The Warsaw HUB z pozwoleniem na użytkowanie. Otwarty pasaż handlowy i łącznik ze stają metra

2020-08-14 14:47
The Warsaw HUB
Autor: Ghelamco The Warsaw HUB nocą

The Warsaw HUB to kompleks biurowców, który powstał na warszawskiej Woli. Budynek okrzyknięty został jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie w Polsce. Powstaną w nim nie tylko nowoczesne powierzchnie biurowe, ale też kompleks hotelowy. Już początku sierpnia można odwiedzić pasaż handlowy na parterze i przejść z niego podziemnym przejściem do stacji metra.

The Warsaw HUB powstaje w Warszawie u zbiegu ulic Towarowej i Prostej

Kompleks tworzą trzy wysokościowce: dwa 130-metrowe biurowce oraz 86-metrowy hotel. Zostały one połączone wspólną pięciokondygnacyjną podstawą, w której znajdą się powierzchnie handlowo-usługowe, konferencyjne i coworkingowe. Ponadto powstał podziemny tunel, który połączy kompleks ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Przyszli najemcy i klienci kompleksu będą mogli nim przejść wprost do handlowo-usługowego pasażu wewnątrz budynku.

Przypomnijmy, że w 2018 roku The Warsaw HUB otrzymał nagrodę w konkursie International Property Awards w kategorii „Best Commercial High-rise Development Europe”. Według międzynarodowego jury warszawska inwestycja Ghelamco Poland to najlepszy w Europie komercyjny budynek wysokościowy.

Pożar The Warsaw HUB

Przypomnijmy, że z piątku na sobotę (z 6/7 czerwca) w budynku C na budowie kompleksu Warsaw HUB wybuchł pożar. Strażacy przez całą noc walczyli z ogniem w centrum Warszawy. Roboty budowlane zostały wstrzymane na weekend. W poniedziałek (10 czerwca) pracownicy wrócili na teren budowy, prace budowlane zostały wznowione. Kontrola przeprowadzona przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego potwierdziła w protokole, że „konstrukcja budynku nie uległa uszkodzeniu”, gdyż pożar objął jedynie zewnętrzną osłonę przeciwwiatrową zamontowaną na budynku C. Wszystko wskazuje na to, że na najwyższych piętrach spaliła się otulina z drewnianych płyt, która służyła ochranianiu pracowników przed wiatrem.

Kompleks hotelowy w The Warsaw HUB

W budynku A w inwestycji The Warsaw HUB będą dwa hotele, sieci Holiday Inn Express oraz Crowne Plaza. W sumie zajmą 21 tys. m² powierzchni budynku, na której powstanie 430 pokoi. Crowne Plaza swoim gościom zaoferuje 212 pokoi i apartamentów, z kolei Holiday Inn Express będzie ich mieć 218. Projekty wnętrz części hotelowej powstały w renomowanej pracowni Tremend.

W hotelowej wieży powstaną również ogólnodostępne powierzchnie usługowe. Na przeszklonym parterze, obok holu recepcyjnego, znajdzie się kawiarnia ze strefą pracy i wypoczynku, a na 22. kondygnacji efektowny sky bar z tarasem, skąd roztaczać się będzie widok na centrum Warszawy. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną restauracje hotelowe ze stolikami dla około 270 gości.

Prace budowlane i wykończeniowe w wieży hotelowej potrwają do końca 2019 roku. Ich otwarcie planowane jest w I kwartale 2020 roku.

W galerii wizualizacje m.in. hotelowego centrum konferencyjnego, restauracji, sky baru i pokoi.

The Warsaw HUB - centrum konferencyjne

W podium kompleksu The Warsaw HUB, pomiędzy wieżą A i B, powstanie przestronne (2 tys. m² powierzchni) centrum konferencyjne należące do hotelu - Crowne Plaza. Jego wystrój nawiązywać będzie do postindustrialnego dziedzictwa Woli i jej współczesnego, dynamicznie zmieniającego się wielkomiejskiego charakteru. W budynku znajdą się także bary oraz fitness club.

The Warsaw HUB - pierwszy taki projekt w Europie

W lutym 2019 roku Ghelamco Poland wykorzystał inwestycję The Warsaw HUB do promocji sztuki, inaugurując pierwszą w Europie Podniebną Galerię Sztuki. Dookoła konstrukcji budynku A, na wysokości 65 m nad ziemią, zawisły wielkoformatowe plansze. Zaprezentowano na nich abstrakcyjne dzieła stworzone przez artystę Łukasza Stokowskiego. Symbolizują ciągle rozrastającą się, wibrującą tkankę miasta. Ta ogromna instalacja, o powierzchni 1800 m², będzie się piąć w górę, wraz z rosnącą konstrukcją wieżowca. Docelowo dzieła zawisną na wysokości 130 m.

The Warsaw HUB - kompleks zaawansowany technologicznie

Inwestor zapowiada, że kompleks The Warsaw HUB będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie warszawskich wieżowców. Dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom. Kompleks ma być zasilany z trzech niezależnych źródeł energii, ale najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory. Wieżowce wznoszone są metodą podstropową, która należy do najbardziej skomplikowanych technicznie, ale zarazem najbezpieczniejszych. Wpływ na decyzję o wyborze metody miał przede wszystkim fakt, że budowa trwa wzdłuż jednej z najbardziej ruchliwych arterii Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie II linii metra.

Na kondygnacjach podziemnych The Warsaw HUB powstanie nowoczesny parking samochodowy z systemem rozpoznawania pojazdów, myjnią i stacją do ładowania aut elektrycznych. Mają się tu znaleźć również stojaki rowerowe oraz prysznice i szafki.

The Warsaw Hub
Autor: Ghelamco Wykonanie potężnej płyty fundamentowej The Warsaw Hub pochłonęło około 3500 ton stali i 16 000 m3 betonu, co odpowiada zapotrzebowaniu na beton do budowy 500 domów jednorodzinnych.

W otoczeniu The Warsaw HUB powstanie wartościowa tkanka miejska

Charakter inwestycji opiera się na idei huba, czyli wielkiego węzła – zarówno funkcjonalnego, jak i komunikacyjnego. W jej bezpośrednim sąsiedztwie krzyżują się ze sobą różne środki liczne szlaki komunikacyjne, a do wieżowca można dojechać różnymi środkami transportu: metrem, tramwajem, autobusem, koleją, autem lub rowerem. Budynki kompleksu mają stworzyć wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej. Wzdłuż kompleksu powstanie przestrzeń publiczna. Będą to miejskie pasaże, w obrębie których znajdą się kawiarnie, restauracje i punkty usługowe.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Ghelamco Poland. Projekt The Warsaw HUB powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego.

Kiedy koniec budowy The Warsaw HUB?

Planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał 2020 roku.

Nazwa inwestycji: The Warsaw HUB
Lokalizacja: Warszawa, zbieg ulic Towarowej i Prostej
Funkcja: biurowo-usługowo-hotelowa
Inwestor: Ghelamco Invest Sp. z o. o.
Generalny wykonawca: Ghelamco Poland
Projektant: AMC - Andrzej M. Chołdzyński
Całkowita powierzchnia: 113 tys. m²
Komercjalizacja: JLL
Rozpoczęcie budowy: 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej