Oceanarium Gdańsk – Nautilus - największe oceanarium w Polsce

2022-05-27 11:14
Oceanarium Gdańsk Nautilius
Autor: PFI Future Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym

Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym. Kompleks będzie składał się z multimedialnego oceanarium z rekinami i innymi egzotycznymi zwierzętami (160 gatunków). Ma być równie atrakcyjny jak Tropical Islands pod Berlinem. Aktualnie trwa budowa obiektu. Otwarcie tego supernowoczesnego oceanarium planowane jest jeszcze w 2022 roku? Kiedy? Zobaczcie filmową wizualizację Oceanarium Nautilus Gdańsk.

Oceanarium Gdańsk Nautilius
Autor: PFI Future Oceanarium Nautilius Gdańsk będzie to kompleks budynków o impomującej architekturze, w których tematem przewodnim będzie Ameryka Południowa

Spis treści

 1. Oceanarium Nautilus Gdańsk - filmowa wizualizacja
 2. Oceanarium Gdańsk - jakie atrakcje dla gości?
 3. O inwestycji Oceanarium Nautilus Gdańsk
 4. Kiedy otwarcie Oceanarium w Gdańsku?
 5. Gdzie powstanie oceanarium Nautilus?

Oceanarium Nautilus Gdańsk - filmowa wizualizacja

Oceanarium Gdańsk - jakie atrakcje dla gości?

Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być jednym z największych kompleksów rekreacyjno-edukacyjnych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ponad 50 tys. m². Inwestycja rozpoczęła się się od budowy oceanarium Nautilus Gdańsk, w którym będzie można podziwiać  przede wszystkim faunę i florę wodną Ameryki Południowej. W kolejnych etapach powstaną - egzotyczna laguna, hotel i galeria medyczna.

Finalnie ten nowoczesny kompleks będzie składał się z multimedialnego oceanarium, egzotycznej laguny, świata wirtualnej rzeczywistości oraz hotelu z zapleczem konferencyjnym i galerią medyczną. Ponadto w obiekcie powstaną obiekty gastronomiczne i powierzchnie handlowe.

W oceanarium zobaczymy najpiękniejsze morskie rośliny i zwierzęta z rejonu Ameryki Południowej. Ponadto w tej nowoczesnej inwestycji ma powstać Egzotyczna Laguna o powierzchni 6000 m² z kompleksem basenów i saun, multimedialne oceanarium, strefa relaksu z lasem tropikalnym i plażą, pingwinarium, jaskinie 5D oraz interaktywne centrum nauki. W kompleksie powstanie również 4-gwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym i galerią medyczną. Nie zabraknie również obiektów gastronomicznych, handlowych oraz tych świadczących drobne usługi.

Nautilus Gdańsk będzie jedną z największych atrakcji w Polsce, wyróżniającą się również na tle tego typu kompleksów w Europie. Czy oceanarium Nautilus Gdańsk dorówna popularnością wrocławskiemu Afrykariumi Łódzkiego Orientarium?

Czytaj też:

O inwestycji Oceanarium Nautilus Gdańsk

Oceanarium i aquapark Nautilus powstaną tuż przy Stadionie Energa Gdańsk. Za realizację inwestycji w partnerstwie publiczno-prywatnym odpowiada Konsorcjum PFI Future wraz z właścicielem stadionu - spółką Arena Gdańsk. Przypomnijmy, że wykonawca został wyłoniony na podstawie konkursu rozstrzygniętego w 2017 roku, natomiast umowa została podpisana w kwietniu 2018. Inwestycja jest elementem projektu „Letnica 3.0” czyli kolejnego etapu rewitalizacji i uatrakcyjnienia dzielnicy. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 450 mln złotych.

Kompleks Nautilus Gdańsk będzie zespołem budynków o bardzo ciekawej architekturze.

Kiedy otwarcie Oceanarium w Gdańsku?

Otwarcie Nautilus Gdańsk zaplanowane jest na koniec 2022 roku. W pierwszym etapie zostanie wykonane oceanarium, w następnym - egzotyczna laguna, hotel i galeria medyczna.

Gdzie powstanie oceanarium Nautilus?

Oceanarium Nautilus powstanie w sąsiedztwie stadionu Energa Gdańsk w Letnicy. Budynek wyrośnie na działce po prawej stronie stadionu (patrząc na mapę), wzdłuż Alei Macieja Płażyńskiego.

 • Nazwa inwestycji: Nautilus Gdańsk
 • Lokalizacja: przy Stadionie Energa Gdańsk
 • Funkcja: oceanarium, park rozrywki
 • Inwestor: Arena Gdańsk, PFI Future
 • Generalny wykonawca: PFI Future
 • Projektant: PFI Future
 • Pierwotny plan rozpoczęcia budowy: 2020
 • Planowane zakończenie budowy: koniec 2022
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej