TOP 10: Największe aquaparki w Polsce. Idealne miejsca na majówkę 2024

2024-04-26 8:47

Zobacz TOP 10 aquaparków w Polsce, które zapewnią rozrywkę dla całej rodziny i to przez cały rok (kolejność przypadkowa). Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was w polskich parkach wodnych. Przeczytajcie też o największym aquaparku w Polsce - Suntago Wodny Świat.

Spis treści

 1. Aquapark Kraków
 2. Aquapark Suntago Wodny Świat
 3. Aquapark Reda
 4. Najlepsze aquaparki w Polsce - zobacz galerię zdjęć
 5. Aquapark Chochołów
 6. Aquapark Łódź
 7. Aquapark Poznań
 8. Aquapark Zakopane
 9. Aquapark Sopot
 10. Aquapark Białka Tatrzańska
 11. Aquapark Dąbrowa Górnicza
#MuratorOgroduje: Dalie – co zrobić żeby pięknie rosły?

Aquapark Kraków

TOP 10 najlepszych aquaparków w Polsce i w zestawieniu zaczynamy od park wodny w Krakowie – największy kryty aquapark w Polsce. Długość zjeżdżalni wynosi ponad 800 m, w sumie jest ich 10, a najdłuższa mierzy aż 202 m. W ogromnej hali znajdują się też trzy baseny rekreacyjne o powierzchni ponad 2000 m². Pełno w nich miejsc z hydromasażami, przeciwprądami czy fontannami. W aquaparku możemy spróbować swoich sił również na wodnej ściance wspinaczkowej czy popływać w basenie z morskimi falami. Co ważne, wszystkie baseny są oczyszczane wyłącznie ozonem więc nie poczujemy tu zapachu chloru. Cechą charakterystyczną tego aquaparku jest, jak na Kraków przystało, duża fontanna w kształcie wawelskiego smoka. 

Aquapark Suntago Wodny Świat

Suntago Wodny Świat to prawdziwa perełka wodnych inwestycji. Aquapark otwarty został w lutym 2020. Jest to I etap ogromnej inwestycji Park of Poland. Aquapark powstał we wsi Wręcza pod Mszczonowem, około 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Jest to największy park wodny w Polsce, a także największy zadaszony aquapark w Europie. Obiekt mieści 15 000 osób. Jego całkowita powierzchnia wynosi 67 000 m². Oprócz licznych basenów i najróżniejszych zjeżdżalni, w aquaparku powstały łaźnie i baseny termalne oraz sauny. W obiekcie posadzono prawdziwe palmy.

Aquapark Reda

Na liście w TOP 10 najlepszych aquaparów w Polsce prezentujemy Aquapark Reda. To jedyny w kraju park wodny połączony z oceanarium, w którym pływają rekiny sprowadzone prosto ze Sri Lanki. Niewątpliwą atrakcją tego aquaparku jest zjazd 60-metrowym, podświetlanym tunelem, który prowadzi prosto do akwarium z tymi rybami. Ponadto dla szukających wyzwań w aquaparku jest również zjeżdżalnia o 3 stopniach trudności – Multi Adventure – gdzie można spływać pontonem z całą rodziną oraz Blue Cosmo, z niezwykłymi efektami wizualnymi oraz pionową zjeżdżalnią Ultra Speed. Ci którzy wolą spokojniejsze atrakcje mogą skorzystać z 24-osobowego jacuzzi tryskającego wodą w kolorze lawy, a na miłośników morskich fal czeka basen ze sztucznie wytwarzaną falą.

Najlepsze aquaparki w Polsce - zobacz galerię zdjęć

Aquapark Chochołów

Termy Chochołowskie, największy kompleks termalny na Podhalu, prezentujemy jako czwartą pozycję w naszym zestawieniu TOP 10 aquaparków w Polsce. Znajdziemy w nim atrakcje dla całych rodzin bez względu na wiek, zarówno amatorzy aktywności sportowej oraz poszukujący prozdrowotnych kąpieli. Najmłodsi mają do dyspozycji plac zabaw, łaźnię parową, rodzinną zjeżdżalnię, starsi mogą korzystać z basenów termalnych, jacuzzi m.in. z wodą solankową, zażywać kąpieli  w beczkach (wannach) z siarkową wodą termalną. Niewątpliwą atrakcją tego aquaparku jest saunarium z ogromnym  tarasem widokowym.

Aquapark Łódź

Aquapark Fala w Łodzi – to prawdziwy tropikalny ogród pod przeszkloną piramidą. Palmy, piaszczyste plaże, bary w karaibskim stylu – to wszystko powstało po to aby całe rodziny mogły poczuć atmosferę tropikalnej oranżerii. W aquaparku nie brakuje również basenów. W sumie jest ich 7, zajmują powierzchnię 2500 m². Znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Nie brakuje również zjeżdżalni, najdłuższe mają długość 130 i 146 m. W sezonie działa również zewnętrzna Mega zjeżdżalnia Kamikaze. 4 pozycja w zestawieniu TOP 10 parków wodnych

Aquapark Poznań

Kolejna, pozycja, w TOP 10 najlepszych aquaparków w Polsce to Poznań i Termy Maltańskie. Największy aquapark w Polsce i drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie. Całość dzieli się na 2 części – sportową i rekreacyjną. W aquaparku mamy do dyspozycji 9 basenów (olimpijski, do skoków, z falami, geotermalne oraz solankowe). Największą popularnością cieszą się niesamowite zjeżdżalnie o sugestywnych  nazwach – Czarna Dziura, Kamikadze, Tornado czy Dzika Rzeka. Dla równowagi znajdziemy tu również zjeżdżalnie rodzinne, pontonowe, a najmłodsi mogą bawić się w basenie z prawdziwym statkiem pirackim.

Aquapark Zakopane

Aquapark Zakopane – kolejny wodny park w górach. W sezonie letnim można wykąpać się w basenach termalnych lub opalać na leżaku, a jednocześnie podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. Również maluchy znajdą tu mnóstwo atrakcji – baseny rekreacyjne z gejzerami, brodzik z ciepłą wodą i fontanną „wodny grzybek”, 5 zjeżdżalni różnej wielkości oraz dziką rzekę. Dodatkowo możemy skorzystać z jacuzzi, saun, a nawet 5-torowej kręgielni. Siódemka w naszym zestawieniu polskich aquaparków. 7 pozycja w zestawieniu TOP 10 parków wodnych.

Aquapark Sopot

Aquapark Sopot – położony jest niedaleko plaży, dlatego kiedy temperatury Morza Bałtyckiego nie zachęcają do kąpieli, park wodny w Sopocie jest dobrą alternatywą.  W aquaparku znajdziemy najdłuższą „dziką rzekę” w Polsce – aż 71 m. Ponadto na odwiedzających czekają bicze wodne, gejzery, wyjątkowo stroma zjeżdżalnia, hydromasaże oraz sauny suche i parowe. Po wodnych szaleństwach można posilić się w restauracji na terenie parku wodnego, a na koniec dnia zagrać w kręgle. 8 pozycja w zestawieniu TOP 10 parków wodnych.

Aquapark Białka Tatrzańska

Termy Bania - to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych na Podhalu. To połączenie parku wodnego z prozdrowotnym odprężeniem w basenach termalnych. Ponadto w kompleksie znajdziemy wyjątkowo rozbudowaną strefę saunarium z niemal wszystkimi dostępnymi rodzajami saun oraz tężnią solankową. Szczególną atrakcją obiektu są baseny wychodzące na zewnątrz. Oznacza to, że każdy nie wychodząc z wody może wypłynąć na zewnątrz i podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Obiekt jest podzielony na dwie strefy: Strefę Zabawy i Strefę Relaksu. Oblegany szczególnie zimą - nasza 9 w TOP 10 najlepszych aquaparków.

Aquapark Dąbrowa Górnicza

Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej - w aquaparku znajdziemy mnóstwo rozrywek, zarówno w wodzie, jak i na świeżym powietrzu. Nazwa aquaparku nawiązuje do powieści Juliusza Verne’a „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” i w takim stylu utrzymany jest cały obiekt. W strefie Wodnego Świata znajdują się baseny, sauny, grota solna, siłownia oraz gabinet masażu. Dostępny jest Klub Bowlingowy, Klub Bilardowy oraz Klub Muzyczny. Pod kopułą obiektu znajduje się duży basen rekreacyjny, który jest miniaturą parku Tropical Island pod Berlinem. 10 pozycja w zestawieniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej