Mennica Legacy Tower. Wieża prawie gotowa. Najnowsze zdjęcia

2019-10-11 9:09 MS
Mennica Legacy Tower
Autor: Golub GetHouse Budowa wieży Mennicy Legacy Tower zakończy się w 2019 roku

Mennica Legacy Tower to kompleks biurowy, który powstaje na warszawskiej Woli. W marcu 2019 na budowie Mennica Legacy Tower odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Aktualnie trwa etap prac wykończeniowych. Generalnym wykonawcą kompleksu Mennica Legacy Tower jest Warbud, a inwestorami są Golub GetHouse oraz Mennica Polska.

Wieżowce Mennica Legacy Tower wyrosły przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Budynki zaprojektowali architekci z  pracowni Goettsch Partners z Chicago, która jest partnerem warszawskiego biura projektowego Epstein.

Mennica Legacy Tower to jedyny wieżowiec w Polsce, który został wyróżniony nominacją w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2018, organizowanym przez Building Research Establishment (BRE).

Biurowiec Mennica Legacy Tower gotowy w 2019 roku

W kompleksie powstaną dwa budynki - 10-piętrowy oraz 33-piętrowa wieża. Kompleks zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019. Całość dostarczy na rynek 65 630 m² powierzchni biurowych. W 140-metrowej wieży znajdzie się 50 752 m², a w budynku zachodnim kolejne 14 880 m². W obu obiektach zaprojektowano 4500 m² powierzchni handlowo-usługowej. Na dachach wieżowców powstaną zielone tarasy.

Aktualnie inwestycja jest na etapie wykończenia. Od początku kwietnia 2019 trwają roboty budowlane związane z wykończeniem budynku.

Budynek Mannica Legacy Tower sterowany smartfonem

Biurowce wyposażone zostaną w nowoczesne systemy m.in. kontrolę dostępu zintegrowaną z systemem zarządzania wind, sterowanie oświetleniem i klimatyzacją z poziomu telefonu komórkowego oraz concierge. Pracownicy budynków będą mogli korzystać z czterech kondygnacji podziemnego parkingu, w którym powstanie 620 miejsc postojowych dla samochodów oraz 300 dla rowerów. Znajdą się tu również punkty ładowania aut elektrycznych oraz infrastruktura dla rowerzystów, w tym niezależny, bezpieczny wjazd, windy, szatnia wraz z prysznicami oraz stacja naprawy.

W trakcie budowy odtworzona zostanie również ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca. Pomiędzy budynkami znajdzie się pasaż miejski łączący ulice Prostą i Grzybowską. Na działce powstanie też plac miejski z elementami małej architektury i zieleni.

Nazwa inwestycji: Mennica Legacy Tower
Lokalizacja: Warszawa, skrzyżowanie ulic Prostej i Żelaznej
Funkcja: biurowa
Inwestor: Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A.
Generalny wykonawca: Warbud S.A.
Projektant: Goettsch Partners z Chicago
Całkowita powierzchnia: 65 630 m²
Liczba kondygnacji: 9, 32
Rozpoczęcie budowy: koniec października 2016
Zakończenie budowy: IV kwartał 2018 (budynek 9-kondygnacyjny), III kwartał 2019 (wieża)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej