Obejrzyj webinar: "Trwałość, estetyka i ekologia – jak projektować nawierzchnie zewnętrzne?"

2021-09-08 16:23
Nawierzchnia wodoprzepuszczalna PERVIA
Autor: CEMEX Nawierzchnia wodoprzepuszczalna PERVIA wykonana z betonu jamistego o specjalnej strukturze z pustkami powietrza, które mogą stanowić nawet 30% objętości betonu. Nawierzchnia PERVIA sprawdzi się w miastach, jako materiał na chodniki, ścieżki parkowe i ogrodowe, w miejskich strefach rekreacyjnych itp. Nawierzchnia PERVIA jest całkowicie przepuszczalna, dlatego może zmniejszyć skutki silnych opadów deszczu w mieście

Obejrzyj nagranie webinaru poświęconego innowacyjnym nawierzchniom. Jakie właściwości ma wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA i przypominający żwirową aleję DECO STONE? Co je łączy? Czym się różnią? Co należy uwzględniać przy projektowaniu i wykonaniu?

Architektura i urbanistyka wymagają trwałych i niezawodnych nawierzchni. Nieuniknione zmiany klimatu narzucają konieczność poszukiwania skutecznych sposobów zagospodarowania wody opadowej w miastach. Jednocześnie projektanci i inwestorzy muszą tak dobierać stosowane rozwiązania materiałowe, aby spełniały wymagania danej inwestycji.

Ekspert firmy CEMEX, Marek Dmochowski, odpowiada na Państwa pytania dotyczące projektowania i wykonywania nawierzchni.

Agenda webinaru

Podczas webinaru eksperci firmy CEMEX skupiają się na zagadnieniach projektowania, a także wykonywania omawianych nawierzchni.

  • Trendy w projektowaniu i wykonywaniu nawierzchni
  • Nawierzchnie wodoprzepuszczalne PERVIA – charakterystyka, właściwości i korzyści
  • Nawierzchnie z eksponowanym kruszywem DECO STONE – charakterystyka, właściwości i korzyści
  • Aspekty projektowe i wykonawcze nawierzchni PERVIA i DECO
  • Przykładowe realizacje

Nawierzchnie wodoprzepuszczalne PERVIA to nowoczesne rozwiązanie dla budownictwa miejskiego. Zastosowanie nawierzchni ogranicza spływ powierzchniowy wody do kanałów deszczowych i zbiorników wodnych. Zapobiega powstawaniu kałuż i zastoisk wody na chodnikach, a jednocześnie zwiększa retencję wody w przyrodzie.

Nawierzchnie z eksponowanym kruszywem DECO STONE to z kolei najwyższa trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Niskie koszty eksploatacji, łatwość utrzymania i inne zalety tego rodzaju nawierzchni powodują, że coraz częściej wielkoformatowe nawierzchnie DECO STONE wygrywają z kostką czy tradycyjnymi płytami betonowymi.

Webinar poprowadził

Marek Dmochowski, ekspert firmy CEMEX
Marek Dmochowski, ekspert firmy CEMEX

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, od 16 lat zajmuje się technologią betonu w CEMEX. Od 2013 roku zajmuje się betonami specjalistycznymi, w tym dekoracyjnymi nawierzchniami z rodziny DECO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej