Wieżowiec Central Point rośnie w centrum Warszawy. Film z budowy

2020-07-31 9:50 Marzena Sarniewicz
Central Point
Autor: Immobel Central Point - powierzchnia biurowa w budynku zajmie prawie 20 tys. m²

Central Point to projekt realizowany przez Immobel Poland. Ten 95-metrowy wieżowiec ma być gotowy w III kwartale 2021 roku. Projekt architektoniczny obiektu powstał w biurze projektowym Kazimierski i Ryba. Zobacz film z budowy Central Point.

Budowa biurowca Central Point postępuje szybko, co jest kolejnym dowodem na dobrą kondycję warszawskiego rynku biurowego, mimo sytuacji epidemicznej, w której cały czas funkcjonujemy. Ukończone zostały już 4 poziomy garażu podziemnego i cztery piętra. Obecnie realizowana jest piąta kondygnacja, a ukończenie gotowego do użytku budynku zaplanowano na III kwartał 2021 roku - mówi Radosław Pawlak z CBRE.

Central Point będzie miał 21 kondygnacji

Przypomnijmy, że roboty budowlane na placu budowy Central Point ruszyły w kwietniu 2019 roku. Biurowiec będzie miał 21 kondygnacji wraz z antresolą i 95 m wysokości. Jego łączna powierzchnia wyniesie prawie 20 tys. m², z czego ok. 18 tys. m² to będą powierzchnie biurowe, a 1,1 tys. m² handlowo-usługowe. Na jednym piętrze będzie ok. 950 m² powierzchni do wynajęcia. Do dyspozycji najemców będzie 80 miejsc parkingowych, punkty ładowania samochodów elektrycznych, parking dla rowerów, szatnie i prysznice. Parking zostanie nadwieszony nad tunelem I linii metra. Prace będą prowadzone we współpracy z Metrem Warszawskim.

Biurowiec został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Central Point
Autor: Immobel Projekt architektoniczny Central Point powstał w pracowni Kazimierski i Ryba oraz paryskim biurze Arquitectonica Link: Kliknij i powiększ

Central Point powstaje nad skrzyżowaniem dwóch linii metra

Central Point powstaje w wyjątkowo dobrej lokalizacji. Na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej stykają się dwie linie metra. To ułatwi najemcom transport w różne części Warszawy.

Projekt Central Point

Projekt wieży Central Point powstał w biurze projektowym Kazimierski i Ryba oraz paryskim biurze firmy Arquitectonica. Paryscy architekci przeprojektowali całą, planowaną pierwotnie fasadę budynku. Stworzyli minimalistyczny projekt elewacji z przewagą szkła, który nawiązuje do okolicznych biurowców, w tym do położonego po przekątnej tzw. Nowego Sezamu. Ponadto w pełni przeszklona fasada zagwarantuje stały dostęp światła dziennego. W finalnym projekcie deweloper zdecydował się także na dwa tarasy na piętrze 4 oraz 7. Najwyższe piętro zostało wyposażone w antresolę. Komunikacja wewnątrz budynku odbywać się będzie za pomocą 6 szybkobieżnych wind.

Nazwa inwestycji: Central Point
Lokalizacja: skrzyżowanie ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, Warszawa
Funkcja: biurowo-handlowa
Inwestor: Immobel Poland
Generalny wykonawca: w trakcie przetargu
Projektant: biuro projektów Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica
Liczba kondygnacji: 21
Liczba miejsc postojowych: 80
Powierzchnia biurowa: 18 000 m²
Powierzchnia handlowa: 1400 m²
Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2019
Zakończenie budowy: III kwartał 2021

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej