Suntago Wodny Świat gotowy! Aquapark czeka na gości od 20 lutego 2020! Zobacz galerię zdjęć z Suntago Wodny Świat

2020-02-19 13:16 MS
Park of Poland
Autor: Marek Kudelski/SE Ratownicy w Park of Poland

Suntago Wodny Świat to ogromny aquapark, który powstał około 60 km od Warszawy, we wsi Wręcza pod Mszczonowem. Zobacz, jakie atrakcje czekają na odwiedzających od 20 lutego 2020 w największym w Polsce zadaszonym aquaparku Suntago Wodny Świat. Dowiedz się, jak dojechać do Suntago Wodny Świat.

Suntago Wodny Świat to ogromny park wodny, który powstał na 20-hektarowej działce, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 60 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Po zjeździe z głównych arterii do wsi Wręcza do niedawna droga była naprawdę wymagająca, zdecydowanie nie gotowa na przyjęcie tysięcy turystów, których spodziewa się inwestor Global City Holdings. Dlatego też, upatrując w inwestycji szansę na rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy, sąsiadujące gminy Mszczonów i Radziejowice, postanowiły wybudować drogę dojazdową do gigantycznego parku wodnego Suntago Wodny Świat w Park of Poland.

Zobacz galerię zdjęć z otwarcia aquaparku Suntago Wodny Świat>>

Suntago Wodny Świat - park wodny z tropikalnym ogrodem

Aquapark Suntago Wodny Świat ma być obsadzony setkami palm, które utworzą tropikalny ogród. Przypomnijmy, że budowa aquaparku Suntago Wodny Świat trwa od maja 2017. Inwestor zapowiada, że zakończy się pod koniec 2019 roku. W sąsiedztwie parku wodnego powstaje czterogwiazdkowy hotel, który przyjmie pierwszych gości pod koniec 2020 roku. Park of Poland to gigantyczna inwestycja, która zajmie 20 ha, w tym na 9 ha powstaną parkingi. Zaplanowano 24 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 km. Ponadto powstaną łaźnie termalne, sauny, baseny, gabinety masażu i restauracje.

Inwestor Global City Holdings szacuje, że dziennie park wodny odwiedzi około 15 tys. klientów, a rocznie ponad milion. Zobacz wszystkie atrakcje jakie inwestor przygotowuje dla odwiedzających. Czytaj więcej na temat tej ogromnej inwestycji Suntago Wodny Świat w Park of Poland>>

Park of Poland
Autor: Marek Kudelski/SE Park of poland tuż przed otwarciem (18 luty 2020)

Kiedy otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat?

Otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat w Park of Poland odbyło się 20 lutego 2020 roku.

Cennik w aquaparku Suntago Wodny Świat

Do aquaparku Suntago Wodny Świat można już kupić bilet! Trzeba wejść na stronę www.parkofpoland.com określić datę przyjazdu,liczbę osób i wyszukać bilet. Najniższe ceny to już od 39 zł dla dzieci i 59 zł dla dorosłych. Bilet całodniowy to dla dzieci od 79 zł, a dla dorosłych od 99 zł. Wszystko zależy od dnia tygodnia, wieku i wyboru stref. Aquapark będzie otwarty w tygodniu od godziny 10 do 22,a w weekendy i święta od 9 do 22.

Praca w Suntago Wodny Świat

Rekrutacja w Suntago Wodny Świat trwa. Nowy kompleks potrzebuje około 100 osób do obsługi klienta, ponad 80 pracowników strefy SPA, Beauty & Relax, ponad 50 kucharzy oraz 20 ratowników, 10 saunarzystów. W strefie SPA potrzebni są: masażyści, kosmetyczki, terapeuci. Poszukuje się kasjerów i pracowników serwisu sprzątającego oraz ogrodnika, który przede wszystkim zajmie się pielęgnacją palm oraz otaczających terenów zielonych. Ponadto w Park of Poland etat znajdą pracownicy do działu technicznego, obsługi klienta, marketingu, finansów i HR.

Suntago Wodny Świat - budowa drogi dojazdowej zakończona sukcesem

W grudniu 2018 oficjalnie otwarto około 3 km drogę do budowanego pod Mszczonowem parku rozrywki Park of Poland. Cała inwestycja kosztowała około 23 mln zł, z czego 10 mln pochodzi od samorządu Mazowsza. Generalnym wykonawcą wybranym w drodze przetargu była firma Mabau.

W ramach inwestycji oprócz drogi, powstały nowe skrzyżowania, wybudowano chodniki i ścieżki rowerowe (prawie 6 tys. m²), zatoki autobusowe z peronami i wiatami, odwodnienia powierzchniowego korpusu drogowego, niezbędne oświetlenie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przejścia dla pieszych, most na rzece Okrzeszy.

Nowa droga z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego dużej liczby pojazdów dojeżdżających do aquaparku Suntago Wodny Świat w Park of Poland oraz ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych wzdłuż projektowanej drogi.

Jak dojechać do Suntago Wodny Świat w Park of Poland - MAPA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej