Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze

Tagi:
Manufaktura
,
Muzeum Sztuki

Do Łodzi przyjechali indyjscy pracownicy, zatrudnieni w firmie Royalton z Dubaju. Wykonają oni projekt: Modernizacji i adaptacji XIX wiecznego budynku pofabrycznego dla Muzeum Sztuki w Łodzi.


Adaptowany budynek pofabryczny został wybudowany w latach 90-tych XIX wieku. Jest to budynek wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek jest niepodpiwniczony na całej długości. Składa się z 4 kondygnacji i nadbudówki z 2 piętrami. Wpisany jest do rejestru zabytków.

Projekt Pracowni Architektonicznej Ferdzynowie zakłada modernizację i adaptację budynku pofabrycznego dla Muzeum Sztuki w Łodzi. Plan przewiduje zmianę sposobu użytkowania wraz z przebudową istniejącego budynku na potrzeby muzeum. Ochronie konserwatorskiej i renowacji podlega elewacja budynku. Będzie ona zrealizowana i zakonserwowana w sposób zachowujący naturalny kolor cegły i spoiny. Dodatkowo w pełni będzie adaptowany istniejący, historyczny układ konstrukcyjny budynku.
Realizacja filii Muzeum w Manufakturze będzie kosztowała powyżej dwadziestu milionów złotych. Część kosztów zostanie pokryta ze środków Unii Europejskiej ZPORR.
Wykonawcą jest konsorcjum firm: VARITEX SA, MOSAICON Maria Potz.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: