Technika

UWAGA! Klinkier

  • Murowanie klinkieru. Jakich zapraw używać

    Murowanie klinkieru wymaga szczególnej staranności. Równie ważny jest dobór odpowiednich preparatów chemii budowlanej - zapraw do murowania i fugowania cegły klinkierowej. Od jakości przeprowadzonych prac zależy bowiem wygląd oraz trwałość elewacji czy muru. Unikniemy również najczęściej chyba występującego problemu, który może się pojawić już w trakcie murowania klinkieru - biało-szare wykwity na cegłach klinkierowych.

    Skąd wykwity na elewacji z cegły klinkierowej Mechanizm powstawania biało-szarych wykwitów na elewacji ...

Nowe produkty i technologie

Dylatacje bez błędów

Prawidłowe wykonanie dylatacji przy pomocy elastycznych kitów uszczelniających

Podczas tworzenia konstrukcji budowlanych na styku różnego rodzaju elementów powstają szczeliny, które wymagają wypełnienia i trwałego scalenia obu fragmentów. Problem pojawia się najczęściej wtedy, gdy konieczne jest połączenie części zbudowanych z tego samego materiału i generujących dużą ilość naprężeń. Aby spoiny w takich miejscach właściwie spełniały swoją funkcję i nie stały się źródłem problemów podczas eksploatacji, trzeba odpowiednio zaplanować i wykonać tzw. szczeliny dylatacyjne.

PRACE W ŁAZIENCE

Wilgoć w łazience. Jak zabezpieczyć przed wilgocią ściany i podłogi w łazience?

Wilgoć oraz wysoka temperatura - to środowisko sprzyjające rozwojowi grzybów i pleśni, powstawaniu wykwitów, a takie właśnie panuje w łazience. Wilgoć w łazience szkodliwie działa też na trwałość materiałów wykończeniowych. Przy wykańczaniu łazienki powinno się stosować specjalistyczną chemię budowlaną, zabezpieczającą przed wilgocią ściany i podłogi. Takie działanie mają folia w płynie, elastyczna fuga do płytek oraz silikon sanitarny.

Wideo

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z niego konstrukcji. Na rynku znajduje się jednak również cement, który nie spełnia norm. Stowarzyszenie Producentów Cementu zbadało jakość workowanego cementu, który sprzedawany jest w hurtowniach i marketach budowlanych. To trzeba zobaczyć! play

Jakość cementu: worek workowi nierówny. FILM

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z ...

Zobacz wszystkie

Fotogalerie

Zobacz wszystkie

Architektura

Ogłoszenie wyników procedury wyboru autora projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR w Warszawie

Ogłoszenie wyników procedury wyboru autora projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR w Warszawie

W najbliższy czwartek poznamy wyniki procedury przetargowej, w ramach której wybrany zostanie projektant nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Teatru Rozmaitości w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa projektów przygotowanych przez 12 pracowni biorących udział w ostatnim etapie postępowania

O tym się mówi

Badanie znajomości właściwości stali zbrojeniowej. Wypełnij ankietę!

Badanie znajomości właściwości stali zbrojeniowej. Wypełnij ankietę!

EPSTAL jest znakiem jakości nadawanym na zasadach dobrowolnej certyfikacji na stal zbrojeniową o wysokiej ciągliwości gatunku B500SP. Znak EPSTAL oznacza, że stal została poddana badaniom zgodnie z wymaganiami odpowiednich polskich norm, certyfikowana przez uprawnioną jednostkę badawczą oraz ma wszystkie certyfikaty zgodności i aprobaty techniczne wymagane w Polsce. Propagowaniem stali ze znakiem EPSTAL zajmuje się Centrum Promocji Jakości Stali. Wypełnij ankietę na temat pozycji stali EPSTAL na rynku polskim. Twój głos będzie cenny w badaniach tego rynku!

Wszystkich zainteresowanych nowościami z dziedziny nowych technologii budowlanych zapraszamy do działu Technika. Uda ci się znaleźć tam informacje dotyczące wszelkich nowinek pojawiających się obecnie na rynku. Jeśli frapują cię techniki projektowania bądź w wolnej chwili wyszukujesz wiadomości na temat innowacyjnych rozwiązań budowlanych czy konstrukcyjnych, nie mogłeś lepiej trafić. W dziale Technika możesz znaleźć newsy dotyczące drukarek 3D czy organizowanych w najbliższym czasie szkoleń. 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Murator S.A:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Architektura i budownictwo:
Zakupy:
Wideo:
Miesięcznik: