TOP 10: Największe galerie handlowe w Polsce [FOTOGALERIA]

2018-12-06 10:36
Centrum handlowe Aleja Bielany
Autor: materiał prasowy Centrum handlowe Aleja Bielany we Wrocławiu

Redakcja Muratorplus prezentuje 10 największych galerii handlowych w Polsce pod względem powierzchni najmu. Czy wiesz, które centrum handlowe jest największe? Podpowiadamy, że - póki co - nie jest to żadna z warszawskich galerii handlowych. Największe centrum znajduje się w...

Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 1. Najwieksze centrum hanldowe w Polsce to łódzka Manufaktura. W odrestaurowanych, pofabrycznych wnętrzach znajduje się aż 110 tys. m² powierzchni najmu. W galerii znajdziemy muzea, kina, dyskoteki ponad 250 butików i sklepów, kilkadziesiąt restauracji. Punktem centralnym jest ponad 3 hektarowy rynek pełniący funkcję otwartej przestrzeni publicznej. Galeria działa od 2006 roku.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 2. Arkadia działa w Warszawie od 2004 roku i dysponuje 105 tys. m² powierzchni handlowej. Znajduje się w niej m.in. 230 sklepów i 15-salowe kino. W czerwcu 2016 ruszyła przebudowa galerii, która zakończy się II kwartale 2017. Obiekt zostanie powiększony o 2 tys. m². W nowej części budynku powstanie 8 restauracji. Największa z nich, z przeszkloną fasadą i tarasem, będzie miała powierzchnię 1200 m². Na zewnątrz powstanie nowa fontanna oraz 2 tys. m placu zabaw dla dzieci.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 3. Galeria Port Łódź została otwarta w Łodzi w 2010 roku. Powierzchnia najmu wynosi 103 tys. m². W Centrum jest ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie. Ponad 33 tys. m² powierzchni kompleksu zajmie IKEA. Na zewnatrz obiektu jest strefa rekreacyjno-handlowa o powierzchni 10 tys. m² z placem zabaw, sceną i zadrzewionym ogrodem.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 4. Magnolia Park to największe centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjne na Dolnym Śląsku, zlokalizowane we Wrocławiu. Otwarte 25 października w 2007 roku, w marcu 2015 zostało rozbudowane o kolejną część powierzchni handlowej. W efekcie powierzchnia ta wynosi 99 tys. m². W galerii jest 250 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. W części rozrywkowo-rekreacyjnej znajduje się kino i sala zabaw dla dzieci.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 5. W centrum handlowym Posnania na 99 tys. m² powierzchni znajduje się 220 butików, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 sklepów średnio i wielkopowierzchniowych. Poznańska galeria została oddana do użytku w 2016 roku.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 6. Bonarka City Center została otwarta w listopadzie 2009 roku. Na powierzchni handlowej wynoszącej 91 tys. m² znajduje się ok. 270 sklepów, 30 kawiarni i restauracji, 20-salowe kino.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: Wikipedia/Kris D 7. Silesia City Centre to drugie duże centrum handlowe na Śląsku, które znajduje się w Katowicach. Na 86 tys. m² mieści się 310 sklepów. W 2011 centrum zostało rozbudownane o 20 tys. m². Galeria handlowa działa od 2005 roku.

Patrz też: Jakie triki stosują galerie handlowe, aby przyciągnąć klienta>>

Patrz też: Galeria Północna otwarta. Zobacz, co cię ominie jeśli jej nie odwiedzisz. ZDJĘCIA>>

Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 8. Centrum handlowe Wola Park dysponuje powierzchnią 79 tys. m². W obiekcie jest ponad 200 sklepów i punktów usługowych. W 2015 zakończyła się rozbudowa Wola Parku i modernizacja wnętrza istniejącej części. Powierzchnia centrum zwiększyła się o ponad 17 500 m², pojawiło się ponad 35 nowych najemców, w tym hipermarket budowlany.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 9. Centrum handlowe Atrium Felicity znajduje się w Lublinie. Uruchomiona została w marcu 2014 roku. Powierzchnia galerii wynosi 75 tys. m², z czego największą część zajmuje 135 lokali handlowo-usługowych.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 10. Centrum handlowe Riviera w Gdyni jest największym centrum handlowo-rozrywkowym na Pomorzu - 70 tys. m2 powierzchni najmu. Galeria została otwarta pod koniec października 2013. W obiekcie jest 250 sklepów, w tym 30 restauracji i kawiarni, 42 sklepy średniej wielkości poniżej 2 tys. m2. i pięć sklepów wielkopowierzchniowych, w tym hipermarket.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej