Top 10: Galerie handlowe Warszawa. Które centrum handlowe jest największe? FOTOGALERIA

2019-01-14 13:48
Galerie handlowe Warszawa
Autor: Getty Images Warszawska Galeria Handlowa - Złote Tarasy

Galerii handlowych w Warszawie jest sporo. Największa ma powierzchnię całkowitą ponad 225 000 m². Trzeba jednak wiedzieć, że do powierzchni całkowitej galerii handlowych wliczane są biura czy centra rozrywkowe, które powstały w obiektach. A która galeria warszawska jest największa pod względem powierzchni handlowej? Gdzie zrobimy porządne zakupy? Galerie handlowe prezentowane są od najmniejszej do największej.

Zanim przejdziemy do przeglądu TOP 10 największych galerii handlowych w Warszawie, przedstawiamy kilka aktualnych informacji dotyczących inwestycji na rynku warszawskim. Aktualnie trwa modernizacja centrum handlowego Atrium Promenada. Inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku. Centrum handlowe zostanie powiększone aż o 49,6 tys. m², czyli powierzchnia najmu (GLA) wyniesie 93 000 m². Oznacza to, że za trzy lata galeria handlowa Atrium Promenada pod względem wielkości powierzchni znajdzie się wśród warszawskich galerii handlowych. Tymczasem zakończyła się już rozbudowa centrum handlowego Janki. Teraz kompleks ma 94 tys. m² powierzchni, dzięki czemu znalazło się w czołówce pod względem wielkości centrów warszawskich.

Ponadto na warszawskich Bielanach w maju 2019 dobiegła końca budowa Galerii Młociny, której powierzchnia wynosi 82 tys. m². Teraz czekamy na rozpoczęcie budowy Galerii Wilanów. Póki co trwają rozmowy, które mają pogodzić plany inwestora z oczekiwaniami mieszkańców Wilanowa, którzy nie chcą ogromnej galerii na terenie osiedla. Czytaj więcej>>

Warto przypomnieć, że w 2019 roku pod Warszawą powstanie również galeria handlowa Kolorowe Życie, która ma być prawie tak duża jak warszawska Arkadia. Inwestycja powstaje 50 km od centrum Warszawy we wsi Góraszka . Powierzchnia najmu nowego centrum handlowego ma wynieść prawie 100 000 m². Nowa galeria handlowa z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców Warszawy, szczególnie mieszkańców Pragi.

Zobacz galerię zdjęć i dowiedz się, która galeria handlowa w Warszawie jest największa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej