Hotele w Warszawie. Nowe hotele w stolicy

2019-05-08 14:01
Hotele w Warszawie
Autor: Walter Herz Hotele w Warszawie

Hotele w Warszawie są coraz bardziej potrzebne. Po wzmożonym rozwoju rynku biurowego czas na rozbudowę bazy noclegowej. Według danych JLL, obecnie w stolicy działa ponad 100 hoteli, a w ciągu kolejnych kilku lat ma powstać jeszcze około 25. Jednak ceny za pokój w hotelu warszawskim nie są wygórowane w porównaniu z innymi stolicami tej części Europy. Dlaczego tak jest? Zobacz też, gdzie powstały lub powstaną nowe hotele w Warszawie. 

Według STR Global, średnia cena za pokój w Warszawie w 2017 roku wyniosła niecałe 320 zł (około 76 euro), tymczasem w Pradze 89 euro, a w Budapeszcie – 80 euro. Dlaczego?

Hotele w Warszawie zapełniają głównie goście biznesowi

Warszawa to przede wszystkim stolica biznesu, a nie turystyki. Obserwujemy wzmożony rozwój rynku inwestycyjnego, dlatego stołeczne hotele zapełniają się gównie w ciągu tygodnia, przede wszystkim gośćmi biznesowymi. Podczas weekendów hotele pustoszeją, a ceny za pokój spadają nawet o połowę. Na przykład, w listopadzie cena za noc w środku tygodnia w wysokiej klasy hotelu w centrum to około 200 euro, a w sobotę już tylko 100 euro. Brak turystów w weekendy to bolączka warszawskich hotelarzy.

Niskie ceny są korzystne z punktu widzenia gościa, ale rynek hotelowy, aby się rozwijać, potrzebuje nowych bodźców dla wzrostu cen. Jednym z nich może być pojawienie się wysokiej klasy hoteli. W tym roku otwarty został Raffles Europejski Warsaw na Krakowskim Przedmieściu, jedna z najbardziej luksusowych marek hotelowych świata. Noc w Raffles ze śniadaniem to koszt rzędu przynajmniej 1 300 zł. W listopadzie otwarty również został Hotel Warszawa rodziny Likusów na Pl. Powstańców Warszawy.

Zobacz jaki hotel powstaje na warszawskim Wawrze?>>

Rozwój turystyki szansą dla hoteli w Warszawie

Kolejnym ważnym aspektem, który może wpłynąć na wzrost średnich cen za pokój w Warszawie jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej stolicy. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Centrum Nauki Kopernik, bulwary wiślane, Centrum Praskie Koneser, czy rewitalizacja Elektrowni Powiśle - te inwestycje mają szansę sprawić, że turystyka w stolicy rozkwitnie.

Póki co głównym motorem rynku jest umacniająca się pozycja stolicy Polski jako centrum biznesowego. Aktualnie w Warszawie buduje się 740 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej na którą jest duże zapotrzebowanie. Wciąż przybywa nowych firm, a to zwiększa zapotrzebowanie na hotele.

Nowe inwestycje to nowe typy i klasy hoteli. Aktualnie w Warszawie powstaje pierwszy hostel pod dużą międzynarodową marką. Przy Rondzie Daszyńskiego budowany jest biurowiec The Warsaw HUB, który pomieści hotelowe „combo” sieci IHG – Holiday Inn Express (hotel ekonomiczny) oraz Crowne Plaza (wysokiej klasy hotel biznesowy). Zobacz na jakie hotele jeszcze czekamy.

Hotele w Warszawie
Autor: Arche Hotel Nowe hotele w Warszawie. Krakowska Residence

Hotele w Warszawie - Arche Hotel Krakowska

W grudniu 2018 w Warszawie oddany został położony przy alei Krakowskiej czterogwiazdkowy hotel Arche Hotel Krakowska. Na terenie obiektu powstało około 300 pokoi, nowoczesna restauracja z barem i duża sala konferencyjna. Inwestorem jest firma Arche Hotel.

Hotele w Warszawie
Autor: Arche Hotel Hotele w Warszawie. Hotel Geologiczna

Hotele w Warszawie- hotel Geologiczna

W pobliżu Krakowska Residence, przy ulicy Geologicznej, w tym samym czasie inwestor Arche Hotel otworzył Hotel Geologiczna. Sześciopiętrowy budynek o minimalistycznej formie i industrialnych wnętrzach, pomieści 70 pokoi przeznaczonych głównie dla gości biznesowych.

Hotele w Warszawie
Autor: Business & Airport Hotel Hotele w Warszawie. Four Points by Sheraton

Hotel Four Points by Sheraton

Od początku kwietnia 2019 na warszawskim Mokotowie przy ul. konstruktorskiej działa hotel Four Points by Sheraton. W hotelu powstało 190 pokoi, część  konferencyjna o łącznej powierzchni około 400 m² oraz restauracja z barem i centrum fitness. 

Hotele w Warszawie
Autor: Vienna House Hotele w Warszawie. Vienna House

Hotel Vienna House

Hotel mieści się na warszawskim Służewcu przemysłowym przy ul. Postępu. Obiekt jest częścią pierwszego etapu kompleksu P4, który tworzyć będą cztery budynki. W jednym z nich z końcem lutego 2019 otwarty został czterogwiazdkowy hotel biznesowy Vienna House Mokotów, ze 164 pokojami, przestronnymi salami konferencyjnymi i strefą rekreacyjną.

Hotele w Warszawie
Autor: Centrum Praskie Koneser Hotele w Warszawie. Hotel Moxy (marka Marriott International)

Hotel Moxy

Z początkiem marca 2019 w wielofunkcyjnym Centrum Praskim Koneser  otwarty został hotel Moxy (marka Marriott International). W części komercyjnej kompleksu, w zrewitalizowanym budynku destylarni dawnej wytwórni wódek powstało 141 pokoi.

Hotele w Warszawie
Autor: Renaissance Warsaw Airport Hotel Hotele w Warszawie. Renaissance Warsaw Airport Hotel

Hotel Renaissance Warsaw Airport Hotel

Niedawno gości zaczął przyjmować także pięciogwiazdkowy hotel Renaissance Warsaw Airport Hotel położony przy warszawskim Lotnisku Chopina. W hotelu jest 225 pokoi, a ponadto wysoka na 5,5 m sala balowa. Hotel to również zaplecze konferencyjne z ośmioma salami oraz ekskluzywna strefa SPA i basen, a także Executive Lounge na najwyższym piętrze, z ofertą gastronomiczną i niepowtarzalnym widokiem na płytę lotniska.

Hotele w Warszawie
Autor: materiały prasowe Hotele w Warszawie. AC Hotels by Marriott

AC Hotels by Marriott

Czekamy również otwarcie warszawskiego hotelu AC Hotels by Marriott. Pierwszy hotel tej marki w Warszawie, położony będzie przy Alejach Jerozolimskich 144, w sąsiedztwie Dworca Zachodniego oraz centrum handlowego Blue City. Będzie w nim 260 pokoi, przestrzeń konferencyjna oraz restauracja i sky bar na ostatnim piętrze z panoramicznym widokiem na miasto.

Best Western Hotel
Autor: Marzena Sarniewicz Best Western Hotel ma być gotowy w 2020 roku

Best Western Plus Hotel Warsaw

Powstaje na warszawskim Wawrze przy ulicy Kosmatki 8/10, tuż przy wjeździe na Most Siekierkowski. Właścicielem obiektu jest spółka V Invest. Zgodnie z zapowiedziami hotel Best Western Plus ma być gotowy już pod koniec 2020 roku. powstanie w nim 100 pokoi, zaplecze konferencyjne, restauracja, bar oraz strefa przeznaczona do pracy co-workingowej, salon odnowy biologicznej i fitness.

Hotele, które mają być otwarte w Warszawie w kolejnych latach 

Pod koniec 2019 roku na warszawskim Ursynowie ma zostać oddany pierwszy hotel marki Staybridge Suites, należącej do Grupy InterContinental, w którym będzie 190 pokoi. Na warszawskim Służewcu pojawić się ma również hotel Focus Hotel (238 pokoi). Ponadto przy Dworcu Zachodnim ma powstać Holiday Inn z 217 pokojami. Luksusowy hotel ma znaleźć się też w nowoczesnej, wielofunkcyjnej wieży Roma Tower, u zbiegu ulicy Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Wysoki na 170 m wieżowiec ma powstać na działce archidiecezji warszawskiej. Wśród planowanych otwarć w kolejnych latach eksperci Walter Herz wyliczają także 330 pokojowy Motel One w Śródmieściu, Port Praski ze 120 pokojami, hotel marek Residence Inn, a także następne hotele Ibis Styles. W centrum Warszawy otworzyć ma się również drugi hotel marki Puro. Aktualnie inwestycja jest w fazie projektowej.

Hotele otwarte w Warszawie w 2018 roku

W 2018 roku w Warszawie swoje podwoje otworzyło kilka hoteli. Jest to m.in. luksusowy hotel Raffles Europejski, który mieści się w historycznym budynku dawnego Hotelu Europejskiego przy Krakowskim Przedmieściu. Obiekt działa od początku czerwca 2018, powstało w nim 106 pokoi. To pierwszy hotel o standardzie pięciu gwiazdek plus w Polsce, w którym oprócz pokoi jest SPA z basenem, klub fitness, palarnia cygar, cukiernia i restauracja oraz przestrzeń biurowa i handlowo-usługowa.

Od maja 2018 działa również 163 pokojowy hotel Hampton by Hilton przy ulicy Postępu. Czytaj więcej>>
Jeszcze wcześniej, bo w połowie marca przy ulicy Grzybowskiej otwarty został hotel ibis Styles Warszawa City z 220 pokojami. To pierwszy w stolicy obiekt tej marki. Motywem przewodnim wystroju hotelowych wnętrz jest wątek komunikacyjny starej Warszawy, a przede wszystkim pierwsza, konna linia tramwajowa, która została uruchomiona w mieście 1866 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej