Technika

Fundamenty

  • Izolacja wzmocniona budynku posadowionego w gruntach o niekorzystnych warunkach gruntowo-wodnych,  złożona z dwóch warstw papy FUNDAMENT 4,0 Szybki Profil SBS. Zastosowano dodatkowo ściankę dociskową, która zapobiega ewentualnemu osuwaniu się izolacji pionowej oraz dociska połączenie izolacji pionowej ściany fundamentowej oraz izolacji poziomej ławy fundamentowej

    Uwaga na błędy w izolacji funadamentów!

    Woda gruntowa potrafi znaleźć najmniejszą szczelinę i przedostać się do wnętrza piwnic, zawilgocić ściany fundamentowe, doprowadzić do powstania grzybów i pleśni wewnątrz budynku. Dlatego ogromnie ważne jest, aby wykonawca nie popełnił błędów podczas wykonania izolacji fundamentów.

Nowe produkty i technologie

Dla dekarza

<p>Montaż rynny w hakach i odpływie</p>

System rynnowy BEZOKAPOWY Galeco - istrukcja montażu

Ponieważ system rynnowy BEZOKAPOWY jest dość złożony i zabudowany w bruździe elewacji wewnątrz ocieplenia, jego zaplanowanie powinien przeprowadzić architekt na etapie wykonywania projektu budynku. Planując System BEZOKAPOWY, należy uwzględnić: ilość pionów spustowych, pozwalającą na odprowadzenie wody z dachu budynku, ilość elementów długich (rynna, maskownica, rura), kształtek rynnowych (haków, odpływów, zaślepek) oraz spustowych.

Konstrukcje z aluminium

Budowa ogrodu zimowego

Materiałem często stosowanym przy budowie konstrukcji ogrodów zimowych jest aluminium. Profile aluminiowe mają dobre właściwości termiczne. Konstrukcje z aluminium są lekkie, trwałe, odporne na korozję. Aluminium ma odpowiednią sztywność kształtowników, co pozwala na większą swobodę w projektowaniu.

Wideo

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z niego konstrukcji. Na rynku znajduje się jednak również cement, który nie spełnia norm. Stowarzyszenie Producentów Cementu zbadało jakość workowanego cementu, który sprzedawany jest w hurtowniach i marketach budowlanych. To trzeba zobaczyć! play

Jakość cementu: worek workowi nierówny. FILM

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z ...

Zobacz wszystkie

Fotogalerie

Zobacz wszystkie

Edukacja budowlana

Dachówki: jak ustrzec się błędów przy układaniu pokrycia dachowego?

Dachówki: jak ustrzec się błędów przy układaniu pokrycia dachowego?

Dachówki ceramiczne oraz cementowe można kłaść w zasadzie o każdej porze roku. Ważne, by przy montażu przestrzegać kilku zasad, które są warunkiem wykonania trwałego i szczelnego pokrycia dachowego.

O tym się mówi

 Nieszczelności w dachu płaskim. Ekspertyza techniczna dachu i jego naprawa

Nieszczelności w dachu płaskim. Ekspertyza techniczna dachu i jego naprawa

Dach płaski jest szczególnie narażony na powstawanie nieszczelności, zwłaszcza jeśli prace dekarskie zostały błędnie lub niedokładnie wykonane. Błędy w pracach dekarskich zdarzają się niemal na każdym etapie wykańczania dachu płaskiego, nawet w tak, wydawałoby się, elementarnych czynnościach, jak zgrzewanie papy dachowej i obróbka miejsc styku połaci dachowej z płaszczyzną pionową, np. attyką, czy kominem. Błędy w układaniu pap skutkują przeciekaniem dachu, podciekaniem elewacji. W takiej sytuacji konieczna jest naprawa dachu płaskiego.

Wszystkich zainteresowanych nowościami z dziedziny nowych technologii budowlanych zapraszamy do działu Technika. Uda ci się znaleźć tam informacje dotyczące wszelkich nowinek pojawiających się obecnie na rynku. Jeśli frapują cię techniki projektowania bądź w wolnej chwili wyszukujesz wiadomości na temat innowacyjnych rozwiązań budowlanych czy konstrukcyjnych, nie mogłeś lepiej trafić. W dziale Technika możesz znaleźć newsy dotyczące drukarek 3D czy organizowanych w najbliższym czasie szkoleń. 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Architektura i budownictwo:
Zakupy:
Wideo:
Miesięcznik: