adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Konstrukcje

 • Adrian Chmielewski, Politechnika Warszawska; konferencja budowlana MURATORA "Projektowanie budynków od 2017 roku", 16 listopada 2016, Warszawa

  Projektowanie ścian według wymagań energetycznych od roku 2017. PREZENTACJA

  Ściany zewnętrzne spełniające nowe warunki techniczne. Analizy kosztów, grubości i izolacyjności ścian dokonuje w swojej prezentacji Adrian Chmielewski z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

 • Nowy most kompozytowy w Nowej Wsi. Projekt i realizacja: Mostostal Warszawa

  Nowa Wieś ma nowy most. Drugi taki w Polsce

  W Nowej Wsi na Podkarpaciu oddano do użytku nowy most. To most drogowy z kompozytu FRP, zaprojektowany i wybudowany przez Mostostal Warszawa, już drugi taki w Polsce.

 • Łącznik Isokorb R przeznaczony jest do remontów balkonów

  Isokorb R - łącznik konstrukcyjny do balkonów

  Łącznik Schöck Isokorb typu R przeznaczony jest głównie do remontów balkonów, ale sprawdza się także przy wykonywaniu nowy konstrukcji balkonów.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Zastosowania łącznika termoizolacyjnego Isokorb typu AXT

  Isokorb typu AXT – termoizolacja attyk i balustrad

  Firma Schöck opracowała łącznik termoizolacyjny Isokorb typu AXT, który zapewnia trwałą termoizolację attyk oraz balustrad, eliminując mostki termiczne.

 • Łącznik termoizolacyjny Isokorb KXT

  Łączniki termoizolacyjne Isokorb KXT do połączeń konstrukcji żelbetowych

  Firma Schöck opracowała łączniki termoizolacyjne Isokorb KXT do połączeń konstrukcji żelbetowych. Nowe łączniki termoizolacyjne polecane są zwłaszcza do izolacji termicznej balkonów.

 • Most kompozytowy Produktem Roku 2016

  Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) przyznała nagrodę Produkt Roku mostowi drogowemu z kompozytów, który jest efektem współpracy konsorcjum projektowego Com-bridge i Mostostalu Warszawa. W Polsce jest to pierwszy obiekt wybudowany w takiej technologii i jeden z nielicznych na świecie. Pod względem rozpiętości przęsła kompozytowego (21 m), to konstrukcja rekordowa.

 • Domy z keramzytu w systemie Sun Block

  Firma Jadar opracowała kompleksowy system budowy domów Sun Block. Materiałem budowlanym w tym systemie są bloczki z keramzytobetonu.

 • Zasady postępowania konserwatorskiego przy zabytkach z kamienia

  Prace prowadzone przy zabytkach i dziełach sztuki dzielimy na dwie grupy: konserwację profilaktyczną i konserwację z restauracją. Ze względu na dobro obiektów, ale również z przyczyn ekonomicznych, należy przede wszystkim dążyć do sytuacji, w której prowadzone będą działania profilaktyczne. Gdy rzeźba kamienna czy detal architektoniczny utracą swą pierwotna formę, popękają, a kamień ulegnie dezintegracji, wówczas prowadzenie prac przy zabytku staje się czasochłonne i bardzo drogie.

Dział Konstrukcje to wiele interesujących informacji na temat materiałów budowalnych oraz konkretnych produktów wykorzystywanych zarówno w dużych przedsiębiorstwach budowalnych, jak również w niewielkich prywatnych firmach. Znajdziesz tu wiadomości związane z nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi, które niejednokrotnie mogą ułtawić twoje decyzje. Zajrzyj koniecznie do działu Konstrukcje, a na pewno nie będziesz żałował. Portal muratorplus.pl dostarczy ci wszelkich niezbędnych informacji.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: