Park Wodny Moczydło - bilety, godziny otwarcia. Zobacz zdjęcia największego w Warszawie kompleksu basenów odkrytych

2023-08-23 15:30

Park Wodny Moczydło został gruntownie odremontowany i wygląda imponująco. Warszawiacy mogą korzystać z kompleksu basenów już od 3 czerwca 2023. Zobacz, jak teraz wygląda Park Wodny Moczydło. Dowiedz się też, jak dojechać do basenów i ile kosztuje bilet na basen w Warszawie.

Spis treści

 1. Park Wodny Moczydło - letnia atrakcja w Warszawie
 2. Ile kosztuje bilet na basen w Warszawie?
 3. Jak kupić bilet na Moczydło?
 4. Godziny otwarcia Parku Wodnego Moczydło
 5. Boiska w Parku Wodnym Moczydło
 6. Wodne atrakcje w Parku Moczydło dla osób z niepełnosprawnościami
 7. Jak dojechać do Parku Wodnego Moczydło?

Park Wodny Moczydło - letnia atrakcja w Warszawie

Park Wodny Moczydło to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Do dyspozycji odwiedzających jest nowy basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw. Największy basen ma wielkość około 2825 m² lustra wody. W kompleksie są też trzy zjeżdżalnie rurowe („Kamikadze” - dł. 17,4 m, „Multislide” - 3 tory, dł. 14,5 m oraz „Anakonda” - dł. 57,5 m). Jest też plaża.

Dodatkowo w parku wodnym dostępnych jest wiele innych urządzeń wodnych, m.in. gejzer powietrzny, siatka wspinaczkowa, wave ball, hydromasaże ścienne czy tor przeszkód. Dookoła basenu rekreacyjnego powstał brodzik dla najmłodszych o powierzchni ok. 327 m² oraz zjeżdżalnia i strefa wodnego placu zabaw z atrakcjami. Obok placu zabaw jest EMO strefa – to miejsce przyjazne dla matek z dziećmi. W budce znajdą się m.in. przewijak i wygodny fotel do karmienia. Plażowicze znajdą również przestrzeń do gry w plażową piłkę nożną i siatkową.

W ramach modernizacji Parku Moczydło została wymieniona cała instalacja wodno-kanalizacyjna oraz zamontowano monitoring i energooszczędne oświetlenie.

Park Wodny Moczydło
Autor: Szymon Starnawski Park Moczydło w Warszawie to największy w stolicy kompleks basenów odkrytych oraz kompleks boisk wielofunkcyjnych

Ile kosztuje bilet na basen w Warszawie?

Park Wodny Moczydło - cennik 2023

Baseny letnie (bilet jednorazowy, całodzienny):

 • normalny 50 zł
 • ulgowy 35 zł
 • normalny 40 zł z Kartą Warszawiaka
 • ulgowy 25 zł z Kartą Warszawiaka

Wstęp bezpłatny: dzieci do ukończenia 4 r.ż., opiekun osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności, weterani i weterani poszkodowani w wyniku działań poza granicami państw (po okazaniu aktualnego dokumentu).

Bilet ulgowy: dzieci i młodzież (do 26 r.ż.), emeryci i renciści, niepełnosprawni z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (po okazaniu aktualnego dokumentu).

Posiadacze kart sportowych mogą ponosić dopłaty, które wynikają z decyzji dostawców kart.

Jak kupić bilet na Moczydło?

Bilet można kupić:

 • online,
 • na miejscu w biletomacie.

Godziny otwarcia Parku Wodnego Moczydło

Basen otwarty jest 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00-19:00.

Boiska w Parku Wodnym Moczydło

W parku wodnym nie brakuje również boisk – powstały dwa, jedno do siatkówki (14/26 m) i jedno do piłki nożnej (28/37 m). Trybuny mieszczą 256 kibiców. Tuż obok terenów rekreacyjnych mogą zaparkować trzy „food trucki”, gdyż przestrzeń ta zostanie wyposażona w niezbędne przyłącza sanitarne i energetyczne.

Park Wodny Moczydło
Autor: Szymon Starnawski W Parku Wodnym Moczydło znajduje się też boisko do piłki nożnej (28/37 m)

Wodne atrakcje w Parku Moczydło dla osób z niepełnosprawnościami

Plaża i basen są w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Teren wokół basenów ma niewielki spadek, a basen rekreacyjny wyposażony został w rampę zejściową. Ponadto na plaży powstały brodziki do płukania kół wózków inwalidzkich i natryski. Są też specjalne miejsca parkingowe obok budynku z natryskami.

Przypomnijmy, że roboty budowlane na terenie Parku Moczydło trwały przez cały 2018 rok i zakończyły się w czerwcu 2019. Dokumentację projektowo-kosztorysową w ramach rewitalizacji ośrodka „Moczydło” opracowała Spółka MWM z Gliwic, która pełniła również nadzór autorski nad inwestycją.

Park Wodny Moczydło
Autor: Szymon Starnawski
Ciekawe

Park Wodny Moczydło to jeden z sześciu ośrodków zarządzanych przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. W najbliższych latach miasto planuje modernizację kolejnych ośrodków. Ośrodek „Moczydło” był jednym z siedmiu ośrodków, które mają być zmodernizowane w najbliższych latach.

Jak dojechać do Parku Wodnego Moczydło?

Park Wodny Moczydło mieści się przy ul. ul. Górczewskiej 69/73. Kompleks nie ma własnego parkingu, za to jest bardzo dobrze skomunikowany: w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, stacje: metra, kolejowa oraz roweru miejskiego. Przy wejściu można także zostawić własny rower.

Park Wodny Moczydło - pływalnia letnia Ośrodek Moczydło Aktywna Warszawa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej