Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Ogrzewanie

 • Strop prefabrykowany DX - transport dźwigiem na placu budowy

  Stropy prefabrykowane. Gotowe systemy stropowe DX

  Żelbetowe stropy prefabrykowane to elementy budowlane o wysokiej jakości, usprawniejące realizację inwestycji. Stropy prefabrykowane dostarczane są na plac budowy jako gotowe do montażu płyty betonowe. Mogą też pełnić funkcję wydajnego systemu ogrzewania, całkowicie zastępując grzejniki, lub chłodzenia sufitowego.

  • komentarze (1)
   Dennert strop
   Polecam to rozwiązanie mam u siebie ten strop jest bardzo dobrze wykonany praktycznie można go od razu pomalować no i czas montażu 3h :) Projekt transport wykonała za mnie firma także z czystym sumieniem polecam

   Leszek, Środa, 12 Kwiecień 2017 10:03:28, Odpowiedz

 • Elektryczne ogrzewanie podłogowe

  Ogrzewanie elektryczne a smog i niska emisja - uwarunkowania prawno-środowiskowe

  Elektryczne ogrzewania budynków ogranicza niską emisję. Szczególnie istotna jest redukcja emisji pyłów w przypadku rezygnacji z kotłów na paliwo stałe, co w konsekwencji zapobiega ryzyku zanieczyszczania powietrza i powstawania smogu.

 • Pompa ciepła do c.w.u. Bosch model Compress 5000 DW

  4 modele pomp ciepła do c.w.u. - nowe urządzenia grzewcze Bosch

  Bosch wprowadza 4 modele powietrznych pomp ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Nowe urządzenia grzewcze, według producenta, zapewniają do 70% oszczędności na c.w.u.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Montaż zaworu termostatycznego VTA w instalacji c.w.u.

  Mieszające zawory termostatyczne serii VTA przeznaczone są do instalacji ciepłej wody użytkowej. Polecane są także w instalacjach c.w.u. wyposażonych w układ cyrkulacji ciepłej wody. Zawory termostatyczne tego typu wyposażone są w zabezpieczenie przeciwoparzeniowe.

 • Jak dobierać zawory termostatyczne?

  Przy modernizacji lub remoncie instalacji sanitarnej inwestorzy często decydują się na montaż dodatkowej armatury, poprawiającej wydajność i komfort jej użytkowania. Są to zazwyczaj zawory termostatyczne - łatwe w instalacji, działające bez potrzeby montażu sterownika.

 • quiz

  Ogrzewanie płaszczyznowe. TEST dla instalatorów

  Systemy ogrzewania budynków coraz częściej opierają się na ogrzewaniu płaszczyznowym - wodnym ogrzewaniu podłogowym i ściennym - rozwiązaniu ekonomicznym i komfortowym dla użytkowników. Aby system ogrzewania płaszczyznowego właściwie pełnił swoje funkcje i był niezawodny, wymaga od instalatora fachowej wiedzy. Część z niej można sprawdzić, rozwiązując krótki test.

 • quiz

  Bezpieczna instalacja gazowa - sprawdź się

  Instalacje gazowe, zarówno te w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym powinny być projektowane i użytkowane ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, podaje się szczegółowe przepisy dotyczące instalacji gazowej. Sprawdź swoją wiedzę na ten temat.

 • Czy Ministerstwo Energii walczy ze smogiem? Projekt ustawy po konsultacjach

  Organizacje antysmogowe, jak i branża węglowa ostro krytykują nowelizację ustawy w sprawie norm i jakości paliw stałych w tym węgla, przygotowaną przez Ministerstwo Energii. Czy walka ME ze smogiem jest tylko pozorna?

  • komentarze (1)
   Brak norm jakościowych dla paliw stałych
   Polska nie ma norm jakościowych dla paliw stałych i wcale się nie zapowiada, aby jakiekolwiek zostały wprowadzone w najbliższym czasie. Unia Europejska zobowiązała się do redukcji emisji CO2 co najmniej o 20% do roku 2020. A nasz rząd w dalszym ciągu lansuje oparcie naszej energetyki na węglu wbrew zagrożeniom klimatycznym i międzynarodowym nakazom ograniczenia emisji CO2. Interes producentów węgla jest stawiany ponad interesem całego polskiego społeczeństwa. Kupno dzisiaj polskiego węgla to istna rosyjska ruletka. Nasz węgiel jest przeciętnie bardzo zasiarczony i niezbyt kaloryczny. U tego samego sprzedawcy co nowa dostawa to istny totolotek. Raz lepszy, raz gorszy i za te same pieniądze. A jak kupowałem droższy, ten niby bardziej kaloryczniejszy to różnicy jakoś nie widziałem. Nabijanie tylko ludzi w butelkę. Wiem, co piszę, bo do niedawna używałem pieca na ekogroszek. Jednym słowem szkoda nerwów. Od dwóch lat mam piec na pelet Mini Bio i nie żałuję. Palenie w nim to niebo a ziemia i duży przeskok, jak paliłem wcześniej ekogroszkiem. Pelet przynajmniej ma gwarancję klas jakości (A1,A2,B), nie to co nasz węgiel. I jak teraz kupuję pelet, to przynajmniej wiem za co tak naprawdę płacę.

   Dominik, Wtorek, 21 Marzec 2017 20:54:08, Odpowiedz

 • Smog. Czym jest, jak z nim walczyć i jak otrzymać dotacje?

  Jak tylko stężenie zanieczyszczeń powietrza w polskich miastach przekracza dozwolone normy, media alarmują - smog! My rozkładamy smog na czynniki pierwsze: porównujemy paliwa stałe, tłumaczymy jak zmodernizować kotłownię i skąd wziąć na to pieniądze.

 • Smog. Jedni na niego narzekają, a inni zacierają ręce, bo mogą… zarobić

  Rząd chce walczyć ze smogiem. Planuje wydać rozporządzenia w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe oraz norm jakościowych dla tych paliw. Niestety, dla niektórych producentów i handlowców ta zapowiedź rządu była sygnałem do czyszczenia magazynów z przestarzałych urządzeń grzewczych.

Jeśli zastanawiasz się, jaką metodę grzewczą wybrać, koniecznie zajrzyj do naszego działu Ogrzewanie. Uda ci się znaleźć tam informacje na temat dośc popuralnych pomp ciepła, które możesz wykorzystać w swoim gospodarstwie domowym. Szeroki wybór informacji o grzejnikach ułatwi Ci dokonanie odpowiedniego wyboru. Fachowcy podpowiedzą Ci, jak innowacyjnie wykorzystać grzejnik. Koniecznie zerknij do działu Ogrzewanie, a z pewnością nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: