Hotel Mercure Szczyrk Resort - w górach stanęło wielkie orle gniazdo. Ruszyła rezerwacja WIDEO

2024-07-08 12:23

Dobiega końca budowa czterogwiazdkowego hotelu Mercure Szczyrk Resort. To jeden z najwyżej położnych hoteli w Polsce, z którego goście mają, zapierający dech w piersiach, widok na Skrzyczne. Hotel zostanie otwarty 1 września. Odwiedziliśmy plac budowy tego obiektu. Już robi wielkie wrażenie. Zaczęły się odbiory techniczne. Tymczasem można już rezerwować tam pokoje!

Spis treści

 1. Hotelowy gigant w Beskidach z widokiem na Skrzyczne
 2. Hotel należy do międzynarodowej sieci hoteli Accor
 3. Mercure Szczyrk Resort – postęp prac
 4. Kiedy otwarcie Mercure Szczyrk Resort?
 5. Co poleca szef kuchni Mercure Szczyrk Resort?
 6. Tak dziś wygląda Mercure Szczyrk Resort. Zobacz galerię
 7. Ciekawostki o Mercure Szczyrk Resort
Mercure Szczyrk Resort, powstaje gigantyczny hotel w górach

Hotelowy gigant w Beskidach z widokiem na Skrzyczne

To będzie prawdziwy gigant w Beskidach. Nowy, czterogwiazdkowy hotel ma oferować prawie tysiąc miejsc noclegowych w 447 pokojach i apartamentach. Warto dodać, ze każdy z pokoi zapewnia wspaniały widok, na najwyższy szczyt Beskidu Sląskiego – Skrzyczne.

Hotel właśnie ogłosił, że można już  dokonywać rezerwacji miejsc w tym malowniczym obiekcie poprzez stronę  www.all.accor.com

Nie dzielimy pokoi na te z lepszym i gorszym widokiem – mówi Maciej Knyrek, dyrektor generalny Mercury Szczyrk Resort. - Wszyscy, ze wszystkich pokoi w hotelu będą mieli ten sam, piękny widok na Skrzyczne – mówi.

Hotel należy do międzynarodowej sieci hoteli Accor

Hotel jest częścią międzynarodowej sieci hoteli Accor – ich pierwszym resortem w Polsce. Mercure Szczyrk Resort jest własnością prywatnego inwestora – Beskid Resort Properties Sp. z o.o.

Jest wciąż na etapie budowy. Ma 9 kondygnacji. Podziemne i naziemne parkingi na około 200 aut. Część kondygnacji została dobudowana do starego ośrodka wypoczynkowego Huty Katowice „Orle Gniazdo”, który prosperował tu w czasach PRL-u. Dziś nawiązuje do niego elewacja obiektu, podobna do wspomnianego orlego gniazda.

Hotel robi duże wrażenie rozmachem i usytuowaniem na górskim stoku.

Został zaprojektowany i zrealizowany w poszanowaniu natury, w odpowiedzi na duży potencjał turystyczny regionu.

Za projekt budynku Mercure Szczyrk Resort odpowiada konsorcjum Pracownia ARC i Gronner&Rączka Architekci Sp.J.  Architektami są: dr hab. inż. arch. Zbyszko Bujniewicz prof. Politechniki Śląskiej - Pracownia ARC, mgr inż. arch. Paweł Rączka  G&R, mgr inż. arch. Marek Gronner  G&R.

Autorem projektu wnętrz jest Biuro Architektoniczne Q2Studio.

Operatorem hotelu jest Hotel Professionals Management Group.

Zostały tu również zastosowane rozwiązania OZE – jak ponad 120 paneli fotowoltaicznych na dachu hotelu.

Mercure Szczyrk Resort – postęp prac

Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz hotelu.

- Jesteśmy tuż przed zgłoszeniem hotelu do odbiorów strażackich, sanepidowskich i do inspektora nadzoru budowlanego. Kończymy polerowanie ścian, kładzenie wykładzin, wieszanie głośników, oświetlenia. To dla nas bardzo aktywny okres. Jesteśmy w trakcie dopinania ostatnich kontraktów z pracownikami. Trwa także nabór i zaczynają się intensywne szkolenia – mówi dyrektor Maciej Knyrek.

Kiedy otwarcie Mercure Szczyrk Resort?

Otwarcie zaplanowano latem 2024 roku. Dziś znana jest już konkretna oficjalna data otwarcia obiektu. To będzie lato, ale późne. Mercure Szczyrk Resort zostanie otwarty 1 września 2024 roku. Wtedy będą przyjęci tutaj pierwsi goście. Otwarta zostanie także ogromna strefa SPA. Niestety nie będzie można jeszcze korzystać ze strefy basenowej, czyli sporej wielkości aquaparku. Ten zostanie oddany gościom dopiero miesiąc później, czyli w październiku 2024 roku

Co poleca szef kuchni Mercure Szczyrk Resort?

Hotel będzie miał w sumie 6 punktów gastronomicznych, ale najważniejsze będą restauracje Flame i Seasons.

Jakiego rodzaju kuchnię będzie oferował nowy hotel w Szczyrku? Zapytaliśmy o to szefa kuchni tego obiektu.

Kuchnia w tym hotelu będzie w dużej mierze oparta na grillu. Będzie dużo wyrobów własnych. Będzie wędzenie, dużo wołowiny, będą do tego sosy własnej produkcji. Reszta bufetu to już będzie kuchnia międzynarodowa, Będzie dużo kuchni śródziemnomorskiej, polskiej będą też wstawki orientalne – mówi Piotr Nadolski, szef kuchni Mercure Szczyrk Resort.

Wśród kilku restauracji wyróżnią się szczególnie dwie.

Restauracja Seasons może jednocześnie ugościć do 550 osób a w połączeniu

z przylegająca salą konferencyjną- do 1200 osób.

Restauracja Flame – to będzie wyjątkowe miejsce na polskiej mapie kulinarnej – gdzie dania będą przygotowywane na żywym ogniu, nierzadko bezpośrednio przy stoliku, oferująca produkty z własnej wędzarni również na wynos.

No i prawdopodobnie jeden z mocniejszych punktów tego obiektu - WoW Bar ze spektakularnym widokiem na Skrzyczne, zachwycający również niesamowitym połączeniem regionalnego designu z nowoczesnością, pozwoli rozkoszować się poranną kawą czy wieczornym koktajlem z najlepszym widokiem w polskich górach. Ogromne przeszklone ściany z widokiem na Skrzyczne robią efekt. Przewidziano też kulinarną miejscówkę na świeżym powietrzu. Będzie to Luna Bar. To ma być idealne miejsce z kolei na podziwianie rozgwieżdżonego nieba na tarasie przy muzyce i drinku.

Tak dziś wygląda Mercure Szczyrk Resort. Zobacz galerię

Ciekawostki o Mercure Szczyrk Resort

 • Otwarcie hotelu 1 września 2024.447 pokoi i apartamentów mogące ugości niespełna 1000 osób
 • 2 niezależne sale konferencyjne dla nawet 1200 gości, a dzięki możliwości podziału - 12 sal konferencyjnych
 • Kompleks basenowy Flow – zostanie otwarty w drugim etapie jesienią 2024 i będzie oferował basen dla dzieci oraz 2 zjeżdżalnie, rwącą rzekę, pool bar, basen pływacki, a także strefę tylko dla dorosłych z 4 saunami, grotą solną i wyjściem na taras, gdzie znajdą się 3 zewnętrzne wanny jacuzzi.
 • Pure Spa z 10 gabinetami, również podwójnymi, sauną suchą oraz sauną parową, jest oazą piękna i relaksu zarówno dla Gości indywidualnych, par jak i dla grup.
 • Przewidziano też Aqua Bistro i Pool Bar pozwolą na korzystanie z gastronomi również bez konieczności wychodzenia z basenu

 Mercure Szczyrk Resort: otwarcie gigantycznego hotelu w górach coraz bliżej. Co wiadomo? ZOBACZ GALERIĘ

Czytaj też:

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej