Aquapark Tychy - niebawem otwarcie. Baseny, sauny, fitness, cennik, godziny otwarcia Parku Wodnego Tychy

2021-05-18 8:53
Aquapark Tychy
Autor: Aquapark Tychy Aquapark Tychy - strefa relaksu

Aquapark Tychy otworzy się 28 maja 2021! Przypomnijmy, że ten nowoczesny park wodny działa od początku maja 2018. W ośrodku sportowym dostępne są różne baseny: sportowy, z ruchomym dnem, rekreacyjny, dla rodziców z dziećmi oraz zewnętrzny. To dopiero początek atrakcji, które czekają na gości Aquaparku Tychy. Zobacz na co jeszcze mogą liczyć odwiedzający. Sprawdź cennik Wodnego Parku Tychy. Kiedy otwarcie aquaparku?

Spis treści

 1. Kiedy otwarcie Parku Wodnego Tychy?
 2. Aquapark Tychy - nowoczesny park wodny z wieloma atrakcjami
 3. Aquapark Tychy - baseny
 4. Aquapark Tychy - 4 zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności
 5. Zdrowotna kąpiel w piwie w Aquaparku Tychy
 6. Aquapark Tychy - strefa surfingu
 7. Aquapark Tychy - cennik
 8. Aquapark Tychy - godziny otwarcia
 9. Park Wodny Tychy z unikalną technologią zasilania obiektu

Kiedy otwarcie Parku Wodnego Tychy?

Przypomnijmy, że od 20 marca 2021 roku wszystkie strefy Wodnego Parku Tychy były zamknięte – zgodnie z obostrzeniami zawartymi w rozporządzeniu Premiera RP z dnia 19 marca 2021 r. Na ostatniej konferencji prasowej rząd podał konkretną datę otwarcia basenów. Nastąpi ono już w piątek, 28 maja.

Aquapark Tychy - nowoczesny park wodny z wieloma atrakcjami

Aquapark Tychy to aż 16 000 m² powierzchni użytkowej oraz 1700 m² lustra wody. Wodny park podzielony został na 8 stref funkcjonalnych, w których na odwiedzających czekają wyjątkowe atrakcje, takie jak pierwszy w Polsce symulator surfingu w obiekcie basenowym oraz pierwsza w Polsce zjeżdżalnia Aqualoop z pionowym startem.

Aquapark Tychy to nowoczesna inwestycja pełna atrakcji sportowych, rekreacyjnych, a także edukacyjnych. W jego skład wchodzą : strefa basenów rekreacyjnych ze zjeżdżalniami, strefa surfingu, baseny sportowe, sauny, łaźnie, centrum solankowe z medycyną estetyczną, siłownia i fitness oraz tzw. Wodna Akademia – edukacyjne centrum w atrakcyjny sposób przedstawiające wiedzę na temat wody i zjawisk fizycznych jej towarzyszących.  

Czytaj też:

Aquapark Tychy
Autor: Mostostal Warszawa Park Wodny Tychy to kompleks wielu basenów, saun oraz fitness i gabinety medycyny estetycznej
Aquapark Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl Park Wodny Tychy - wieża zjeżdżalni

Aquapark Tychy - baseny

Aquapark w Tychach to inwestycja, która może być wzorem dla najlepszych aquaparków w Polsce. W obiekcie powstało, aż pięć rodzajów nowoczesnych basenów, zarówno sportowych, jak i rekreacyjnych.

Park Wodny Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl Basen sportowy w Aquaparku Tychy długości 25 m i szerokości 12,5 m
 • Basen sportowy – długość 25 m i szerokości 12,5 metra. Podzielony został na 6 torów.
 • Basen z ruchomym dnem – długości 12,5 m i szerokości 8 m, który dzięki zmiennej głębokości wody posłuży do przeprowadzania różnorodnych zajęć, kursów i treningów.
 • Baseny rekreacyjne wewnętrzne – ze sztuczną falą o powierzchni prawie 400 m², strefa laguny to zatoka o powierzchni 81 m² połączona kanałem wodnym z głównym basenem rekreacyjnym.
 • Baseny dla rodziców z dziećmi z batyskafem wyposażonym w liczne zabawki interaktywne.
 • Baseny zewnętrzne – to strefa znajdująca się na zewnątrz Wodnego Parku Tychy, do której można dostać się ze środka obiektu.
Park Wodny Tychy
Autor: Mostostal Warszawa Park Wodny Tychy - zjeżdżalnie

Aquapark Tychy - 4 zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności

Masz ochotę na wodne szaleństwa? W aquaparku znajdziesz pierwszą w Polsce zjeżdżalnię Aqualoop z pionowym startem. Jakie jeszcze zjeżdżalnie czekają na turystów w Aquapark Tychy?

 • Zjeżdżalnia multimedialna – nieprzewidywalne zakręty, duża prędkość i zaskakujące efekty wizualne podczas zjazdu, dzięki specjalnie zaprojektowanemu oświetleniu LED. Długość ślizgu to aż 118 m.
 • Zjeżdżalnia pontonowa – ma 84 m długości, a szerokość rynny to 1,4 m. W pontonie mogą siedzieć dwie osoby, dlatego to świetna rozrywka dla całych rodzin.
 • Zjeżdżalnia „cebula” – to zjeżdżalnia w odcinku zamkniętym długości około 24 m oraz wirowania wzdłuż ścian lejka średnicy 9 m.
 • Zjeżdżalnia Aqualoop – zjeżdżalnia dla wszystkich o mocnych nerwach, tzw. zjeżdżalnia rakietowa. Na starcie traci się grunt pod nogami, a potem następuje zjazd z przyspieszeniem równym prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Zjeżdżalnia ma długość 110 m, a różnica poziomów wynosi aż 15,5 m.
Park Wodny Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl Park Wodny Tychy - sauny zewnętrzne

Zdrowotna kąpiel w piwie w Aquaparku Tychy

W Parku Wodnym Tychy czekają na gości sauny fińskie i rzymskie, wewnętrzne i zewnętrzne, grota śnieżna, tężnia, strefa snu oraz centrum solankowe. Niewątpliwą atrakcją aquaparku jest kąpiel w brzeczce piwnej. Okazuje się, że kąpiel w piwie poprawia krążenie i metabolizm, obniża ciśnienie krwi, wzmacnia skórę i włosy, a także korzystnie wpływa na ogólną odporność organizmu. Po takiej kąpieli można się przejść boso po tzw. ścieżce zmysłów. Składa się ona z sześciu stref, w których umieszczono kolejno: żwir, kamienie, szyszki, mech, patyki i korę.

Park Wodny Tychy
Autor: wodnypark.tychy.pl Aquapark Tychy - strefa surfingu

Aquapark Tychy - strefa surfingu

Tutaj każdy może spróbować swoich sił jako surfer. Fala sztucznie wytwarzana przez symulator może być zmieniania i dostosowana do potrzeb dzieci, dorosłych, początkujących, jak i doswiadczonych surferów.

Aquapark Tychy - cennik

 • STREFA SPORTOWA - od poniedziałku do piątku 9:00 - 15:00

1 godz. - 13 zł (normalny), 11 zł (ulgowy), 11 zł (grupy)

2 godz. - 21 zł, 18 zł, 17 zł

3 godz. - 28 zł, 23 zł, 22 zł

 • STREFA SPORTOWA - od poniedziałku do piątku 15:00 - 21:00

1 godz. - 16 zł, 13 zł, 13 zł

2 godz. - 23 zł, 21 zł, 19 zł

3 godz. - 33 zł, 28 zł, 26 zł

 • STREFA SPORTOWA - weekend

1 godz. - 16 zł, 13 zł, 13 zł

2 godz. - 23 zł, 21 zł, 19 zł

3 godz. - 33 zł, 28 zł, 26 zł

 • STREFA SAUN - od poniedziałku do piątku (sauny, solanki, łaźnie piwne)

1 godz. - 28 zł

2 godz. - 45 zł

3 godz. - 51 zł

Sauny "No Limits" 58 zł

 • STREFA SAUN - weekend

1 godz. - 35 zł

2 godz. - 51 zł

3 godz. - 58 zł

Sauny "No Limits" 69 zł

 • SPA Książęce

W zależności od zabiegu cennik waha się między 49- 280 zł. Kąpiel w Łaźni piwnej to koszt od 88 do 98 zł dla jednej osoby. Istnieje możliwość kąpieli w dwie osoby (w wannach dwuosobowych).

Aquapark Tychy - godziny otwarcia

 • STREFA SPORTOWA - godz. 9.00-21.00
 • STREFA SAUN - 15.00-22.00 od poniedziałku do piątku, 12.00-22.00 weekendy i święta

Park Wodny Tychy z unikalną technologią zasilania obiektu

Warto zwrócić uwagę na unikalną technologię zasilania aquaparku w energię elektryczną i cieplną. Obiekt jest praktycznie samowystarczalny energetycznie, dzięki zastosowaniu dwóch układów kogeneracyjnych, które są zasilane biogazem z tyskiej oczyszczalni. To bardzo ekologiczne rozwiązanie. Za budowę inwestycji odpowiedzialna była firma Mostostal Warszawa, która zbudowała w Tychach jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce – tyski Stadion Miejski.

Czytaj też:

 • Nazwa inwestycji: Aquapark Tychy, Wodny Park Tychy
 • Inwestor: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.
 • Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa S.A.
 • Wartość kontraktu: 114,6 mln zł brutto
 • Termin realizacji: 2014–2018
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej