Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Ogrzewanie

 • Warunki techniczne niekorzystne dla ogrzewania elektrycznego. Czy będą zmiany w warunkach technicznych?

  Ministerstwo Energii myśli o tworzeniu specjalnych taryf na energię elektryczną do celów ogrzewania. A Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa powinno rozważyć zmianę wymagań dotyczących wskaźnika EP, zawartych w nowych warunkach technicznych. Obecnie praktycznie nie ma możliwości stosowania ogrzewania elektrycznego w nowych lub przebudowywanych budynkach, ponieważ przy współczynniku wprzyjętym w nowym warunkach technicznych, wskaźnik EP przekracza wartość graniczną. Dodatkowo w przypadku korzystania ze standardowych taryf, koszty eksploatacyjne ogrzewania elektrycznego są stosunkowo wysokie.

  • komentarze (1)
   smog!
   ściśle kontrolować na ulicach samochody na ropę. zaopatrzyć policję w urządzenia do kontroli spalin i kontrolować samochody, a kierowców nie stosujących sprawnych filtrów karać mandatami. Tiry wyrzucić poza centra miast. Kiedyś opalano węglem nawet w blokach i nie było problemu smogu. Teraz jest "brudna, śmierdząca motoryzacja".

   tom, Wtorek, 25 Lipiec 2017 21:00:38, Odpowiedz

 • Analizujemy koszty ogrzewania elektrycznego

  Ministerstwo Energii myśli o tworzeniu specjalnych taryf na energię elektryczną do celów ogrzewania. A Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa powinno rozważyć zmianę wymagań dotyczących wskaźnika EP, zawartych w nowych warunkach technicznych. Wyjaśniamy, co w Polsce ogranicza stosowanie ogrzewania elektrycznego.

 • Budowa grzejnika podtynkowego

  Czy w domu jednorodzinnym sprawdzają się grzejniki podtynkowe? Poznaj opinie ekspertów i użytkowników

  3THERMO to system ogrzewania ściennego w postaci grzejników podtynkowych. Ten rodzaj grzejników może współpracować ze wszystkimi rodzajami źródeł ciepła, instalacji c.o. oraz automatyki. Jekie zalety ma ogrzewanie płaszczyznowe ukryte w ścianach pod tynkiem? Jakie ma wady? Najlepiej dowiedzieć się tego od instalatorów, architektów i samych użytkowników.

  • komentarze (1)
   3THERMO grzejnik podtynkowy
   Jeśli w rzeczywistości wygląda to jak Państwo piszą to rewelacja! gdzie można takie rozwiązanie kupić w woj. wlkp? Jakiego pochodzenia jest ten produkt?

   Tomek, Piątek, 01 Wrzesień 2017 10:56:27, Odpowiedz

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Jak wyznaczyć miejsce montażu grzejnika i policzyć właściwą odległość od parapetu i podłogi?

  Przy montażu grzejnika należy zachować odpowiednie odległości od parapetu i podłogi - ma to bowiem wpływ na efektywność pracy grzejnika, właściwą cyrkulację ciepłego powietrza. Jak zatem przeprowadzić fachowy montaż grzejnika?

 • Czy rzeczywiście można ogrzać dom bez smogu?

  Czy jest system ogrzewania, który ogranicza niską emisję, zapobiega ryzyku zanieczyszczania powietrza i powstawania smogu?

 • quiz

  Ogrzewanie płaszczyznowe. TEST dla instalatorów

  Systemy ogrzewania budynków coraz częściej opierają się na ogrzewaniu płaszczyznowym - wodnym ogrzewaniu podłogowym i ściennym - rozwiązaniu ekonomicznym i komfortowym dla użytkowników. Aby system ogrzewania płaszczyznowego właściwie pełnił swoje funkcje i był niezawodny, wymaga od instalatora fachowej wiedzy. Część z niej można sprawdzić, rozwiązując krótki test.

 • quiz

  Bezpieczna instalacja gazowa - sprawdź się

  Instalacje gazowe, zarówno te w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym powinny być projektowane i użytkowane ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, podaje się szczegółowe przepisy dotyczące instalacji gazowej. Sprawdź swoją wiedzę na ten temat.

 • Dekoracyjny grzejnik Vitro w salonie - szkło hartowane wykończone powierzchnią lustrzaną

  Szkło hartowane. Zobacz nowe, wnętrzarskie zastosowanie szkła hartowanego

  Szkło hartowane to ponadczasowy materiał, który można wykorzystać w różnoraki sposób. Tym razem polscy projektanci z firmy Luxrad wykorzystali szkło hartowane do produkcji dekoracyjnych grzejników.

 • System grzejników podtynkowych 3THERMO

  Hybrydowe ogrzewanie ścienne. System grzejników podtynkowych 3THERMO

  Ogrzewanie ścienne jest jednym z wariantów ogrzewania płaszczyznowego. Takie instalacje grzewcze mają kilka zalet, m.in. brak grzejników, ekonomiczne i komfortowe dla użytkowników ogrzewanie pomieszczeń. Dotychczas najpopularniejsze jest ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne, warto jednak porównać je z nowszym systemem hybrydowego ogrzewania ściennego.

 • Porównanie kosztów ogrzewania: grzejniki vs ogrzewanie płaszczyznowe

  Inwestycja w ogrzewanie domu ma znaczący wpływ na większą część stałych wydatków związanych z utrzymaniem domu. Każdemu inwestorowi zależy na systemie energooszczędnym i jak najmniejszych rachunkach za ogrzewanie domu. Równie ważne są koszty samej inwestycji i czas jej zwrotu. Przedstawiamy porównanie kosztów ogrzewania domu. Czy bardziej opłacalne są grzejniki czy może ogrzewanie płaszczyznowe? Która instalacja grzewcza szybciej się zwróci?

Jeśli zastanawiasz się, jaką metodę grzewczą wybrać, koniecznie zajrzyj do naszego działu Ogrzewanie. Uda ci się znaleźć tam informacje na temat dośc popuralnych pomp ciepła, które możesz wykorzystać w swoim gospodarstwie domowym. Szeroki wybór informacji o grzejnikach ułatwi Ci dokonanie odpowiedniego wyboru. Fachowcy podpowiedzą Ci, jak innowacyjnie wykorzystać grzejnik. Koniecznie zerknij do działu Ogrzewanie, a z pewnością nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: