Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Konstrukcje

 • Prefabrykowane budownictwo pasywne. Pierwszy w Polsce hotel z gotowych modułów

  Mowa o inwestycji Harcerskiego Ośrodka Morskiego – „Dom Żeglarza”. Obiekt powstaje w Pucku, w bliskim sąsiedztwie portu rybackiego. Wszystkie elementy budynku powstały w fabryce firmy Elmot. Na budowie zakończył się już montaż modułów pasywnych, teraz trwa wykończenie obiektu. Koszt całej inwestycji to 3 miliony złotych.

 • Połączenie technologii Ytong, Silka, Multipor umożliwiło opracowanie komleksowego systemu budowy domu

  Kompleksowy system budowy domu jednorodzinnego

  Rozwiązania systemowe sprawdzają się najlepiej w każdej branży. Podobnie jest z kompleksowym systemem budowy domu jednorodzinnego. Taki system budowy domu, umożliwiający całościową realizacją inwestycji, oparty jest na technologiach: Ytong, Silka i Multipor. Kompatybilność poszczególnych materiałów budowlanych, eliminacja błędów wykonawczych, to tylko niektóre zalety budowania domu w tym systemie.

 • fotogaleria Wielorodzinny budynek mieszkalny

  Stan deweloperski w 4 tygodnie. Zobacz domy, które tak szybko zbudowano

  Budowa domu jednorodzinnego w stanie deweloperskim zajmuje jedynie 3-4 tygodnie. Taką możliwość daje praktycznie jedna technologia budowy - prefabrykacja. Trzeba również wiedzieć, że prefabrykacja nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o architekturę budynku, również jego wielkość czy przeznaczenie.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Przykładowa realizacja - dom zbudowany w technologii prefabrykowanej

  Domy prefabrykowane z drewna - technologia budowy

  Od kilku lat na polskim rynku budownictwa jednorodzinnego inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domów drewnianych z prefabrykatów. Jest to jedyna technologia umożliwiająca budowę domu w zaledwie kilka tygodni. Ponadto domy prefabrykowane to domy energooszczędne, łączące zalety typowego budownictwa drewnianego z technologią tradycyjną.

  • komentarze (2)
   Domy z zapalek !!!
   JUz w 1991 probowalem wdrozyc te technologie - patrz Tarnobrzeg , i nie tylko ja - i SCHL i kilku deweloperow z kanady - patrz piaseczno i trzeba bylo 22 lat na przebudzemnie !!! tak ze przed nami nastepne WIEKI !!! do odrobienia !!!

   Kanadyjczyk, Wtorek, 17 Grudzień 2013 19:09:01, Odpowiedz

 • Lekki strop panelowy SMART

  Prefabrykaty betonowe: lekki strop panelowy SMART oraz gęstożebrowy VECTOR®

  Mimo że prefabrykaty betonowe były stosowane w budownictwie od lat, dopiero stosunkowo niedawno osiągnęły rangę, na jaką zasługują. Nowoczesne, standaryzowane konstrukcje długo walczyły z opinią, którą dostały w "spadku" po niesławnej wielkiej płycie. Obecnie, w dobie powszechnego pośpiechu, ale i dbałości o ekonomię oraz środowisko, prefabrykaty betonowe, w tym stropy prefabrykowane niewątpliwie zasługują na uwagę.

 • Stropy tradycyjne - stropy drewniane

  Stropy drewniane dobrze wykonane, z odpowiednimi warstwami dociążającymi i izolacyjnymi (poprawiającymi  właściwości akustyczne stropu), charakteryzują się o połowę mniejszym ciężarem niż tradycyjne stropy ceramiczne i żelbetowe. Dlatego wykonanie drewnianego stropu pozwala na zastosowanie cieńszych ścian nośnych a także mniejszych fundamentów.

  • komentarze (2)
   antresola sypialna
   Planuję budowę antresoli. Na stałe byłaby obciążona tylko łóżkiem/materacem, wymiar ok 2.5m x 2.5 m, zawieszona na 2 równoległych ścianach, prawdopodobnie z cegły. Żadnych słupów. Jakie i ile belek stropowych byłoby potrzebne do skonstruowania takiej antresoli? Z artykułu wynika, że wystarczyłoby 5 belek 8/15 co ok. 60 cm, ale zależy mi, aby konstrukcja była jak najcieńsza - mogę więc zmniejszyć rozstaw belek, tylko jak bardzo? I jakie wtedy belki będą wystarczające, żeby "spać spokojnie"?

   niewyspana, Środa, 31 Lipiec 2013 14:31:20, Odpowiedz

 • film

  Co wiemy o prefabrykatach? SONDA

  Co to są prefabrykaty? Na czym polega budowa domu w tej technologii? Czy domy z prefabrykatów są godne polecenia? Na te m.in. pytania odpowiedzieli nam ci, kórzy mają w planach zakup mieszkania czy budowę domu - odwiedzający targi mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Zobaczcie, jaką mamy wiedzę na temat prefabrykatów.

 • Strunobetonowe płyty kanałowe dużych rozpiętości

  Stropy prefabrykowane - rodzaje i charakterystyka

  Obecnie na rynku stosuje się wiele różnych typów konstrukcji stropów prefabrykowanych żelbetowych i sprężonych. Opisujemy kilka systemów, reprezentujacych główne grupy produktów. Pod względem geometrii przekroju poprzecznego stropy prefabrykowane można podzielić na elementy płytowo-żebrowe oraz płytowe o całkowicie gładkiej powierzchni, a także wykonane z elementów małowymiarowych - stropy gęstożebrowe. Znane są też rozwiązania pośrednie.

Dział Konstrukcje to wiele interesujących informacji na temat materiałów budowalnych oraz konkretnych produktów wykorzystywanych zarówno w dużych przedsiębiorstwach budowalnych, jak również w niewielkich prywatnych firmach. Znajdziesz tu wiadomości związane z nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi, które niejednokrotnie mogą ułtawić twoje decyzje. Zajrzyj koniecznie do działu Konstrukcje, a na pewno nie będziesz żałował. Portal muratorplus.pl dostarczy ci wszelkich niezbędnych informacji.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: