Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Konstrukcje

 • Energooszczędność to nie tylko modny trend w budownictwie, ale i ustawowy wymóg

  Nowy beton komórkowy. Ściany z tego betonu komórkowego nie wymagają ocieplenia

  Beton komórkowy dobrze wpisuje się w trend i jednocześnie wymóg budownictwa energooszczędnego. Umożliwia wznoszenie ścian jednowarstwowych, które spełniają nawet surowe warunki energooszczędności. Okazuje się jednak, że możliwości bloczków z betonu komórkowego mogą być jeszcze większe.

 • fotogaleria Warszawa, Złota 44

  Materiał budowlany, który jednocześnie izoluje termicznie i akustycznie

  Od materiałów budowlanych, zwłaszcza tych, z których wznosi się ściany wymaga się wysokich parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej. Niestety, jednoczesne zapewnienie tych parametrów na wysokim poziomie często nie jest możliwe. Materiał budowlany o optymalnym współczynniku przenikania ciepła na ogół traci na izolacyjności akustycznej. Inżynierowie z Grupy SILIKATY opracowali materiał do budowy ścian, który spełnia oba te wymagania.

 • Architekci są zgodni: budownictwo prefabrykowane trzeba w Polsce wypromować

  Budowa domu z prefabrykatów trwa krócej i nie musi kosztować więcej niż dom wybudowany z bloczków, cegieł czy pustaków. Problem w tym, że technologii prefabrykowanej Polacy nie znają, albo jej nie ufają, bo kojarzy im się z blokami budowanymi w okresie PRL – wynika z sondy Muratoraplus dla Stowarzyszenia Producentów Betonów.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Prefabrykowane budownictwo pasywne. Pierwszy w Polsce hotel z gotowych modułów

  Mowa o inwestycji Harcerskiego Ośrodka Morskiego – „Dom Żeglarza”. Obiekt powstaje w Pucku, w bliskim sąsiedztwie portu rybackiego. Wszystkie elementy budynku powstały w fabryce firmy Elmot. Na budowie zakończył się już montaż modułów pasywnych, teraz trwa wykończenie obiektu. Koszt całej inwestycji to 3 miliony złotych.

 • fotogaleria Wielorodzinny budynek mieszkalny

  Stan deweloperski w 4 tygodnie. Zobacz domy, które tak szybko zbudowano

  Budowa domu jednorodzinnego w stanie deweloperskim zajmuje jedynie 3-4 tygodnie. Taką możliwość daje praktycznie jedna technologia budowy - prefabrykacja. Trzeba również wiedzieć, że prefabrykacja nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o architekturę budynku, również jego wielkość czy przeznaczenie.

 • Stropy tradycyjne - stropy drewniane

  Stropy drewniane dobrze wykonane, z odpowiednimi warstwami dociążającymi i izolacyjnymi (poprawiającymi  właściwości akustyczne stropu), charakteryzują się o połowę mniejszym ciężarem niż tradycyjne stropy ceramiczne i żelbetowe. Dlatego wykonanie drewnianego stropu pozwala na zastosowanie cieńszych ścian nośnyc, a także mniejszych fundamentów.

  • komentarze (2)
   antresola sypialna
   Planuję budowę antresoli. Na stałe byłaby obciążona tylko łóżkiem/materacem, wymiar ok 2.5m x 2.5 m, zawieszona na 2 równoległych ścianach, prawdopodobnie z cegły. Żadnych słupów. Jakie i ile belek stropowych byłoby potrzebne do skonstruowania takiej antresoli? Z artykułu wynika, że wystarczyłoby 5 belek 8/15 co ok. 60 cm, ale zależy mi, aby konstrukcja była jak najcieńsza - mogę więc zmniejszyć rozstaw belek, tylko jak bardzo? I jakie wtedy belki będą wystarczające, żeby "spać spokojnie"?

   niewyspana, Środa, 31 Lipiec 2013 14:31:20, Odpowiedz

 • film

  Co wiemy o prefabrykatach? SONDA

  Co to są prefabrykaty? Na czym polega budowa domu w tej technologii? Czy domy z prefabrykatów są godne polecenia? Na te m.in. pytania odpowiedzieli nam ci, kórzy mają w planach zakup mieszkania czy budowę domu - odwiedzający targi mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Zobaczcie, jaką mamy wiedzę na temat prefabrykatów.

 • Strunobetonowe płyty kanałowe dużych rozpiętości

  Stropy prefabrykowane - rodzaje i charakterystyka

  Obecnie na rynku stosuje się wiele różnych typów konstrukcji stropów prefabrykowanych żelbetowych i sprężonych. Opisujemy kilka systemów, reprezentujacych główne grupy produktów. Pod względem geometrii przekroju poprzecznego stropy prefabrykowane można podzielić na elementy płytowo-żebrowe oraz płytowe o całkowicie gładkiej powierzchni, a także wykonane z elementów małowymiarowych - stropy gęstożebrowe. Znane są też rozwiązania pośrednie.

Dział Konstrukcje to wiele interesujących informacji na temat materiałów budowalnych oraz konkretnych produktów wykorzystywanych zarówno w dużych przedsiębiorstwach budowalnych, jak również w niewielkich prywatnych firmach. Znajdziesz tu wiadomości związane z nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi, które niejednokrotnie mogą ułtawić twoje decyzje. Zajrzyj koniecznie do działu Konstrukcje, a na pewno nie będziesz żałował. Portal muratorplus.pl dostarczy ci wszelkich niezbędnych informacji.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: