okładzinowe zapewniają wysoką ochronę przeciwpożarową tego typu konstrukcji?

 • Ocieplenie domu od wewnątrz płytami Multipor

  Ocieplenie domu od wewnątrz. W jakich sytuacjach ocieplać dom w ten sposób?

  Od tego roku ponownie zaostrzyły się warunki dotyczące izolacyjności termicznej przegród budynków. Najlepsze parametry cieplno-wilgotnościowe obiektu można osiągnąć, jeśli termomodernizację przeprowadzimy od zewnątrz. Nie zawsze jednak ocieplenie budynku od zewnątrz jest możliwe, np. w przypadku zabytkowego obiektu, kiedy nie można ingerować w wygląd elewacji. Wówczas skutecznym sposobem na poprawę efektywności energetycznej przegród jest system Multipor - mineralne płyty izolacyjne, które można bezpiecznie stosować jako termoizolację od środka.

 • quiz

  Izolacja akustyczna stropu - Fermacell Silentio. TEST

  System podłogowy Fermacell Silentio to specjalnie opracowane rozwiązanie zapewniające izolację akustyczną stropów drewnianych. System podłogowy skutecznie tłumi odgłosy kroków nawet o 34 dB. Co wiesz o tym systemie izolacji akustycznej?

 • quiz

  Test dla wykonawców systemów ociepleń. Sprawdź swoją wiedzę!

  Ocieplanie budynku składa się z kilku etapów. Sprawdź czy każdy z nich dasz radę wykonać bezbłędnie. Czy potrafisz uniknąć najczęściej popełnianych błędów?

 • Pacą do szlifowania wyrównuje się powierzchnię płyt izolacyjnych oraz styki poszczególnych elementów

  Jak wykończyć ścianę ocieploną od wewnątrz płytami Multipor?

  Po ociepleniu budynku od wewnątrz mineralnymi płytami izolacyjnymi Multipor trzeba jeszcze wykończyć powierzchnie ścian. Jakie możliwości, jeśli chodzi właśnie o wykończenie ścian, dają płyty izolacyjne Multipor?

 • Ważne jest równomierne rozprowadzenie zaprawy na całej powierzchni płyty

  Ocieplanie wewnętrzne ścian. Jak prawidłowo montować ocieplenie?

  Niezależnie od tego, czy płyty izolacyjne Multipor stosuje się jako ocieplenie wewnętrzne ścian, stropów, czy też jako izolacja ścian zewnętrznych, ogólne zasady montażu są bardzo podobne. Montaż płyt izolacyjnych Multipor jest łatwy i przebiega szybko.

  • komentarze (3)
   grzyb
   I grzyb na ścianie murowany:) Ocieplanie od wewnątrz nie srawdza się w polskich warunkach klimatycznych (patrz przewodzenie ciepła i wilgotność).

   tomas, Wtorek, 05 Sierpień 2014 12:15:32, Odpowiedz

 • Marek Wielgo, redaktor naczelny Muratorplus.pl

  Czy w Polsce mieszkańcy wieżowców mogą spać spokojnie?

  Pożar Grenfell Tower w Londynie, w którym zginęło 80 mieszkańców tego bloku, wywołał w Wielkiej Brytanii burzliwą debatę na temat ochrony przeciwpożarowej w wysokich budynkach. Podobna dyskusja konieczna jest także w naszym kraju.

  • komentarze (1)
   pożar
   A ja bym zwrócił przy tej okazji uwagę na okoliczności powstania tego pożaru - zapaliła się lodówka, a dopiero od niej mieszkanie, wieżowiec i w konsekwencji doszło do tak ogromnej tragedii. Właściciel tego mieszkania nie gasił pożaru tylko pobiegł informować najbliższych sąsiadów, żeby się ewakuowali. Czy byłoby inaczej gdyby miał gaśnicę w kuchni? Dlatego możemy apelowac o zmiany w prawie, ale takie rzeczy trwaja latami. Tymczasem sami możemy próbować się zabezpieczyć wieszając gaśnicę w kuchni! Proponuję przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji "gaśnica w każdej kuchni". To może być dużo bardziej efektywne niż dziesiątki apeli do władz i odpowiednich instytucji.

   forum, Środa, 05 Lipiec 2017 14:31:53, Odpowiedz

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób ocieplić swój dom, koniecznie zajrzyj na nasz dział Izolacje termiczne i akustyczne. Znajdziesz w nim wiadomości na temat tego, czym ocieplić poddasze lub jak sprawdzić szczelnośc  okien przed zimą. Na stronie możesz przeczytać również o metodach wyciszania pomieszczeń. W naszym dziale przestawiony jest przegląd produktów wykorzystywanych do ocieplania budynków, co może ułatwić Ci podjęcie decyzji. Nie zwlekaj za długo, lecz zajrzyj do działu, a na pewno nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: