Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Konstrukcje

 • fotogaleria Wielorodzinny budynek mieszkalny

  Stan deweloperski w 4 tygodnie. Zabacz domy, które tak szybko zbudowano

  Budowa domu jednorodzinnego w stanie deweloperskim zajmuje jedynie 3-4 tygodnie. Taką możliwość daje praktycznie jedna technologia budowy - prefabrykacja. Trzeba również wiedzieć, że prefabrykacja nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o architekturę budynku, również wielkość czy przeznaczenie.

 • Przykładowa realizacja - dom zbudowany w technologii prefabrykowanej

  Domy prefabrykowane z drewna - technologia budowy

  Od kilku lat na polskim rynku budownictwa jednorodzinnego inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domów drewnianych z prefabrykatów. Jest to jedyna technologia umożliwiająca budowę domu w zaledwie kilka tygodni. Ponadto domy prefabrykowane to domy energooszczędne, łączące zalety typowego budownictwa drewnianego z technologią tradycyjną.

  • komentarze (2)
   Domy z zapalek !!!
   JUz w 1991 probowalem wdrozyc te technologie - patrz Tarnobrzeg , i nie tylko ja - i SCHL i kilku deweloperow z kanady - patrz piaseczno i trzeba bylo 22 lat na przebudzemnie !!! tak ze przed nami nastepne WIEKI !!! do odrobienia !!!

   Kanadyjczyk, Wtorek, 17 Grudzień 2013 19:09:01, Odpowiedz

 • Lekki strop panelowy SMART

  Prefabrykaty betonowe: lekki strop panelowy SMART oraz gęstożebrowy VECTOR®

  Mimo że prefabrykaty betonowe były stosowane w budownictwie od lat, dopiero stosunkowo niedawno osiągnęły rangę, na jaką zasługują. Nowoczesne, standaryzowane konstrukcje długo walczyły z opinią, którą dostały w "spadku" po niesławnej wielkiej płycie. Obecnie, w dobie powszechnego pośpiechu, ale i dbałości o ekonomię oraz środowisko, prefabrykaty betonowe, w tym stropy prefabrykowane niewątpliwie zasługują na uwagę.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Stropy tradycyjne - stropy drewniane

  Stropy drewniane dobrze wykonane, z odpowiednimi warstwami dociążającymi i izolacyjnymi (poprawiającymi  właściwości akustyczne stropu), charakteryzują się o połowę mniejszym ciężarem niż tradycyjne stropy ceramiczne i żelbetowe. Dlatego wykonanie drewnianego stropu pozwala na zastosowanie cieńszych ścian nośnych a także mniejszych fundamentów.

  • komentarze (2)
   antresola sypialna
   Planuję budowę antresoli. Na stałe byłaby obciążona tylko łóżkiem/materacem, wymiar ok 2.5m x 2.5 m, zawieszona na 2 równoległych ścianach, prawdopodobnie z cegły. Żadnych słupów. Jakie i ile belek stropowych byłoby potrzebne do skonstruowania takiej antresoli? Z artykułu wynika, że wystarczyłoby 5 belek 8/15 co ok. 60 cm, ale zależy mi, aby konstrukcja była jak najcieńsza - mogę więc zmniejszyć rozstaw belek, tylko jak bardzo? I jakie wtedy belki będą wystarczające, żeby "spać spokojnie"?

   niewyspana, Środa, 31 Lipiec 2013 14:31:20, Odpowiedz

 • film

  Co wiemy o prefabrykatach? SONDA

  Co to są prefabrykaty? Na czym polega budowa domu w tej technologii? Czy domy z prefabrykatów są godne polecenia? Na te m.in. pytania odpowiedzieli nam ci, kórzy mają w planach zakup mieszkania czy budowę domu - odwiedzający targi mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Zobaczcie, jaką mamy wiedzę na temat prefabrykatów.

 • Strunobetonowe płyty kanałowe dużych rozpiętości

  Stropy prefabrykowane - rodzaje i charakterystyka

  Obecnie na rynku stosuje się wiele różnych typów konstrukcji stropów prefabrykowanych żelbetowych i sprężonych. Opisujemy kilka systemów, reprezentujacych główne grupy produktów. Pod względem geometrii przekroju poprzecznego stropy prefabrykowane można podzielić na elementy płytowo-żebrowe oraz płytowe o całkowicie gładkiej powierzchni, a także wykonane z elementów małowymiarowych - stropy gęstożebrowe. Znane są też rozwiązania pośrednie.

 • Montaż stropu prefabrykowanego DX-Therm

  Stropy z elementów prefabrykowanych - zalety technologii

  Stropy prefabrykowane mają tę przewagę nad stropami monolitycznymi, że znacznie skracają czas wznoszenia obiektu, co z kolei przekłada się na ekonomikę całej budowy. Zalet stropów z elementów prefabrykowanych jest jednak dużo więcej.

 • Strop prefabrykowany DX - transport dźwigiem na placu budowy

  Stropy prefabrykowane. Gotowe systemy stropowe DX

  Żelbetowe stropy prefabrykowane to elementy budowlane o wysokiej jakości, usprawniejące realizację inwestycji. Stropy prefabrykowane dostarczane są na plac budowy jako gotowe do montażu płyty betonowe. Mogą też pełnić funkcję wydajnego systemu ogrzewania, całkowicie zastępując grzejniki, lub chłodzenia sufitowego.

  • komentarze (1)
   Dennert strop
   Polecam to rozwiązanie mam u siebie ten strop jest bardzo dobrze wykonany praktycznie można go od razu pomalować no i czas montażu 3h :) Projekt transport wykonała za mnie firma także z czystym sumieniem polecam

   Leszek, Środa, 12 Kwiecień 2017 10:03:28, Odpowiedz

Dział Konstrukcje to wiele interesujących informacji na temat materiałów budowalnych oraz konkretnych produktów wykorzystywanych zarówno w dużych przedsiębiorstwach budowalnych, jak również w niewielkich prywatnych firmach. Znajdziesz tu wiadomości związane z nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi, które niejednokrotnie mogą ułtawić twoje decyzje. Zajrzyj koniecznie do działu Konstrukcje, a na pewno nie będziesz żałował. Portal muratorplus.pl dostarczy ci wszelkich niezbędnych informacji.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: