Mercure Szczyrk Resort: otwarcie gigantycznego hotelu w górach coraz bliżej. Co wiadomo?

2024-05-16 8:55

Mercure Szczyrk Resort - jeden z większych, najdłuższych i najwyżej położonych hoteli w Polsce - jest już bliski otwarcia. Kiedy to nastąpi? Przypomnijmy, że hotel Mercure Szczyrk Resort to dawny PRL-owski hotel Orle Gniazdo, który przeszedł metamorfozę. Zobacz, jak wygląda i jakie atrakcje zapewni nowy hotel w Szczyrku. Tymczasem, hotel już rozpoczął rekrutację pracowników. Na etacie będzie tu zatrudnionych 160 osób.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Spis treści

 1. Dziś nowoczesny Mercure Szczyrk Resort. Kiedyś ośrodek Huty Katowice
 2. Mercure Szczyrk Resort w liczbach
 3. Baseny, spa, sale konferencyjne, restauracje...
 4. Zobacz baseny i pokoje luksusowego hotelu w Szczyrku
 5. Kiedy otwarcie hotelu Mercure Szczyrk Resort?
 6. Hotel Mercure Szczyrk Resort - rekrutacja pracowników już trwa

Dziś nowoczesny Mercure Szczyrk Resort. Kiedyś ośrodek Huty Katowice

Dawny hotel, Centrum Konferencyjne „Orle Gniazdo” w Szczyrku przechodzi ogromną metamorfozę. Z PRL-owskiego hotelu, którego czas świetności powoli mijał, zmienia się w nowoczesny, ogromny hotel Mercure Szczyrk Resort. Kiedyś hotel należał do śląskiej Huty Katowice. To tutaj przyjeżdżali na wczasy jej pracownicy. Dziś obiekt jest własnością prywatnego inwestora i stanie się niebawem ponownie – nowoczesną wizytówką hoteli w Szczyrku i całych Beskidach.

Nowoczesną bryłę hotelu, przypominającego z zewnątrz, od strony gór, ogromne orle gniazdo zaprojektował zespół: dr hab. inż. arch. prof. P.Ś. Zbyszko Bujniewicz, mgr inż. arch. Paweł Rączka oraz mgr inż. arch. Marek Gronner.. To nawiązanie do dawnej nazwy tego obiektu. Inwestorem i właścicielem obiektu jest firma Beskid Resort Properties.

Mercure Szczyrk Resort w liczbach

Hotel będzie oferował 447 pokoi, z których każdy zachwyca wystrojem, ale przede wszystkim niepowtarzalnym widokiem na Szczyrk oraz panoramę Beskidu Śląskiego i jego najwyższy szczyt – Skrzyczne (1237 m n.p.m).

Projekt wyróżnia nowoczesność i ergonomiczne rozwiązania. Jak zapewnia inwestor, został stworzony w poszanowaniu natury, w odpowiedzi na duży potencjał turystyczny regionu.

Mercure Szczyrk Resort to jeden z najwyżej położonych obiektów w kraju (660 m n.p.m.) i największy wielofunkcyjny hotel w stolicy polskich gór.

Oto podstawowe dane Mercure Szczyrk Resort:

 • 35 000 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej.
 • 447 pokoi hotelowych
 • 2500 metrów kwadratowych powierzchni eventowej
 • 2340 metrów kwadratowych przeznaczonych dla gastronomii
 • 230 metrów kwadratowych powierzchni strefy spa
 • 2500 metrów kwadratowych powierzchni nowoczesnych basenów.

Hotel ma się stać częścią międzynarodowej sieci hoteli Accor.

Mercure Szczyrk Resort
Autor: Mercure Szczyrk Resort Tak ma wyklądać Mercure Szczyrk Resort po przebudowie. Elewacja przypomina orle gniazdo

Baseny, spa, sale konferencyjne, restauracje...

Mercure Szczyrk to hotel 9-kondygnacyjny. Mierzy 330 m długości, co czyni go jednym z najdłuższych hoteli w Polsce. Na terenie hotelu jest pięć punktów gastronomicznych i aż 2500 mkw powierzchni eventowej, w tym 14 w sal konferencyjnych, a także grill bar na 400 osób i lądowisko dla helikopterów.

Do dyspozycji gości będzie aquapark, strefa SPA & Wellness – w tym sauny, gabinety fizjoterapii i beauty, siłownia, strefa dla dzieci oraz teren rekreacyjny. W przyszłości planowany jest mini stok z torem przeszkód i wyciągiem taśmowym.

Zobacz baseny i pokoje luksusowego hotelu w Szczyrku

Kiedy otwarcie hotelu Mercure Szczyrk Resort?

Hotel Mercure Szczyrk Resort powstaje od 2021 roku. Prace nad hotelem powoli dobiegają końca.  Kiedy więc otwarcie? Prawdopodobnie będzie to II kwartał 2024, czyli już za kilka miesięcy.

Otwieramy się latem 2024! - zapowiedzieli przedstawiciele Mercure Szczyrk Resort.

ZOBACZ TEŻ: SPEKTAKULARNA METAMORFOZA ZAMKU W MUSZYNIE

Hotel Mercure Szczyrk Resort - rekrutacja pracowników już trwa

Otwarcie nowoczesnego, wielkiego hotelu Mercure Szczyrk Resort niebawem, tymczasem w hotelu trwa już rekrutacja pracowników. Hotel szuka kelnerów, recepcjonistów, kierowników zmian. Szczegóły oferty publikowane są na stronie hotelu.

Na etacie będzie tu zatrudnionych 160 osób.

Czytaj też:

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej