Top 10: Warszawa – wieżowce. W 2019 przybędzie drapaczy chmur w centrum stolicy

2019-01-29 13:18 MS
Warszawa wieżowce
Autor: Marzena Sarniewicz Widok na centrum Warszawy z 41 piętra biurowca Warsaw Spire

Warszawa zyska kolejne wieżowce. Prezentujemy Top 10 w kategorii wieżowce Warszawy, które zostaną wybudowane w centrum stolicy. Budowa części z nich zakończy się w 2019 roku. W ciągu kilku lat Warszawa wzbogaci się o kilkanaście drapaczy chmur. Zobacz jak będą wyglądały i gdzie powstaną. Aktualnie w budowie jest przynajmniej dziesięć wieżowców.

Warszawa wieżowce - Top 10 otwiera Varso Tower

Aktualnie w Warszawie mamy ponad 5,3 mln m² biur. W tym roku powstanie kolejne 200 tys., a 2020 roku tylko na warszawskiej Woli ma być 1,2 miliona powierzchni biurowej. W tej chwili najwięcej biurowców powstaje nie w centrum stolicy, a właśnie na warszawskiej Woli. Tu właśnie w 2016 roku został oddany do użytku m.in. Warsaw Spire – najwyższy biurowiec w Warszawie. Gigantyczne wieżowce z miesiąca na miesiąc pną się w górę. Dobrym przykładem jest 310 metrowy Varso Tower projektu Normana Fostera, który ma być najwyższym drapaczem chmur w Unii Europejskiej. Obiekt powstaje tuż przy warszawskim Dworcu Centralnym.

Firma konsultingowa JLL przewiduje, że już w 2020 roku na Woli będzie pracować ponad 115 tys. osób. Mniej więcej tyle osób zamieszkuje np. Wałbrzych. Część z nich znajdzie zatrudnienie w Mennica Legacy Tower. Nowoczesna wieża biurowca sięgnie 140-metrów wysokości. Również na Woli, u zbiegu ulic Towarowej i Prostej, powstaje zaawansowany technologicznie kompleks The Warsaw Hub, z trzema wieżami (dwie po 130 metrów i jedna 85-metrowa) projektu Andrzej M. Chołdzyński. Z końcem 2018 roku ruszyła też budowa ostatniego etapu Generation Park, który powstaje tuż przy rondzie Daszyńskiego. W ostatnim etapie budowy kompleksu powstanie 140-metrowa wieża. Tuż obok powstaje inwestycja Ghelamco Poland wieżowiec Warsaw UNIT (dawniej Spinnaker), który ma być gotowy w 2021 roku. To tylko niektóre z powstających w tym rejonie drapaczy chmur.

Wśród największych planowanych inwestycji w tym rejonie jest projekt Towarowa 22. To ogromny kompleks, który powstanie na działce, gdzie aktualnie jest centrum Jupiter. To projekt wykonany z dużym rozmachem. Czytaj więcej o inwestycji Towarowa 22>>

Zobacz galerię żeby poznać pozostałe spektakularne wieżowce, które powstają w Warszawie.

Warszawa wieżowce
Autor: Marzena Sarniewicz Widok na centrum Warszawy z 41 piętra biurowca Warsaw Spire

Quiz. Czy rozpoznasz te warszawskie wieżowce?

Warszawskie wieżowce należą do najwyższych w Polsce. W pierwszej 10 najwyższych budynków, aż 8 powstało w stolicy. Czy rozpoznasz je po fragmencie elewacji? Zadanie nie jest łatwe!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej