Park of Poland Mszczonów. Otwarcie ogromnego aquaparku do końca 2019 roku. Zobacz zdjęcia z Park of Poland

2019-11-13 10:38 MS
Park of Poland
Autor: Park of Poland Park of Poland do końca roku udostępni wodną części parku rozrywki - Suntago Wodny Świat

Park of Poland pod Mszczonowem ma być największym, zadaszonym wodnym parkiem wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Właśnie dobiega końca budowa I etapu inwestycji czyli aquaparku Suntago Wodny Świat. Z atrakcji tego ogromnego parku wodnego prawdopodobnie będzie można skorzystać już w 2019 roku. W artykule film z zapowiedzią jakie zjeżdżalnie wodne czekają na odwiedzających. Dowiesz się również jak dojechać do Park of Poland pod Mszczonowem.

Park of Poland
Autor: materiały prasowe Park of Poland. Tak będzie wygladał ogromny park rozrywki pod Mszczonowem

Park of Poland Mszczonów – ogromny park wodny w Polsce

Park of Poland powstaje w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem, w odległości około 60 km od Warszawy. Będzie to największy park rozrywki w Polsce z atrakcjami na światowym poziomie. Park of Poland ma ściągnąć miliony gości z Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Zachodniej. Obiekt będzie czynny codziennie i każdego dnia pomieści 15 000 osób. Zgodnie z zapowiedziami w Park of Poland będą atrakcje zarówno dla dzieci, osób młodych, jak i starszych klientów. Część z nich ma działać przez cały rok.

Całkowita powierzchnia Suntago Wodny Świat wyniesie 67 000 m². W parku wodnym powstanie 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8 000 szafek dla gości. Koszt budowy parku rozrywki Park of Poland w Mszczonowie wyniesie około miliard złotych. Projekt jest finansowany z dwóch źródeł – ze środków własnych inwestora Global City Holdings oraz kredytów bankowych.

Przeczytaj również, o nowym warszawskim parku wodnym w Parku Moczydło>>

Park of Poland
Autor: FB Park of Poland Park of Poland - prace wykończeniowe trwają (październik 2019)
Park of Poland
Autor: FB Park of Poland Park of Poland - prace wykończeniowe trwają (październik 2019)

Park of Poland Mszczonów – jak dojechać do aquaparku?

Aquapark Suntago Wodny Świat w Park of Poland powstaje w miejscowości Wręcza, około 8 km od Mszczonowa, pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Oddalony będzie jedynie 28 km od Stanisławowa czyli miejsca gdzie powstanie Centralny Port Komunikacyjny - największe lotnisko w Polsce.

Droga z Warszawy do miejscowości Wręcza zajmie około około 60 minut. Z Łodzi do Park of Poland dojedziemy w 1,5 h, z Białegostoku i Poznania w 2,5 h, z Wrocławia w 3 h, a z Gdańska i Krakowa w 3,5 h. Drogi dojazdowe do Wręczy pod Mszczonowem będą modernizowane.

Park of Poland Mszczonów - wszystkie zjeżdżalnie w aquaparku - film

Aquapark Suntago Wodny Świat to pierwszy etap budowy kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Powierzchnia całej inwestycji wynosi 400 hektarów, z czego park wodny zajmie 20 hektarów. Obok powstanie 100-hektarowe jezioro.

W aquaparku, oprócz basenu w stylu wyspy tropikalnej, znajdzie się także duża strefa zdrowia oraz centrum Galaxy z kompleksem zjeżdżalni. W sumie ma ich być trzydzieści, a najdłuższa z nich ma mieć 320 m długości. Ponadto w parku wodnym będą łaźnie i baseny termalne oraz sauny.

W aquaparku Suntago Wodny Świat będzie ponad 700 prawdziwych palm, które zostały sprowadzone z Malezji, Florydy, Miami i Kostaryki.

Po ukończeniu budowy aquaparku Suntago Wodny Świat, inwestor Global City Holdings, zamierza wybudować parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce w stylu „Silicon Valey” oraz apartamentowce.

Przeczytaj też o największych parkach rozrywki w Polsce>>

Park of Poland Mszczonów - atrakcje i strefy tematyczne

 • Saunaria – w tej strefie znajdzie się ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, baseny termalne zdrowotne oraz solaria.
 • Relaks – strefa, w której goście będą mogli zrelaksować się w otoczeniu prawdziwych palm i popływać w krytym basenie o powierzchni 1 000 m² oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 m², z otwieranym w słoneczne dni dachem.
 • Wodna dżungla Jamango – w strefie zaplanowano ponad 3,2 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci, dorośli i rodzice będą mogli korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

Ponadto w Park of Poland powstanie 5 restauracji oraz 4 bary położone bezpośrednio przy basenach.

Inwestycja warta 150 mln euro zakończy się w przeciągu dwóch lat i stworzy około 600 miejsc pracy.

Zobacz jakie aquaparki w Polsce warto odwiedzić

Park of Poland - park rozrywki Mszczonów
Autor: Global City Holdings Park of Poland - w aquaparku Suntago Wodny Świat będzie ponad 700 prawdziwych palm

Park of Poland Mszczonów - kiedy otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat?

Początkowo otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat we Wręczy pod Mszczonowem planowano na połowię 2019 roku. Aktualnie Inwestor, Global City Holdings, zapowiada że pierwsze atrakcje w powstającym parku wodnym będą gotowe do końca 2019 roku. Przypomnijmy, że Suntago Wodny Świat to pierwszy etap budowy kompleksu rozrywkowego Park of Poland.

Mszczonów Park of Poland
Autor: materiał prasowy Tak będzie wyglądał Park of Poland pod Mszczonowem

Park of Poland w liczbach

 • 30 zjeżdżalni wodnych, razem ponad 3 km
 • 320 m – długość najdłuższej zjeżdżalni w Europie
 • 15 000 – tyle osób w ciągu jednego dnia zmieści się w Suntago Wodny Świat
 • 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych
 • ponad 8 000 szafek dla gości
 • 10 różnego rodzaju saun
 • 67 000 m² – powierzchnia budowlana obiektu
 • 20 ha – powierzchnia działki na której powstanie Suntago Wodny Świat
 • 20 000 m² – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu
 • 3 500 m² – całkowita powierzchnia basenów, w tym basenów termalnych
 • 1 000 m² – powierzchnia największego basenu krytego
 • 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu
 • 5 restauracji oraz 4 bary przy basenach

 

Park of Poland
Autor: FB Park of Poland Park of Poland - prace wykończeniowe trwają (październik 2019)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej