Galeria Młociny zaprasza na otwarcie sklepu Primark!

2020-08-13 12:14
Galeria Młociny
Autor: Soletanche Galeria Młociny jest największą galerią handlową w Warszawie. Ma 225 000 m2 powierzchni całkowitej, 82 000 m2 powierzchni najmu, z czego 76 000 m2 przeznaczonych na handel oraz gastronomię, 6 000 m2 to powierzchnia biurowa

Już 20 sierpnia 2020 w Galerii Młociny swój sklep otworzy Primark, międzynarodowa marka odzieżowa. To pierwszy lokal tej sieci w Polsce. Zajmuje 3 660 m² powierzchni handlowej na dwóch piętrach. Sprawdź, co nowego słychać w Galerii Młociny.

W artykule:

Galeria Młociny - projekt, inwestor, wykonawca

Galeria Młociny powstała na 5-hektarowej działce położonej pomiędzy ul. Zgrupowania AK „Kampinos”, a Trasą Mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Inwestorami są spółki Echo Investment (30% udziałów) i EPP (70%). Pierwsza będzie zarządzać nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiada całościowo za proces deweloperski i najem. Mimo braku działek pod budowę w stolicy galerie handlowe Warszawa z roku na rok zwiększają swoją powierzchnię.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbud. Prace ziemne wykonała firma PBDI, a fundamentowanie specjalistyczne Soletanche Polska. W ostatnim etapie budowy galerii Młociny wartość kontraktu zwiększyła się o 56,5 mln zł. Finalnie inwestycja pochłonie ponad 591 mln zł.

Oryginalny projekt architektoniczny Galerii Młociny powstał w dwóch pracowniach architektonicznych – Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. Budynek został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (certyfikat BREEAM).

Galeria Młociny w Warszawie otwarta

Otwarcie Galerii Młociny nastąpiło 23 maja 2019. Nowe centrum handlowe ma 225 tys. m² całkowitej powierzchni, na których znajduje się około 220 lokali usługowych, biura, centrum medyczne, 9-ekranowe kino, klub fitness, kilkanaście restauracji i kawiarni oraz delikatesy. W sumie powierzchnia najmu w Galerii Młociny wynosi 82 tys. m², z czego 76 tys. m² zajmuje handel, rozrywka i gastronomia. W tym 2-kondygnacyjnym kompleksie jest ponad 2 tys. miejsc parkingowych.

W ramach inwestycji powstała również ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna z widokiem na Las Młociński. Można tam znaleźć ogródki restauracyjne, boiska i ścieżki do biegania. Na dachu budynku zaprojektowano lodowisko, które właśnie zostało otwarte!

To ciekawe...

Galeria Młociny, to dość specyficzny obiekt, który charakteryzuje się niewysoką konstrukcją nadziemną, za to bardzo rozbudowaną częścią podziemną, na której znajduje się 3 kondygnacyjny parking podziemny oraz część lokali użytkowo – handlowych. Wysoki strop pozwolił na podwojenie miejsc parkingowych ( w ten sposób powstał pozom -1 i - 0,5). Klienci Galerii Młociny mogą zaparkować samochód wjeżdżając od ul. Zgrupowania AK Kampinos bezpośrednio na poziom -2 oraz na poziom -1 osobnymi wjazdami. Dużym wyzwaniem było wykonanie obudowy wykopu tak dużego obiektu. Odpowiadała za to firma Soletanche Polska.

Galeria Młociny
Autor: Soletanche Ściana szczelinowa jest jednocześnie ścianą garażu podziemnego Galerii Młociny. Technologia ścian szczelinowych jest wybierana ze względu na krótszy czas realizacji oraz koszty jej wykonania. W przypadku ścianki szczelnej trzeba byłoby wykonać osobno obudowę wykopu oraz ścianę zewnętrzną podziemia budynku. Ściany szczelinowe w tym projekcie pełnią potrójną rolę: obudowy wykopu, elementu konstrukcyjnego podziemia (ścian parkingu podziemnego), jak również fundamentu nadającego stateczność konstrukcji nadziemnej.

Jakie sklepy zostały otwarte w Galerii Młociny?

W nowym centrum handlowym Galeria Młociny zostały otwarte m.in.: Solar, Forever 21, Primark, C&A, CCC, Bytom, Carry, Bershka, 4F, Vistula, Guess, Tally Weijl, Wólczanka, Xiaomi, Sloggi, Eobuwie.pl, Hexeline, Pako Lorente & Lavard, Molton, Future Store Empik, ESOTIQ, CHANGE Lingerie, Tous, Duka, Levi’s, Ximi Vogue, KappAhl, Newbie, Obag, Maxi Zoo, Carry, Flying Tiger, TK Maxx, Greenpoint.

Jakie restauracje są w Galerii Młociny?

W Galerii Młociny ma być prawie 50 punktów gastronomicznych (restauracji i kawiarni), m.in: Menya Musashi, SushiZushi, Etno Cafe i Brew Bar, Pasibus, Vincent. Galeria Młociny wg założeń inwestora ma być konkurencją dla Hali Koszyki czy Hali Gwardii.

Lodowisko w Galerii Młociny

Na dachu Galerii Młociny otwarto lodowisko, które czynne będzie do 28 litego 2020! Na łyżwach w Galerii Młociny pojeździć można będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 10-22.00, a w niedzielę od 10 do 21. Wstęp na lodowisko kosztuje 5 zł, tyle samo wypożyczenie łyżew: 5 zł/h. Dla klientów z paragonem na kwotę min. 10 zł wejście i łyżwy bezpłatnie.

Atrakcje na dachu w Galerii Młociny

Na dachu Galerii Młociny inwestor stworzył Ogród Spotkań i Dań, gdzie w lato można pysznie zjeść, posłuchać muzyki granej na żywo, lub wziąć udział w jednym z wielu wydarzeń kulinarnych i kulturalnych. Stoją m.in. tak lubiane przez warszawiaków food tracki. Jest tu także park z drzewami.

Prawdziwą gratką jest ogródek zabaw dla dzieci. Miejsce zaprojektowane we współpracy z psychologami, terapeutami sensorycznymi oraz specjalistami od User Experience.

Na dachu znajduje się karuzela, tak bardzo kojarzona z niedzielnymi potańcówkami w Lesie Bielańskim. Nawiązanie do historii dzielnicy odnaleźć można  także w strefie restauracyjnej - industrialny wystrój sali Hutnik nawiązuje do motywów fabrycznych sąsiadującej z obiektem Huty Warszawa.

Galeria Młociny
Autor: fb Galeria Młociny Galeria Młociny - Ogród Spotkaniań i Dań
Galeria Młociny
Autor: Galeria Młociny
Galeria Młociny
Autor: materiał prasowy Inwestorem budowy galerii Młociny są spółki Echo Investment (30% udziałów) i Echo Polska Properties - EPP (70%)
Galeria Młociny
Autor: Galeria Młociny

Galeria Młociny to nie koniec inwestycji

Galeria powstała tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie, z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe północnej części miasta i sąsiednich miejscowości, z którego co roku korzysta ponad 24 mln pasażerów. Dojazd jest dogodny, ale to nie koniec inwestycji w tej okolicy. Być może będzie rozbudowany parking typu P+R. W planach jest również połączenie ul. Zgrupowania AK Kampinos z ul. Marymoncką.

Nowoczesny system parkowania w Galerii Młociny

Galeria Młociny wprowadza nową funkcjonalność parkingową – Admyt. Za pośrednictwem aplikacji zamieszonej na stronie Admyt.pl zarejestrowani klienci mogą parkować bez konieczności pobierania biletu, stania w kolejkach do parkometru, czy opłacania biletu w kasie parkingowej. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Dzięki niemu zarejestrowane pojazdy zostaną rozpoznane przy wjeździe i na wyjeździe z parkingu, przy każdej wizycie w galerii handlowej. Kwota za parkowanie zostanie automatycznie pobrana z konta, a klient poinformowany o opłacie. Ponadto Galeria Młociny przygotowała dla klientów promocję. Każda osoba, która zaloguje się na Admyt.pl otrzyma trzecią godzinę parkingu gratis aż do końca września 2019. Jeśli natomiast dokona zakupów powyżej 100 zł, będzie mogła skorzystać z bezpłatnych czterech godzin parkowania.

Jak dojechać do Galerii Młociny?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej