Baseny termalne w Polsce na ferie 2023. Termy Bania, Uniejów, Maltańskie, a może Mszczonów?

2022-12-16 14:16
Termy Bania
Autor: Termy Bania Termy Bania zimą

Baseny termalne w Polsce – dla kogo są odpowiednie i gdzie je znaleźć? Termy Bania, Uniejów, Maltańskie, a może Mszczonów? Takich kurortów w Polsce jest coraz więcej. Nikogo nie trzeba już przekonywać o skuteczności działania wód termalnych. Tym bardziej warto wybrać się do kurortów w Polsce, gdzie będziemy mogli się zrelaksować w basenach termalnych. Już od kilku lat nie trzeba w tym celu wyjeżdżać za granicę. Baseny termalne w Polsce to dobry pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny, zarówno wiosną, latem, jak i zimą.

Baseny Termalne w Polsce? Zaczynamy od Term Bania

Kurorty z basenami termalnymi to często również najlepsze aquaparki w Polsce. Dobrym przykładem są Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, które wraz z aquaparkiem działają od czerwca 2011 roku. Woda geotermalna wydobywana jest z głębokości 2500 m i wypełnia wszystkie baseny w kurorcie. Jej pierwotna temperatura wynosi 72°C, dlatego woda schładzana jest do temperatury 24-38°C. Ponadto gorąca woda geotermalna wykorzystywana jest do ogrzewania całego budynku aquaparku. Termy Bania to w sumie 14 basenów, w których woda osiąga temperaturę około 32°C. Obiekt podzielony został na strefę głośną, przeznaczoną dla rodzin z dziećmi (pięć basenów z wodą termalną o temperaturze do 34°C, zjeżdżalnie zewnętrzne o łącznej długości blisko 300 m) oraz strefę cichą dla osób szukających wyciszenia i odprężenia (znajdują się tutaj trzy baseny termalne o różnej specyfice). Goście Term Bania mogą również korzystać z saunarium (pięć saun, basen z wodą geotermalną o temperaturze do 36°C, basen z wodą chłodzącą do pływania o temperaturze do 24°C) i centrum SPA.

Termy Bania
Autor: Profit Communications Baseny termalne w Polsce - Termy Bania

Baseny termalne w Polsce – Poznań: Termy Maltańskie

Kompleks Termy Maltańskie działa od jesieni 2011. To największy aquapark w Polsce. Podzielony jest na część sportową i rekreacyjną. W części sportowej znajduje się m.in. basen pływacki z pomostem przesuwnym, który umożliwia podział na dwa baseny: do skoków i rozgrzewki oraz nauki pływania. Na trybunach wokół basenu mieści się 3900 osób. W części rekreacyjnej turyści mogą korzystać z basenu z podwójną falą, basenu z solanką oraz w kształcie koniczyny z wypływem na zewnątrz. Ponadto jest strefa dla dzieci z basenem i urządzeniami do zabawy, szeroka zjeżdżalnia z basenem do lądowania, rozgałęziony kanał „rwąca rzeka” z basenami przejściowymi i basenem do lądowania, zjeżdżalnie (turbo, rodzinna, z efektami wizualnymi i dźwiękowymi), leżaki wodne z hydromasażami, a także na zewnątrz budynku 2 baseny termalne – sezonowy i całoroczny, zespół saun wraz z zespołem odnowy biologicznej, zespół fitness obejmujący sale ćwiczeń ruchowych (aerobic, taniec), sale do ćwiczeń na przyrządach (ćwiczenia siłowe, kardio, itp.), centrum rozrywki - kręgielnia.

Czytaj też:

Termy Maltańskie
Autor: Termy Maltańskie Sp. z o.o. Baseny termalne wPolsce - Termy Maltańskie, największy aquapark w Polsce

Termy Mszczonów – baseny termalne w Polsce Centralnej

Otwarcie kompleksu basenów temanlnych Termy Mszczonów odbyło się w maju 2008 roku. Temperatura wody termalnej mierzona na powierzchni wynosi 42,5°C. Termy Mszczonów zajmują obszar 2,1 ha. W skład kompleksu Termy Mszczonów wchodzą 4 baseny: całoroczny basen termalny wypełniony wodą o temperaturze 34 °C, basen rekreacyjny z uzdatnioną wodą geotermalną o temperaturze 32 °C z atrakcjami wodnymi oraz z zespołem zjeżdżalni z uzdatnioną wodą geotermalną, basen sportowy z wodą temperaturze 28°C i wymiarach 25x12, 5 m oraz brodzik dla dzieci z wodą o temperaturze 28°C. Poza tym w kompleksie Termy Mszczonów znajdują się inne atrakcje, jak lodowisko, które jest czynne w okresie zimowym, plaża trawiasta, boiska do piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci, fontanna chłodząca, sauny. Wody wykorzystywane w kąpielisku są wolne od zanieszczyszczeń, aby zachowały swoje naturalne właściwości nie są filtrowane ani wzbogacane.

Czytaj również o ogromnym aquaparku z basenami termalnymi, który powstanie w podwarszawskim Mszczonowie>>

Termy Mszczonów
Autor: materiały prasowe Kompleks Basenów Termalnych w Mszczonowie

Termy Uniejów

Baseny termalne w Uniejowie zostały otwarte w lipcu 2008. Termy Uniejów (woj. łódzkie) położone są u podnóża XIV-wiecznego zamku, dawnej rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich. Turystów zachęcają gorącymi kąpielami w leczniczych basenach termalnych. Wody termalne w Uniejowie znajdują się na głębokości 2 km i mają temperaturę 68ºC. Woda solankowa posiada właściwości lecznicze i znajduje zastosowanie przy leczeniu schorzeń reumatoidalnych, ortopedyczno-urazowych, skóry, schorzeń nosa, gardła i krtani, nerwobólach, dyskopatii, nerwicach. Poza basenami termalnymi, w skład kompleksu w Uniejowie wchodzą restauracja oraz kasztel rycerski z miejscami noclegowymi.

Termy Uniejów
Autor: www.termyuniejow.pl Baseny termalne wPolsce - Termy Uniejów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej