Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Technika

Prefabrykaty - technologie, materiały, zastosowanie

 • Co wiemy o prefabrykatach? SONDA

  Co to są prefabrykaty? Na czym polega budowa domu w tej technologii? Czy domy z prefabrykatów są godne polecenia? Na te m.in. pytania odpowiedzieli nam ci, kórzy mają w planach zakup mieszkania czy budowę domu - odwiedzający targi mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Zobaczcie, jaką mamy wiedzę na temat prefabrykatów.

  42ySiTDm2B4
 • Przykładowa realizacja - dom zbudowany w technologii prefabrykowanej

  Domy prefabrykowane z drewna - technologia budowy

  Od kilku lat na polskim rynku budownictwa jednorodzinnego inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domów drewnianych z prefabrykatów. Jest to jedyna technologia umożliwiająca budowę domu w zaledwie kilka tygodni. Ponadto domy prefabrykowane to domy energooszczędne, łączące zalety typowego budownictwa drewnianego z technologią tradycyjną.

  Produkcją i budową domów prefabrykowanych zajmuje się firma MultiComfort. Jest to jeden z nielicznych polskich producentów prefabrykowanych ...
 • Lekki strop panelowy SMART

  Prefabrykaty betonowe: lekki strop panelowy SMART oraz gęstożebrowy VECTOR®

  Mimo że prefabrykaty betonowe były stosowane w budownictwie od lat, dopiero stosunkowo niedawno osiągnęły rangę, na jaką zasługują. Nowoczesne, standaryzowane konstrukcje długo walczyły z opinią, którą dostały w "spadku" po niesławnej wielkiej płycie. Obecnie, w dobie powszechnego pośpiechu, ale i dbałości o ekonomię oraz środowisko, prefabrykaty betonowe, w tym stropy prefabrykowane niewątpliwie zasługują na uwagę.

  Prefabrykaty betonowe - szybka i bezpieczna budowa Ogólna definicja ...
 • Strunobetonowe płyty kanałowe dużych rozpiętości

  Stropy prefabrykowane - rodzaje i charakterystyka

  Obecnie na rynku stosuje się wiele różnych typów konstrukcji stropów prefabrykowanych żelbetowych i sprężonych. Opisujemy kilka systemów, reprezentujacych główne grupy produktów. Pod względem geometrii przekroju poprzecznego stropy prefabrykowane można podzielić na elementy płytowo-żebrowe oraz płytowe o całkowicie gładkiej powierzchni, a także wykonane z elementów małowymiarowych - stropy gęstożebrowe. Znane są też rozwiązania pośrednie.

  Stropy prefabrykowane płytowo-żebrowe Powszechnym rozwiązaniem wielkopłytowych ...
 • Strop prefabrykowany DX - transport dźwigiem na placu budowy

  Stropy prefabrykowane. Gotowe systemy stropowe DX

  Żelbetowe stropy prefabrykowane to elementy budowlane o wysokiej jakości, usprawniejące realizację inwestycji. Stropy prefabrykowane dostarczane są na plac budowy jako gotowe do montażu płyty betonowe. Mogą też pełnić funkcję wydajnego systemu ogrzewania, całkowicie zastępując grzejniki, lub chłodzenia sufitowego.

  Stropy prefabrykowane DX Stropy prefabrykowane z płyt betonowych powstają w fabryce w optymalnych warunkach, a sam proces produkcji poddawany jest restykcyjnej kontroli jakości. Gotowy do montażu strop ...
 • Wiązary firmy Burkietowicz poza funkcją nośną mogą stanowić element wystroju

  Prefabrykowana konstrukcja dachu: więźba i wiązary

  Prefabrykacja jest ostatnim ogniwem złożonego procesu, dzięki któremu precyzyjnie wykonane elementy konstrukcji dachu dostarczane na budowę przygotowane są do szybkiego i sprawnego montażu, czyli do finalnej części procesu budowy konstrukcji dachowej. Prefabrykacja dotyczy w tym samym stopniu wiązarów dachowych, jak i tradycyjnych więźb.

  Prefabrykowana konstrukcja dachu: od projektu po realizację Produkcja konstrukcji dachu zawsze poprzedzona jest uzgodnionym projektem i wizualizacją 3D, ale także ...
 • Wpływ zastosowania betonu prefabrykowanego na proces budowlany

  Beton jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych wyrobów stosowanych w budownictwie. Coraz częściej jest wykorzystywany nie tylko jako materiał konstrukcyjny, ale także wykończeniowy. Jest łatwy do kształtowania, estetyczny, a dzięki rozwojowi techniki betonów architektonicznych pozwala uzyskiwać różne faktury i kolorystykę.

  Beton w postaci monolitycznej i prefabrykowanej stosowany jest w budownictwie od wielu lat, jednakże udział samej prefabrykacji w Europie jest bardzo ...
 • Projekt bloku z prefabrykatów Sprzeczna 4 powstał w pracowni BBGK Architekci

  Sprzeczna 4 – nowoczesny blok z prefabrykatów

  Kolejna kameralna inwestycja mieszkaniowa nazywana też „nowoczesną praską kamienicą". Budynek powstał w innowacyjnym systemie prefabrykatów żelbetowych. Inwestorem jest Budizol, a projekt obiektu opracowali architekci z pracowni BBGK Architekci.

  Nowoczesna kamienica przy ul. Sprzecznej 4 na warszawskiej Pradze dobiega końca. Ten kameralny, siedmiokondygnacyjny budynek kolorem i formą nawiązuje do architektury ceglanych praskich kamienic. Taki był zamysł architektów z pracowni BBGK Architekci, gdyż znaczną część ...

Nowe produkty i technologie

STROPY

Stropy tradycyjne - stropy drewniane

Stropy drewniane dobrze wykonane, z odpowiednimi warstwami dociążającymi i izolacyjnymi (poprawiającymi  właściwości akustyczne stropu), charakteryzują się o połowę mniejszym ciężarem niż tradycyjne stropy ceramiczne i żelbetowe. Dlatego wykonanie drewnianego stropu pozwala na zastosowanie cieńszych ścian nośnych a także mniejszych fundamentów.

Posadzki

<p>Parking podziemny w warszawskim biurowcu Warsaw Spire</p>

Ważne pierwsze wrażenie - żywiczne posadzki parkingowe

Parking w biurowcu to dla wielu użytkowników biur czy gości pierwsza strefa, na podstawie której oceniają klasę budynku. Żywiczne posadzki parkingowe Deckshield pozwalają zabezpieczyć betonowe podłoże przed zniszczeniem oraz przeciekami, przedłużają trwają konstrukcji, a równocześnie pozwalają stworzyć z parkingu estetyczną, czytelnie oznakowaną i bezpieczną przestrzeń.

Wideo

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z niego konstrukcji. Na rynku znajduje się jednak również cement, który nie spełnia norm. Stowarzyszenie Producentów Cementu zbadało jakość workowanego cementu, który sprzedawany jest w hurtowniach i marketach budowlanych. To trzeba zobaczyć! play

Jakość cementu: worek workowi nierówny. FILM

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z ...

Zobacz wszystkie

Fotogalerie

Zobacz wszystkie

Edukacja budowlana

Samoregulujący system ogrzewania podłogowego Raychem T2Red

Samoregulujący system ogrzewania podłogowego Raychem T2Red

Samoregulujący system ogrzewania podłogowego Raychem T2Red automatycznie wykrywa inne źródła ciepła i dostosowuje swoją moc. Może być układany na każdym podłożu i pomieszczeniach o dowolnym kształcie. Film przedstawia jak wykonać ogrzewanie podłogowe Raychem T2Red na betonowym podłożu.

O tym się mówi

Jak zbudować funkcjonalny garaż?

Jak zbudować funkcjonalny garaż?

Garaż, aby móc z niego wygodnie korzystać, musi mieć odpowiednie wymiary, właściwe usytuowanie względem domu i funkcjonalną bramę.

Wszystkich zainteresowanych nowościami z dziedziny nowych technologii budowlanych zapraszamy do działu Technika. Uda ci się znaleźć tam informacje dotyczące wszelkich nowinek pojawiających się obecnie na rynku. Jeśli frapują cię techniki projektowania bądź w wolnej chwili wyszukujesz wiadomości na temat innowacyjnych rozwiązań budowlanych czy konstrukcyjnych, nie mogłeś lepiej trafić. W dziale Technika możesz znaleźć newsy dotyczące drukarek 3D czy organizowanych w najbliższym czasie szkoleń. 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: