Generation Park z certyfikatem WELL Health-Safety Rating

2021-10-13 12:18
Generation Park
Autor: Skanska Wieżowiec Generation Park oddany do użytku

Generation Park powstał tuż przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Skanska. Wieża kompleksu ma wysokość 140 metrów. Aktualnie Generation Park Y uzyskał certyfikat WELL Health-Safety Rating. To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że przestrzeń biurowa w wieżowcu jest odpowiednio przygotowana i w pełni bezpieczna dla użytkowników budynku.

O Generation Park Y

Generation Park powstał na warszawskiej Woli. To właśnie tu w 2016 roku został oddany do użytku m.in. Warsaw Spire – aktualnie najwyższy biurowiec w Warszawie. Póki co najwyższy, bo tuż przy Dworcu Centralnym pnie się w górę Varso Tower, który ma być wyższy nawet od Pałacu Kultury i Nauki. Warto wspomnieć, że w najbliższej okolicy Generation Park powstały m.in Mennica Legacy Tower, The Warsaw Hub czy wieżowiec Warsaw UNIT (dawniej Spinnaker).

Generation Park ma 37 kondygnacji nadziemnych i 4 podziemne. Na tych najniższych powstały parkingi dla samochodów (325 miejsca) i rowerów (187 miejsc). Wysokościowiec ma 47 tys. m² powierzchni biurowej, a cały kompleks 88 tys. m². Najemcy mają do dyspozycji aż sześć powierzchni typu sky-office (o podwójnej wysokości), na różnych piętrach. Dają one możliwość stworzenia niepowtarzalnych przestrzeni z wyjątkowym widokiem na Warszawę. Na 35 piętrze budynku, 127 metrów nad poziomem ulicy, powstał zielony taras z widokiem na centrum Warszawy. Na dachu umieszczone zostały ule dające schronienie miejskim pszczołom. Budynek jest certyfikowany w systemie WELL Health-Safety Rating i LEED.

Budowa biurowców Generation Park ruszyła w listopadzie 2015. To kolejny zespół biurowców, wśród wieżowców Warszawy, który powstał przy rondzie Daszyńskiego. Kompleks składa się z trzech budynków, o łącznej powierzchni 88 tys. m². Dwa niższe 11-kondygnacyjne budynki mają metraż ok. 40 000 m². Pomiędzy obiektami należącymi do kompleksu powstała przestrzeń publiczna dla Warszawiaków.

Generation Park został zaprojektowany zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska

Kompleks Generation Park uzyskał certyfikację LEED na poziomie Platinum. Zielony charakter budynków w kompleksie potwierdzają zastosowane rozwiązania – np. system free cooling, wykorzystujący zimne powietrze pochodzące z zewnątrz do chłodzenia budynków w przejściowych okresach roku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, wykorzystanie energii w Generation Park będzie niższe min. o 25%, a zużycie wody min. o 60% w porównaniu do norm lokalnych.W biurowcu dostępny będzie również system operacyjny Connected by Skanska, który ułatwi użytkownikom wykonywanie codziennych obowiązków. Mobilny dostęp pozwoli zrezygnować z tradycyjnych kart dostępu i wygeneruje wirtualne zaproszenie dla gościa. Z kolei system inteligentnego parkowania pokaże, jaka jest dostępność miejsc, rozpozna rejestracje i przydzieli pojazdom miejsca. Firma Skanska jest również jednym z partnerów projektu realizowanego w okolicy ronda Daszyńskiego. Jest to placemakingowy projekt Nowa Towarowa, który ma na celu zagospodarowanie przestrzeni wzdłuż ulicy Towarowej, między pl. Zawiszy a rondem Kercelak. Do realizacji projektu zaproszeni zostaną mieszkańcy, we współpracy z architektami, ekspertami i specjalistami w dziedzinie placemakingu i nauk społecznych. W tym celu zaplanowano warsztaty, dyskusje i spotkania, dzięki którym powstanie plan zagospodarowania ul. Towarowej.

  • Nazwa inwestycji: Generation Park
  • Lokalizacja: Warszawa, przy rondzie Daszyńskiego
  • Funkcja: komercyjnaInwestor: Skanska S.A.
  • Generalny wykonawca: Skanska S.A.
  • Projektant: JEMS Architekci
  • Powierzchnia całkowita całego kompleksu: 88 000 m²
  • Liczba miejsc parkingowych: 600 miejsc parkingowych, 370 postojów dla rowerów
  • Rozpoczęcie budowy: listopad 2015
  • Zakończenie III etapu budowy: I kwartał 2021
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej