Centrum handlowe Góraszka pod Warszawą. Trwa budowa parku rozrywki. Kiedy otwarcie?

2021-07-15 12:03
Centrum handlowe Góraszka
Autor: SUD Architekt Polska Inwestorem centrum handlowego Góraszka jest spółka Ceetrus Polska

Centrum handlowe Góraszka powstaje na terenie dawnego lądowiska w podwarszawskiej miejscowości Góraszka, w gminie Wiązowna. W grudniu 2020 na terenie kompleksu ruszyła budowa parku rozrywki, która będzie częścią kompleksu. Kiedy koniec budowy centrum handlowego i parku rozrywki? Czy będzie opóźnienie?

Spis treści

  1. Aktualności z budowy Centrum handlowego Góraszka
  2. Kiedy otwarcie centrum handlowego Góraszka?
  3. O centrum handlowym Góraszka
  4. Rodzinny park rozrywki w centrum handlowym Góraszka
  5. Jak dojechać do centrum handlowego Góraszka?

Aktualności z budowy Centrum handlowego Góraszka

Inwestor podaje, że na 28-hektarowej działce prowadzone są roboty budowlane. Wykonane zostały drogi dojazdowe i bezkolizyjne wiadukty. W trakcie realizacji jest budowa podwójnego, niezależnego zasilania w energię elektryczną, doprowadzenie kanalizacji, rozbudowa oczyszczalni ścieków, gazociągu i stacji uzdatniania wody. Od grudnia 2020 trwa budowa parku rozrywki Majaland. Jednak z drugiej strony, obserwatorzy tej inwestycji donoszą, że tylko park rozrywki Majaland powstający na terenie centrum pnie się do góry i pytają – gdzie jest reszta? Ze strony inwestora pojawiła się w tej kwestii odpowiedź, że rozpoczęcie budowy opóźnia się, bo nie został jeszcze oddany do użytku (też jest opóźnienie) tunel pod Ursynowem będący częścią Południowej Obwodnicy Warszawy

Kiedy otwarcie centrum handlowego Góraszka?

Zakończenie budowy centrum handlowego Góraszka zaplanowano na III kwartał 2022 roku. Czy wobec opóźnień uda się dotrzymać ten termin? 

Centrum handlowe Góraszka
Autor: SUD Architekt Polska Centrum handlowe Góraszka będzie miało 77 tys. m2

O centrum handlowym Góraszka

W ramach inwestycji galeria handlowa Góraszka wybudowany zostanie wielofunkcyjny kompleks o powierzchni 77 tys. m² z możliwością rozbudowy w przyszłości. Aż 56 tys. m² zajmą powierzchnie handlowe, gdzie powstanie około 120 sklepów. Pozostała część centrum handlowego (21 tys. m²) przeznaczona zostanie na rozrywkę i odpoczynek. Powstaną w niej, m.in. duża strefa kulinarna oraz relaksu, kino z wieloma salami, nowoczesny klub fitness. Na terenie kompleksu w Góraszce powstaną również: stacja benzynowa i restauracje typu drive-thru. Projekt inwestycji przygotowuje pracownia architektoniczna SUD Architekt Polska.

Rodzinny park rozrywki w centrum handlowym Góraszka

Na terenie centrum handlowego Góraszka powstanie park rozrywki Majaland. Jest to inwestycja planowana przez holenderskiego inwestora Momentum Capital oraz Plopsa Group, operatora parku rozrywki Majaland Kownaty. Tematem przewodnim w tym rodzinnym parku rozrywki będzie bajka o Pszczółce Mai.

Może Cię zainteresować również:

– Cieszymy się, że wspólnie z grupą Plopsa rozszerzamy naszą działalność w Polsce i będziemy mogli zbudować kolejny rodzinny park rozrywki w Góraszce. W zasięgu tej inwestycji będzie kilka milionów osób. Współpraca z Ceetrus zapewnia doskonałą możliwość połączenia zakupów z rozrywką. To ważny krok w budowie portfela parków rozrywki w Polsce, gdzie tego typu inwestycje są wyczekiwane – mówi Martijn van Rheenen, założyciel holenderskiego Momentum Capital.

Centrum handlowe Góraszka powstanie
Autor: Getty Images W centrum handlowym Góraszka powstanie rodzinny park rozrywki

Jak dojechać do centrum handlowego Góraszka?

Centrum Handlowe Góraszka zostanie wybudowana na terenie dawnego lądowiska w podwarszawskiej miejscowości Góraszka, w gminie Wiązowna. Do centrum handlowego Góraszka będzie można dojechać Południową Obwodnicą Warszawy oraz trasą S17

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej