Ogrzewanie

 • Panel sterownia dla linii pomp ciepła typu powietrze-woda Aquarea generacji H

  Panel sterowania dla pomp ciepła Panasonic Aquarea H

  Panel sterownia dla serii pomp ciepła powietrze-woda Aquarea generacji H może być odłączony od jednostki i zamontowany w dowolnym pomieszczeniu. Wyposażony w czujnik temperatury eliminuje potrzebę instalacji termostatu. Urządzenie jest nowością Panasonica.

 • Ogrzewanie podłogowe w łazience - opinie użytkowników

  Przyjemność stąpania po ciepłej podłodze jest szczególnie pożądana w łazience, ponieważ to właśnie tutaj zwykle chodzimy boso po chłodnych w dotyku płytkach kamiennych lub ceramicznych. Aby cieszyć się komfortem cieplnym, najlepiej zainstalować elektryczne ogrzewanie podłogowe. Może ono być jedynym lub dodatkowym źródłem ciepła.

 • Szymon Firląg, Politechnika Warszawska; konferencja budowlana  MURATORA  "Projektowanie budynków od 2017 roku", 16 listopada 2016,  Warszawa

  Wpływ rozwiązań instalacyjnych na wskaźnik EP budynku. PREZENTACJA

  Rozwiązania instalacyje a nowe warunki techniczne obowiązujące od 2017, a następnie 2021 roku. Metodyka obliczania wskaźnika energii pierwotnej EP budynku, wskaźniki nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej, to główne zagadnienia prezentacji dr inż. Szymona Firląga z Politechniki Warszawskiej.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Nowy termostat DEVIreg™ Smart do zdalnego sterowania ogrzewaniem nie tylko podłogowym

  Bez względu na to czy instalacja ogrzewania podłogowego jest dopiero planowana czy już zamontowana i działa można wykorzystać nowy sposób sterowania ogrzewaniem z poziomu smartfona lub tabletu.

 • System ogrzewania rynien SelfTec®PRO

  Kable grzejne SelfTec®PRO do systemów rynnowych

  Kable grzejne SelfTec®PRO to najnowszy produkt Galeco. System grzewczy zapobiega gromadzeniu się śniegu i lodu oraz zamarzaniu wody w rynnach i rurach spustowych. Chroni też przed powstawaniem zacieków na elewacjach budynku.

 • quiz

  Ogrzewanie płaszczyznowe. TEST dla instalatorów

  Systemy ogrzewania budynków coraz częściej opierają się na ogrzewaniu płaszczyznowym - wodnym ogrzewaniu podłogowym i ściennym - rozwiązaniu ekonomicznym i komfortowym dla użytkowników. Aby system ogrzewania płaszczyznowego właściwie pełnił swoje funkcje i był niezawodny, wymaga od instalatora fachowej wiedzy. Część z niej można sprawdzić, rozwiązując krótki test.

 • quiz

  Bezpieczna instalacja gazowa - sprawdź się

  Instalacje gazowe, zarówno te w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym powinny być projektowane i użytkowane ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, podaje się szczegółowe przepisy dotyczące instalacji gazowej. Sprawdź swoją wiedzę na ten temat.

 • Pompy ciepła Supraeco A SAS-2

  Pompy ciepła Supraeco A SAS-2

  Supraeco A SAS-2 to najnowsza seria pomp ciepła typu powietrze-woda. Pompy ciepła powietrze-woda realizują funkcje: ogrzewania, podgrzewania wody użytkowej oraz chłodzenia.

 • Odzysk ciepła z wentylacji w modernizowanym budynku. Rekuperatory wewnątrzścienne HRU-WALL

  Realizacja systemu wentylacji z odzyskiem ciepła na etapie projektu czy nawet budowy nie stanowi żadnego problemu. Jednak w przypadku budynku już wykończonego, użytkowanego instalacja systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie zawsze jest możliwa. Rozwiązaniem jest tu rekuperator wewnątrzścienny HRU-WALL, przeznaczony m.in. do modernizowanych budynków.

 • Jak zamontować grzejnik ścienny - wytyczne dla instalatorów

  Montaż grzejników jest ostatnim etapem montażu instalacji grzewczej. Prezentujemy montaż grzejnika ściennego na przykładzie grzejnika niskotemperaturowego REGULUS®-system. Grzejniki tego typu przystosowane są do współpracy z instalacją grzewczą zarówno otawrtą, jak i zamkniętą, wyposażoną w pompę cyrkulacyjną. Po zamontowaniu i podłączaniu grzejnika do instalacji należy przeprowadzić regulację hydrauliczną całej instalacji grzewczej.

Jeśli zastanawiasz się, jaką metodę grzewczą wybrać, koniecznie zajrzyj do naszego działu Ogrzewanie. Uda ci się znaleźć tam informacje na temat dośc popuralnych pomp ciepła, które możesz wykorzystać w swoim gospodarstwie domowym. Szeroki wybór informacji o grzejnikach ułatwi Ci dokonanie odpowiedniego wyboru. Fachowcy podpowiedzą Ci, jak innowacyjnie wykorzystać grzejnik. Koniecznie zerknij do działu Ogrzewanie, a z pewnością nie będziesz żałował. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: