Suntago Wodny Świat gotowy. Niebawem otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat

2020-01-10 10:13 MS
Mszczonów Park of Poland
Autor: materiał prasowy Suntago Wodny Świat w Mszczonowie to pierwszy etap inwestycji, ma być największym obiektem wśród zadaszonych aquaparków w Europie

Suntago Wodny Świat to ogromny aquapark, który powstaje około 60 km od Warszawy, we wsi Wręcza pod Mszczonowem. To mała miejscowość do której do niedawna dojeżdżało się małymi, często piaszczystymi drogami. Inwestor spodziewa się tysięcy turystów w aquaparku Suntago Wodny Świat, dlatego wybudował do kompleksu drogę dojazdową z prawdziwego zdarzenia. Zobacz jakie atrakcje czekają na odwiedzających być może już w styczniu 2020 w największym w Polsce zadaszonym aquaparku Suntago Wodny Świat.

Suntago Wodny Świat to ogromny park wodny, który powstaje na 20-hektarowej działce, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 60 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Po zjeździe z głównych arterii do wsi Wręcza do niedawna droga była naprawdę wymagająca, zdecydowanie nie gotowa na przyjęcie tysięcy turystów, których spodziewa się inwestor Global City Holdings. Dlatego też, upatrując w inwestycji szansę na rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy, sąsiadujące gminy Mszczonów i Radziejowice, postanowiły wybudować drogę dojazdową do gigantycznego parku wodnego Suntago Wodny Świat w Park of Poland.

Suntago Wodny Świat - park wodny z tropikalnym ogrodem

Aquapark Suntago Wodny Świat ma być obsadzony setkami palm, które utworzą tropikalny ogród. Przypomnijmy, że budowa aquaparku Suntago Wodny Świat trwa od maja 2017. Inwestor zapowiada, że zakończy się pod koniec 2019 roku. W sąsiedztwie parku wodnego powstaje czterogwiazdkowy hotel, który przyjmie pierwszych gości pod koniec 2020 roku. Park of Poland to gigantyczna inwestycja, która zajmie 20 ha, w tym na 9 ha powstaną parkingi. Zaplanowano 24 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 km. Ponadto powstaną łaźnie termalne, sauny, baseny, gabinety masażu i restauracje.

Inwestor Global City Holdings szacuje, że dziennie park wodny odwiedzi około 15 tys. klientów, a rocznie ponad milion. Zobacz wszystkie atrakcje jakie inwestor przygotowuje dla odwiedzających. Czytaj więcej na temat tej ogromnej inwestycji Suntago Wodny Świat w Park of Poland>>

Park wodny Suntago Wodny Świat
Autor: Global City Holdings B.V. W parku wodnym Suntago Wodny Świat posadzonych zostanie około 700 palm

Kiedy otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat?

Otwarcie aquaparku Suntago Wodny Świat w Park of Poland planowane jest z początkiem 2020 roku. W niektórych źródłach informacyjnych pojawiała się nawet data otwarcia aquaparku - 15 stycznia 2020. Niestety są to informacje wciąż nie potwierdzone przez inwestora. Jak tylko otrzymamy oficjalny komunikat, poinformujmy Państwa od kiedy będzie można korzystać z aquaparku.

Cennik w aquaparku Suntago Wodny Świat

Inwestor jeszcze nie podał szczegółów dotyczących cennika w aquaparku. Opublikujemy go jak tylko pojawią się oficjalne informacje.

Praca w Suntago Wodny Świat

Rekrutacja w Suntago Wodny Świat trwa. Nowy kompleks potrzebuje około 100 osób do obsługi klienta, ponad 80 pracowników strefy SPA, Beauty & Relax, ponad 50 kucharzy oraz 20 ratowników, 10 saunarzystów. W strefie SPA potrzebni są: masażyści, kosmetyczki, terapeuci. Poszukuje się kasjerów i pracowników serwisu sprzątającego oraz ogrodnika, który przede wszystkim zajmie się pielęgnacją palm oraz otaczających terenów zielonych. Ponadto w Park of Poland etat znajdą pracownicy do działu technicznego, obsługi klienta, marketingu, finansów i HR.

Suntago Wodny Świat - budowa drogi dojazdowej zakończona sukcesem

W grudniu 2018 oficjalnie otwarto około 3 km drogę do budowanego pod Mszczonowem parku rozrywki Park of Poland. Cała inwestycja kosztowała około 23 mln zł, z czego 10 mln pochodzi od samorządu Mazowsza. Generalnym wykonawcą wybranym w drodze przetargu była firma Mabau.

W ramach inwestycji oprócz drogi, powstały nowe skrzyżowania, wybudowano chodniki i ścieżki rowerowe (prawie 6 tys. m²), zatoki autobusowe z peronami i wiatami, odwodnienia powierzchniowego korpusu drogowego, niezbędne oświetlenie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przejścia dla pieszych, most na rzece Okrzeszy.

Nowa droga z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego dużej liczby pojazdów dojeżdżających do aquaparku Suntago Wodny Świat w Park of Poland oraz ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych wzdłuż projektowanej drogi.

Jak dojechać do Suntago Wodny Świat w Park of Poland - MAPA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej