Promenada. Centrum handlowe Warszawa Promenada będzie jeszcze większe. Zdjęcia

2019-04-08 13:18
Promenada. Centrum handlowe
Autor: Atrium Promenada entrum handlowe Promenada od strony ul. Ostrobramskiej. Tak ma wyglądać w 2021 roku

Promenada jest już po pierwszym etapie rozbudowy i przebudowy. Centrum handlowe zyskało nowoczesną strefę food court, a część pasażu głównego zmieniła w aleję z fontannami. W ciągu kolejnych lat centrum handlowe zmieni się jeszcze bardziej, a za trzy lata Promenada ma być drugim, co do wielkości, centrum handlowym w Warszawie.

Warszawa Promenada. Centrum handlowe
Autor: Atrium Promenada Promenada - pasaż z aleją fontann

Warszawa - centrum handlowe Promenada coraz większe

Atrium Poland Real Estate Management od 2015 roku prowadzi modernizację i rozbudowę swojej warszawskiej galerii handlowej Promenada. Projekt modernizacji centrum handlowego przygotowała pracownia SUD Architekt Polska.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie modernizacji i rozbudowy centrum handlowe Promenada zostało powiększone do 7100 m². Zmieniła się przestrzeń handlowo-usługowa. W nowo dobudowanej części powstały duże powierzchnie handlowe dla salonów sieci H&M oraz Go Sport. Oddanie do użytku przebudowanej galerii miało miejsce w I kwartale 2016 roku. 

W 2018 roku wyniku prac modernizacyjnych, na pierwszym piętrze centrum handlowego Promenada powstały podwójnej wysokości witryny sklepowe (double shopfronts), takie jak w słynnych handlowych obiektach handlowych Londynu czy Paryża oraz nowa strefa gastronomiczna. Wciąż trwa budowa dużego dwupoziomowego parkingu.

Promenada. Pasaż zmienił się w aleję z fontannami

Centralnym punktem Promenady jest pasaż, w którym powstała aleja z fontannami. Aktualnie są dwie fontanny (jedna średnicy 5 m) oraz wirtualna rzeka (posadzka interaktywna). Docelowo w pasażu ma powstać jeszcze jedna fontanna oraz interaktywna rzeka. Po modernizacji pasaż jest otwartą i jasną przestrzenią.

Warszawa Promenada. Centrum handlowe
Autor: Atrium Promenada Promenada - nowoczesna witryny sklepowe

Promenada. Jak zmieni się w ciągu kolejnych lat?

W wyniku kompleksowej modernizacji wnętrz centrum handlowego ma powstać m.in. Aleja Parkowa – z biegnącym wzdłuż pasem zieleni oraz Aleja Rynkowa – inspirowana miejską przestrzenią. Dodatkowo projekt przewiduje zagospodarowanie terenów w otoczeniu centrum, m.in. Zieloną Promenadę oraz dwie przestrzenie publiczne w formie placów ogólnodostępnych.

Promenada. Centrum handlowe
Autor: Atrium Promenada Promenada po piewszym etapie przebudowy

Za trzy lata Promenada będzie jednym z największych centrów handlowych w Warszawie

Docelowo centrum handlowe Promenada ma mieć aż 93 000 m² powierzchni handlowo-usługowej (GLA) i ma się stać jednym z największych wśród galerii handlowych w Warszawie. Docelowo w centrum handlowym ma być 260 sklepów oraz 2600 miejsc postojowych. Planowane jest również kino z trzynastoma salami. Promenada ma być nowoczesnym i interaktywnym centrum handlowym, które będzie wizytówką prawobrzeżnej części Warszawy. Zakończenie rozbudowy centrum handlowego Promenada, która obejmuje aż 49,6 tys. m² nowej powierzchni najmu brutto (GLA), inwestor zaplanował na 2021 rok.

Promenada - historia centrum handlowego

Przypomnijmy, że centrum handlowe Promenada zostało wybudowane w 1997 roku. Początkowo powierzchnia handlowo-usługowa galerii handlowej wynosiła ponad 55 tys. m², a na jej terenie terenie znajdowało się około 180 lokali. Przestrzeń biurowa zajmowała powierzchnię ok. 10,5 tys. m².

Warszawska Promenada jest jednym z centrów handlowo-rozrywkowych należących do sieci realizowanej od wczesnych lat 90. XX wieku przez holenderskiego biznesmena Diona Heijmansa. Zgodnie z założeniami architektów centrum handlowe miało mieć charakter dziewiętnastowiecznego pasażu wielkomiejskiego. Na początku spółką zarządzającą centrum Promenada była ECC Sp. z o.o. W roku 2006 Inwestor sprzedał warszawski obiekt Funduszowi Carpathian, obecnie właścicielem Promenady jest Atrium European Real Estate.

Promenada. Centrum handlowe
Autor: Atrium Promenada Centrum handlowe Atrium Promenada od strony ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego

Jak dojechać do Promenady?

Nazwa inwestycji: I etap rozbudowy CH Atrium Promenada
Adres inwestycji: ul. Ostrobramska 75C, Gocław, Warszawa
Inwestor: Atrium Poland Real Estate Management Sp. z o.o.
Projektant: SUD Architekt Polska
Generalny wykonawca: CFE Polska Sp. z o.o.
Początek realizacji: I kwartał 2015
Koniec budowy: 2021

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej