Central Point Warszawa z wiechą. Wieżowiec osiągnął docelową wysokość. Film z budowy

2021-04-22 11:35
Central Point
Autor: Immobel Wiecha na wieżowcu Central Point

Central Point to projekt realizowany przez Immobel Poland. Wieżowiec właśnie osiągnął swoją docelową wysokość 86 m. Projekt architektoniczny obiektu powstał w biurze projektowym Kazimierski i Ryba. Generalnym wykonawcą całej inwestycji jest firma Strabag. Zobacz film z budowy Central Point. Kiedy biurowiec będzie gotowy?

Spis treści

 1. Jaki będzie Central Point?
 2. Gdzie powstaje Central Point?
 3. Projekt Central Point
 4. Kiedy koniec budowy Central Point?

Jaki będzie Central Point?

Przypomnijmy, że roboty budowlane na placu budowy Central Point ruszyły w kwietniu 2019 roku. Biurowiec będzie miał 21 kondygnacji wraz z antresolą i 86 m wysokości. Jego łączna powierzchnia wyniesie prawie 20 tys. m², z czego ok. 18 tys. m² to będą powierzchnie biurowe, a 1,2 tys. m² handlowo-usługowe. Na jednym piętrze będzie ok. 900 m² powierzchni do wynajęcia. Do dyspozycji najemców będzie 80 miejsc parkingowych, punkty ładowania samochodów elektrycznych, parking dla rowerów, szatnie i prysznice. Parking zostanie nadwieszony nad tunelem I linii metra. Prace będą prowadzone we współpracy z Metrem Warszawskim.

Biurowiec został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Central Point
Autor: Immobel Projekt architektoniczny Central Point powstał w pracowni Kazimierski i Ryba oraz paryskim biurze Arquitectonica Link: Kliknij i powiększ

Gdzie powstaje Central Point?

Central Point powstaje w wyjątkowo dobrej lokalizacji. Na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej stykają się dwie linie metra. To ułatwi najemcom transport w różne części Warszawy. W sąsiedztwie biurowca, znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Blisko jest też do Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy. 

Central Point to jedyny budynek w Polsce, który znajduje się tuż nad skrzyżowaniem 2 linii metra obsługujących podróżujących z kierunków północ-południe i wschód-zachód w Warszawie. Butikowy charakter i znakomita lokalizacja zapewnią najemcom wyjątkową widoczność w samym sercu Warszawy - mówi Richard Aboo, Chief Commercial Officer Immobel. 

Projekt Central Point

Projekt wieży Central Point powstał w biurze projektowym Kazimierski i Ryba oraz paryskim biurze firmy Arquitectonica. Paryscy architekci przeprojektowali całą, planowaną pierwotnie fasadę budynku. Stworzyli minimalistyczny projekt elewacji z przewagą szkła, który nawiązuje do okolicznych biurowców, w tym do położonego po przekątnej tzw. Nowego Sezamu. Ponadto w pełni przeszklona fasada zagwarantuje stały dostęp światła dziennego. W finalnym projekcie deweloper zdecydował się także na dwa tarasy na piętrze 4 oraz 7. Najwyższe piętro zostało wyposażone w antresolę. Komunikacja wewnątrz budynku odbywać się będzie za pomocą 6 szybkobieżnych wind.

Kiedy koniec budowy Central Point?

Biurowiec Central Point ma być oddany do użytku w III kwartale 2021 roku.

 • Nazwa inwestycji: Central Point
 • Lokalizacja: skrzyżowanie ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, Warszawa
 • Funkcja: biurowo-handlowa
 • Inwestor: Immobel Poland
 • Generalny wykonawca: Strabag
 • Projektant: biuro projektów Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica
 • Liczba kondygnacji: 21
 • Liczba miejsc postojowych: 80
 • Powierzchnia biurowa: 18 000 m²
 • Powierzchnia handlowa: 1200 m²
 • Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2019
 • Zakończenie budowy: III kwartał 2021
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej