TOP 10: Najlepsze aquaparki w Polsce. Zaplanujcie wakacje 2021!

2021-06-09 10:25
Najlepsze aquaparki
Autor: Getty Images Do jakiego aquaparku wybrać się na ferie zimowe 2020?

Polskie aquaparki to najlepsze miejsce na rozrywkę dla całej rodziny. Ponowne otwarcie aquaparków nastąpiło 28 maja 2021. Przygotowaliśmy TOP 10 najlepszych aquaparków w Polsce (kolejność przypadkowa). Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was w polskich parkach wodnych. Przeczytajcie też o najnowszym i największym aquaparku w Polsce - Suntago Wodny Świat.

Wakacje 2021 już wkrótce. Proponujemy Wam rozrywkę w polskich aquaparkach. Szczególnie, że rząd postanowił przyspieszyć luzowanie obostrzeń w Polsce, ze względu na coraz lepszą sytuację pandemiczną w kraju. Otwarcie aquaparków nastąpiło 28 maja.

Poznajcie aktualnie działające, najpopularniejsze parki wodne w naszym kraju i te, które dopiero powstają. Warto tu wspomnieć o oceanarium Nautilus Gdańsk, które ma być gotowe w 2022 roku. Aquapark Warszawa, Łódź, Kraków, a może baseny termalne?

Przeczytaj również, o odnowionym warszawskim parku wodnym w Parku Moczydło>>

Park of Poland
Autor: Marek Kudelski/SE Park of Poaland - park wodny we Wręczy pod Warszawą

Aquapark Suntago Wodny Świat

Suntago Wodny Świat to prawdziwa perełka wodnych inwestycji. Aquapark otwarty został w lutym 2020. Jest to I etap ogromnej inwestycji Park of Poland. Aquapark powstał we wsi Wręcza pod Mszczonowem, około 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Jest to największy park wodny w Polsce, a także największy zadaszony aquapark w Europie. Obiekt mieści 15 000 osób. Jego całkowita powierzchnia wynosi 67 000 m². Oprócz licznych basenów w aquaparku powstały łaźnie i baseny termalne oraz sauny. W obiekcie posadzono prawdziwe palmy. Zobacz jak wygląda park wodny Suntago Wodny Świat>>

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.aquaparkreda.pl Aquapark Reda

Aquapark Reda

Jako pierwszy w TOP 10 najlepszych aquaparów w Polsce prezentujemy Aquapark Reda. To jedyny w kraju park wodny połączony z oceanarium, w którym pływają rekiny sprowadzone prosto ze Sri Lanki. Niewątpliwą atrakcją tego aquaparku jest zjazd 60-metrowym, podświetlanym tunelem, który prowadzi prosto do akwarium z tymi rybami. Ponadto dla szukających wyzwań w aquaparku jest również zjeżdżalnia o 3 stopniach trudności – Multi Adventure – gdzie można spływać pontonem z całą rodziną oraz Blue Cosmo, z niezwykłymi efektami wizualnymi oraz pionową zjeżdżalnią Ultra Speed. Ci którzy wolą spokojniejsze atrakcje mogą skorzystać z 24-osobowego jacuzzi tryskającego wodą w kolorze lawy, a na miłośników morskich fal czeka basen ze sztucznie wytwarzaną falą.

Zobacz wizualizacje ogromnego oceanarium jakie powstanie w Gdańsku w ciągu najbliższych lat. Ma być porównywalne do berlińskiego Tropical Islands>>

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.parkwodny.pl Park wodny w Krakowie

Aquapark Kraków

TOP 10 najlepszych aquaparków w Polsce i drugi w zestawieniu to park wodny w Krakowie – największy kryty aquapark w Polsce. Długość zjeżdżalni wynosi ponad 800 m, w sumie jest ich 10, a najdłuższa mierzy aż 202 m. W ogromnej hali znajdują się też trzy baseny rekreacyjne o powierzchni ponad 2000 m². Pełno w nich miejsc z hydromasażami, przeciwprądami czy fontannami. W aquaparku możemy spróbować swoich sił również na wodnej ściance wspinaczkowej czy popływać w basenie z morskimi falami. Co ważne, wszystkie baseny są oczyszczane wyłącznie ozonem więc nie poczujemy tu zapachu chloru. Cechą charakterystyczną tego aquaparku jest, jak na Kraków przystało, duża fontanna w kształcie wawelskiego smoka.Poczytaj również o nowoczesnym aquaparku w Tychach, który został otwarty w maju 2018>>

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.chocholowskietermy.pl Termy Chochołowskie

Aquapark Chochołów

Termy Chochołowskie, największy kompleks termalny na Podhalu, prezentujemy jako trzecią pozycję w naszym zestawieniu TOP 10 aquaparków w Polsce. Znajdziemy w nim atrakcje dla całych rodzin bez względu na wiek, zarówno amatorzy aktywności sportowej oraz poszukujący prozdrowotnych kąpieli. Najmłodsi mają do dyspozycji plac zabaw, łaźnię parową, rodzinną zjeżdżalnię, starsi mogą korzystać z basenów termalnych, jacuzzi m.in. z wodą solankową, zażywać kąpieli  w beczkach (wannach) z siarkową wodą termalną. Niewątpliwą atrakcją tego aquaparku jest saunarium z ogromnym  tarasem widokowym.Przeczytaj również o nowoczesnym Orientarium, które powstaje w Łodzi>>

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.aquapark.lodz.pl Aquapark Fala w Łodzi

Aquapark Łódź

Aquapark Fala w Łodzi – to prawdziwy tropikalny ogród pod przeszkloną piramidą. Palmy, piaszczyste plaże, bary w karaibskim stylu – to wszystko powstało po to aby całe rodziny mogły poczuć atmosferę tropikalnej oranżerii. W aquaparku nie brakuje również basenów. W sumie jest ich 7, zajmują powierzchnię 2500 m². Znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Nie brakuje również zjeżdżalni, najdłuższe mają długość 130 i 146 m. W sezonie działa również zewnętrzna Mega zjeżdżalnia Kamikaze. 4 pozycja w zestawieniu TOP 10 parków wodnych

Przeczytaj również o nowym basenie w Parku Kultury w Powsinie>>

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.termymaltanskie.com.pl Termy Maltańskie w Poznaniu

Aquapark Poznań

Kolejna, piąta pozycja, w TOP 10 najlepszych aquaparków w Polsce to Poznań i Termy Maltańskie. Największy aquapark w Polsce i drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie. Całość dzieli się na 2 części – sportową i rekreacyjną. W aquaparku mamy do dyspozycji 9 basenów (olimpijski, do skoków, z falami, geotermalne oraz solankowe). Największą popularnością cieszą się niesamowite zjeżdżalnie o sugestywnych  nazwach – Czarna Dziura, Kamikadze, Tornado czy Dzika Rzeka. Dla równowagi znajdziemy tu również zjeżdżalnie rodzinne, pontonowe, a najmłodsi mogą bawić się w basenie z prawdziwym statkiem pirackim.

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.aquapark.zakopane.pl Aquapark Zakopane

Aquapark Zakopane

Aquapark Zakopane – kolejny wodny park w górach. W sezonie letnim można wykąpać się w basenach termalnych lub opalać na leżaku, a jednocześnie podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. Również maluchy znajdą tu mnóstwo atrakcji – baseny rekreacyjne z gejzerami, brodzik z ciepłą wodą i fontanną „wodny grzybek”, 5 zjeżdżalni różnej wielkości oraz dziką rzekę. Dodatkowo możemy skorzystać z jacuzzi, saun, a nawet 5-torowej kręgielni. Szóstka w naszym zestawieniu polskich aquaparków.

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.aquaparksopot.pl Aquapark Sopot

Aquapark Sopot

Aquapark Sopot – położony jest niedaleko plaży, dlatego kiedy temperatury Morza Bałtyckiego nie zachęcają do kąpieli, park wodny w Sopocie jest dobrą alternatywą.  W aquaparku znajdziemy najdłuższą „dziką rzekę” w Polsce – aż 71 m. Ponadto na odwiedzających czekają bicze wodne, gejzery, wyjątkowo stroma zjeżdżalnia, hydromasaże oraz sauny suche i parowe. Po wodnych szaleństwach można posilić się w restauracji na terenie parku wodnego, a na koniec dnia zagrać w kręgle. TOP 10 najlepszych aquaparków w Polsce i nasze miejsce 7.

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.termabania.pl Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Aquapark Białka Tatrzańska

Termy Bania - to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych na Podhalu. To połączenie parku wodnego z prozdrowotnym odprężeniem w basenach termalnych. Ponadto w kompleksie znajdziemy wyjątkowo rozbudowaną strefę saunarium z niemal wszystkimi dostępnymi rodzajami saun oraz tężnią solankową. Szczególną atrakcją obiektu są baseny wychodzące na zewnątrz. Oznacza to, że każdy nie wychodząc z wody może wypłynąć na zewnątrz i podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Obiekt jest podzielony na dwie strefy: Strefę Zabawy i Strefę Relaksu. Oblegany szczególnie zimą - nasza ósemka w TOP 10 najlepszych aquaparków.

Najlepsze aquaparki w Polsce
Autor: www.nemo-wodnyswiat.pl Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej

Aquapark Dąbrowa Górnicza

Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej - w aquaparku znajdziemy mnóstwo rozrywek, zarówno w wodzie, jak i na świeżym powietrzu. Nazwa aquaparku nawiązuje do powieści Juliusza Verne’a „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” i w takim stylu utrzymany jest cały obiekt. W strefie Wodnego Świata znajdują się baseny, sauny, grota solna, siłownia oraz gabinet masażu. Dostępny jest Klub Bowlingowy, Klub Bilardowy oraz Klub Muzyczny. Pod kopułą obiektu znajduje się duży basen rekreacyjny, który jest miniaturą parku Tropical Island pod Berlinem. 9 pozycja w zestawieniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej