Hotel Warszawa po remoncie. Ekskluzywne miejsce na mapie Warszawy

2019-02-11 14:29
Hotel Warszawa
Autor: Hotel Warszawa Hotel Warszawa po modernizacji

Hotel Warszawa znany też pod nazwą Prudential, po 8 latach doczekał się otwarcia w nowej odsłonie. W budynku powstały 142 pokoje, przestrzeń SPA z basenem i strefą fitness, dwie restauracje oraz trzy sale konferencyjne. Zobacz z jakim rozmachem urządzone zostały wnętrza hotelu Warszawa.

Hotel Warszawa
Autor: wikipedia Hotel Warszawa przed remontem i odnowiony

Hotel Warszawa - trochę historii

Budynek przy Powstańców Warszawy 9 pochodzi z okresu międzywojennego. To projekt Marcina Weinfelda i Stefana Bryły. Budynek powstał w 1934 roku dla Towarzystwa Ubezpieczeń Prudential. Ten 17-kondygnacyjny wieżowiec w chwili oddania do użytku był najwyższym obiektem w Polsce i drugim w Europie. Niestety, podczas powstania warszawskiego został poważnie uszkodzony. W latach 1950–1953 przebudowano go na hotel. W 2005 roku właścicielem obiektu została firma Polimex-Mostostal. Ogłoszono nawet konkurs na projekt modernizacji obiektu, w który wygrało biuro Bulanda Mucha Architekci. Niestety projekt nigdy nie doczekał się realizacji. Dopiero w 2009 roku budynek odsprzedany został Grupie Likus Hotele i Restauracje, która już po roku rozpoczęła modernizację według zmodyfikowanego projektu Bulanda Mucha. Hotel Warszawa otwarto w listopadzie 2018.

Hotel Warszawa w nowej odsłonie

Najlepsze hotele w Warszawie mogą pozazdrościć rozmachu z jakim urządzone zostały wnętrza hotelu Warszawa. W obiekcie powstały 142 pokoje i każdy jest inny, indywidualnie zaaranżowany. Apartamenty zostały wykończone naturalnym kamieniem i egzotycznym drewnem. Również w łazienkach i holach wykorzystano ponad 20 rodzajów kamiennych okładzin, m.in. z Polski, Włoch, Portugalii, Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki, Brazylii. Wykończenie stanowią miedziane elementy oraz meble projektowane na indywidualne zamówienie. W odnowionym budynku można również podziwiać oryginalne, betonowe stropy konstrukcyjne. Ponadto goście hotelowi mogą korzystać z przestrzeni SPA z basenem i strefą fitness, dwóch restauracji oraz trzech sal konferencyjnych. Powierzchnia użytkowa hotelu po rozbudowie wynosi 13 633 m².

Zobacz jaki hotel powstaje na warszawskim Wawrze?>>

W hotelu Warszawa nie ma dwóch takich samych pokoi

Każdy pokój w hotelu Warszawa to inne fotele, kanapy oraz starannie dobrane detale i dodatki. Łazienki mają różne układy funkcjonalne oraz różne kamienie na posadzkach i ścianach. W każdym pokoju można podziwiać fragment zabytkowego stropu. W realizacji projektu architektów wspierali zaufani fachowcy, m.in. graficy, stolarze, specjaliści w dziedzinie konstrukcji stalowych, aluminiowych, szklanych, kowalstwa artystycznego, metaloplastyki, tekstyliów, a także automatycy i kadra budowlana z elektrykami i hydraulikami włącznie.

Jak dojechać do hotelu Warszawa?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej