adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Ogrzewanie

 • Czy Ministerstwo Energii walczy ze smogiem? Projekt ustawy po konsultacjach

  Organizacje antysmogowe, jak i branża węglowa ostro krytykują nowelizację ustawy w sprawie norm i jakości paliw stałych w tym węgla, przygotowaną przez Ministerstwo Energii. Czy walka ME ze smogiem jest tylko pozorna?

 • Smog. Czym jest, jak z nim walczyć i jak otrzymać dotacje?

  Jak tylko stężenie zanieczyszczeń powietrza w polskich miastach przekracza dozwolone normy, media alarmują - smog! My rozkładamy smog na czynniki pierwsze: porównujemy paliwa stałe, tłumaczymy jak zmodernizować kotłownię i skąd wziąć na to pieniądze.

 • Smog. Jedni na niego narzekają, a inni zacierają ręce, bo mogą… zarobić

  Rząd chce walczyć ze smogiem. Planuje wydać rozporządzenia w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe oraz norm jakościowych dla tych paliw. Niestety, dla niektórych producentów i handlowców ta zapowiedź rządu była sygnałem do czyszczenia magazynów z przestarzałych urządzeń grzewczych.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Jak dobrać system grzewczy, aby spełnić nowe wymagania dla wskaźnika EP?

  Nowe rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie weszło w życie 1 stycznia 2017. Wprowadza ono bardziej restrykcyjne wymagania wobec wartości wskaźnika EP, czyli rocznego zapotrzebowania budynku na energię pierwotną. Przedstawione zestawy urządzeń grzewczych i wentylacyjnych firmy Vaillant pozwolą zredukować zużycie EP w budynku.

  • komentarze (1)
   Solidne pompy ciepła
   Ostatnio zdecydowałem się na zmianę ogrzewania w domu i wybrałem pompy ciepła z www.a-pic.pl. Dla mnie liczy się najbardziej wytrzymałość i wydajność, a od tej firmy mają wszystko na czym mi zależy.

   Wiechu, Poniedziałek, 20 Luty 2017 12:34:19, Odpowiedz

 • Warunki techniczne 2017. Zmiany w technice instalacyjnej dla inwestorów, koszty ogrzewania domu

  Wymagania dotyczące oszczędności energii w budynkach wynikające z obowiązujących od 2017 roku nowych warunków technicznych wprowadzają istotne zmiany, jeśli chodzi o izolacyjność przegród budowlanych nowych budynków jednorodzinnych, ale także w doborze systemów ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji. Zmiany te komentuje Paweł Lachman z firmy Vaillant.

 • quiz

  Ogrzewanie płaszczyznowe. TEST dla instalatorów

  Systemy ogrzewania budynków coraz częściej opierają się na ogrzewaniu płaszczyznowym - wodnym ogrzewaniu podłogowym i ściennym - rozwiązaniu ekonomicznym i komfortowym dla użytkowników. Aby system ogrzewania płaszczyznowego właściwie pełnił swoje funkcje i był niezawodny, wymaga od instalatora fachowej wiedzy. Część z niej można sprawdzić, rozwiązując krótki test.

 • quiz

  Bezpieczna instalacja gazowa - sprawdź się

  Instalacje gazowe, zarówno te w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym powinny być projektowane i użytkowane ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, podaje się szczegółowe przepisy dotyczące instalacji gazowej. Sprawdź swoją wiedzę na ten temat.

 • Panel sterownia dla linii pomp ciepła typu powietrze-woda Aquarea generacji H

  Panel sterowania dla pomp ciepła Panasonic Aquarea H

  Panel sterownia dla serii pomp ciepła powietrze-woda Aquarea generacji H może być odłączony od jednostki i zamontowany w dowolnym pomieszczeniu. Wyposażony w czujnik temperatury eliminuje potrzebę instalacji termostatu. Urządzenie jest nowością Panasonica.

 • Ogrzewanie podłogowe w łazience - opinie użytkowników

  Przyjemność stąpania po ciepłej podłodze jest szczególnie pożądana w łazience, ponieważ to właśnie tutaj zwykle chodzimy boso po chłodnych w dotyku płytkach kamiennych lub ceramicznych. Aby cieszyć się komfortem cieplnym, najlepiej zainstalować elektryczne ogrzewanie podłogowe. Może ono być jedynym lub dodatkowym źródłem ciepła.

 • Szymon Firląg, Politechnika Warszawska; konferencja budowlana  MURATORA  "Projektowanie budynków od 2017 roku", 16 listopada 2016,  Warszawa

  Wpływ rozwiązań instalacyjnych na wskaźnik EP budynku. PREZENTACJA

  Rozwiązania instalacyjne a nowe warunki techniczne obowiązujące od 2017, a następnie 2021 roku. Metodyka obliczania wskaźnika energii pierwotnej EP budynku, wskaźniki nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej, to główne zagadnienia prezentacji dr inż. Szymona Firląga z Politechniki Warszawskiej.

Jeśli zastanawiasz się, jaką metodę grzewczą wybrać, koniecznie zajrzyj do naszego działu Ogrzewanie. Uda ci się znaleźć tam informacje na temat dośc popuralnych pomp ciepła, które możesz wykorzystać w swoim gospodarstwie domowym. Szeroki wybór informacji o grzejnikach ułatwi Ci dokonanie odpowiedniego wyboru. Fachowcy podpowiedzą Ci, jak innowacyjnie wykorzystać grzejnik. Koniecznie zerknij do działu Ogrzewanie, a z pewnością nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: