Budowanie zdrowych i trwałych inwestycji dzięki sile naturalnych materiałów

2023-12-21 10:40 Materiał sponsorowany
Zdrowe i trwałe budynki z naturalnych materiałów. Zainwestuj w czerwoną ceramikę!
Autor: Leier Polska Pustaki ceramiczne to jeden z najbardziej popularnych materiałów ściennych na polskim rynku

Przy projektowaniu budynków jednym z kluczowych wyborów jest ten dotyczący materiału, z którego powstaną ściany. Naturalne surowce od lat stanowią fundament trwałości, komfortu i bezpieczeństwa w konstrukcjach. Jednym z wyjątkowych materiałów jest czerwona ceramika, która oferuje nie tylko trwałość na lata, lecz także korzystnie wpływa na mikroklimat wnętrza.

Siła z natury

Produkty z czerwonej ceramiki powstają w rezultacie przetworzenia gliny, która po formowaniu, suszeniu i wypalaniu staje się doskonałym surowcem do wznoszenia budynków. Wyroby do stawiania ścian, takie jak pustaki, stanowią podstawę zdrowego i solidnego budownictwa mieszkalnego, przemysłowego czy użyteczności publicznej. Z ceramiki mogą powstawać każdego rodzaju ściany: nośne, samonośne, działowe i wypełniające.

Zdrowe i trwałe budynki z naturalnych materiałów. Zainwestuj w czerwoną ceramikę!
Autor: Leier Polska Pustaki ceramiczne firmy Leier - Thermopor 8 P+W i 11,5 P+W - łączone na pióro-wpust do wykonywania ścian działowych

Najwyższa jakość

Pustaki z ceramiki czerwonej wyróżniają się na tle konkurencji wieloma zaletami. Ich dopasowany kształt, masa oraz układ drążeń sprawiają, że produkty posiadają doskonałe parametry. Są wytrzymałe i solidne, świetnie izolują - budynki nie przegrzewają się latem i nie wychładzają w zimę. Są również odporne na działanie ognia i dobrze izolują akustycznie.

Zdrowe i trwałe budynki z naturalnych materiałów. Zainwestuj w czerwoną ceramikę!
Autor: Leier Polska Pustaki ceramiczne firmy Leier - Thermopor P+W - łączone na pióro i wpust do wykonywania ścian nośnych

Produkty z ceramiki czerwonej Leier

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne rozwiązania z ceramiki czerwonej, umożliwiające dopasowanie do indywidualnych potrzeb:

  • ceramika zwykła to klasyczne rozwiązania murarskie, które pozwalają na tradycyjne wznoszenie ścian z zastosowaniem spoin pionowych i poziomych. Klasyczne pustaki posiadają specjalne rowkowania, które zwiększają ich przyczepność.Uzupełnieniem budowy przy wykorzystaniu ceramiki zwykłej są cegły: pełne, pełne z otworami oraz licowe. 
  • ceramika w systemie Pióro-Wpust umożliwia szybką i bezpieczną budowę. Dzięki charakterystycznej budowie pustaka (duże gabaryty i system piór i wpustów), oszczędzamy czas podczas budowy oraz tworzymy solidne ściany. System THERMOPOR P+W charakteryzuje się innowacyjnym podejściem, w którym pustaki posiadają specjalne elementy, umożliwiające tworzenie ścian bez spoin pionowych, co skutkuje lepszą izolacją termiczną.
  • ceramiczne pustaki akustyczne zaprojektowano z myślą o jak najlepszym wygłuszeniu, są idealne do budowy ścian międzymieszkaniowych lub oddzielających od hałaśliwych części budynku (ciągów komunikacyjnych, holi, klatek schodowych).
Zdrowe i trwałe budynki z naturalnych materiałów. Zainwestuj w czerwoną ceramikę!
Autor: Leier Polska Pustaki ceramiczne firmy Leier - Thermopor 25/30 AKU i 25 AKU S - o podwyższonej izolacyjności akustycznej

Solidny budynek na dekady

Niezależnie od wyboru materiału, kluczowe znaczenie ma staranne wykonanie prac budowlanych. Odpowiednie przechowywanie materiałów, zgodność z normami oraz dbałość o szczegóły to kluczowe elementy zapewniające trwałość i solidność każdej budowli.

Wybór czerwonej ceramiki jako podstawowego materiału budowlanego dla naszego budynku to inwestycja w trwałość, ekologię i komfort. Pustaki i systemy ceramiczne stanowią solidny fundament dla budynków, które nie tylko przetrwają próbę czasu, lecz także zapewnią mieszkańcom zdrowe i bezpieczne warunki do codziennego życia.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej