Generation Park z certyfikatem WELL Health-Safety Rating

2021-10-13 12:18
Generation Park
Autor: Skanska Wieżowiec Generation Park oddany do użytku

Generation Park powstał tuż przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Skanska. Wieża kompleksu ma wysokość 140 metrów. Aktualnie Generation Park Y uzyskał certyfikat WELL Health-Safety Rating. To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że przestrzeń biurowa w wieżowcu jest odpowiednio przygotowana i w pełni bezpieczna dla użytkowników budynku.

O Generation Park Y

Generation Park powstał na warszawskiej Woli. To właśnie tu w 2016 roku został oddany do użytku m.in. Warsaw Spire – aktualnie najwyższy biurowiec w Warszawie. Póki co najwyższy, bo tuż przy Dworcu Centralnym pnie się w górę Varso Tower, który ma być wyższy nawet od Pałacu Kultury i Nauki. Warto wspomnieć, że w najbliższej okolicy Generation Park powstały m.in Mennica Legacy Tower, The Warsaw Hub czy wieżowiec Warsaw UNIT (dawniej Spinnaker).

Generation Park ma 37 kondygnacji nadziemnych i 4 podziemne. Na tych najniższych powstały parkingi dla samochodów (325 miejsca) i rowerów (187 miejsc). Wysokościowiec ma 47 tys. m² powierzchni biurowej, a cały kompleks 88 tys. m². Najemcy mają do dyspozycji aż sześć powierzchni typu sky-office (o podwójnej wysokości), na różnych piętrach. Dają one możliwość stworzenia niepowtarzalnych przestrzeni z wyjątkowym widokiem na Warszawę. Na 35 piętrze budynku, 127 metrów nad poziomem ulicy, powstał zielony taras z widokiem na centrum Warszawy. Na dachu umieszczone zostały ule dające schronienie miejskim pszczołom. Budynek jest certyfikowany w systemie WELL Health-Safety Rating i LEED.

Budowa biurowców Generation Park ruszyła w listopadzie 2015. To kolejny zespół biurowców, wśród wieżowców Warszawy, który powstał przy rondzie Daszyńskiego. Kompleks składa się z trzech budynków, o łącznej powierzchni 88 tys. m². Dwa niższe 11-kondygnacyjne budynki mają metraż ok. 40 000 m². Pomiędzy obiektami należącymi do kompleksu powstała przestrzeń publiczna dla Warszawiaków.

Generation Park został zaprojektowany zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska

Kompleks Generation Park uzyskał certyfikację LEED na poziomie Platinum. Zielony charakter budynków w kompleksie potwierdzają zastosowane rozwiązania – np. system free cooling, wykorzystujący zimne powietrze pochodzące z zewnątrz do chłodzenia budynków w przejściowych okresach roku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, wykorzystanie energii w Generation Park będzie niższe min. o 25%, a zużycie wody min. o 60% w porównaniu do norm lokalnych.W biurowcu dostępny będzie również system operacyjny Connected by Skanska, który ułatwi użytkownikom wykonywanie codziennych obowiązków. Mobilny dostęp pozwoli zrezygnować z tradycyjnych kart dostępu i wygeneruje wirtualne zaproszenie dla gościa. Z kolei system inteligentnego parkowania pokaże, jaka jest dostępność miejsc, rozpozna rejestracje i przydzieli pojazdom miejsca. Firma Skanska jest również jednym z partnerów projektu realizowanego w okolicy ronda Daszyńskiego. Jest to placemakingowy projekt Nowa Towarowa, który ma na celu zagospodarowanie przestrzeni wzdłuż ulicy Towarowej, między pl. Zawiszy a rondem Kercelak. Do realizacji projektu zaproszeni zostaną mieszkańcy, we współpracy z architektami, ekspertami i specjalistami w dziedzinie placemakingu i nauk społecznych. W tym celu zaplanowano warsztaty, dyskusje i spotkania, dzięki którym powstanie plan zagospodarowania ul. Towarowej.

  • Nazwa inwestycji: Generation Park
  • Lokalizacja: Warszawa, przy rondzie Daszyńskiego
  • Funkcja: komercyjnaInwestor: Skanska S.A.
  • Generalny wykonawca: Skanska S.A.
  • Projektant: JEMS Architekci
  • Powierzchnia całkowita całego kompleksu: 88 000 m²
  • Liczba miejsc parkingowych: 600 miejsc parkingowych, 370 postojów dla rowerów
  • Rozpoczęcie budowy: listopad 2015
  • Zakończenie III etapu budowy: I kwartał 2021
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej