Majaland. Pod Warszawą powstaje gigantyczny park rozrywki. Znamy datę otwarcia

2021-06-10 15:34
Majaland
Autor: majalandkownaty.pl Jett Fly w Majaland Kownaty. Nowa interaktywna atrakcja wznosząca się na wysokość 22 m, z możliwością sterowanie przez pasażera.

Majaland to park rozrywki, który powstaje w podwarszawskiej miejscowości Góraszka. Budowa oficjalnie ruszyła z końcem grudnia 2020. Rodzinny park rozrywki Majaland ma być niewątpliwą atrakcją dla fanów kreskówki o Pszczółce Mai. Obok ma postać wielofunkcyjny kompleks handlowo-rozrywkowy. Zobacz jaki będzie Majalnd Góraszka pod Warszawą. Taki sam projekt już istnieje w Polsce. Gdzie?

Spis treści

 1. Jaki będzie Majaland pod Warszawą?
 2. Film z parku rozrywki Majaland
 3. Kiedy otwarcie Majaland pod Warszawą?
 4. Gdzie pod Warszawą powstaje park rozrywki Majaland?
 5. Majaland Kowanaty - to pierwszy Majaland w Polsce
 6. Majaland Kownaty - mapa parku rozrywki
 7. Ile kosztują bilety w Majaland?
 8. Jak dojechać do Majaland Kownaty?
Majalnd kownaty
Autor: materiały prasowe Majaland Kownaty oferuje około 25 atrakcji, z których 17 znajduje się w części wewnętrznej, a pozostałe 8 na zewnątrz

Jaki będzie Majaland pod Warszawą?

Majaland to część Projektu Góraszka, czyli gigantycznego centrum handlowego w miejscowości Góraszka. Cały kompleks ma powstać na działce o powierzchni 28 ha. Ma być wielofunkcyjny i zajmie powierzchnię 77 tys. m², z możliwością rozbudowy w przyszłości. Na punkty rozrywkowe przeznaczono obszar 21 tys. m², pozostała część - 56 tys. m² zarezerwowana jest dla punktów usługowych i sklepów centrum handlowego Góraszka.

Rodzinny park rozrywki Majaland dedykowany jest dla rodzin z małymi dziećmi, w którym będą mogli oni przenieść się do bajkowego świata Pszczółki Mai. Majaland Góraszka ma być jednym z największych tego typu obiektów na Mazowszu. Poza atrakcjami na świeżym powietrzu, powstanie całoroczny budynek o funkcjach rozrywkowych, o powierzchni 10 tys. m².

Podobny park rozrywki już istnieje w Polsce. Powstał w miejscowości Kownaty, ale o tym więcej w dalszej części artykułu. Majaland w Góraszce będzie zatem drugą lokalizacją w Polsce.

Całą inwestycję realizuje inwestor z grupy kapitałowej Auchan. Park rozrywki zbudują - holenderski inwestor Momentum Capital oraz Plopsa Group oraz operator parku rozrywki Majaland Kownaty.

Majalnd Góraszka pod Warszawą ma być bardzo podobny do tego w Kownatach, dlatego zachęcamy do obejrzenia filmu.

Film z parku rozrywki Majaland

Kiedy otwarcie Majaland pod Warszawą?

Otwarcie planowane jest w wakacje 2022 roku, zgodnie z ostatnimi doniesieniami być może już na Wielkanoc.

Może Cię zainteresować również:

Gdzie pod Warszawą powstaje park rozrywki Majaland?

Park rozrywki Majaland powstaje w miejscowości Góraszka, w gminie Wiązowna, tuż przy trasie ekspresowej S17 Warszawa-Lublin, w odległości około 15 km od Warszawy. Park rozrywki zajmie teren dawnego lotniska Góraszka. Dojedziemy do niego wygodnie Południową Obwodnicą Warszawy.

Majaland Kowanaty - to pierwszy Majaland w Polsce

Taki sam obiekt, jaki powstaje w Góraszce już istnieje w Polsce. Znajduje się w województwie lubuskim. Park rozrywki należy do belgijskiej firmy Plopsa

Majaland Kownaty to rodzinny park rozrywki, który został otwarty w 2018 roku. Powstał na terenie wsi Kownaty, w gminie Torzym. Park jest czynny cały rok, gdyż duża część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu. Latem 2021 roku w Majaland Kownaty ma zostać otwarta całkiem nowa zewnętrzna strefa. Tym razem w tematyce ulubionych bohaterów bajki Super Wings. Majaland Kownaty ma stać się częścią całości pod nazwą Holiday Park Kownaty, wraz z Majaland i centrum handlowym Góraszka, które powstaną pod Warszawą.

Park Majaland Kownaty został wyróżniony 8. i 9. miejscem w rankingu European Star Award wśród najlepszych nowych atrakcji otwartych w Europie w 2020 roku.

Ważne

Od 20 marca 2021 roku wszystkie parki rozrywki, w tym Majaland pozostają zamknięte – zgodnie z obostrzeniami zawartymi w rozporządzeniu Premiera RP z dnia 19 marca 2021 r. Zgodnie z informacjami przekazanymi na konferencji premiera Morawieckiego z dnia 28 kwietnia, od 29 maja mają zacząć działać baseny i fitness kluby. Na razie wciąż nie wiadomo kiedy zostaną otwarte parki rozrywki w Polsce. Decyzja o ich otwarciu wymaga analizy ostatniego rozporządzenia, które miejmy nadzieję ukaże się niebawem. Powiadomimy Was czy Majaland Kownaty otworzy się 29 maja 2021.

Majaland Kownaty - mapa parku rozrywki

Majaland
Autor: majalandkownaty.pl Majaland Kownaty - mapa

Ile kosztują bilety w Majaland?

Ceny biletów w parku rozrywki Majaland Kowanaty:

 • 99,90 zł - dzieci powyżej 1 metra wzrostu i dorośli (od 1 kwietnia do 31 października)
 • 79,90 zł - dzieci powyżej 1 metra wzrostu i dorośli (od 1 listopada do 31 marca)
 • 49,90 zł - dzieci, które mają powyżej 85 cm, ale poniżej 99 cm wzrostu
 • 1 zł - seniorzy po 70. roku życia i dzieci poniżej 85 cm

Jak dojechać do Majaland Kownaty?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej