Dawny warszawski Sezam powraca jako Centrum Marszałkowska

2018-06-05 12:56
Nowy Sezam
Autor: BBI Development

Dawny Sezam na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej przeszedł spektakularną metamorfozę. Teraz to Centrum Marszałkowska – nowoczesny budynek biurowo-usługowy. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowano na początek czerwca 2018.

Nowa odsłona dawnego Sezamu

Przypomnijmy, że początki Sezamu sięgają 1969 roku. Swego czasu był największym domem towarowym w Warszawie, znanym i lubianym. Zarówno warszawiacy, jak i przyjezdni chętnie robili zakupy w Sezamie. Jednak w 2015 roku przy Marszałkowskiej 126/134 rozpoczęła sie rozbiórka obiektu, na którego miejscu miał powstać nowoczesny biurowiec Centrum Marszałkowska. Po niespełna 4 latach, w dawnym-nowym Sezamie, którego właścicielem jest WSS Społem Śródmieście, znów można zrobić zakupy jak przed laty. Sklep w nowej odsłonie działa od 6 czerwca 2018. Mieści się w nowoczesnym biurowcu Centrum Marszałkowska na poziomie -1, a jego powierzchnia wynosi 700 m².

 

 

Sezam
Autor: audiovis.nac.gov.pl Widok domu handlowego Sezam od strony ul. Marszałkowskiej - 1969 rok
Nowy Sezam
Autor: BBI Development A tak ma wyglądać nowoczesny biurowiec wybudowany w miejscu dawnego Sezamu

Biurowiec Centrum Marszałkowska będzie połączony ze stacją metra „Świętokrzyska”

Centrum Marszałkowska to nowoczesny biurowiec w centrum Warszawy. Będzie miał ok. 12,5-13 tys. m² powierzchni użytkowej. Na poziomach od -1 do 1 znajdą się sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne, w tym Sezam. Na wyższych piętrach powstały powierzchnie biurowe. Poza tym nowy budynek będzie miał całkowicie przeszkloną elewację, 9 pięter, w najwyższym pubkcie osiągnie wysokość 40 m. Zabudowa od strony ulicy Marszałkowskiej będzie niższa, dopasowana do sąsiedniego gmachu PKO BP. 

Budynek ma jedną bardzo charakterystyczną i atrakcyjną cechę. Chodzi o to, że będzie bezpośrednio połączony ze stacją metra „Świętokrzyska”, dzięki czemu pasażerowie będą mogli wchodzić do niego, nie wychodząc z podziemi metra.

Nowy Sezam
Autor: BBI Development Wizualizacja budynku biurowo-handlowego, który powstanie w miejscu domu handlowego Sezam

Centrum Marszałkowska z neonami "Sezam" i "Społem"

Na nowoczesnym budynku Centrum Marszałkowska zawisną elementy z dawnego domu towarowego Sezam. Wejście do sklepu ozdobi odrestaurowana ceramika, a na elewacji zamontowane zostaną dwa neony „Sezam” i „Społem” - wierne kopie tych sprzed prawie 50 lat. Oryginalne neony będzie można podziwiać w warszawskim Muzeum Neonów przy ul. Mińskiej.

Inwestorem Centrum Marszałkowska jest spółka BBI Development, a projekt opracowali architekci z pracowni Juvenes.Generalnym wykonawcą była firma Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska. W celu realizacji inwestycji powołana została spółka Nowy Sezam, do której spółdzielnia wniosła prawo użytkowania wieczystego, a BBI Development miało zapewnić finansowanie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej