Park Wodny Moczydło - bilety, godziny otwarcia. Zobacz zdjęcia największego w Warszawie kompleksu basenów odkrytych

2023-08-23 15:30

Park Wodny Moczydło został gruntownie odremontowany i wygląda imponująco. Warszawiacy mogą korzystać z kompleksu basenów już od 3 czerwca 2023. Zobacz, jak teraz wygląda Park Wodny Moczydło. Dowiedz się też, jak dojechać do basenów i ile kosztuje bilet na basen w Warszawie.

Spis treści

 1. Park Wodny Moczydło - letnia atrakcja w Warszawie
 2. Ile kosztuje bilet na basen w Warszawie?
 3. Jak kupić bilet na Moczydło?
 4. Godziny otwarcia Parku Wodnego Moczydło
 5. Boiska w Parku Wodnym Moczydło
 6. Wodne atrakcje w Parku Moczydło dla osób z niepełnosprawnościami
 7. Jak dojechać do Parku Wodnego Moczydło?

Park Wodny Moczydło - letnia atrakcja w Warszawie

Park Wodny Moczydło to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Do dyspozycji odwiedzających jest nowy basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw. Największy basen ma wielkość około 2825 m² lustra wody. W kompleksie są też trzy zjeżdżalnie rurowe („Kamikadze” - dł. 17,4 m, „Multislide” - 3 tory, dł. 14,5 m oraz „Anakonda” - dł. 57,5 m). Jest też plaża.

Dodatkowo w parku wodnym dostępnych jest wiele innych urządzeń wodnych, m.in. gejzer powietrzny, siatka wspinaczkowa, wave ball, hydromasaże ścienne czy tor przeszkód. Dookoła basenu rekreacyjnego powstał brodzik dla najmłodszych o powierzchni ok. 327 m² oraz zjeżdżalnia i strefa wodnego placu zabaw z atrakcjami. Obok placu zabaw jest EMO strefa – to miejsce przyjazne dla matek z dziećmi. W budce znajdą się m.in. przewijak i wygodny fotel do karmienia. Plażowicze znajdą również przestrzeń do gry w plażową piłkę nożną i siatkową.

W ramach modernizacji Parku Moczydło została wymieniona cała instalacja wodno-kanalizacyjna oraz zamontowano monitoring i energooszczędne oświetlenie.

Park Wodny Moczydło
Autor: Szymon Starnawski Park Moczydło w Warszawie to największy w stolicy kompleks basenów odkrytych oraz kompleks boisk wielofunkcyjnych

Ile kosztuje bilet na basen w Warszawie?

Park Wodny Moczydło - cennik 2023

Baseny letnie (bilet jednorazowy, całodzienny):

 • normalny 50 zł
 • ulgowy 35 zł
 • normalny 40 zł z Kartą Warszawiaka
 • ulgowy 25 zł z Kartą Warszawiaka

Wstęp bezpłatny: dzieci do ukończenia 4 r.ż., opiekun osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności, weterani i weterani poszkodowani w wyniku działań poza granicami państw (po okazaniu aktualnego dokumentu).

Bilet ulgowy: dzieci i młodzież (do 26 r.ż.), emeryci i renciści, niepełnosprawni z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (po okazaniu aktualnego dokumentu).

Posiadacze kart sportowych mogą ponosić dopłaty, które wynikają z decyzji dostawców kart.

Jak kupić bilet na Moczydło?

Bilet można kupić:

 • online,
 • na miejscu w biletomacie.

Godziny otwarcia Parku Wodnego Moczydło

Basen otwarty jest 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00-19:00.

Boiska w Parku Wodnym Moczydło

W parku wodnym nie brakuje również boisk – powstały dwa, jedno do siatkówki (14/26 m) i jedno do piłki nożnej (28/37 m). Trybuny mieszczą 256 kibiców. Tuż obok terenów rekreacyjnych mogą zaparkować trzy „food trucki”, gdyż przestrzeń ta zostanie wyposażona w niezbędne przyłącza sanitarne i energetyczne.

Park Wodny Moczydło
Autor: Szymon Starnawski W Parku Wodnym Moczydło znajduje się też boisko do piłki nożnej (28/37 m)

Wodne atrakcje w Parku Moczydło dla osób z niepełnosprawnościami

Plaża i basen są w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Teren wokół basenów ma niewielki spadek, a basen rekreacyjny wyposażony został w rampę zejściową. Ponadto na plaży powstały brodziki do płukania kół wózków inwalidzkich i natryski. Są też specjalne miejsca parkingowe obok budynku z natryskami.

Przypomnijmy, że roboty budowlane na terenie Parku Moczydło trwały przez cały 2018 rok i zakończyły się w czerwcu 2019. Dokumentację projektowo-kosztorysową w ramach rewitalizacji ośrodka „Moczydło” opracowała Spółka MWM z Gliwic, która pełniła również nadzór autorski nad inwestycją.

Park Wodny Moczydło
Autor: Szymon Starnawski
Ciekawe

Park Wodny Moczydło to jeden z sześciu ośrodków zarządzanych przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. W najbliższych latach miasto planuje modernizację kolejnych ośrodków. Ośrodek „Moczydło” był jednym z siedmiu ośrodków, które mają być zmodernizowane w najbliższych latach.

Jak dojechać do Parku Wodnego Moczydło?

Park Wodny Moczydło mieści się przy ul. ul. Górczewskiej 69/73. Kompleks nie ma własnego parkingu, za to jest bardzo dobrze skomunikowany: w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, stacje: metra, kolejowa oraz roweru miejskiego. Przy wejściu można także zostawić własny rower.

Park Wodny Moczydło - pływalnia letnia Ośrodek Moczydło Aktywna Warszawa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej