Top 10: Galerie handlowe Warszawa. Które centrum handlowe jest największe? FOTOGALERIA

2019-01-14 13:48 MS
Galerie handlowe Warszawa
Autor: Getty Images Warszawska Galeria Handlowa - Złote Tarasy

Galerii handlowych w Warszawie jest sporo. Największa ma powierzchnię całkowitą ponad 225 000 m². Trzeba jednak wiedzieć, że do powierzchni całkowitej galerii handlowych wliczane są biura czy centra rozrywkowe, które powstały w obiektach. A która galeria warszawska jest największa pod względem powierzchni handlowej? Gdzie zrobimy porządne zakupy? Galerie handlowe prezentowane są od najmniejszej do największej.

Zanim przejdziemy do przeglądu TOP 10 największych galerii handlowych w Warszawie, przedstawiamy kilka aktualnych informacji dotyczących inwestycji na rynku warszawskim.

Aktualnie trwa modernizacja centrum handlowego Atrium Promenada. Inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku. Centrum handlowe zostanie powiększone aż o 49,6 tys. m², czyli powierzchnia najmu (GLA) wyniesie 93 000 m². Oznacza to, że za trzy lata galeria handlowa Atrium Promenada pod względem wielkości powierzchni będzie na drugim miejscu wśród warszawskich galerii handlowych.

Ponadto na warszawskich Bielanach w maju 2019 dobiegła końca budowa Galerii Młociny, której powierzchnia wynosi 82 tys. m². Teraz czekamy na rozpoczęcie budowy Galerii Wilanów. Póki co trwają rozmowy, które mają pogodzić plany inwestora z oczekiwaniami mieszkańców Wilanowa, którzy nie chcą ogromnej galerii na terenie osiedla. Czytaj więcej>>

Warto przypomnieć, że w 2019 roku pod Warszawą powstanie również galeria handlowa Kolorowe Życie, która ma być prawie tak duża jak warszawska Arkadia. Inwestycja powstaje 50 km od centrum Warszawy we wsi Góraszka . Powierzchnia najmu nowego centrum handlowego ma wynieść prawie 100 000 m². Nowa galeria handlowa z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców Warszawy, szczególnie mieszkańców Pragi.

Zobacz galerię zdjęć i dowiedz się, która galeria handlowa w Warszawie jest największa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej