Baseny termalne w Polsce na ferie 2023. Termy Bania, Uniejów, Maltańskie, a może Mszczonów?

2022-12-16 14:16
Termy Bania
Autor: Termy Bania Termy Bania zimą

Baseny termalne w Polsce – dla kogo są odpowiednie i gdzie je znaleźć? Termy Bania, Uniejów, Maltańskie, a może Mszczonów? Takich kurortów w Polsce jest coraz więcej. Nikogo nie trzeba już przekonywać o skuteczności działania wód termalnych. Tym bardziej warto wybrać się do kurortów w Polsce, gdzie będziemy mogli się zrelaksować w basenach termalnych. Już od kilku lat nie trzeba w tym celu wyjeżdżać za granicę. Baseny termalne w Polsce to dobry pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny, zarówno wiosną, latem, jak i zimą.

Baseny Termalne w Polsce? Zaczynamy od Term Bania

Kurorty z basenami termalnymi to często również najlepsze aquaparki w Polsce. Dobrym przykładem są Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, które wraz z aquaparkiem działają od czerwca 2011 roku. Woda geotermalna wydobywana jest z głębokości 2500 m i wypełnia wszystkie baseny w kurorcie. Jej pierwotna temperatura wynosi 72°C, dlatego woda schładzana jest do temperatury 24-38°C. Ponadto gorąca woda geotermalna wykorzystywana jest do ogrzewania całego budynku aquaparku. Termy Bania to w sumie 14 basenów, w których woda osiąga temperaturę około 32°C. Obiekt podzielony został na strefę głośną, przeznaczoną dla rodzin z dziećmi (pięć basenów z wodą termalną o temperaturze do 34°C, zjeżdżalnie zewnętrzne o łącznej długości blisko 300 m) oraz strefę cichą dla osób szukających wyciszenia i odprężenia (znajdują się tutaj trzy baseny termalne o różnej specyfice). Goście Term Bania mogą również korzystać z saunarium (pięć saun, basen z wodą geotermalną o temperaturze do 36°C, basen z wodą chłodzącą do pływania o temperaturze do 24°C) i centrum SPA.

Termy Bania
Autor: Profit Communications Baseny termalne w Polsce - Termy Bania

Baseny termalne w Polsce – Poznań: Termy Maltańskie

Kompleks Termy Maltańskie działa od jesieni 2011. To największy aquapark w Polsce. Podzielony jest na część sportową i rekreacyjną. W części sportowej znajduje się m.in. basen pływacki z pomostem przesuwnym, który umożliwia podział na dwa baseny: do skoków i rozgrzewki oraz nauki pływania. Na trybunach wokół basenu mieści się 3900 osób. W części rekreacyjnej turyści mogą korzystać z basenu z podwójną falą, basenu z solanką oraz w kształcie koniczyny z wypływem na zewnątrz. Ponadto jest strefa dla dzieci z basenem i urządzeniami do zabawy, szeroka zjeżdżalnia z basenem do lądowania, rozgałęziony kanał „rwąca rzeka” z basenami przejściowymi i basenem do lądowania, zjeżdżalnie (turbo, rodzinna, z efektami wizualnymi i dźwiękowymi), leżaki wodne z hydromasażami, a także na zewnątrz budynku 2 baseny termalne – sezonowy i całoroczny, zespół saun wraz z zespołem odnowy biologicznej, zespół fitness obejmujący sale ćwiczeń ruchowych (aerobic, taniec), sale do ćwiczeń na przyrządach (ćwiczenia siłowe, kardio, itp.), centrum rozrywki - kręgielnia.

Czytaj też:

Termy Maltańskie
Autor: Termy Maltańskie Sp. z o.o. Baseny termalne wPolsce - Termy Maltańskie, największy aquapark w Polsce

Termy Mszczonów – baseny termalne w Polsce Centralnej

Otwarcie kompleksu basenów temanlnych Termy Mszczonów odbyło się w maju 2008 roku. Temperatura wody termalnej mierzona na powierzchni wynosi 42,5°C. Termy Mszczonów zajmują obszar 2,1 ha. W skład kompleksu Termy Mszczonów wchodzą 4 baseny: całoroczny basen termalny wypełniony wodą o temperaturze 34 °C, basen rekreacyjny z uzdatnioną wodą geotermalną o temperaturze 32 °C z atrakcjami wodnymi oraz z zespołem zjeżdżalni z uzdatnioną wodą geotermalną, basen sportowy z wodą temperaturze 28°C i wymiarach 25x12, 5 m oraz brodzik dla dzieci z wodą o temperaturze 28°C. Poza tym w kompleksie Termy Mszczonów znajdują się inne atrakcje, jak lodowisko, które jest czynne w okresie zimowym, plaża trawiasta, boiska do piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci, fontanna chłodząca, sauny. Wody wykorzystywane w kąpielisku są wolne od zanieszczyszczeń, aby zachowały swoje naturalne właściwości nie są filtrowane ani wzbogacane.

Czytaj również o ogromnym aquaparku z basenami termalnymi, który powstanie w podwarszawskim Mszczonowie>>

Termy Mszczonów
Autor: materiały prasowe Kompleks Basenów Termalnych w Mszczonowie

Termy Uniejów

Baseny termalne w Uniejowie zostały otwarte w lipcu 2008. Termy Uniejów (woj. łódzkie) położone są u podnóża XIV-wiecznego zamku, dawnej rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich. Turystów zachęcają gorącymi kąpielami w leczniczych basenach termalnych. Wody termalne w Uniejowie znajdują się na głębokości 2 km i mają temperaturę 68ºC. Woda solankowa posiada właściwości lecznicze i znajduje zastosowanie przy leczeniu schorzeń reumatoidalnych, ortopedyczno-urazowych, skóry, schorzeń nosa, gardła i krtani, nerwobólach, dyskopatii, nerwicach. Poza basenami termalnymi, w skład kompleksu w Uniejowie wchodzą restauracja oraz kasztel rycerski z miejscami noclegowymi.

Termy Uniejów
Autor: www.termyuniejow.pl Baseny termalne wPolsce - Termy Uniejów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej