Dawny warszawski Sezam powraca jako Centrum Marszałkowska

2018-06-05 12:56
Nowy Sezam
Autor: BBI Development

Dawny Sezam na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej przeszedł spektakularną metamorfozę. Teraz to Centrum Marszałkowska – nowoczesny budynek biurowo-usługowy. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowano na początek czerwca 2018.

Nowa odsłona dawnego Sezamu

Przypomnijmy, że początki Sezamu sięgają 1969 roku. Swego czasu był największym domem towarowym w Warszawie, znanym i lubianym. Zarówno warszawiacy, jak i przyjezdni chętnie robili zakupy w Sezamie. Jednak w 2015 roku przy Marszałkowskiej 126/134 rozpoczęła sie rozbiórka obiektu, na którego miejscu miał powstać nowoczesny biurowiec Centrum Marszałkowska. Po niespełna 4 latach, w dawnym-nowym Sezamie, którego właścicielem jest WSS Społem Śródmieście, znów można zrobić zakupy jak przed laty. Sklep w nowej odsłonie działa od 6 czerwca 2018. Mieści się w nowoczesnym biurowcu Centrum Marszałkowska na poziomie -1, a jego powierzchnia wynosi 700 m².

 

 

Sezam
Autor: audiovis.nac.gov.pl Widok domu handlowego Sezam od strony ul. Marszałkowskiej - 1969 rok
Nowy Sezam
Autor: BBI Development A tak ma wyglądać nowoczesny biurowiec wybudowany w miejscu dawnego Sezamu

Biurowiec Centrum Marszałkowska będzie połączony ze stacją metra „Świętokrzyska”

Centrum Marszałkowska to nowoczesny biurowiec w centrum Warszawy. Będzie miał ok. 12,5-13 tys. m² powierzchni użytkowej. Na poziomach od -1 do 1 znajdą się sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne, w tym Sezam. Na wyższych piętrach powstały powierzchnie biurowe. Poza tym nowy budynek będzie miał całkowicie przeszkloną elewację, 9 pięter, w najwyższym pubkcie osiągnie wysokość 40 m. Zabudowa od strony ulicy Marszałkowskiej będzie niższa, dopasowana do sąsiedniego gmachu PKO BP. 

Budynek ma jedną bardzo charakterystyczną i atrakcyjną cechę. Chodzi o to, że będzie bezpośrednio połączony ze stacją metra „Świętokrzyska”, dzięki czemu pasażerowie będą mogli wchodzić do niego, nie wychodząc z podziemi metra.

Nowy Sezam
Autor: BBI Development Wizualizacja budynku biurowo-handlowego, który powstanie w miejscu domu handlowego Sezam

Centrum Marszałkowska z neonami "Sezam" i "Społem"

Na nowoczesnym budynku Centrum Marszałkowska zawisną elementy z dawnego domu towarowego Sezam. Wejście do sklepu ozdobi odrestaurowana ceramika, a na elewacji zamontowane zostaną dwa neony „Sezam” i „Społem” - wierne kopie tych sprzed prawie 50 lat. Oryginalne neony będzie można podziwiać w warszawskim Muzeum Neonów przy ul. Mińskiej.

Inwestorem Centrum Marszałkowska jest spółka BBI Development, a projekt opracowali architekci z pracowni Juvenes.Generalnym wykonawcą była firma Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska. W celu realizacji inwestycji powołana została spółka Nowy Sezam, do której spółdzielnia wniosła prawo użytkowania wieczystego, a BBI Development miało zapewnić finansowanie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej