Oceanarium Gdańsk – Nautilus - największe oceanarium w Polsce

2022-05-27 11:14
Oceanarium Gdańsk Nautilius
Autor: PFI Future Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym

Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym. Kompleks będzie składał się z multimedialnego oceanarium z rekinami i innymi egzotycznymi zwierzętami (160 gatunków). Ma być równie atrakcyjny jak Tropical Islands pod Berlinem. Aktualnie trwa budowa obiektu. Otwarcie tego supernowoczesnego oceanarium planowane jest jeszcze w 2022 roku? Kiedy? Zobaczcie filmową wizualizację Oceanarium Nautilus Gdańsk.

Oceanarium Gdańsk Nautilius
Autor: PFI Future Oceanarium Nautilius Gdańsk będzie to kompleks budynków o impomującej architekturze, w których tematem przewodnim będzie Ameryka Południowa

Spis treści

 1. Oceanarium Nautilus Gdańsk - filmowa wizualizacja
 2. Oceanarium Gdańsk - jakie atrakcje dla gości?
 3. O inwestycji Oceanarium Nautilus Gdańsk
 4. Kiedy otwarcie Oceanarium w Gdańsku?
 5. Gdzie powstanie oceanarium Nautilus?

Oceanarium Nautilus Gdańsk - filmowa wizualizacja

Oceanarium Gdańsk - jakie atrakcje dla gości?

Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być jednym z największych kompleksów rekreacyjno-edukacyjnych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 50 tys. m². Inwestycja rozpoczęła się się od budowy oceanarium Nautilus Gdańsk, w którym będzie można podziwiać  przede wszystkim faunę i florę wodną Ameryki Południowej. W kolejnych etapach powstaną - egzotyczna laguna, hotel i galeria medyczna.

Finalnie ten nowoczesny kompleks będzie składał się z multimedialnego oceanarium, egzotycznej laguny, świata wirtualnej rzeczywistości oraz hotelu z zapleczem konferencyjnym i galerią medyczną. Ponadto w obiekcie powstaną obiekty gastronomiczne i powierzchnie handlowe.

W oceanarium zobaczymy najpiękniejsze morskie rośliny i zwierzęta z rejonu Ameryki Południowej. Ponadto w tej nowoczesnej inwestycji ma powstać Egzotyczna Laguna o powierzchni 6000 m² z kompleksem basenów i saun, multimedialne oceanarium, strefa relaksu z lasem tropikalnym i plażą, pingwinarium, jaskinie 5D oraz interaktywne centrum nauki. W kompleksie powstanie również 4-gwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym i galerią medyczną. Nie zabraknie również obiektów gastronomicznych, handlowych oraz tych świadczących drobne usługi.

Nautilus Gdańsk będzie jedną z największych atrakcji w Polsce, wyróżniającą się również na tle tego typu kompleksów w Europie. Czy oceanarium Nautilus Gdańsk dorówna popularnością wrocławskiemu Afrykariumi Łódzkiego Orientarium?

Czytaj też:

O inwestycji Oceanarium Nautilus Gdańsk

Oceanarium i aquapark Nautilus powstaną tuż przy Stadionie Energa Gdańsk. Za realizację inwestycji w partnerstwie publiczno-prywatnym odpowiada Konsorcjum PFI Future wraz z właścicielem stadionu - spółką Arena Gdańsk. Przypomnijmy, że wykonawca został wyłoniony na podstawie konkursu rozstrzygniętego w 2017 roku, natomiast umowa została podpisana w kwietniu 2018. Inwestycja jest elementem projektu „Letnica 3.0” czyli kolejnego etapu rewitalizacji i uatrakcyjnienia dzielnicy. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 450 mln złotych.

Kompleks Nautilus Gdańsk będzie zespołem budynków o bardzo ciekawej architekturze.

Kiedy otwarcie Oceanarium w Gdańsku?

Otwarcie Nautilus Gdańsk zaplanowane jest na koniec 2022 roku. W pierwszym etapie zostanie wykonane oceanarium, w następnym - egzotyczna laguna, hotel i galeria medyczna.

Gdzie powstanie oceanarium Nautilus?

Oceanarium Nautilus powstanie w sąsiedztwie stadionu Energa Gdańsk w Letnicy. Budynek wyrośnie na działce po prawej stronie stadionu (patrząc na mapę), wzdłuż Alei Macieja Płażyńskiego.

 • Nazwa inwestycji: Nautilus Gdańsk
 • Lokalizacja: przy Stadionie Energa Gdańsk
 • Funkcja: oceanarium, park rozrywki
 • Inwestor: Arena Gdańsk, PFI Future
 • Generalny wykonawca: PFI Future
 • Projektant: PFI Future
 • Pierwotny plan rozpoczęcia budowy: 2020
 • Planowane zakończenie budowy: koniec 2022
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej