Terma Bania. Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej

2023-08-11 10:47
Baseny termalne - Terma Bania
Autor: materiały prasowe - Terma Bania Kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów na Podhalu

Terma Bania to nowoczesny kompleks basenów termalnych. W obiekcie dostępnych jest m.in. 8 basenów, 5 saun, Instytut Wellness & SPA oraz baseny zewnętrzne. Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to miejsce bardzo popularne wśród turystów, atrakcyjne zarówno latem, jak i zimą. Planujecie wyjazd w polskie góry? Nie zapomnijcie odwiedzić kompleksu basenów termalnych Termy Bania.

Spis treści

  1. Terma Bania - baseny termalne
  2. Terma Bania - atrakcje
  3. Terma Bania dla najmłodszych
  4. Terma Bania - zjeżdżalnie wodne
  5. Terma Bania - historia
  6. Terma Bania - jak dojechać?

Terma Bania - baseny termalne

Kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów na Podhalu, zarówno latem, jak i zimą. Obiekt zaprojektowany został zgodnie ze światowymi trendami. Terma Bania świadczy usługi w zakresie rekreacji i rehabilitacji wodnej oraz SPA.

Kompleks w Białce Tatrzańskiej wykorzystuje potencjał podhalańskich źródeł geotermalnych o temperaturze 72°C zlokalizowanych na głębokości 2500 m. Dzięki nim do dyspozycji gości udostępnione zostały baseny termalne z wodą o temperaturze od 34°C do 40°C, a także sauny o zróżnicowanej temperaturze oraz wilgotności powietrza.

Terma Bania - atrakcje

W obiekcie dostępnych jest 8 basenów, 5 saun, Instytut Wellness & SPA oraz baseny zewnętrzne. Ośrodek podzielony został na dwie strefy: głośną – dedykowaną rodzinom z dziećmi oraz cichą, przeznaczoną dla tych, którzy chcą skorzystać ze spokojnych form relaksu i odpoczynku. Na zewnątrz kompleksu jest tzw. strefa kąpieli słonecznych wyposażona m.in. w miejsca do plażowania, place zabaw dla dzieci oraz boiska do gry w siatkówkę plażową. W nieckach basenów znajdują się m.in.: karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwąca rzeka oraz gejzery. W strefie tej znajdują się również wanny jacuzzi.

Terma Bania dla najmłodszych

W kompleksie Terma Bania jest również strefa dedykowana dla najmłodszych - termusiowy brodzik oraz wewnętrzny Wodny Plac Zabaw. W termusiowym brodziku znajdują się kaskady wodne, wieżyczki z samonapełniającymi się wiaderkami oraz wodny jeż. Nieckę wypełniono wodą termalną, a jej głębokość nie przekracza 35 cm.Wszystkie zewnętrzne i zewnętrzne baseny napełnione są wodą termalną o temperaturze od 34°C do 38°C. Dzięki temu nawet w najsroższą zimę korzystanie z basenów zewnętrznych to sama przyjemność.

Terma Bania - zjeżdżalnie wodne

W kompleksie Terma Bania można poszaleć na zjeżdżalniach wodnych, których łączna długość przekracza 300 m:

  • dla najmłodszych zjeżdżalnia rodzinna
  • dla trochę starszych kręta Anakonda
  • oraz zjeżdżalnia pontonowa
  • dla odważnych superszybka zjeżdżalnia Turbo

Wszystkie zjeżdżalnie mają łączną długość ponad 300 m.

Terma Bania - historia

Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej zostały oddane do użytku w 2011 roku. Wartość inwestycji wyniosła prawie 90 mln zł. Projekt został zrealizowany przy współudziale Unii Europejskiej. Inwestorem przedsięwzięcia w Białce Tatrzańskiej jest spółka Park Wodny Bania. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowało biuro ETC Architekci. Rolę generalnego wykonawcy pełniła firma Miastoprojekt Wrocław. Realizacja inwestycji trwała dwa lata.

Terma Bania - jak dojechać?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej