Technika

Szkoła budowania

  • Ściany działowe z betonu komórkowego

    Jak murować ściany działowe - ogólne zasady

    Ściany działowe, niezależnie od tego, czy są wznoszone z betonu komórkowego czy też z innego materiału budowlanego, należy murować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami sztuki budowlanej. Przy murowaniu ścian działowych ważne jest przestrzeganie reguł na każdym etapie prac. Obowiązuje zatem reżim technologiczny począwszy od transportu i składowania materiałów, organizację prac murarskich, a skończywszy na właściwym doborze zapraw i fachowym wymurowaniu ścian.
     

    Og ...

Nowe produkty i technologie

INSTALACJE

Biokominki – zasady montażu i użytkowania

Biokominki polecane są do każdego budynku. Sprawdzą się nawet w małym mieszkaniu, w bloku czy apartamencie. Wykorzystywane są również w pomieszczeniach komercyjnych (takich jak restauracje, SPA, salony wystawiennicze). Montaż biokominków jest prosty. Biokominek można umieścić w zasadzie w dowolnym pomieszczeniu - jedynym warunkiem jest sprawnie działająca wentylacja i bezpieczna odległość od materiałów łatwopalnych.

STROPY

<p>Kruszywo dokładnie wyrównuje się z krawędzią maty tekturowej. W ten sposób przygotowuje się podłoże pod płyty podłogowe</p>

Jak wyciszyć strop drewniany? Izolacja akustyczna stropu typu plaster miodu

Stropy drewniane mają ograniczone możliwości izolacji akustycznej, zwłaszcza tłumienia dźwięków uderzeniowych. Jak zatem skutecznie wyciszyć strop drewniany? Do izolacji akustycznej stropu drewnianego, szczególnie do stropu z belek drewnianych opracowano specjalne rozwiązanie systemowe - dźwiękoizolacyjny jastrych typu plaster miodu. Przedstawiamy sposób montażu systemu do wyciszenia drewnianego stropu.

Wideo

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z niego konstrukcji. Na rynku znajduje się jednak również cement, który nie spełnia norm. Stowarzyszenie Producentów Cementu zbadało jakość workowanego cementu, który sprzedawany jest w hurtowniach i marketach budowlanych. To trzeba zobaczyć! play

Jakość cementu: worek workowi nierówny. FILM

Od jakości użytego do mieszanki betonowej cementu zależy jakość i bezpieczeństwo wykonywanej z ...

Zobacz wszystkie

Fotogalerie

Zobacz wszystkie

Edukacja budowlana

Układanie płytek ceramicznych. Fugowanie i silikonowanie - lekcja 3

Układanie płytek ceramicznych. Fugowanie i silikonowanie - lekcja 3

Układanie płytek ceramicznych powinno się zacząć od przygotowania podłoża, następnie należy wybrać odpowiedni klej i przykleić płytki. Ostatnim etapem prac glazurnika jest fugowanie i silikonowanie spoin.

O tym się mówi

Jak dobrać kominek z płaszczem wodnym

Jak dobrać kominek z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym są skutecznym i ekonomicznym źródłem ciepła w domu. Przystosowane są do współpracy z centralnym ogrzewaniem, a nawet je zastępują. Aby wkład kominkowy z płaszczem wodnym właściwie pełnił swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrany pod względem mocy.

Wszystkich zainteresowanych nowościami z dziedziny nowych technologii budowlanych zapraszamy do działu Technika. Uda ci się znaleźć tam informacje dotyczące wszelkich nowinek pojawiających się obecnie na rynku. Jeśli frapują cię techniki projektowania bądź w wolnej chwili wyszukujesz wiadomości na temat innowacyjnych rozwiązań budowlanych czy konstrukcyjnych, nie mogłeś lepiej trafić. W dziale Technika możesz znaleźć newsy dotyczące drukarek 3D czy organizowanych w najbliższym czasie szkoleń. 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Architektura i budownictwo:
Zakupy:
Wideo:
Miesięcznik: