Centrum handlowe Góraszka pod Warszawą. Kiedy będzie można je odwiedzić? Wizualizacje

Centrum handlowe Góraszka
Autor: SUD Architekt Polska Inwestorem centrum handlowego Góraszka jest spółka Ceetrus Polska

Centrum handlowe Góraszka zostanie wybudowane na terenie dawnego lądowiska w podwarszawskiej miejscowości Góraszka, w gminie Wiązowna. Inwestor czyli spółka Ceetrus Polska zaprezentował koncepcję nowego centrum handlowego. Dowiedz się gdzie powstanie centrum handlowe Góraszka.

Centrum handlowe Góraszka
Autor: SUD Architekt Polska Centrum handlowe Góraszka będzie miało 77 tys. m2

W ramach inwestycji galeria handlowa Góraszka wybudowany zostanie wielofunkcyjny kompleks o powierzchni 77 tys. m² z możliwością rozbudowy w przyszłości. Aż 56 tys. m² zajmą powierzchnie handlowe, gdzie powstanie około 120 sklepów. Pozostała część centrum handlowego (21 tys. m²) przeznaczona zostanie na rozrywkę i odpoczynek. Powstaną w niej m.in. duża strefa kulinarna oraz relaksu, kino z wieloma salami, nowoczesny klub fitness. Na terenie kompleksu w Góraszce powstaną również stacja benzynowa i restauracje typu drive-thru. Projekt inwestycji przygotowuje pracownia architektoniczna SUD Architekt Polska.

Rodzinny park rozrywki w centrum handlowym Góraszka

Na terenie centrum handlowego Góraszka powstanie park rozrywki Majaland. Jest to inwestycja planowana przez holenderskiego inwestora Momentum Capital oraz Plopsa Group, operatora parku rozrywki Majaland Kownaty. Tematem przewodnim w tym rodzinnym parku rozrywki będzie bajka o Pszczółce Mai.

– Cieszymy się, że wspólnie z grupą Plopsa rozszerzamy naszą działalność w Polsce i będziemy mogli zbudować kolejny rodzinny park rozrywki w Góraszce. W zasięgu tej inwestycji będzie kilka milionów osób. Współpraca z Ceetrus zapewnia doskonałą możliwość połączenia zakupów z rozrywką. To ważny krok w budowie portfela parków rozrywki w Polsce, gdzie tego typu inwestycje są wyczekiwane – mówi Martijn van Rheenen, założyciel holenderskiego Momentum Capital.

Centrum handlowe Góraszka powstanie
Autor: Getty Images W centrum handlowym Góraszka powstanie rodzinny park rozrywki

Aktualności z budowy Centrum handlowego Góraszka

Roboty budowlane na 28-hektarowej działce już ruszyły. Wykonane zostały drogi dojazdowe i bezkolizyjne wiadukty. W trakcie realizacji jest budowa podwójnego, niezależnego zasilania w energię elektryczną, doprowadzenie kanalizacji, rozbudowa oczyszczalni ścieków, gazociągu i stacji uzdatniania wody.

Kiedy otwarcie centrum handlowego Góraszka?

Zakończenie budowy centrum handlowego Góraszka zaplanowano na III kwartał 2022 roku.

Jak dojechać do centrum handlowego Góraszka?

Centrum Handlowe Góraszka zostanie wybudowana na terenie dawnego lądowiska w podwarszawskiej miejscowości Góraszka, w gminie Wiązowna. Do centrum handlowego Góraszka będzie można dojechać Południową Obwodnicą Warszawy oraz trasą S17, które mają być gotowe w latach 2020-2021. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej