Majaland. W miejscowości Góraszka pod Warszawą powstaje gigantyczny park rozrywki

Majaland
Autor: majalandkownaty.pl Jett Fly w Majaland Kownaty. Nowa interaktywna atrakcja wznosząca się na wysokość 22 m, z możliwością sterowanie przez pasażera.

Majaland to park rozrywki, który powstaje w podwarszawskiej miejscowości Góraszka. Budowa oficjalnie ruszyła z końcem grudnia 2020. Rodzinny park rozrywki Majaland ma być niewątpliwą atrakcją dla fanów kreskówki o Pszczółce Mai. Obok ma postać wielofunkcyjny kompleks handlowo-rozrywkowy. Zobacz jaki będzie Majalnd Góraszka pod Warszawą. Taki sam projekt już istnieje w Polsce. Gdzie?

Spis treści

 1. Jaki będzie Majaland pod Warszawą?
 2. Film z parku rozrywki Majaland
 3. Kiedy otwarcie Majaland pod Warszawą?
 4. Gdzie pod Warszawą powstaje park rozrywki Majaland?
 5. Majaland Kowanaty - to pierwszy Majaland w Polsce
 6. Majaland Kownaty - mapa parku rozrywki
 7. Ile kosztują bilety w Majaland?
 8. Jak dojechać do Majaland Kownaty?
Majalnd kownaty
Autor: materiały prasowe Majaland Kownaty oferuje około 25 atrakcji, z których 17 znajduje się w części wewnętrznej, a pozostałe 8 na zewnątrz

Jaki będzie Majaland pod Warszawą?

Majaland to część Projektu Góraszka, czyli gigantycznego centrum handlowego w miejscowości Góraszka. Cały kompleks ma powstać na działce o powierzchni 28 ha. Ma być wielofunkcyjny i zajmie powierzchnię 77 tys. m², z możliwością rozbudowy w przyszłości. Na punkty rozrywkowe przeznaczono obszar 21 tys. m², pozostała część - 56 tys. m² zarezerwowana jest dla punktów usługowych i sklepów centrum handlowego Góraszka.

Rodzinny park rozrywki Majaland dedykowany jest dla rodzin z małymi dziećmi, w którym będą mogli oni przenieść się do bajkowego świata Pszczółki Mai. Majaland Góraszka ma być jednym z największych tego typu obiektów na Mazowszu. Poza atrakcjami na świeżym powietrzu, powstanie całoroczny budynek o funkcjach rozrywkowych, o powierzchni 10 tys. m².

Podobny park rozrywki już istnieje w Polsce. Powstał w miejscowości Kownaty, ale o tym więcej w dalszej części artykułu. Majaland w Góraszce będzie zatem drugą lokalizacją w Polsce.

Całą inwestycję realizuje inwestor z grupy kapitałowej Auchan. Park rozrywki zbudują - holenderski inwestor Momentum Capital oraz Plopsa Group oraz operator parku rozrywki Majaland Kownaty.

Majalnd Góraszka pod Warszawą ma być bardzo podobny do tego w Kownatach, dlatego zachęcamy do obejrzenia filmu.

Film z parku rozrywki Majaland

Kiedy otwarcie Majaland pod Warszawą?

Otwarcie planowane jest w 2022 roku, zgodnie z ostatnimi doniesieniami być może już na Wielkanoc.

Może Cię zainteresować również:

Gdzie pod Warszawą powstaje park rozrywki Majaland?

Park rozrywki Majaland powstaje w miejscowości Góraszka, w gminie Wiązowna, tuż przy trasie ekspresowej S17 Warszawa-Lublin, w odległości około 15 km od Warszawy. Park rozrywki zajmie teren dawnego lotniska Góraszka. Dojedziemy do niego wygodnie Południową Obwodnicą Warszawy.

Majaland Kowanaty - to pierwszy Majaland w Polsce

Taki sam obiekt, jaki powstaje w Góraszce już istnieje w Polsce. Znajduje się w województwie lubuskim. Park rozrywki należy do belgijskiej firmy Plopsa

Majaland Kownaty to rodzinny park rozrywki, który został otwarty w 2018 roku. Powstał na terenie wsi Kownaty, w gminie Torzym. Park jest czynny cały rok, gdyż duża część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu. Latem 2021 roku w Majaland Kownaty ma zostać otwarta całkiem nowa zewnętrzna strefa. Tym razem w tematyce ulubionych bohaterów bajki Super Wings. Majaland Kownaty ma stać się częścią całości pod nazwą Holiday Park Kownaty, wraz z Majaland i centrum handlowym Góraszka, które powstaną pod Warszawą.

Park Majaland Kownaty został wyróżniony 8. i 9. miejscem w rankingu European Star Award wśród najlepszych nowych atrakcji otwartych w Europie w 2020 roku.

Ważne

Od 20 marca 2021 roku wszystkie parki rozrywki, w tym Majaland pozostają zamknięte – zgodnie z obostrzeniami zawartymi w rozporządzeniu Premiera RP z dnia 19 marca 2021 r. Zgodnie z informacjami przekazanymi na konferencji premiera Morawieckiego z dnia 28 kwietnia, od 29 maja mają zacząć działać baseny i fitness kluby. Na razie wciąż nie wiadomo kiedy zostaną otwarte parki rozrywki w Polsce. Decyzja o ich otwarciu wymaga analizy ostatniego rozporządzenia, które miejmy nadzieję ukaże się niebawem. Powiadomimy Was czy Majaland Kownaty otworzy się 29 maja 2021.

Majaland Kownaty - mapa parku rozrywki

Majaland
Autor: majalandkownaty.pl Majaland Kownaty - mapa

Ile kosztują bilety w Majaland?

Ceny biletów w parku rozrywki Majaland Kowanaty:

 • 99,90 zł - dzieci powyżej 1 metra wzrostu i dorośli (od 1 kwietnia do 31 października)
 • 79,90 zł - dzieci powyżej 1 metra wzrostu i dorośli (od 1 listopada do 31 marca)
 • 49,90 zł - dzieci, które mają powyżej 85 cm, ale poniżej 99 cm wzrostu
 • 1 zł - seniorzy po 70. roku życia i dzieci poniżej 85 cm

Jak dojechać do Majaland Kownaty?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej