Park of Poland Mszczonów. Prace wykończeniowe w aquaparku trwają. Kiedy otwarcie Park of Poland?

2019-10-04 10:19 MS
Park of Poland
Autor: FB Park of Poland Park of Poland - prace wykończeniowe trwają (październik 2019)

Park of Poland pod Mszczonowem ma być największym, zadaszonym wodnym parkiem wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakończyły się już prace konstrukcyjne przy budowie I etapu, czyli aquaparku Suntago Wodny Świat. Inwestycja jest na etapie wykończenia. Zobacz, kiedy będzie można skorzystać z atrakcji tego ogromnego parku wodnego. W artykule film z zapowiedzią jakie zjeżdżalnie wodne czekają na odwiedzających. Dowiesz się również jak dojechać do Park of Poland pod Mszczonowem.

Park of Poland
Autor: materiały prasowe Park of Poland. Tak będzie wygladał ogromny park rozrywki pod Mszczonowem

Park of Poland Mszczonów – ogromny park wodny w Polsce

Park of Poland powstaje w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem, w odległości około 60 km od Warszawy. Będzie to największy park rozrywki w Polsce z atrakcjami na światowym poziomie. Park of Poland ma ściągnąć miliony gości z Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Zachodniej. Obiekt będzie czynny codziennie i każdego dnia pomieści 15 000 osób. Zgodnie z zapowiedziami w Park of Poland będą atrakcje zarówno dla dzieci, osób młodych, jak i starszych klientów. Część z nich ma działać przez cały rok.

Całkowita powierzchnia Suntago Wodny Świat wyniesie 67 000 m². W parku wodnym powstanie 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8 000 szafek dla gości. Koszt budowy parku rozrywki Park of Poland w Mszczonowie wyniesie około miliard złotych. Projekt jest finansowany z dwóch źródeł – ze środków własnych inwestora Global City Holdings oraz kredytów bankowych.

Przeczytaj również, o nowym warszawskim parku wodnym w Parku Moczydło>>

Park of Poland
Autor: FB Park of Poland Park of Poland - prace wykończeniowe trwają (październik 2019)
Park of Poland
Autor: FB Park of Poland Park of Poland - prace wykończeniowe trwają (październik 2019)

Park of Poland Mszczonów – jak dojechać do aquaparku?

Aquapark Suntago Wodny Świat w Park of Poland powstaje w miejscowości Wręcza, około 8 km od Mszczonowa, pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Oddalony będzie jedynie 28 km od Stanisławowa czyli miejsca gdzie powstanie Centralny Port Komunikacyjny - największe lotnisko w Polsce.

Droga z Warszawy do miejscowości Wręcza zajmie około około 60 minut. Z Łodzi do Park of Poland dojedziemy w 1,5 h, z Białegostoku i Poznania w 2,5 h, z Wrocławia w 3 h, a z Gdańska i Krakowa w 3,5 h. Drogi dojazdowe do Wręczy pod Mszczonowem będą modernizowane.

Park of Poland Mszczonów - wszystkie zjeżdżalnie w aquaparku - film

Aquapark Suntago Wodny Świat to pierwszy etap budowy kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Powierzchnia całej inwestycji wynosi 400 hektarów, z czego park wodny zajmie 20 hektarów. Obok powstanie 100-hektarowe jezioro.

W aquaparku, oprócz basenu w stylu wyspy tropikalnej, znajdzie się także duża strefa zdrowia oraz centrum Galaxy z kompleksem zjeżdżalni. W sumie ma ich być trzydzieści, a najdłuższa z nich ma mieć 320 m długości. Ponadto w parku wodnym będą łaźnie i baseny termalne oraz sauny.

W aquaparku Suntago Wodny Świat będzie ponad 700 prawdziwych palm, które zostały sprowadzone z Malezji, Florydy, Miami i Kostaryki.

Po ukończeniu budowy aquaparku Suntago Wodny Świat, inwestor Global City Holdings, zamierza wybudować parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce w stylu „Silicon Valey” oraz apartamentowce.

Przeczytaj też o największych parkach rozrywki w Polsce>>

Park of Poland Mszczonów - atrakcje i strefy tematyczne

 • Saunaria – w tej strefie znajdzie się ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, baseny termalne zdrowotne oraz solaria.
 • Relaks – strefa, w której goście będą mogli zrelaksować się w otoczeniu prawdziwych palm i popływać w krytym basenie o powierzchni 1 000 m² oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 m², z otwieranym w słoneczne dni dachem.
 • Wodna dżungla Jamango – w strefie zaplanowano ponad 3,2 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci, dorośli i rodzice będą mogli korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

Ponadto w Park of Poland powstanie 5 restauracji oraz 4 bary położone bezpośrednio przy basenach.

Inwestycja warta 150 mln euro zakończy się w przeciągu dwóch lat i stworzy około 600 miejsc pracy.

Zobacz jakie aquaparki w Polsce warto odwiedzić

Park of Poland - park rozrywki Mszczonów
Autor: Global City Holdings Park of Poland - w aquaparku Suntago Wodny Świat będzie ponad 700 prawdziwych palm

Park of Poland Mszczonów - kiedy otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat?

Aktualnie na terenie Park of Poland powstaje hotel i osiedle domków Suntago Village, jest już droga dojazdowa do aquaparku. Montowane są pierwsze zjeżdżalnie wodne. Rok 2019 to kolejny rok wzmożonych działań na budowie Park of Poland.
 
Początkowo otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat we Wręczy pod Mszczonowem planowano na połowię 2019 roku. Aktualnie Inwestor, Global City Holdings, zapowiada że pierwsze atrakcje w powstającym parku wodnym będą gotowe pod koniec 2019 roku. Przypomnijmy, że Suntago Wodny Świat to pierwszy etap budowy kompleksu rozrywkowego Park of Poland.

Mszczonów Park of Poland
Autor: materiał prasowy Tak będzie wyglądał Park of Poland pod Mszczonowem

Park of Poland w liczbach

 • 30 zjeżdżalni wodnych, razem ponad 3 km
 • 320 m – długość najdłuższej zjeżdżalni w Europie
 • 15 000 – tyle osób w ciągu jednego dnia zmieści się w Suntago Wodny Świat
 • 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych
 • ponad 8 000 szafek dla gości
 • 10 różnego rodzaju saun
 • 67 000 m² – powierzchnia budowlana obiektu
 • 20 ha – powierzchnia działki na której powstanie Suntago Wodny Świat
 • 20 000 m² – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu
 • 3 500 m² – całkowita powierzchnia basenów, w tym basenów termalnych
 • 1 000 m² – powierzchnia największego basenu krytego
 • 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu
 • 5 restauracji oraz 4 bary przy basenach

 

Park of Poland
Autor: FB Park of Poland Park of Poland - prace wykończeniowe trwają (październik 2019)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej