Technika

Rewitalizacja, renowacja, modernizacja

 • Neogotycka elewacja dawnego szpitala ma wyróżniać nową inwestycję we Wrocławiu

  Ustawa o rewitalizacji: projektowane rozwiązania

  Przyjęty przez rząd projekt ustawy o rewitalizacji jest już po konsultacjach. Podmioty, które wyraziły opinię o tym dokumencie wskazywały na zbyt krótki czas przeznaczony na konsultacje, dlatego należy spodziewać się jeszcze pewnych zmian na dalszych etapach legislacji. Warto jednak zapoznać się z jej najważniejszymi założeniami, bo w sprawach zasadniczych zmian raczej nie będzie. Można też przekonać się, w ilu dziedzinach będzie obowiązywało nowe ...

 • VRV IV-i – system klimatyzacji do modernizowanych, zabytkowych budynków

  W budynkach modernizowanych czy rewitalizowanych, zwłaszcza tych zabytkowych, problemem jest instalacja systemów HVAC, które zazwyczaj ingerują w architekturę obiektów. Rozwiązaniem systemu klimatyzacji w najbardziej wymagających, właśnie zabytkowych budynkach jest system VRV IV-i - klimatyzacja niewidoczna, elastyczna pod względem montażu jednostek zewnętrznych, ponieważ daje możliwość ich instalacji także wewnątrz pomieszczeń.

  Problem instalacji systemów HVAC w obiektach rewitalizowanych, zabytkowych dotyczy restrykcyjnych wytycznych nakładanych przez ...
 • MINERALIT RESTAURO - tynki do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów

  Renowacja zniszczonych, nieestetycznych elewacji, wilgotnych i zasolonych murów nie jest łatwym przedsięwzięciem i wymaga przede wszystkim wyeliminowania przyczyny zawilgocenia, następnie osuszenia muru, jak również pozbycia się z niego szkodliwych soli. Skutecznym sposobem usunięcia z muru soli jest zastosowanie specjalistycznych tynkuów renowacyjnych MINERALIT RESTAURO o potwierdzonej certyfikatem WTA zdolności akumulacji szkodliwych soli.

  Największym zagrożeniem dla obiektów budowlanych, powodującym stopniową degradację poszczególnych ...
 • Kompleksowa renowacja i uszczelnienie balkonu

  Balkony narażone są na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza na zawilgocenie, które jest przyczyną korozji zbrojenia płyty balkonowej, jak i samego betonu. W starego typu budownictwie czy obiektach zabytkowych duża część balkonów o konstrukcji żelbetowej płyty wspornikowej jest w złym stanie technicznym. Dzięki specjalistycznym systemom renowacyjnym, zniszczony, zagrażający bezpieczeństwu użytkowników i przechodniom balkon nie musi być rozbierany i budowany od nowa ...

 • Infobox Gdynia - fot. Rebel Concept, materiały prasowe Urzędu Miasta Gdynia

  Modernizm - sposób na promocję miasta

  Restaurowanie modernistycznych kamienic w Gdyni, Weekend Architektury, nowe inwestycje i edukacja architektoniczna. Rozmowa z Jackiem Debisem, dyrektorem projektów strategicznych Agencji Rozwoju Gdyni.

  Rewitalizacja to potrzeba wielu polskich miast. Dlaczego w Gdyni udało się osiągnąć sukces, a w wielu innych miejscach rezultaty są znacznie skromniejsze?Rewitalizacja to szerokie pojęcie. Jeśli mówimy o renowacji modernistycznych budynków, to rzeczywiście udaje się w Gdyni bardzo dobrze ...
 • Podglądamy rewitalizację w innych krajach UE: Niemcy, Francja, Wielka Brytania

  Jest szansa, że w Polsce ruszy w końcu na dużą skalę rewitalizacja zdegradowanych terenów miejskich i wiejskich również. Jest już projekt Ustawy o rewitalizacji, która gdy zostanie uchwalona da ramy prawne dla przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Ale zanim w Polsce rozpocznie się akcja REWITALIZACJA, podpatrzmy jak to robią inni, bo proponowane polskie rozwiązania są oparte na doświadczeniach państw UE.    

  Rewitalizacja w Niemczech Dla rewitalizacji ...
 • Neogotycka elewacja dawnego szpitala ma wyróżniać nową inwestycję we Wrocławiu

  Projekt ustawy o rewitalizacji – opinie po konsultacjach

  W kwietniu 2015 rząd przyjął założenia do projektu Ustawy o rewitalizacji zdegradowanych obszarów w dużych i małych miastach, a także w gminach wiejskich. Nowe przepisy są potrzebne, bo na takich terenach mieszka 2,5 miliona Polaków. Projekt jest już po trwających 2 tygodnie konsultacjach społecznych i międzyresortowych. Jakie uzyskał recenzje?

  O rewitalizacji będą decydować samorządyNowy projekt ustawy przewiduje, że proces rewitalizacji będzie przebiegał ...

Nowe produkty i technologie

Dla dekarza

<p>Montaż rynny w hakach i odpływie</p>

System rynnowy BEZOKAPOWY Galeco - istrukcja montażu

Ponieważ system rynnowy BEZOKAPOWY jest dość złożony i zabudowany w bruździe elewacji wewnątrz ocieplenia, jego zaplanowanie powinien przeprowadzić architekt na etapie wykonywania projektu budynku. Planując System BEZOKAPOWY, należy uwzględnić: ilość pionów spustowych, pozwalającą na odprowadzenie wody z dachu budynku, ilość elementów długich (rynna, maskownica, rura), kształtek rynnowych (haków, odpływów, zaślepek) oraz spustowych.

Ocieplenie dachu

<p>izoalcja poliuretanowa PIR - układanie na dachu</p>

Ocieplenie dachu bez mostków ciepła!

Jak skutecznie ocieplić dach bez mostków ciepła powstających na krokwiach? Rozwiązaniem są lekkie płyty izolacyjne z pianki poliuretanowej Thermano, przeznaczone do montażu w systemie izolacji nakrokwiowej. Płyty izolacyjne PIR Thermano sprawdzają się w termoizolacji nie tylko dachów skośnych, ale również dachów płaskich, a także ścian, stropów, podłóg w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych oraz budynkach przemysłowych.

Wideo

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z niego konstrukcji. Na rynku znajduje się jednak również cement, który nie spełnia norm. Stowarzyszenie Producentów Cementu zbadało jakość workowanego cementu, który sprzedawany jest w hurtowniach i marketach budowlanych. To trzeba zobaczyć! play

Jakość cementu: worek workowi nierówny. FILM

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z ...

Zobacz wszystkie

Fotogalerie

Zobacz wszystkie

Edukacja budowlana

Zrównoważony rozwój. Budynek a infrastruktura - nowe wyzwanie dla projektantów XXI wieku

Zrównoważony rozwój. Budynek a infrastruktura - nowe wyzwanie dla projektantów XXI wieku

Bez względu na to, czy strategię zrównoważonego rozwoju przyjmie się ze względów finansowych, estetycznych, z uwagi na energooszczędność czy zmiany klimatyczne, jeśli tylko budynki traktowane będą jako ważna część infrastruktury komunalnej, korzyści mogą być ogromne. Czerpać je będą nie tylko ich użytkownicy, właściciele czy deweloperzy, ale również wspólnoty, całe społeczności, a nawet regiony.

O tym się mówi

Zabezpieczenia ppoż. konstrukcji stalowych farbami pęczniejącymi typu Flame Stal

Zabezpieczenia ppoż. konstrukcji stalowych farbami pęczniejącymi typu Flame Stal

Poszukiwania nowych środków mogących podwyższyć odporność ogniową R konstrukcji stalowej doprowadziły do powstania nowej grupy wyrobów, potocznie nazywanych farbami pęczniejącymi. Wyroby te tworzą reaktywne pod wpływem wysokiej temperatury powłoki pęczniejące.

Wszystkich zainteresowanych nowościami z dziedziny nowych technologii budowlanych zapraszamy do działu Technika. Uda ci się znaleźć tam informacje dotyczące wszelkich nowinek pojawiających się obecnie na rynku. Jeśli frapują cię techniki projektowania bądź w wolnej chwili wyszukujesz wiadomości na temat innowacyjnych rozwiązań budowlanych czy konstrukcyjnych, nie mogłeś lepiej trafić. W dziale Technika możesz znaleźć newsy dotyczące drukarek 3D czy organizowanych w najbliższym czasie szkoleń. 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: