adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Technika

SMOG

 • Smog. Czym jest, jak z nim walczyć i jak otrzymać dotacje?

  Jak tylko stężenie zanieczyszczeń powietrza w polskich miastach przekracza dozwolone normy, media alarmują - smog! My rozkładamy smog na czynniki pierwsze: porównujemy paliwa stałe, tłumaczymy jak zmodernizować kotłownię i skąd wziąć na to pieniądze.

 • Jak walczyć ze smogiem? Pomysły ze świata

  Temat zanieczyszczonego powietrza w naszym kraju dopiero nabiera rozpędu. Inne kraje wprowadziły już konkretne rozwiązania. Antysmogowe wieże, drapacze chmur z ogrodami na elewacjach - oryginalnych pomysłów na walkę ze smogiem na świecie jest wiele. Dlaczego nie u nas? Oto inspiracje.

 • Smog pomógł w walce ze… smogiem

  „Nie chcemy umierać za węgiel” – pod takim hasłem organizacje ekologiczne zbierają podpisy pod skargą do Komisji Europejskiej na bierność władz naszego kraju w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Ręce mogą więc zacierać firmy, które do tej pory bezskutecznie lobbowały na rzecz termomodernizacji domów i wyeliminowania z nich starych kotłów węglowych.

  Ponownie rozbrzmiały alarmy smogowe dla centralnej i południowej centralnej części naszego kraju. I ...
 • Smogu w mieszkaniach nie ma? Tak uważa większość mieszkańców miast

  Smog na mieszkańcach miast raczej nie robi dużego wrażenia. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że problem smogu rozdmuchuje lobby producentów nowoczesnych urządzeń grzewczych, żeby zwiększyć ich sprzedaż. Widać jednak rosnącą świadomość Polaków, bo wybierając miejsce zamieszkania coraz częściej zwracają uwagę na zanieczyszczenie powietrza.

  Problem smogu występuje w wielu polskich miastach, a Kraków jest jednym z tych, w których powietrze jest ...
 • Smog. Jedni na niego narzekają, a inni zacierają ręce, bo mogą… zarobić

  Rząd chce walczyć ze smogiem. Planuje wydać rozporządzenia w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe oraz norm jakościowych dla tych paliw. Niestety, dla niektórych producentów i handlowców ta zapowiedź rządu była sygnałem do czyszczenia magazynów z przestarzałych urządzeń grzewczych.

  Przez wiele lat problem zanieczyszczenia powietrza w miastach, czyli smogu, był ignorowany przez naszych polityków. - Nie ma w tej ...

Nowe produkty i technologie

Poznaj firmę

<p>Nowoczesne centrum szkoleniowe-ekspozycyjne Kronospan</p>

Kronospan - innowacyjne podejście do biznesu

Innowacyjne pomysły na prowadzenie biznesu są kluczem do sukcesu firmy. Wprowadzanie nowego i chęć reformowania obecnej sytuacji: konkurencyjności na rynku, ulepszenia jakości produktów, wdrożenia nowych usług dla klientów, poszukiwanie nisz, skutkuje silną pozycją marki.

Placówki medyczne

<p>Przykład szczeg&oacute;łowej analizy funkcjonalnej przygotowanej dla Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi</p>

Projektowanie obiektów służby zdrowia

Projekty placówek medycznych powinny powstawać w zespołach interdyscyplinarnych, w których każdy specjalista jest niezbędnym ogniwem tworzenia optymalnego i bezpiecznego rozwiązania. Począwszy od architekta i technologa medycznego, poprzez projektantów instalacji i konstrukcji, a skończywszy na lekarzach i zarządzie przyszłej placówki.

Wideo

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z niego konstrukcji. Na rynku znajduje się jednak również cement, który nie spełnia norm. Stowarzyszenie Producentów Cementu zbadało jakość workowanego cementu, który sprzedawany jest w hurtowniach i marketach budowlanych. To trzeba zobaczyć! play

Jakość cementu: worek workowi nierówny. FILM

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z ...

Zobacz wszystkie

Fotogalerie

Zobacz wszystkie

Edukacja budowlana

Pomporozdrabniacze i pompy - rodzaje i zastosowanie

Pomporozdrabniacze i pompy - rodzaje i zastosowanie

Pomporozdrabniacze i pompy dają możliwość adaptacji dowolnego pomieszczenia na łazienkę, toaletę czy kuchnię, bez względu na położenie pionów kanalizacyjnych. Ważny jest jedynie dobór odpowiedniego modelu pompy z rozdrabniaczem w zależności od jego zastosowania. Firma SFA jest wynalazcą tego typu urządzeń i od ponad 55 lat sprzedaje je z sukcesem na całym świecie. Na rynku Polskim obecna od 10 lat.

O tym się mówi

Jak zbudować funkcjonalny garaż?

Jak zbudować funkcjonalny garaż?

Garaż, aby móc z niego wygodnie korzystać, musi mieć odpowiednie wymiary, właściwe usytuowanie względem domu i funkcjonalną bramę.

Wszystkich zainteresowanych nowościami z dziedziny nowych technologii budowlanych zapraszamy do działu Technika. Uda ci się znaleźć tam informacje dotyczące wszelkich nowinek pojawiających się obecnie na rynku. Jeśli frapują cię techniki projektowania bądź w wolnej chwili wyszukujesz wiadomości na temat innowacyjnych rozwiązań budowlanych czy konstrukcyjnych, nie mogłeś lepiej trafić. W dziale Technika możesz znaleźć newsy dotyczące drukarek 3D czy organizowanych w najbliższym czasie szkoleń. 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: