Park of Poland Mszczonów zaprasza! Dowiedz się, jak dojechać do Park of Poland. Atrakcje, cennik

Park of Poland
Autor: Marek Kudelski/SE Park of poland tuż przed otwarciem (18 luty 2020)

Aquapark w Park of Poland ponownie działa od 28 maja 2021 roku. W artykule film z zapowiedzią jakie atrakcje wodne czekają na odwiedzających w aquaparku oraz informacje gdzie kupić bilety i jak dojechać do Park of Poland. Zobacz też jak wyglądają domki modułowe Suntago Village-92, które możesz wynająć, aby zatrzymać się na dłużej w Park of Poland.

Spis treści

 1. Park of Poland Mszczonów – ogromny park wodny w Polsce
 2. Baza noclegowa Suntago Village-92 w Park of Poland
 3. Park of Poland Mszczonów – jak dojechać do aquaparku?
 4. Jakie ceny biletów w Park of Poland?
 5. Park of Poland Mszczonów - wszystkie zjeżdżalnie w aquaparku - film
 6. Park of Poland - atrakcje i strefy tematyczne w aquaparku
 7. Park of Poland w liczbach
 8. Praca w Park of Poland
 9. Zdjęcia z budowy Park of Poland

Park of Poland Mszczonów – ogromny park wodny w Polsce

W lutym 2020 oddano do użytku I etap inwestycji Park of Poland - aquapark Suntago Wodny Świat. Powierzchnia nowego parku wodnego wynosi 67 000 m². Do dyspozycji odwiedzających jest 2500 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych. Aquapark powstał w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem, w odległości około 60 km od Warszawy. W artykule dużo informacji na temat atrakcji jakie czekają w Suntago Wodny Świat na amatorów wodnego szaleństwa.

Kolejne etapy budowy kompleksu Park of Poland są w realizacji. Finalnie ma to być największy park rozrywki w Polsce z atrakcjami na światowym poziomie. Park of Poland ma ściągnąć miliony gości z Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Zachodniej. Obiekt będzie czynny codziennie i każdego dnia będzie mógł pomieścić 15 000 osób. W Park of Poland planowane są atrakcje zarówno dla dzieci, osób młodych, jak i starszych klientów.

Koszt budowy parku rozrywki Park of Poland w Mszczonowie to około miliard złotych. Projekt jest finansowany z dwóch źródeł – ze środków własnych inwestora Global City Holdings oraz kredytów bankowych.

Przeczytaj również, o nowym warszawskim parku wodnym w Parku Moczydło>>

Baza noclegowa Suntago Village-92 w Park of Poland

Od 21 lipca 2020 w Park of Poland otwarta została baza noclegowa Suntago Village-92. Są to domki modułowe w pełni wyposażone. Równocześnie otwarty został specjalny HUB, gdzie można kupić jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy. Nocleg można zarezerwować już dziś!

Park of Poland
Autor: Park of Poland Domki Suntago Village-92 w Park of Poland
Park of Poland
Autor: Sunatago Wodny Świat Otwarcie aquaparku w Park of Poland w styczniu 2020?

Park of Poland Mszczonów – jak dojechać do aquaparku?

Aquapark Suntago Wodny Świat w Park of Poland powstał w miejscowości Wręcza, około 8 km od Mszczonowa, pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Oddalony jest jedynie 28 km od Stanisławowa czyli miejsca gdzie powstanie Centralny Port Komunikacyjny - największe lotnisko w Polsce.Droga z Warszawy do miejscowości Wręcza zajmuje około około 60 minut. Z Łodzi do Park of Poland dojedziemy w 1,5 h, z Białegostoku i Poznania w 2,5 h, z Wrocławia w 3 h, a z Gdańska i Krakowa w 3,5 h.

Mszczonów Park of Poland
Autor: materiał prasowy Tak będzie wyglądał Park of Poland pod Mszczonowem

Jakie ceny biletów w Park of Poland?

Aby kupić bilet do Suntago Wodny Świat należy wejść na stronę www.parkofpoland.com, określić datę przyjazdu, liczbę osób i wyszukać bilet. Ceny biletów zaczynają się od 39 zł dla dzieci i 59 zł dla dorosłych. Bilet całodniowy dla dzieci można kupić od 79 zł, a dla dorosłych od 99 zł. Wszystko zależy od dnia tygodnia, wieku i wyboru stref. Aquapark jest otwarty w tygodniu od godziny 10 do 22, a w weekendy i święta od 9 do 22.

Park of Poland Mszczonów - wszystkie zjeżdżalnie w aquaparku - film

Aquapark Suntago Wodny Świat to pierwszy etap budowy kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Powierzchnia całej inwestycji wynosi 400 hektarów, z czego park wodny zajmuje 20 hektarów. Obok powstanie 100-hektarowe jezioro.

W aquaparku, oprócz basenu w stylu wyspy tropikalnej, jest także duża strefa zdrowia oraz centrum Galaxy z kompleksem zjeżdżalni. W sumie jest ich trzydzieści, a najdłuższa z nich ma 320 m długości. Ponadto w parku wodnym są łaźnie i baseny termalne oraz sauny.W aquaparku Suntago Wodny Świat posadzono ponad 700 prawdziwych palm, które zostały sprowadzone z Malezji, Florydy, Miami i Kostaryki.Inwestor Global City Holdings planuje już kolejny etap w Suntago Wodny Świat. Otóż zamierza wybudować parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce w stylu „Silicon Valey” oraz apartamentowce.

Przeczytaj też o największych parkach rozrywki w Polsce>>

Park of Poland - atrakcje i strefy tematyczne w aquaparku

 • Saunaria – w tej strefie jest ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, baseny termalne zdrowotne oraz solaria.
 • Relaks – strefa, w której goście mogą zrelaksować się w otoczeniu prawdziwych palm i popływać w krytym basenie o powierzchni 1 000 m² oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 m², z otwieranym w słoneczne dni dachem.
 • Wodna dżungla Jamango – w strefie jest ponad 3,2 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższa kryta zjeżdżalnia w Europie długości 320 metrów. W tej strefie dzieci, dorośli i rodzice mogą korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi powstał wodny plac zabaw.

Ponadto w Park of Poland są restauracje oraz bary położone bezpośrednio przy basenach.

Zobacz jakie aquaparki w Polsce warto odwiedzić

Park of Poland - park rozrywki Mszczonów
Autor: Global City Holdings Park of Poland - w aquaparku Suntago Wodny Świat będzie ponad 700 prawdziwych palm

Park of Poland w liczbach

 • 30 zjeżdżalni wodnych, razem ponad 3 km
 • 320 m – długość najdłuższej zjeżdżalni w Europie
 • 15 000 – tyle osób w ciągu jednego dnia zmieści się w Suntago Wodny Świat
 • 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych
 • ponad 8 000 szafek dla gości
 • 10 różnego rodzaju saun
 • 67 000 m² – powierzchnia budowlana obiektu
 • 20 ha – powierzchnia działki na której powstanie Suntago Wodny Świat
 • 20 000 m² – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu
 • 3 500 m² – całkowita powierzchnia basenów, w tym basenów termalnych
 • 1 000 m² – powierzchnia największego basenu krytego
 • 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu
 • 5 restauracji oraz 4 bary przy basenach

Praca w Park of Poland

W Park of Poland pracuje około 450 pracowników - 100 osób do obsługi klienta, ponad 80 pracowników strefy SPA (masażyści, kosmetyczki, terapeuci), Beauty & Relax, ponad 50 kucharzy oraz 20 ratowników, 10 saunarzystów. Ponadto poszukuje się kasjerów i pracowników serwisu sprzątającego. Ponadto w Park of Poland etat znajdą pracownicy do działu technicznego, marketingu, finansów i HR.

Zdjęcia z budowy Park of Poland

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej