Hotel Warszawa po remoncie. Ekskluzywne miejsce na mapie Warszawy

2019-02-11 14:29
Hotel Warszawa
Autor: Hotel Warszawa Hotel Warszawa po modernizacji

Hotel Warszawa znany też pod nazwą Prudential, po 8 latach doczekał się otwarcia w nowej odsłonie. W budynku powstały 142 pokoje, przestrzeń SPA z basenem i strefą fitness, dwie restauracje oraz trzy sale konferencyjne. Zobacz z jakim rozmachem urządzone zostały wnętrza hotelu Warszawa.

Hotel Warszawa
Autor: wikipedia Hotel Warszawa przed remontem i odnowiony

Hotel Warszawa - trochę historii

Budynek przy Powstańców Warszawy 9 pochodzi z okresu międzywojennego. To projekt Marcina Weinfelda i Stefana Bryły. Budynek powstał w 1934 roku dla Towarzystwa Ubezpieczeń Prudential. Ten 17-kondygnacyjny wieżowiec w chwili oddania do użytku był najwyższym obiektem w Polsce i drugim w Europie. Niestety, podczas powstania warszawskiego został poważnie uszkodzony. W latach 1950–1953 przebudowano go na hotel. W 2005 roku właścicielem obiektu została firma Polimex-Mostostal. Ogłoszono nawet konkurs na projekt modernizacji obiektu, w który wygrało biuro Bulanda Mucha Architekci. Niestety projekt nigdy nie doczekał się realizacji. Dopiero w 2009 roku budynek odsprzedany został Grupie Likus Hotele i Restauracje, która już po roku rozpoczęła modernizację według zmodyfikowanego projektu Bulanda Mucha. Hotel Warszawa otwarto w listopadzie 2018.

Hotel Warszawa w nowej odsłonie

Najlepsze hotele w Warszawie mogą pozazdrościć rozmachu z jakim urządzone zostały wnętrza hotelu Warszawa. W obiekcie powstały 142 pokoje i każdy jest inny, indywidualnie zaaranżowany. Apartamenty zostały wykończone naturalnym kamieniem i egzotycznym drewnem. Również w łazienkach i holach wykorzystano ponad 20 rodzajów kamiennych okładzin, m.in. z Polski, Włoch, Portugalii, Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki, Brazylii. Wykończenie stanowią miedziane elementy oraz meble projektowane na indywidualne zamówienie. W odnowionym budynku można również podziwiać oryginalne, betonowe stropy konstrukcyjne. Ponadto goście hotelowi mogą korzystać z przestrzeni SPA z basenem i strefą fitness, dwóch restauracji oraz trzech sal konferencyjnych. Powierzchnia użytkowa hotelu po rozbudowie wynosi 13 633 m².

Zobacz jaki hotel powstaje na warszawskim Wawrze?>>

W hotelu Warszawa nie ma dwóch takich samych pokoi

Każdy pokój w hotelu Warszawa to inne fotele, kanapy oraz starannie dobrane detale i dodatki. Łazienki mają różne układy funkcjonalne oraz różne kamienie na posadzkach i ścianach. W każdym pokoju można podziwiać fragment zabytkowego stropu. W realizacji projektu architektów wspierali zaufani fachowcy, m.in. graficy, stolarze, specjaliści w dziedzinie konstrukcji stalowych, aluminiowych, szklanych, kowalstwa artystycznego, metaloplastyki, tekstyliów, a także automatycy i kadra budowlana z elektrykami i hydraulikami włącznie.

Jak dojechać do hotelu Warszawa?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej