TOP 10: Największe galerie handlowe w Polsce [FOTOGALERIA]

2018-12-06 10:36
Centrum handlowe Aleja Bielany
Autor: materiał prasowy Centrum handlowe Aleja Bielany we Wrocławiu

Redakcja Muratorplus prezentuje 10 największych galerii handlowych w Polsce pod względem powierzchni najmu. Czy wiesz, które centrum handlowe jest największe? Podpowiadamy, że - póki co - nie jest to żadna z warszawskich galerii handlowych. Największe centrum znajduje się w...

Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 1. Najwieksze centrum hanldowe w Polsce to łódzka Manufaktura. W odrestaurowanych, pofabrycznych wnętrzach znajduje się aż 110 tys. m² powierzchni najmu. W galerii znajdziemy muzea, kina, dyskoteki ponad 250 butików i sklepów, kilkadziesiąt restauracji. Punktem centralnym jest ponad 3 hektarowy rynek pełniący funkcję otwartej przestrzeni publicznej. Galeria działa od 2006 roku.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 2. Arkadia działa w Warszawie od 2004 roku i dysponuje 105 tys. m² powierzchni handlowej. Znajduje się w niej m.in. 230 sklepów i 15-salowe kino. W czerwcu 2016 ruszyła przebudowa galerii, która zakończy się II kwartale 2017. Obiekt zostanie powiększony o 2 tys. m². W nowej części budynku powstanie 8 restauracji. Największa z nich, z przeszkloną fasadą i tarasem, będzie miała powierzchnię 1200 m². Na zewnątrz powstanie nowa fontanna oraz 2 tys. m placu zabaw dla dzieci.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 3. Galeria Port Łódź została otwarta w Łodzi w 2010 roku. Powierzchnia najmu wynosi 103 tys. m². W Centrum jest ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie. Ponad 33 tys. m² powierzchni kompleksu zajmie IKEA. Na zewnatrz obiektu jest strefa rekreacyjno-handlowa o powierzchni 10 tys. m² z placem zabaw, sceną i zadrzewionym ogrodem.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 4. Magnolia Park to największe centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjne na Dolnym Śląsku, zlokalizowane we Wrocławiu. Otwarte 25 października w 2007 roku, w marcu 2015 zostało rozbudowane o kolejną część powierzchni handlowej. W efekcie powierzchnia ta wynosi 99 tys. m². W galerii jest 250 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. W części rozrywkowo-rekreacyjnej znajduje się kino i sala zabaw dla dzieci.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 5. W centrum handlowym Posnania na 99 tys. m² powierzchni znajduje się 220 butików, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 sklepów średnio i wielkopowierzchniowych. Poznańska galeria została oddana do użytku w 2016 roku.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 6. Bonarka City Center została otwarta w listopadzie 2009 roku. Na powierzchni handlowej wynoszącej 91 tys. m² znajduje się ok. 270 sklepów, 30 kawiarni i restauracji, 20-salowe kino.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: Wikipedia/Kris D 7. Silesia City Centre to drugie duże centrum handlowe na Śląsku, które znajduje się w Katowicach. Na 86 tys. m² mieści się 310 sklepów. W 2011 centrum zostało rozbudownane o 20 tys. m². Galeria handlowa działa od 2005 roku.

Patrz też: Jakie triki stosują galerie handlowe, aby przyciągnąć klienta>>

Patrz też: Galeria Północna otwarta. Zobacz, co cię ominie jeśli jej nie odwiedzisz. ZDJĘCIA>>

Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 8. Centrum handlowe Wola Park dysponuje powierzchnią 79 tys. m². W obiekcie jest ponad 200 sklepów i punktów usługowych. W 2015 zakończyła się rozbudowa Wola Parku i modernizacja wnętrza istniejącej części. Powierzchnia centrum zwiększyła się o ponad 17 500 m², pojawiło się ponad 35 nowych najemców, w tym hipermarket budowlany.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 9. Centrum handlowe Atrium Felicity znajduje się w Lublinie. Uruchomiona została w marcu 2014 roku. Powierzchnia galerii wynosi 75 tys. m², z czego największą część zajmuje 135 lokali handlowo-usługowych.
Największe galerie handlowe w Polsce
Autor: materiał prasowy 10. Centrum handlowe Riviera w Gdyni jest największym centrum handlowo-rozrywkowym na Pomorzu - 70 tys. m2 powierzchni najmu. Galeria została otwarta pod koniec października 2013. W obiekcie jest 250 sklepów, w tym 30 restauracji i kawiarni, 42 sklepy średniej wielkości poniżej 2 tys. m2. i pięć sklepów wielkopowierzchniowych, w tym hipermarket.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej