Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Nawierzchnie

 • Beton dekoracyjny w przestrzeni miejskiej. 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o nawierzchni betonowej

  Inżynierowie z firmy CEMEX opracowali beton dekoracyjny DECO STONE przeznaczony na różnego typu nawierzchnie: place i parkingi, chodniki, ścieżki rowerowe, podjazdy garażowe, ale również elementy małej architektury. Tym, co wyróżnia ten beton dekoracyjny jest różnorodność kolorów. Kolorowe nawierzchnie z betonu dekoracyjnego mają ponadto wyeksponowane na powierzchni kruszywo mineralne.

 • Eksperymentalny odcinek świecącej ścieżki rowerowej z widocznymi luminoforami, zdolnymi emitować kolorowe światło po zmroku, nawet do 10 godzin

  Świecąca nawierzchnia opracowana w laboratorium TPA pod Warszawą podbija świat

  Od września zeszłego roku pruszkowskie laboratorium TPA, należące do koncernu STRABAG, przeżywa rewolucję. Po pojawieniu się w mediach informacji o budowie w Polsce pierwszej święcącej ścieżki rowerowej o technologię jej wykonania pyta cały świat. Taką świecącą ścieżkę rowerową chcą mieć nawet w Disneylandzie na Florydzie.

 • Budimex testuje nowe technologie drogowe

  Nowa technologia drogowa z mieszanek mineralno-asfaltowych

  Czy będziemy mieć kolejną rewolucję w budowie dróg w Polsce? Na drodze gminnej w ciągu ulicy Kieleckiej w Jędrzejowie została ułożona po raz pierwszy unikalna nawierzchnia drogowa z użyciem mieszanki mineralno-asfaltowej. Eksperymentalną drogę w nowej technologii wykona Budimex.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • film

  Metody wzmacniania gruntu - zobacz film o stabilizacji gruntu geopolimerami

  Stabilizację gruntu można wykonać różnymi metodami. Natomiast większość tych metod dotyczy wzmacniania gruntu przed rozpoczęciem budowy. Jak naprawić uszkodzenia w już zrealizowanych inwestycjach bez ingerencji w konstrukcję? Rozwiązaniem na zapadające się i osiadające domy, pękające fundamenty i ściany, a także nawierzchnie dróg, mogą być geopolimery. Naprawa uszkodzeń nie wymaga wykonania wykopów i nie powoduje drgań, więc mieszkańcy nie muszą wyprowadzać się z domów, a kierowcy nie mają dodatkowych utrudnień w ruchu.

 • Roboty drogowe - naprawa drogi motodą iniekcji elastycznych geopolimerów

  Prace drogowe. Technologia naprawy dróg z wykorzystaniem geopolimerów

  Jaki jest największy problem z użytkowaniem dróg i autostrad? Szybko pojawiające się nierówności i dziury, pękanie nawierzchni drogi, osiadanie i konieczność przeprowadzenia naprawczych robót drogowych. Jest technologia, która pozwala na szybkie i skuteczne prace drogowe. Co ważne, nie utrudnia życia kierowcom i daje długotrwały efekt.

 • Luminescencyjna kostka betonowa jest równie trwała i wytrzymała, jak tradycyjna

  Nawierzchnia, która świeci. Kostka Polbruk Lumia

  Polbruk Lumia to betonowa kostka brukowa, która po zmroku emituje punktowo światła. Efekt ten uzyskono, dodając do kruszywa luminofory.

 • Świecąca ścieżka rowerowa - projekt TPA, wykonawca Strabag

  Świecąca ścieżka rowerowa – pierwsza taka w Polsce

  Samowystarczalana, świecąca po zmroku ścieżka rowerowa została zbudowana w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego. Twórcami technologii są polscy inżynierowie z laboratorium TPA w Pruszkowie, zaś wykonawcą STRABAG. Świecąca ścieżka rowerowa jest na razie inwestycją eksperymentalną.

 • Płyty betonowe z linii Maxima Slim

  Płyty tarasowe Maxima Molto i Maxima Slim

  Płyty tarasowe Maxima Molto oraz Maxima Slim to najnowsze produkty z linii Libet Impressio. Płyty betonowe, przeznaczone na tarasy czy nawierzchnie ogorodowe, wyróżniają wymiary.

Szukasz porad dla domu i ogrodu?Interesujesz się branżą budowlaną, a może w niej pracujesz?Jeśli tak, nasz dział Nawierzchnie będzie dla Ciebie idealny. Znajdziesz tu mnóstwo wiadomości na temat betonu, który obecnie występuje również w funkcji dekoracyjnej. W dziale Nawierzchnie przeczytasz o zaletach klinkieru, a także walorach estetycznych kostki brukowej. Nie czekaj, lecz odwiedź nasz dział. Na pewno dowiesz się wielu ciekawych informacji. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: