Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Fasady

 • Widoczne fugi między paskami okładziny elewacyjnej oraz wykończenie narożnika

  Jak zamontować okładzinę elewacyjną w systemie ocieplenia ETICS?

  Najpopularniejszym sposobem wykończenia elewacji w systemi ETICS jest tynk cienkowarstwowy. Dostępne są jednak inne możliwości wykończenia elewacji - okładziny, które wchodzą w skład systemu ociepleń (Aprobata Techniczna ETICS). Są to elestyczne materiały imitujące deski elewacyjne oraz klinkier. Jak fachowo zamontować systemowe okładziny elewacyjne?

 • SageGlass - szkło dynamiczne zainstalowane w budynku rządowym w Utrechcie, Holandia.

  Inżynieria materiałowa. Inteligentne szkło o zmiennych właściwościach optycznych

  Obserwujemy dynamiczny rozwój inżynierii materiałowej. Wśród wielu innowacyjnych rozwiązań uwagę zwraca grupa materiałów o zmiennych właściwościach fizycznych. Określane są anglojęzycznym terminem smart. Co potrafią inteligentne materiały inżynieryjne, takie np. jak szkło budowlane?

 • Grubość okładziny wynosi 3 mm i nie ma problemu, żeby ją połączyć z tynkiem cienkowarstwowym

  Nowe sposoby wykończenia elewacji w systemie ociepleń ETICS

  Wykończenie elewacji w systemie ETICS stanowi tynk cienkowarstwowy na podkładzie z zaprawy zbrojonej siatką. Nowością na rynku są natomiast dwa materiały przeznaczone do wykończenia elewacji, które dołączyły do systemu ocieplenia ETICS. Jest to deska elewacyjna oraz płytka klinkierowa - oba materiały wykończeniowe o unikatowych właściwościach.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Czarna okładzina ze szklanych modułów CIGS – budynek firmy Sulfurcell, Berlin Adlershof

  Fotowoltaika - nowy element projektowania fasad

  Systemy fotowoltaiczne (PV) generują czystą energię elektryczną bezpośrednio ze światła słonecznego. Produkcja odbywa się na miejscu, bez hałasu, szkodliwych odpadów i zanieczyszczeń. Modularne, proste w obsłudze urządzenia można efektywnie wykorzystać w konstrukcji elewacji. Trwale zintegrowane z powłoką fasady budynku w postaci tzw. BiPV (ang. Building Integrated Photovoltaics) są atrakcyjną alternatywą dla konwencjonalnych rozwiązań architektoniczno-budowlanych.

 • Szary styropian nowej generacji z warstwą ochronną

  Ocieplasz dom szarym styropianem? Na co musisz uważać

  Szary styropian to sprawdzone rozwiązanie do ocieplania budynków. Jedną z właściwości szarego styropianu jest jednak podatność na dość silne naprężenia wewnętrzne pod wpływem zmian temperatury. Nieprzestrzeganie pewnych zasad przy ocieplaniu domu styropianem może skutkować nawet zniszczeniem warstwy ocieplenia i elewacji. Jak temu zapobiec?

  • komentarze (1)
   Pytanie do eksperta
   Naprężenia wewnętrzne czy naprężenia własne. Czy może ktoś wyjaśnić? Bo skoro są wewnętrzne to sugeruje, że są też zewnętrzne, a są??

   Fan, Środa, 06 Wrzesień 2017 12:36:30, Odpowiedz

 • 853 kolorów elewacji z farbą Baumit PuraColor

  852 kolory elewacji

  Gotowa do użycia, elewacyjna farba akrylowa, przeznaczona do malowania ścian zewnętrznych budynków, ręcznie lub maszynowo - farba elewacyjna Baumit PuraColor. Farba daje możliwść wyboru spośród 852 kolorów elewacji.

 • Skóra, która żyje - przegląd innowacyjnych rozwiązań fasadowych ze świata. WIDEO

  Arch. Tomasz Malkowski przeniósł uczestników konferencji FASADY w fascynujący świat architektury. Podał przykłady ciekawych elewacji zrealizowanych na świecie i nurty w architekturze.

 • Skóra, która żyje - przegląd innowacyjnych rozwiązań fasadowych ze świata. PREZENTACJA

  Krytyk architektury Tomasz Malkowski przedstawił przykłady ciekawych, innowacyjnych elewacji obiektów, które przestają już być tylko biernymi powłokami, a wchodzą w interakcję z otoczeniem.

W dziale Fasady znajdziesz różnego rodzaju informacje związane z elewacjami. Wiadomości te mogą przydać się zarówno osobom prywatnym, jak również firmom budowlanym. To właśnie tu możesz poznać zalety cegły klinkierowej, która daje sporo możliwości. W dziale znajdują się również newsy branżowe, z których możesz dowiedzieć się choćby o szybach samoczyszczących. NIe czekaj dłużej, zajrzyj do naszego działu, a na pewno nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: