Generation Park. Rusza budowa wieży kompleksu Generation Park

2018-11-13 14:23 MS
Generation Park
Autor: materiał prasowy Generation Park Y - w biurowcu powstanie 42,6 tys. m² powierzchni biurowej, otwarcie wiosną 2021

Generation Park powstaje tuż przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska, która właśnie rozpoczęła budowę najwyższego budynku kompleksu Generation Park. Projekt architektoniczny 140-metrowej wieży powstał w pracowni JEMS Architekci.

Generation Park Y to trzeci i ostatni etap budowy kompleksu

Generation Park powstaje na warszawskiej Woli. To właśnie tu w 2016 roku został oddany do użytku m.in. Warsaw Spire – aktualnie najwyższy biurowiec w Warszawie. Póki co najwyższy, bo tuż przy Dworcu Centralnym pnie się w górę Varso Tower, który ma być wyższy nawet od Pałacu Kultury i Nauki. Warto wspomnieć, że w najbliższej okolicy Generation Park powstają m.in Mennica Legacy Tower, The Warsaw Hub czy wieżowiec Warsaw UNIT (dawniej Spinnaker). A teraz czas na najwyższy budynek kompleksu Generation Park, który będzie miał 38 kondygnacji nadziemnych i 4 podziemne. Na tych najniższych powstaną parkingi dla samochodów (323 miejsca) i rowerów (180 miejsc). Wysokościowiec będzie miał 47 tys. m². powierzchni biurowej. Najemcy będą mieli do dyspozycji aż sześć powierzchni typu sky-office (o podwójnej wysokości), na różnych piętrach. Dają one możliwość stworzenia niepowtarzalnych przestrzeni z wyjątkowym widokiem na Warszawę. Na 35 piętrze budynku, 127 metrów nad poziomem ulicy, powstanie zielony taras z widokiem na centrum Warszawy. Budynek będzie certyfikowany w systemie WELL i LEED. Planowany termin oddania biurowca do użytku to I kwartał 2021.

Generation Park – kompleks biurowców na warszawskiej Woli

Budowa biurowców Generation Park trwa od listopada 2015. To kolejny zespół biurowców, wśród wieżowców Warszawy, który powstaje przy rondzie Daszyńskiego. Kompleks składać się będzie z trzech budynków, o łącznej powierzchni 84 tys. m². Dwa niższe 11-kondygnacyjne budynki będą miały metraż ok. 40 000 m². W całej inwestycji będzie 600 miejsc parkingowych oraz około 370 postojów dla rowerów. Z myślą o najbardziej wymagających najemcach, zaprojektowano tzw. skyoffice, czyli przeszklone wnętrza o wysokości dwóch kondygnacji, umieszczone na najwyższych piętrach budynków Generation Park. Pomiędzy obiektami należącymi do kompleksu zaprojektowano przestrzeń publiczną dla Warszawiaków. Będzie to wewnętrzny pasaż z zielenią, trawnikami i małą architekturą.

Generation Park został zaprojektowany zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska

Kompleks Generation Park uzyskał certyfikację LEED na poziomie Platinum. Zielony charakter budynków w kompleksie potwierdzają zastosowane rozwiązania – np. system free cooling, wykorzystujący zimne powietrze pochodzące z zewnątrz do chłodzenia budynków w przejściowych okresach roku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, wykorzystanie energii w Generation Park będzie niższe min. o 25%, a zużycie wody min. o 60% w porównaniu do norm lokalnych.

Firma Skanska jest również jednym z partnerów projektu realizowanego w okolicy ronda Daszyńskiego. Jest to placemakingowy projekt Nowa Towarowa, który ma na celu zagospodarowanie przestrzeni wzdłuż ulicy Towarowej, między pl. Zawiszy a rondem Kercelak. Do realizacji projektu zaproszeni zostaną mieszkańcy, we współpracy z architektami, ekspertami i specjalistami w dziedzinie placemakingu i nauk społecznych. W tym celu zaplanowano warsztaty, dyskusje i spotkania, dzięki którym powstanie plan zagospodarowania ul. Towarowej.

Nazwa inwestycji: Generation Park
Lokalizacja: Warszawa, przy rondzie Daszyńskiego
Funkcja: komercyjna
Inwestor: Skanska S.A.
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: JEMS Architekci
Liczba kondygnacji: 11 naziemnych, 2 podziemne (I etap)
Powierzchnia całkowita całego kompleksu: 84 000 m²
Powierzchnia całkowita I etapu: 21 000 m²
Liczba miejsc parkingowych: 600 miejsc parkingowych, 370 postojów dla rowerów
Rozpoczęcie budowy: listopad 2015
Zakończenie III etapu budowy: I kwartał 2021

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej