Terma Bania. Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej

2023-08-11 10:47
Baseny termalne - Terma Bania
Autor: materiały prasowe - Terma Bania Kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów na Podhalu

Terma Bania to nowoczesny kompleks basenów termalnych. W obiekcie dostępnych jest m.in. 8 basenów, 5 saun, Instytut Wellness & SPA oraz baseny zewnętrzne. Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to miejsce bardzo popularne wśród turystów, atrakcyjne zarówno latem, jak i zimą. Planujecie wyjazd w polskie góry? Nie zapomnijcie odwiedzić kompleksu basenów termalnych Termy Bania.

Spis treści

  1. Terma Bania - baseny termalne
  2. Terma Bania - atrakcje
  3. Terma Bania dla najmłodszych
  4. Terma Bania - zjeżdżalnie wodne
  5. Terma Bania - historia
  6. Terma Bania - jak dojechać?

Terma Bania - baseny termalne

Kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów na Podhalu, zarówno latem, jak i zimą. Obiekt zaprojektowany został zgodnie ze światowymi trendami. Terma Bania świadczy usługi w zakresie rekreacji i rehabilitacji wodnej oraz SPA.

Kompleks w Białce Tatrzańskiej wykorzystuje potencjał podhalańskich źródeł geotermalnych o temperaturze 72°C zlokalizowanych na głębokości 2500 m. Dzięki nim do dyspozycji gości udostępnione zostały baseny termalne z wodą o temperaturze od 34°C do 40°C, a także sauny o zróżnicowanej temperaturze oraz wilgotności powietrza.

Terma Bania - atrakcje

W obiekcie dostępnych jest 8 basenów, 5 saun, Instytut Wellness & SPA oraz baseny zewnętrzne. Ośrodek podzielony został na dwie strefy: głośną – dedykowaną rodzinom z dziećmi oraz cichą, przeznaczoną dla tych, którzy chcą skorzystać ze spokojnych form relaksu i odpoczynku. Na zewnątrz kompleksu jest tzw. strefa kąpieli słonecznych wyposażona m.in. w miejsca do plażowania, place zabaw dla dzieci oraz boiska do gry w siatkówkę plażową. W nieckach basenów znajdują się m.in.: karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwąca rzeka oraz gejzery. W strefie tej znajdują się również wanny jacuzzi.

Terma Bania dla najmłodszych

W kompleksie Terma Bania jest również strefa dedykowana dla najmłodszych - termusiowy brodzik oraz wewnętrzny Wodny Plac Zabaw. W termusiowym brodziku znajdują się kaskady wodne, wieżyczki z samonapełniającymi się wiaderkami oraz wodny jeż. Nieckę wypełniono wodą termalną, a jej głębokość nie przekracza 35 cm.Wszystkie zewnętrzne i zewnętrzne baseny napełnione są wodą termalną o temperaturze od 34°C do 38°C. Dzięki temu nawet w najsroższą zimę korzystanie z basenów zewnętrznych to sama przyjemność.

Terma Bania - zjeżdżalnie wodne

W kompleksie Terma Bania można poszaleć na zjeżdżalniach wodnych, których łączna długość przekracza 300 m:

  • dla najmłodszych zjeżdżalnia rodzinna
  • dla trochę starszych kręta Anakonda
  • oraz zjeżdżalnia pontonowa
  • dla odważnych superszybka zjeżdżalnia Turbo

Wszystkie zjeżdżalnie mają łączną długość ponad 300 m.

Terma Bania - historia

Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej zostały oddane do użytku w 2011 roku. Wartość inwestycji wyniosła prawie 90 mln zł. Projekt został zrealizowany przy współudziale Unii Europejskiej. Inwestorem przedsięwzięcia w Białce Tatrzańskiej jest spółka Park Wodny Bania. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowało biuro ETC Architekci. Rolę generalnego wykonawcy pełniła firma Miastoprojekt Wrocław. Realizacja inwestycji trwała dwa lata.

Terma Bania - jak dojechać?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej