Mennica Legacy Tower. Na wieżowcu zawisła wiecha

2019-03-27 12:03 MS
Mennica Legacy Tower
Autor: materiały prasowe Mennica Legacy Tower - zdjecie z budowy listopad 2018

Mennica Legacy Tower to kompleks biurowy, który powstaje na warszawskiej Woli. 27 marca 2019 na budowie Mennica Legacy Tower odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Po osiągnięciu stanu surowego rozpocznie się etap prac wykończeniowych. Generalnym wykonawcą kompleksu Mennica Legacy Tower jest Warbud, a inwestorami są Golub GetHouse oraz Mennica Polska.

Wieżowce Mennica Legacy Tower powstanie przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Budynki zaprojektowali architekci z  pracowni Goettsch Partners z Chicago, która jest partnerem warszawskiego biura projektowego Epstein.

Aktualnie inwestorzy Golub GetHouse i Mennica Polska pozyskali finansowanie kolejnych etapów budowy inwestycji biurowej Mennica Legacy Tower. Ponad 130 mln EUR kredytu budowlanego udzieliło konsorcjum trzech banków.

Rozpoczęta w listopadzie 2016 roku budowa Mennica Legacy Tower przebiega zgodnie z planem. Zawarcie umowy kredytowej z konsorcjum trzech banków, pozwoli nam na finansowanie dalszych prac budowlanych i wykończeniowych. Cieszy nas, że banki doceniają projekt Mennica Legacy Tower i tak jak my wierzą w jego komercyjne powodzenie” – powiedział Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.

Mennica Legacy Tower to jedyny wieżowiec w Polsce, który został wyróżniony nominacją w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2018, organizowanym przez Building Research Establishment (BRE).

Biurowiec Mennica Legacy Tower gotowy w 2019 roku

W kompleksie powstaną dwa budynki. Pierwszy 10-piętrowy zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2018, natomiast 33-piętrowa wieża – w III kwartale 2019. Całość dostarczy na rynek 65 630 m² powierzchni biurowych. W 140-metrowej wieży znajdzie się 50 752 m², a w budynku zachodnim kolejne 14 880 m². W obu obiektach zaprojektowano 4500 m² powierzchni handlowo-usługowej. Na dachach wieżowców powstaną zielone tarasy.

Aktualnie inwestycja jest bliska osiągnięcia stanu surowego. Z początkiem kwietnia 2019 ruszą roboty budowlane związane z wykończeniem budynku.

Budynek Mannica Legacy Tower sterowany smartfonem

Biurowce wyposażone zostaną w nowoczesne systemy m.in. kontrolę dostępu zintegrowaną z systemem zarządzania wind, sterowanie oświetleniem i klimatyzacją z poziomu telefonu komórkowego oraz concierge. Pracownicy budynków będą mogli korzystać z czterech kondygnacji podziemnego parkingu, w którym powstanie 620 miejsc postojowych dla samochodów oraz 300 dla rowerów. Znajdą się tu również punkty ładowania aut elektrycznych oraz infrastruktura dla rowerzystów, w tym niezależny, bezpieczny wjazd, windy, szatnia wraz z prysznicami oraz stacja naprawy.

W trakcie budowy odtworzona zostanie również ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca. Pomiędzy budynkami znajdzie się pasaż miejski łączący ulice Prostą i Grzybowską. Na działce powstanie też plac miejski z elementami małej architektury i zieleni.

Mennica Legacy Tower
Autor: materiał prasowy Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kompleks biurowy Mennica Legacy Tower

Nazwa inwestycji: Mennica Legacy Tower
Lokalizacja: Warszawa, skrzyżowanie ulic Prostej i Żelaznej
Funkcja: biurowa
Inwestor: Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A.
Generalny wykonawca: Warbud S.A.
Projektant: Goettsch Partners z Chicago
Całkowita powierzchnia: 65 630 m²
Liczba kondygnacji: 9, 32
Rozpoczęcie budowy: koniec października 2016
Zakończenie budowy: IV kwartał 2018 (budynek 9-kondygnacyjny), III kwartał 2019 (wieża)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej