Central Point Warszawa oddany do użytku. Film

2021-11-10 10:30
Central Point
Autor: youtube Central Point oddany do użytku

Central Point to projekt realizowany przez Immobel Poland. Wykonawca właśnie ogłosił, że budowa wieżowca została zakończona. Projekt architektoniczny budynku powstał w biurze projektowym Kazimierski i Ryba. Generalnym wykonawcą całej inwestycji była firma Strabag. Zobacz film

Spis treści

 1. Jaki jest Central Point?
 2. Gdzie powstał Central Point?
 3. Projekt Central Point

Jaki jest Central Point?

Biurowiec Central Point ma 21 kondygnacji wraz z antresolą i 86 m wysokości. Jego łączna powierzchnia wynosi prawie 20 tys. m², z czego ok. 18 tys. m² to powierzchnie biurowe, a 1,2 tys. m² handlowo-usługowe. Na jednym piętrze jest ok. 900 m² powierzchni do wynajęcia. Do dyspozycji najemców jest 80 miejsc parkingowych, punkty ładowania samochodów elektrycznych, parking dla rowerów, szatnie i prysznice. Parking został nadwieszony nad tunelem I linii metra. Prace były prowadzone we współpracy z Metrem Warszawskim. Biurowiec został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Przypomnijmy, że roboty budowlane na placu budowy Central Point ruszyły w kwietniu 2019 roku.

Central Point
Autor: Immobel Projekt architektoniczny Central Point powstał w pracowni Kazimierski i Ryba oraz paryskim biurze Arquitectonica Link: Kliknij i powiększ

Gdzie powstał Central Point?

Central Point powstał w wyjątkowo dobrej lokalizacji, bo na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Spotykają się tu się dwie linie metra. To zdecydowanie ułatwi najemcom transport w różne części Warszawy. W sąsiedztwie biurowca, znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Blisko jest też do Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy. 

Central Point to jedyny budynek w Polsce, który znajduje się tuż nad skrzyżowaniem 2 linii metra obsługujących podróżujących z kierunków północ-południe i wschód-zachód w Warszawie. Butikowy charakter i znakomita lokalizacja zapewnią najemcom wyjątkową widoczność w samym sercu Warszawy - mówi Richard Aboo, Chief Commercial Officer Immobel. 

Projekt Central Point

Projekt wieży Central Point powstał w biurze projektowym Kazimierski i Ryba oraz paryskim biurze firmy Arquitectonica. Paryscy architekci przeprojektowali całą, planowaną pierwotnie fasadę budynku. Stworzyli minimalistyczny projekt elewacji z przewagą szkła, który nawiązuje do okolicznych biurowców, w tym do położonego po przekątnej tzw. Nowego Sezamu. Ponadto w pełni przeszklona fasada zagwarantuje stały dostęp światła dziennego. W finalnym projekcie deweloper zdecydował się także na dwa tarasy na piętrze 4 oraz 7. Najwyższe piętro zostało wyposażone w antresolę. Komunikacja wewnątrz budynku odbywać się będzie za pomocą 6 szybkobieżnych wind.

 • Nazwa inwestycji: Central Point
 • Lokalizacja: skrzyżowanie ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, Warszawa
 • Funkcja: biurowo-handlowa
 • Inwestor: Immobel Poland
 • Generalny wykonawca: Strabag
 • Projektant: biuro projektów Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica
 • Liczba kondygnacji: 21
 • Liczba miejsc postojowych: 80
 • Powierzchnia biurowa: 18 000 m²
 • Powierzchnia handlowa: 1200 m²
 • Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2019
 • Zakończenie budowy: III kwartał 2021
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej