Płytki w marynistycznym stylu. Każdy wzór wyszedł spod ręki właścicielki firmy

2023-08-01 13:42

Jak urządzić łazienkę w stylu marinistycznym? Jeśli zależy ci na subtelnym i eleganckim wnętrzu w odcieniach bieli i złota wzbogaconym eterycznymi motywami przedstawiającymi morskie życie, odpowiedzią na to pytanie może być najnowsza kolekcja marki Raw Decor — Queen Sea.

Białe płytki ceramiczne w kształcie heksagonów przywodzą na myśl plastry miodu. Obwód każdego z elementów został ozdobiony delikatnym złotym pasek, a w środku każdej płytki  znalazł się również złoty oceaniczny motyw: kraby, muszle, koniki morskie itp. 

Kolekcja Queen Sea została stworzona przez współwłaścicielkę marki, Małgorzatę Wegner. Każdy z elementów został ręcznie narysowany, a inspiracją do jego powstania był podwodny świat raf koralowych, które są pełne wzorów, barw oraz form.

Chociaż złoto nie jest kolorem kojarzącym się ze stylem marynistycznym, to właściciele marki, tworząc tę ceramikę, inspirowali się promieniami słonecznymi, które, gdy odbijają się w wodzie, skrzą się niczym ten cenny kruszec. 

W skład kolekcji wchodzą dwa modele mozaik. Aby uzyskać niepowtarzalny wzór, wystarczy połączyć je z czystymi białymi płytkami heksagonalnymi. Biel w połączeniu ze złotem daje delikatny, elegancki, ale przy okazji niezwykle luksusowy efekt. Subtelne zwierzęce wzory wniosą do domu morski klimat.

— To opowieść o życiu w oceanie, tętniąca barwami i kształtami, przetłumaczona na język nowoczesnego designu. To także hołd dla niezwykłych stworzeń morskich, które, choć są tak odmienne od nas, stanowią nieodłączną część naszego świata. Niech ta kolekcja będzie przypomnieniem o ich pięknie i wartości, które niosą ze sobą — przekonują właściciele marki.

Ścienne płytki z kolekcji Raw Decor sprawdzą się nie tylko w łazience. Również mogą wpisać się w styl Hamptons i być ozdobą kuchni. Są odporne na wilgoć i wytrzymałe. Mają najwyższą, 5. klasę odporności na plamy, co znaczy, że każdą z nich można usunąć za pomocą ciepłej wody.

— Są idealnym wyborem na ścianę między blatem a szafkami kuchennymi, stanowiąc efektowne tło dla mebli i sprzętów AGD — dodają.

Queen Sea następcą Queen Bee

Kształt obu kolekcji  jest taki sam. Różni je tylko wzór. W kolekcji Queen Bee, jak sama nazwa wskazuje, zamiast morskich stworzeń pojawiły się pszczoły. Queen Bee jest dostępna nie tylko w wersji biało-złotej, ale też biało-srebrnej.

Raw Decor, polska firma z rodzinną tradycją

Rodzinną tradycję tworzenia kafli po II wojnie światowej, dokładnie w 1946 r. rozpoczął Józef Nagduś, dziadek obecnych właścicieli Raw Decor. Na początku kafle powstawały ze szkliwionej czerwonej gliny. Przez kolejnych niespełna 30 lat firma dobrze prosperowała, jednak władze komunistyczne kazały zburzyć kaflarnię, twierdząc, że przez teren fabryki ma przebiegać wiadukt drogowy. Był rok 1974 r. 

Przez kolejnych 40 lat firma nie istniała. Dopiero w 2013 r. potomkowie Józefa Nagdusia wrócili do swoich korzeni oraz rodzinnej tradycji i rozpoczęli produkcję mozaik zgodnie z najnowszymi trendami.

Przeczytaj również:

Tapety ceramiczne w łazience. Trwała alternatywa dla zwykłych tapet

Źródło: Płytki w marynistycznym stylu. Każdy wzór wyszedł spod ręki właścicielki firmy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej