Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Ogrzewanie

 • Warunki techniczne niekorzystne dla ogrzewania elektrycznego. Czy będą zmiany w warunkach technicznych?

  Ministerstwo Energii myśli o tworzeniu specjalnych taryf na energię elektryczną do celów ogrzewania. A Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa powinno rozważyć zmianę wymagań dotyczących wskaźnika EP, zawartych w nowych warunkach technicznych. Obecnie praktycznie nie ma możliwości stosowania ogrzewania elektrycznego w nowych lub przebudowywanych budynkach, ponieważ przy współczynniku wprzyjętym w nowym warunkach technicznych, wskaźnik EP przekracza wartość graniczną. Dodatkowo w przypadku korzystania ze standardowych taryf, koszty eksploatacyjne ogrzewania elektrycznego są stosunkowo wysokie.

  • komentarze (1)
   smog!
   ściśle kontrolować na ulicach samochody na ropę. zaopatrzyć policję w urządzenia do kontroli spalin i kontrolować samochody, a kierowców nie stosujących sprawnych filtrów karać mandatami. Tiry wyrzucić poza centra miast. Kiedyś opalano węglem nawet w blokach i nie było problemu smogu. Teraz jest "brudna, śmierdząca motoryzacja".

   tom, Wtorek, 25 Lipiec 2017 21:00:38, Odpowiedz

 • Program do projekowania wnętrz - Program Doboru e-kermi

  Firma Kermi wprowadziła program do projektowania wnętrz. Teraz architekci, a także instalatorzy, wykonawcy czy przyszli użytkownicy mogą przy pomocy aplikacji optymalnie zaaranżować wnętrza, wybierając konkretne modele grzejników łazienkowych, pokojowych, kabin prysznicowych czy systemów grzewczych.

 • Jeśli termomodernizacja, to tylko kompleksowa

  Termomodrnizacja, ale tylko kompleksowa, czyli polegająca na ociepleniu budynku, jak i wymianie kotła, daje największe oszczędności oraz ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Tak jednoznacznie wynika z raportu przygotowanego przez Politechnikę Warszawską na zlecenie firmy Termo Organika.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Dynamicznie pracujące grzejniki to klucz do oszczędności. Jak działają?

  Konstrukcja grzejników dynamicznych opiera się na dwóch układach, dzięki czemu centralne ogrzewanie z ich zastasowaniem pracuje efektownie, a przede wszystkim energooszczędnie.

 • Płaszczyznowe ogrzewanie ścienne, całkowicie ukryte pod warstwą tynku

  Klatka schodowa. Jak nie powinno się montować grzejników na klatce schodowej?

  Zgodnie z PN-82/B-02402 temperatura obliczeniowa klatek schodowych w budynkach mieszkalnych, w sezonie grzewczym nie powina być niższa niż 8ºC. Montaż grzejników na klatkach schodowych podlega ogólnie obowiązującym zasadom. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

 • quiz

  Ogrzewanie płaszczyznowe. TEST dla instalatorów

  Systemy ogrzewania budynków coraz częściej opierają się na ogrzewaniu płaszczyznowym - wodnym ogrzewaniu podłogowym i ściennym - rozwiązaniu ekonomicznym i komfortowym dla użytkowników. Aby system ogrzewania płaszczyznowego właściwie pełnił swoje funkcje i był niezawodny, wymaga od instalatora fachowej wiedzy. Część z niej można sprawdzić, rozwiązując krótki test.

 • quiz

  Bezpieczna instalacja gazowa - sprawdź się

  Instalacje gazowe, zarówno te w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym powinny być projektowane i użytkowane ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, podaje się szczegółowe przepisy dotyczące instalacji gazowej. Sprawdź swoją wiedzę na ten temat.

 • Ogrzewanie łazienki. Łazienka z tradycyjnym grzejnikiem ściennym i z grzejnikiem podtynkowym - porównanie

  Ogrzewanie w małym pomieszczeniu. Czy sprawdzi się ogrzewanie podtynkowe?

  Ogrzewanie małych pomieszczeń, jak np. łazienka czy WC może być wyzwaniem dla projektantów instalacji. Tradycyjny grzejnik zabiera miejsce i ogranicza przestrzeń i nie zawsze jest możliwy do zainstalowania. Problem rozwiązuje ogrzewanie podłogowe, ale co w przypadku łazienki z już wykończoną płytkami podłogą? Czy instalatorzy polecają zatem system ogrzewania ściennego, podtynkowego?

 • Ogrzewanie podłogowe Klettjet R

  Remontujesz dom a chcesz mieć ogrzewanie podłogowe? Teraz jest to możliwe, nawet bez kucia podłogi

  Na rynku pojawił się system ogrzewania podłogowego przeznaczony do budynków remontowanych czy modernizowanych. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów ogrzewanie podłogowego ten montowany jest bezpośrednio na istniejącej podłodze, której poziom podnosi się w efekcie tylko o 3-4 cm wraz z warstwą wykończenia.

  • komentarze (1)
   Ogrzewanie podłogowe w remontowanych domach
   Dużo łatwiej jest zastosować samoprzylepne maty grzejne DEVImat grubości 3 mm, na których bezpośrednio układamy terakotę. Nad ekonomią działania i efektem ciepłej podłogi czuwa programowalny termoregulator np. DEVIreg Smart Wi-Fi W pomieszczeniach wykończonych podłogą warstwową lub panelami możemy zastosować maty grzejne do podłóg pływających typu WoodTec.

   Eltom, Wtorek, 10 Październik 2017 12:44:05, Odpowiedz

 • Analizujemy koszty ogrzewania elektrycznego

  Ministerstwo Energii myśli o tworzeniu specjalnych taryf na energię elektryczną do celów ogrzewania. A Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa powinno rozważyć zmianę wymagań dotyczących wskaźnika EP, zawartych w nowych warunkach technicznych. Wyjaśniamy, co w Polsce ogranicza stosowanie ogrzewania elektrycznego.

Jeśli zastanawiasz się, jaką metodę grzewczą wybrać, koniecznie zajrzyj do naszego działu Ogrzewanie. Uda ci się znaleźć tam informacje na temat dośc popuralnych pomp ciepła, które możesz wykorzystać w swoim gospodarstwie domowym. Szeroki wybór informacji o grzejnikach ułatwi Ci dokonanie odpowiedniego wyboru. Fachowcy podpowiedzą Ci, jak innowacyjnie wykorzystać grzejnik. Koniecznie zerknij do działu Ogrzewanie, a z pewnością nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: