Ekologiczne ogrzewanie z urządzeniami SAS

2024-03-29 11:04 Materiał sponsorowany
SAS pompa ciepła VESTA
Autor: SAS Pompa ciepła VESTA

ZMK SAS Sp. z o.o. to polska firma rodzinna mająca ponad 40-letnie doświadczenie w produkowaniu urządzeń grzewczych. W ofercie znajdują się ekologiczne kotły na paliwa stałe, pompy ciepła, kondensacyjne kotły gazowe oraz zbiorniki buforowe.

Spis treści

  1. Kotły peletowe o podwyższonym standardzie
  2. Kotły zasypowe również do dotacji!
  3. Polskie pompy ciepła SAS VESTA
  4. Kondensacyjne kotły gazowe
  5. Nowoczesny design i liczne udogodnienia
  6. Instalatorze! Zapisz się na szkolenie!

Kotły peletowe o podwyższonym standardzie

Kotły peletowe to obecnie najpopularniejsze urządzenia na paliwa stałe. W ofercie firmy SAS poza standardowym typoszeregiem znajdują się urządzenia kwalifikujące się do dofinansowania z programu „Czyste Powietrze". Kotły SAS BIO COMPACT PLUS i SAS BIO EFEKT PLUS wpisane są na listę ZUM i umożliwiają uzyskanie nawet do 20 400 zł dopłaty. To wszystko dzięki obniżonej emisji pyłów PM≤20 mg/m3.  Kotły te wyposażone są w sprawdzony i ceniony na rynku palnik peletowy MultiFlame. Charakterystyczną cechą palnika jest automatyczne, wysokoefektywne, samooczyszczające się palenisko spalające dokładnie taką porcję paliwa, jaka jest niezbędna do uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury na sterowniku. Bezpieczny transport biomasy możliwy jest dzięki mechanizmowi dwóch ślimaków, rozdzielonych kanałem przesypowym, co uniemożliwia cofnięcie płomienia do zasobnika. Ruch podajników ślimakowych odbywa się przy pomocy kół zębatych napędzanych łańcuchem za pośrednictwem motoreduktora. Kotły wyposażone są w zaawansowany technologicznie kolorowy, dotykowy sterownik TECH ST-555P z obsługą 2 zaworów, 4 pomp i Ethernetem w standardzie. Sterować kotłem można poprzez stronę www.emodul.pl oraz aplikację na telefon umożliwiającą pełen, darmowy dostęp do parametrów i ustawień sterownika.

Kocioł pelet SAS_BIO_COMPACT_PLUS
Autor: SAS Kocioł peletowy SAS BIO COMPACT PLUS

Kotły zasypowe również do dotacji!

Innym rozwiązaniem wykorzystującym paliwo stałe są kotły na zgazowanie drewna VARMO PLUS – te również posiadają podwyższony standard dzięki obniżeniu emisji pyłów – PM ≤20 mg/m3  i mogą być dotowane z programu „Czyste Powietrze”. Występują one w mocach 10, 15, 20 oraz 25 kW. Kotły SAS VARMO PLUS przeznaczone są do pracy z mocą nominalną, dlatego też wymagają podłączenia zbiornika akumulacyjnego, np. z serii SAS BST. Zadaniem zbiorników akumulacyjnych jest magazynowanie okresowego nadmiaru energii w sytuacji zmiennego zapotrzebowania na ciepło dla potrzeb grzewczych. Dodatkowo zastosowanie zbiornika wpływa na pełne wykorzystanie ciepła powstającego procesie spalania, kocioł pracujący z mocą nominalną uzyskuje najwyższą sprawność przy zachowaniu emisji zanieczyszczeń na poziomie poniżej dopuszczalnych wartości określonych przepisami. Wytworzona w kotle energia podczas procesu spalania paliwa zostaje stopniowo przekazana za pośrednictwem czynnika grzewczego do izolowanego zbiornika akumulacyjnego. Może ona zostać wykorzystana w późniejszym okresie w miarę wzrostu zapotrzebowania na ciepło na cele centralnego ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej. W naszej ofercie znajdziecie zbiorniki buforowe przeznaczone dla każdej mocy kotły VARMO PLUS.

SAS kocioł zasypowy
Autor: SAS Kocioł zasypowy SAS

Polskie pompy ciepła SAS VESTA

Najbardziej ekologicznym źródłem ogrzewania pozostają pompy ciepła – szczególnie te pracujące na naturalnych czynnikach. W najnowocześniejszych pompach ciepła stosuje się czynnik niepodlegający ustawie SZWO (tzw. F-gazy). Jest to propan (R290), który jest niewątpliwie czynnikiem przyszłości branży HVAC. Z biegiem czasu stanie się jednym z nielicznych dopuszczonych dla pomp ciepła. Wyróżnia go bezpieczeństwo oraz niski współczynnik GWP wynoszący zaledwie 3. GWP to potencjał tworzenia efektu cieplarnianego – im jest niższy, tym mniejszy ma na niego wpływ. Decydując się na VESTĘ nie trzeba dokonywać płatnych, obowiązkowych kontroli przewidzianych przepisami ustawy F-gazowej. Nie ma również konieczności jej rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO) ani jej instalacji przez specjalistę posiadającego uprawnienia F-gaz.

VESTA to pompa ciepła typu monoblok o wysokim spółczynniku COP do 4.2 dla A2W35 (w cyklu grzania) i SCOP = 3,3 i klasa A++ dla klimatu umiarkowanego. Sprzedawana jest w systemie CTI (Complete To Install). Oznacza to, że użytkownik otrzymuje urządzenie w pełni kompletne, wyposażone w podzespoły gotowe do montażu, co przekłada się na oszczędności poprzez zakup jednego skonfigurowanego do pracy zestawu. W przypadku wielu producentów bezpośrednim gwarantem dla użytkownika końcowego jest instalator montujący urządzenie. W przypadku naszej pompy ciepła klient ma zagwarantowane wsparcie techniczne i opiekę producenta z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży urządzeń grzewczych.

SAS pompa ciepła VESTA
Autor: SAS Pompa ciepła VESTA

Kondensacyjne kotły gazowe

Ogrzewanie gazowe nadal ma ogromny udział w całym rynku urządzeń grzewczych. Przemawiają za nim zwłaszcza niskie koszty inwestycyjne, szczególnie gdy na miejscu instalacji jest doprowadzony gaz i nie ma konieczności inwestowania w jego zbiornik. Ponadto, kotły te nadal są obejmowane programami dotacji, zarówno lokalnymi jak i programem „Czyste Powietrze”.

Kocioł gazowy SAS
Autor: SAS Kondensacyjny kocioł gazowy SAS CONDENS

Odpowiednio dobrane do zapotrzebowania energetycznego kotły gazowe sprawdzą się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Kocioł jednofunkcyjny SAS CONDENS (19, 24, 30, 42 kW) zaprojektowany został dla potrzeb centralnego ogrzewania, można jednak podłączyć do niego zewnętrzny zasobnik c.w.u., co umożliwi przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Kocioł w wersji dwufunkcyjnej SAS CONDENS PLUS (19, 24, 30 kW) zaprojektowano zarówno do centralnego ogrzewania, jak i do produkcji c.w.u. przepływowo za pośrednictwem wbudowanego płytowego wymiennika ciepła. 

Zobacz, jak powstają polskie kotły gazowe SAS:

Nowoczesny design i liczne udogodnienia

Kotły gazowe muszą harmonijnie zgrywać się z wnętrzami, nie potrzebują one kotłowni, więc często są montowane w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ponadczasowa biel frontu o ciekawej fakturze wraz z szarym akcentem i dyskretnym logotypem będzie pasować zarówno do modernistycznych pomieszczeń jak i tych w klasycznym stylu. Dla jeszcze większej estetyki instalacji opartej na kotle gazowym, szczególnie tym dwufunkcyjnym, przygotowaliśmy widoczną na zdjęciu maskownicę, która pozwoli zakryć elementy instalacji. Dostępna jest ona w dwóch wysokościach, co pozwala optymalnie dobrać ją do potrzeb. Montaż osłony jest niezwykle prosty oraz możliwy nawet po zakończeniu prac instalatorskich. Kotły z serii CONDENS/CONDENS PLUS wyposażone są w duży czytelny wyświetlacz z komunikatami tekstowymi oraz posiadają zaawansowany system autodiagnostyki. Mogą pracować w oparciu o automatykę pogodową oraz z dodatkowymi modułami, np. modułem strefowym 959ZH. Aby jeszcze łatwiej sterować instalacją opartą na naszych kotłach gazowych polecamy do nich regulator pokojowy OpenTherm ST-2801 Wi-Fi. Regulatory pokojowe OpenTherm pozwalają na uzyskanie optymalnego komfortu cieplnego. Działanie urządzenia polega na inteligentnym, intuicyjnym utrzymywaniu komfortowych warunków w pomieszczeniu zgodnie z ustawionym przez użytkownika harmonogramem lub nastawioną stałą temperaturą.

Instalatorze! Zapisz się na szkolenie!

SAS szkolenie
Autor: SAS

W firmie SAS prowadzimy cykle bezpłatnych szkoleń autoryzacyjnych, na których instalatorzy i serwisanci zdobywają praktyczną wiedzę na temat doboru, montażu, uruchamiania i serwisu naszych kotłów na paliwa stałe, kotłów gazowych oraz pomp ciepła. Sprawdź, co mamy w ofercie, i zapisz się na szkolenie! Więcej o ekologicznych urządzeniach grzewczych na: www.sas.busko.pl

Sprawdź, jak wyglądają szkolenia w SAS:

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej