Konferencja Fronius 2023. Marcus Rieder-Helmel: "Mamy 3,3 mln falowników na całym świecie"

2023-11-23 14:41

23 listopada 2023 roku redakcja Muratora wzięła udział w zwiedzaniu fabryki falowników w austriackim Sattledt oraz konferencji prasowej firmy Fronius. Firma zatrudnia ok. 8 tysięcy pracowników. Podczas konferencji prasowej przemawiali m.in. Marcus Rieder-Helmel, dyrektor sprzedaży firmy Fronius na świat i Maciej Piliński, dyrektor oddziału Froniusa w Gliwicach.

Spis treści

  1. Fronius - lider w dziedzinie technologii
  2. Energia 24 godziny na dobę

Fronius - lider w dziedzinie technologii

Fronius istnieje od 1945 roku. Jako lider w dziedzinie technologii szuka, projektuje, a także realizuje innowacyjne metody kontroli i sterowania energią dla sektorów spawalnictwa, fotowoltaiki i technologii ładowania akumulatorów.

Konferencja Fronius System Partner od lat cieszy się uznaniem polskiej branży fotowoltaicznej. Została zorganizowana już po raz ósmy. Tym razem w Austrii - miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. To właśnie tutaj założyciel firmy, Günter Fronius uruchomił działalność, która z jednoosobowego warsztatu naprawczego rozwinęła się w światowego producenta urządzeń w zakresie spawalnictwa, ładowania akumulatorów i fotowoltaiki.

Szukamy nowych dróg, nie zrażamy się trudnościami i czynimy możliwym to, co dla innych wydaje się niemożliwe. Nie tylko dlatego firma Fronius jest dziś światowym liderem w zakresie technologii i innowacyjności. Mając jasną wizję, niestrudzonego ducha wynalazczości i głęboką świadomość znaczenia jakości, wciąż przesuwamy granice tego, co jest możliwe i wytyczamy trendy zmieniające rynek - czytamy na stronie internetowej firmy.

Energia 24 godziny na dobę

W dywizji Perfect Welding kładziony jest nacisk na wytwarzanie doskonałego łuku spawalniczego zapewniającego stałą jakość spawania. Jak podkreślono, dywizje Solar Energy i Perfect Charging, w centrum uwagi mają niezawodne i pokrywające pełne zapotrzebowanie, dostarczanie energii elektrycznej — 24 godziny na dobę.

Fronius liderem w dziedzinie technologii. Marcus Rieder-Helmel: Mamy 3,3 mln falowników na całym świecie
Autor: Anna Dziedzic Marcus Rieder-Helmel zwrócił uwagę na imponującą liczbę wyprodukowanych falowników w fabryce Froniusa

Codziennie powstaje 2700 nowych instalacji fotowoltaicznych z użyciem falowników Froniusa. Mamy 3,3 mln falowników na całym świecie - powiedział podczas konferencji Marcus Rieder-Helmel, dyrektor sprzedaży Froniusa na świat.

Fronius przykłada wagę do bezpiecznego przechowywania danych pochodzących z monitorowania instalacji fotowoltaicznych. Dane są przechowywane na zabezpieczonych serwerach znajdujących się w Europie - dodał.

Maciej Piliński podał, że w tym roku prawdopodobnie zostanie założonych około 314 gigawatów z instalacji fotowoltaicznych na świecie. A to o 43 procent więcej niż w ubiegłym roku (tak wynika ze statystyk organizacji Solar Power Europe).

Fronius liderem w dziedzinie technologii. Marcus Rieder-Helmel: Mamy 3,3 mln falowników na całym świecie
Autor: Anna Dziedzic Maciej Piliński wskazał, że według statystyk w tym roku ma być założonych o 43 proc. więcej gigawatów z instalacji fotowoltaicznych niż rok temu na świecie

Zobacz także: VII Konferencja Fronius System Partner, Sopot 2022

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej